reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Little Valley

astroman (30)|8.9.2007 22:50
Zdravím. Chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s řadou základních desek Via Epia (nano,pico). Něco ohledně výkonu a možnosti použití. Chtěl bych si pořídit nějaký "malý" PC do své kutilské dílny pro obsluhu laboratorního zdroje a osciloskopu. Je možné je použít?
mech13 (5526)|9.9.2007 02:54
zadna veda to neni, male desky, mala spotreba, maly vykon. s modernimi procesory intel/amd (C2D, X2) maji na stejne frekvenci vykon mozna polovicni, asi jeste slabsi nez pentium III... taky pozor na minimalni moznosti rozsireni

pokud vykon a rozsiritelnost nejsou problem a cena se ti zda primerena proc ne? jinak levnej a mnohem vykonej by vysla obyc uATX deska s nejakym levnym celeronem 4xx, pentium dual-core nebo s X2 EE - tyto moderni procaky taky uz zerou dost malo, pokud ma deska moznost menit Vcore smerem dolu tak verim tomu, ze i ta spotreba by se dost priblizila k te VIA...
MrDevil (37)|3.12.2007 22:37
Ja by som odporucil INTEL D201GLYL Little Valley ... je to sice miniITX ale stoji iba 1 379,21 Kč kdezto Via Epia (nano,pico) je nepomerne drahsia a na to co potrebujes je tento Intel rozumna volba za par korun
mech13 (5526)|4.12.2007 01:52
sice uz tema trochu starsi, ale treba to nekomu kdo zrovna premysli pomuze.

ta deska Little Valley je uz ve druhe verzi - ma SATA porty, je na ni novsi procesor - zalozeny na conroe a ne na starsim yonah, a uz vubec nema na procesoru aktivni vetrak ale jen pasiv

jede to krasne, jiste ze vykon neni na trhani asfaltu, ale na beznou praci to bohate staci

k tomu pasivu - kdyz je deska volne polozena na stole, tak to hodne pece (pres 70 stupnu) ale jak je kolem toho jenom trosku prutok vzduchu tak to chladi nadherne a neni potreba se o to bat - bohate steci kdyz je nad tim vetrak ve zdroji (cca 40 stupnu)

co me trochu zamrzelo, tak SATA disk jel maximalne 75MB/s (i burst), ale nejak jsem se tim nezabyval, staci to. deska v 3DM 2001 mela 1680 bodu a v 2003 skvelych 99:) (v 2001 neni podpora pro test nature a v 2003 jel jenom prvni test) super pi 1M jsem si bohuzel nenapsal, tak nevim presne ale mam pocit ze to bylo neco pres 50s

za tu cenu skvela vec:)

//pri pohledu na kondiky bych rekl ze -HoNY-ho srdce zaplesa:)
HDTach.PNG PIC00001.JPG PIC00004.JPG PIC00005.JPG PIC00011.JPG PIC00016.JPG
speedsnail (4876)|4.12.2007 02:23
Snížit tomu napětí v biosu asi nejde co? :D
Ale ted vazne. Zajimalo jestli bylo v biosu aspon nejaky nastaveni. Za tu cenu je to nejlepsi kancelarska masina.
odb (505)|4.12.2007 07:28
Tu su fotky skro celeho BIOSu INTEL D201GLYL http://multipics.net/?id=163269&klic=V5gQl24b&overall=1 . V novsej verzi tejto dosky, co spomina mech 13 je ten istý BIOS, len v dnesnej dobe je uz novsi a su tam mensie zmeny.

Ináč je to za tie prachy vyborna doska a je dobre, ze do novsej verzii pridali SATA a zmenili procesor
mech13 (5526)|4.12.2007 08:29
bohuzel, napeti tam zadne nastaveni nema... nejak extremne ten bios chudy neni, uz jsem videl horsi, aspon muzes vsechno povypinat a nastavit tak jak chces, ale pokrocilejsi moznosti tam vazne nejsou

nejaky rozdil te novsi oproti fotkam na ktere hodil link odb si moc nepamatuju, jen me prekvapilo ze tam muze nastavit 800MHz pameti - D201GLY ma podporovat jen 533 a D201GLY2 667 ale rozhodne by nemely jet na 800...
viz http://www.intel.com/products/motherboard/D201GLY2/index.htm

