reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

KupovÁnÍ novÉ dvd mechaniky

Honzátor (27)|29.12.2010 12:23
Čaute, rozhodl jsem se poŘdit si novou dvd mechaniku(vypalovaČku) ta starÁ mi prostĚ nepŘeČte vŮbec nic (ani nahranÁ data o rychlosti 2x) potŘeboval bych od vÁs poradit na co si mÁm pŘi instalaci novÉ dvd mechaniky dÁt pozor, a taky jestli chcete muŽete i nĚkterÉ znaČky dd mechanik nabÍdnout. Moje dosavadnÍ dvd mechanika je -------------sony dvd rw aw-g170a----------------- pŘipojenÍ je pŘes (ide ata/atapi) i tu novou bych rÁd spojil pomocÍ toho ata mÍsto toho novÉho (sata) taky jsem nĚkde Četl Že muŽe dĚlat neplechu hdd s mechanikou kdyŽ jsou spojenÉ dohromady k zÁkladovÉ desce. Jak tomu muŽu pŘedejÍt atd. PŘedem moc dÍky.
Georginek (2957)|29.12.2010 14:54
TAk za prve, nenapsal si cenu ( jestli uz nebude lepsi vzit Blue-Ray vypalovacku) a na co ji chces pouzivat. Vadi Ti hlucnost, chces delat Lightscribe a tak podobne.
Ja osobne mam rad LG. V IDE je treba toto i kdyz nevidim jediny duvod, proc kupovat IDE mechaniku.
Pokud mas volne SATA porty na desce, je to nesmysl.:rolleyes:

Pokud mas zapojeny na desce HDD a DVD prez IDE ( jen jeden kabel), je nutne spravne nastavit pomoci JUMPERu vzadu na mechanice a HDD Master a Slave. Taky mit dost dlouhy kabel
Honzátor (27)|29.12.2010 15:06
[quote=Georginek;425874]TAk za prve, nenapsal si cenu ( jestli uz nebude lepsi vzit Blue-Ray vypalovacku) a na co ji chces pouzivat. Vadi Ti hlucnost, chces delat Lightscribe a tak podobne.
Ja osobne mam rad LG. V IDE je treba toto i kdyz nevidim jediny duvod, proc kupovat IDE mechaniku.
Pokud mas volne SATA porty na desce, je to nesmysl.:rolleyes:

Pokud mas zapojeny na desce HDD a DVD prez IDE ( jen jeden kabel), je nutne spravne nastavit pomoci JUMPERu vzadu na mechanice a HDD Master a Slave. Taky mit dost dlouhy kabel[/quote]
Tak cena okolo 500 (taková ta obyč. mi bohatě stačí bez blue ray)používat tak jak normální uživatel, na žádné profesionální práce ji nebudu potřebovat.Lightscribe jsem na staré DVD mechanice neměl ani neplánuju ji používat xD. no a hlucnost na té zas tak nezáleží, ale každý je rád když je jeho mechanika potichu :-D.Přes SATA narši né radši ATA. A ještě to nastavení JUMERU HDD musí být připojený na master a DVD na slave?? díky.
zsdx (2098)|30.12.2010 11:06
[quote=Honzátor;425826]Četl Že muŽe dĚlat neplechu hdd s mechanikou kdyŽ jsou spojenÉ dohromady k zÁkladovÉ desce. Jak tomu muŽu pŘedejÍt atd. PŘedem moc dÍky.[/quote]

Jestlize ti to doted fungovalo bez problemu, zapoj novou mechaniku misto stare a jumper na ni dej do stejne pozice dle stare (MA, SL, CS).
Jandaskunk (2330)|30.12.2010 13:02
A co máš za desku a proč ne přes SATA? :notsure Jestli tvoje deska SATA připojení podporuje, tak nevidim jediný důvod proč kupovat mechaniku pro IDE. (Pak ještě zdroj teda musí mít SATA konektor)
Honzátor (27)|30.12.2010 15:43
[quote=zsdx;425999]Jestlize ti to doted fungovalo bez problemu, zapoj novou mechaniku misto stare a jumper na ni dej do stejne pozice dle stare (MA, SL, CS).[/quote]
díky budu si to pamatovat