jeste dodam, ze se mi zdalo trochu nedoresene uchyceni chladice. stacilo se ho dotknout (bez jakehokoli nasili) a chladic na CPU se tak o 2mm otacel (na chipsetu cca o 1mm). soucasne uchyceni je vlastne jen drat mezi zebry chladice a jak je mezera mezi zebry sirsi nez drat tak tam je vule...
odb (505)|4.12.2007 08:46
V najnovsom BIOSe uz tam tych 800 MHz pre pamäte nieje, je tam ešte pridana možnosť regulovania otáčkok pre pridavny ventilator, to su asi najpodstatnejsie zmeny, čo som si všimol.
mech13 (5526)|3.4.2008 20:37
mam ted doma na par dni jednu D201GLY2, takze jestli ma nekdo zajem o konkretni test nebo nejake info sem s tim

2GB modul bohuzel nemam abych prubnul jestli ho to pokouse

//a taky prejmenuju nebo procistim tema... Via Epia a resim tu little valley:stupid
kane.shw (1231)|4.4.2008 11:44
Ještě by taky stálo za zmínku vývoj chlazení u Little Valley. Jak už se tu psalo tak první Little Valley začínala ještě bez SATA portů a měla na chladiči CPU malý fan. Pak přišla Little Valley 2, přinesla mj. SATA a zcela pasivní chazení CPU. No a poslední verze Little Valley 2 se zase "vrací" k aktivnímu chlazení CPU. Že by soudruzi udělali někde chybu :notsure a věděli, co my nevíme? :D

Tudíž, co z toho plyne - při koupi se neřiďte podle toho, zdali má CPU fan, či nikoli. Nemusíte se obávat, že deska s fanem je ta starší verze! ;) Hledejte SATA! A kupujte jen se SATA porty!

Tohle, co tu píšu, je samo určeno pro někoho, kdo si chce tuto desku jen koupit a podrobnosti ho moc nezajímají ;). Třeba kdyby někde v obchodě měli jen tu s aktivním chlazením (D201GLY2A) - tak jen abyste si to třeba nepopletli s tou starší verzí (nebo naopak starší verzi s novější - zejména někde v kamenném obchůdku, kde to prostě neudali :() - fanu si všimnete hned, ale SATA vám tam může splynout, navíc když je stejně černá jako IDE :mistake
:thumb
johny__g (6387)|4.4.2008 11:51
[QUOTE=mech13;108023]mam ted doma na par dni jednu D201GLY2, takze jestli ma nekdo zajem o konkretni test nebo nejake info sem s tim

2GB modul bohuzel nemam abych prubnul jestli ho to pokouse

//a taky prejmenuju nebo procistim tema... Via Epia a resim tu little valley:stupid[/QUOTE]

Jak se zbavím jednoho PC co mám teď na net, tak ji hodlám koupit a zkusím i ten 2 GB modul. :thumb

Ohledně chlazení - myslím že se dělají obě verze, ta s aktivním chladičem je asi do systémů kdy je deska v malé bedně bez cirkulace vzduchu.
mech13 (5526)|24.5.2008 00:44
jelikoz v tomto tematu k VIA epia temer nic nebylo, a cele to tu je o Little Valley, tak jsem tema prejmenoval a presunul, tema ciste o LV tu jeste nikde neni. zaroven sem doplnim neco od trodase:
[QUOTE=trodas;123516]Kdyz se na tu desku podivas, tak uvidis, ze kondiky na ni byly doslova a do pismene VYKRADENY. S takovym holokaustem kondiku ta deska take moc dlouho nepojede. Na druhou stranu, pokud by dostala opravdu znackove (mam podezreni na fejky) a dobre dimenzovane kondiky A kondiky do vsech mist kde byly vypusteny, pak to muze byt super vec.
Ale momentalne mi ma VIA C3 staci. Mozna casem. Bylo by take zajimave, kdyby si ji koupil jeste nekdo a neupravoval ji. Ja bych ji recapnul a oba bychom ji meli pustenou 24h denne a s foldingem + eMule. Komu by asi driv zacala padat/odesla... :D[/QUOTE]
c-bob (10)|24.5.2008 00:58
[QUOTE=johny__g;108180]Jak se zbavím jednoho PC co mám teď na net, tak ji hodlám koupit a zkusím i ten 2 GB modul. :thumb

Ohledně chlazení - myslím že se dělají obě verze, ta s aktivním chladičem je asi do systémů kdy je deska v malé bedně bez cirkulace vzduchu.[/QUOTE]

Pozor tahle deska umí jen 1G, vyzkoušeno.
kojenec (2)|26.5.2008 17:39
Nemate prosim nekdo zkusenosti s druhou grafickou kartou na teto desce (Intel Little Valley - prvni verze bez sata)? Potrebuji dva monitory, mam nejakou starsi SIS grafiku (funkcni), ale na teto desce nefunguje - zasekne se hned na postscreenu graficke karty a dal nenabiha.
mech13 (5526)|26.5.2008 18:28
mas v biosu spravne nastavenou vychozi grafiku?
odb (505)|27.5.2008 07:47
pouzival som na tejto doske starsiu ATI GK bez problemov. Skus ako pise mech13 v BIOSe nastavit defaultnu GK na PCI.
johny__g (6387)|27.5.2008 08:14
[QUOTE=trodas]
Kdyz se na tu desku podivas, tak uvidis, ze kondiky na ni byly doslova a do pismene VYKRADENY. S takovym holokaustem kondiku ta deska take moc dlouho nepojede. Na druhou stranu, pokud by dostala opravdu znackove (mam podezreni na fejky) a dobre dimenzovane kondiky A kondiky do vsech mist kde byly vypusteny, pak to muze byt super vec.
Ale momentalne mi ma VIA C3 staci. Mozna casem. Bylo by take zajimave, kdyby si ji koupil jeste nekdo a neupravoval ji. Ja bych ji recapnul a oba bychom ji meli pustenou 24h denne a s foldingem + eMule. Komu by asi driv zacala padat/odesla...[/QUOTE]

Mě by zajímalo na základě čeho je to podezření na fake kondíky. To že tam jsou prázdné pozice pro další kondíky je pravda, ale opravdu jsou všechny potřeba? Měl trodas desku v ruce a zjistil k čemu by sloužily kdyby tam byly? Deska není plně osazená, chybá třeba ten čip pro televizní výstup a akceleraci videa a kdoví co ještě bylo původně plánováno. A taky nevím jaké kondíky na ta prázdná místa dát :notsure
KEOSAN (958)|27.5.2008 08:17
Mam tu starsiu variantu dosky bez SATA.

Je tam sice menej kondikov, ale co som sa pozeral, tak su tam tusim 3300uF 6,3V Rubycon-y.

[QUOTE=mech13;68403]sice uz tema trochu starsi, ale treba to nekomu kdo zrovna premysli pomuze.[/QUOTE]

Zaujala ma ta skrinka na obrazku, co je to za vyrobca, model ?
mech13 (5526)|27.5.2008 14:31
[QUOTE=KEOSAN;126482]Zaujala ma ta skrinka na obrazku, co je to za vyrobca, model ?[/QUOTE]

je to cooler master elite 340 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450890US1NYEAU

skrin jsem moc vefotil, protoze mi slo hlavne o tu desku... ale jeste jednu fotku mam

za ty parchy imho mnohem lepsi nez vselijaky EC, zdroj samozdrejme fortron (ted jsem se jeste dival, a asi je i verze s bocnici s plexem)
dela se i full ATX verze 330 v ruznych provedenich celniho panelu: 330, 331 a 332 (tusim)
PIC00017.JPG
Logout (4018)|27.5.2008 16:16
Ahoj,
co máš proti skříním EC? Teda aspoň nějakejm modelům. Časy kdy měly EC skříně papírový plechy jsou dávno pryč, teď používaj 0.8, což je v jejich cenový kategorii naprostá rarita - EC skříň oproti tý CM váží dvojnásobek. Další nevýhoda - špatné chlazení disků - vyřešily poslední modely EC skříní, např.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53375.
Sice pravděpodobně zůstává ne vždy zcela perfektní řemeslná kvalita - ale dneska bych teda rozhodně doporučil spíš tudle EC skříň, než papírovej CM - vždyť neváží ani 4.2 kila - dáš tam disk a bude se celá třást... EC váží dvojnásobek. Navíc je EC větší a tak bude přecijenom líp chladit....
(http://www.coolermaster.com/products/product.php?act=detail&id=2541)
odb (505)|27.5.2008 19:39
[QUOTE=Logout;126637]Ahoj,
co máš proti skříním EC? Teda aspoň nějakejm modelům. Časy kdy měly EC skříně papírový plechy jsou dávno pryč, teď používaj 0.8, což je v jejich cenový kategorii naprostá rarita - EC skříň oproti tý CM váží dvojnásobek. Další nevýhoda - špatné chlazení disků - vyřešily poslední modely EC skříní, např.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53375.
Sice pravděpodobně zůstává ne vždy zcela perfektní řemeslná kvalita - ale dneska bych teda rozhodně doporučil spíš tudle EC skříň, než papírovej CM - vždyť neváží ani 4.2 kila - dáš tam disk a bude se celá třást... EC váží dvojnásobek. Navíc je EC větší a tak bude přecijenom líp chladit....
(http://www.coolermaster.com/products/product.php?act=detail&id=2541)[/QUOTE]


tá EC skrinka nieje najhoršia ako hovoríš kvalita vyhotovenia by mohla byť lepšia ale na little valley je midi trošku veľa, už aj uATX je až až. Škoda dostupnosti a cien mini-itx skriniek a zdrojov. Chcelo by to 100-150W slušný zdroj.

k tým kondíkom , dosť pochybujem, že to sú napodobeniny kvalitných kondíkov a nepripadá mi, žeby na doske až tak veľa kondíkov chýbalo. Pri procesore sú neosadené 2mosfety a 3 kondíky - tu trošku intel určite šetril, pri tej cene sa príliš nečudujem aj tak na nej prípiš nezarobil ale len chcel trošku zamútiť vodu firme VIA a pripraviť pôdu pre atom (to je môj názor). Som zvedavý čo tie dosky vydržia ale neobávam sa, že by vydržali krátko narozdiel od Trodasa. Tiež som za kvalitu ale nieje potrebné to prehánať. Prvé dosky, ktoré som inštaloval už bežia tak 3/4 roka v kuse v uATX skrinkách MODECOM a 300W FotronPNR (server = samba a postgresql) tak ich skontrolujem ako sa im darí .
BeatBoZZ (4)|28.5.2008 00:01
Skříň neřešte. Já tudle desku používám k plné spokojenosti ve skříni od známého výrobce "hard wear" komponent http://www.bata.cz/ :-D
DSC00238.JPG
kojenec (2)|28.5.2008 14:17
[QUOTE=odb;126478]pouzival som na tejto doske starsiu ATI GK bez problemov. Skus ako pise mech13 v BIOSe nastavit defaultnu GK na PCI.[/QUOTE]

Kdyz nastavim default ext PCI GK, tak vypne integrovanou GK = stale jeden vystup. Nakonec jsem koupil novou PCI GK se dvouma vystupama a vyresil to takto. Diky za odpovedi
odb (505)|29.5.2008 07:12
[QUOTE=kojenec;126968]Kdyz nastavim default ext PCI GK, tak vypne integrovanou GK = stale jeden vystup. Nakonec jsem koupil novou PCI GK se dvouma vystupama a vyresil to takto. Diky za odpovedi[/QUOTE]

tak to som zle pochopil, co si chcel. Myslel som,ze chces pouzivat iba externu grafiku a nie obe naraz. Pre menej chapavych skus druhy krat svoju otazku lepsie popisat aby nemohlo dojst k nespravnemu pochopeniu.
KEOSAN (958)|30.5.2008 11:26
Hmm, zda sa, ze bude k dostaniu uz aj nieco novsieho.

1,6Ghz CPU, intel cipset, integrovana intel sietovka
http://www.atcomp.cz/zbozi/intel-little-falls-blkd945gclf-cpu-atom-230-mitx/detail.aspx?p=z:121785
Logout (4018)|30.5.2008 11:43
A zas tam neni gigabit... :-(
mech13 (5526)|30.5.2008 12:16
[QUOTE=KEOSAN;127662]1,6Ghz CPU, intel cipset, integrovana intel sietovka
http://www.atcomp.cz/zbozi/intel-little-falls-blkd945gclf-cpu-atom-230-mitx/detail.aspx?p=z:121785[/QUOTE]

to je klasika s atomem o ktere se mluvi uz cca ctvrt roku, konecne se dostava na trh

nicmene kvuli in-order vykonavani instrukci se da ocekavat vykon nizsi nez 1.2GHz celer. zase to ma aspon GMA950 proti tomu co si rika grafika v Sis chipsetu (jo, je to porad bida, ale oproti sis znacny zlepseni)
KEOSAN (958)|30.5.2008 13:21
[QUOTE=Logout;127668]A zas tam neni gigabit... :-([/QUOTE]

Neni :( Ale je tam PCI slot, takze dat tam gigabit ethernet nebude problem :)
Zas sa ale minie PCI port, kde by mohol ist napr. diskovy radic :(

[QUOTE=mech13;127680]to je klasika s atomem o ktere se mluvi uz cca ctvrt roku, konecne se dostava na trh

nicmene kvuli in-order vykonavani instrukci se da ocekavat vykon nizsi nez 1.2GHz celer. zase to ma aspon GMA950 proti tomu co si rika grafika v Sis chipsetu (jo, je to porad bida, ale oproti sis znacny zlepseni)[/QUOTE]

Ma to byt pomalsie ??? Preco ??? Nasvedcuju tomu nejake testy ?
Mne by zase nevadila slaba grafika, ale radsej by som mal pasivne chladene, ale vykonne CPU, napr. kvoli gigabitu :)
P@pi (1519)|30.5.2008 13:43
Přečti si to ještě jednou a pomalu, dávej pozor na slovíčko in-order.

EDIT:
Ostatně: http://www.computerbase.de/news/hardware/prozessoren/intel/2008/maerz/erster_benchmark_intels_silverthorne/

Celeron M na bázi Pentia M na 900 MHz je zhruba o 20% rychlejší při výpočtu Pí než Atom na 1,6 GHz.
KEOSAN (958)|31.5.2008 13:57
Zatial nejake recenzie Intel Atom

http://www.hardware.sk/clanok-1478/zakladna-doska-intel-atom-za-1600sk
http://www.hardware.sk/clanok-1409/intel-atom-v-praxi

Teda, ak bude menej vykonnejsia ako Intel Little Valley, ale ma mat TDP iba 4W!!! Co by ju robilo mozno vyhodnejsou a vykonnejsou alternativou k VIA EPIA. Taktiez pasivne chladenie by malo byt omnoho jednoduchsie.

Tiez ten CPU by mal podporovat, rovnako ako mali P4 - technologiu HT - HyperThreading.
Logout (4018)|31.5.2008 15:21
No - otázka je jestli k tomu novýmu VIAckýmu Ishiasu. Navíc to obě jsou typický recenze opsaný z propagačních materiálů intelu - takže na skutečnej výkon a spotřebu bych radši počkal....
r34ktor (7477)|31.5.2008 15:46
[QUOTE=KEOSAN;128008]Teda, ak bude menej vykonnejsia ako Intel Little Valley, ale ma mat TDP iba 4W!!! Co by ju robilo mozno vyhodnejsou a vykonnejsou alternativou k VIA EPIA.[/QUOTE]
Problém je, že procesor je jen jedna ze součástí tvořících PC a jeho spotřebu.

Reálné výsledky už tak oslnivé nejsou.
Viz http://www.tomshardware.com/reviews/intel-atom-cpu,1938.html (hmm, link nefunguje -> buď chyba webu, nebo byl článek stažen) :notsure
Nevadí! Máme Google cache. :)

1 - Introduction: http://64.233.183.104/search?q=cache:FNPLK8y9hvAJ:www.tomshardware.com/reviews/intel-atom-cpu,1938.html
2 - Performance: http://64.233.183.104/search?q=cache:POELj-jUNh4J:www.tomshardware.com/reviews/intel-atom-cpu,1938-2.html
3 - Performance Summary and Power Consumption: http://64.233.183.104/search?q=cache:cLw-YeCxEd0J:www.tomshardware.com/reviews/intel-atom-cpu,1938-3.html

Klíčové části článku:

Performance Summary



Power Consumption

We measured a power consumption difference of 19W between our two test platforms. Note however that the frequencies did not seem to change as they would with true mobile power reduction circuitry and that the motherboard’s i945G chipset has a GMA 950 clocked at 400 MHz. The version used in notebook PCs will use a slower GMA which should reduce the power consumption of the platform.

The complete Atom platform (i945 motherboard + 1 GB DDR2-667 + Raptor 74 GB HDD) consumed 59W, while the Pentium E-based platform consumed 78W.

As expected, the Atom is a fairly slow processor, unable to compete with Core 2 Duo CPUs.

We will soon publish a more complete review of the Atom’s architecture and a comparison with other processors.
KEOSAN (958)|31.5.2008 16:23
Dost ma prekvapilo, ze ten maly pasivak je pre CPU a ten velky s ventilatorom je pre cipset :(

Keby tam nechali SIS cipset s integrovanou VGA + 2xSATA, 1xIDE a 1x gigabit ethernet SIS191, tak nemuseli mat ziadne aktivne chladice a v pohode by to chladilo pasivne.

Skoda, spotreba by mi ani vacsia nevadila, hladal som komplet funkcne, stabilne, pasivne chladene riesenie. Vykon je sice mensi, ale mozno tak na urovni Pentium 3 - 1.2Ghz, alebo obdobne taktovaneho Duronu. Kedze mam v prevadzke napr. Duron 1100 Mhz, tak viem, ze by mi to napr. na kancel PC pekne vyhovovalo bez problemov. Pripadne take pasivne chladene pre nejake HTPC, alebo mensi file server.
johny__g (6387)|9.6.2008 10:18
[QUOTE=mech13;108023]mam ted doma na par dni jednu D201GLY2, takze jestli ma nekdo zajem o konkretni test nebo nejake info sem s tim

2GB modul bohuzel nemam abych prubnul jestli ho to pokouse[/QUOTE]

Včera jsem dal do této desky 2 GB modul A-DATA, ten nejlevnější, a najelo to, v BIOSu ukazuje 2048 MB, live UBUNTU také najel bez problémů. Win jsem ještě nezkoušel ale myslím že ani tam by neměl být s 2 GB problém.

Další věc - ten pasiv na čipsetu opravdu pálí jako čert, je to normální? Asi tam dám něco většího..
mech13 (5526)|9.6.2008 11:24
ten pasiv potrebuje aspon nejaky ofuk, sam o sobe to nezvlada. ale kdyz je kolem desky aspon nejake vanek, je vpohode (staci 80mm fan na 1000rpm nejak aby foukal smerem na desku)
johny__g (6387)|9.6.2008 11:54
Já počítal s tím že v PC bude max. 1 větrák, 120 ve zdroji. Mám doma pasivy z Pentia 1, podobných rozměrů jako je ten na CPU, když ho trochu upravím tak tam bude pasovat.
mech13 (5526)|9.6.2008 12:30
pokud se ti podari v bedne usmernit vzduch aby sel kolem desky a nebude to zrovna neco jako corsair kde se vetrak skoro netoci, tak by to melo stacit. proste se to kolem desky musi nejak hybat

do CM elite 340 jsem dal fortrona GLN, pod neho 80mm AC fan pro TC (cca 1300rpm) a stacilo to krasne
KEOSAN (958)|9.6.2008 17:39
[QUOTE=johny__g;130698]Já počítal s tím že v PC bude max. 1 větrák, 120 ve zdroji. Mám doma pasivy z Pentia 1, podobných rozměrů jako je ten na CPU, když ho trochu upravím tak tam bude pasovat.[/QUOTE]

Je to horuce aj napriek tomu 120mm vetraku v zdroji ?

[QUOTE=mech13;130704]pokud se ti podari v bedne usmernit vzduch aby sel kolem desky a nebude to zrovna neco jako corsair kde se vetrak skoro netoci, tak by to melo stacit. proste se to kolem desky musi nejak hybat

do CM elite 340 jsem dal fortrona GLN, pod neho 80mm AC fan pro TC (cca 1300rpm) a stacilo to krasne[/QUOTE]

Ten samotny Fortron GLN nestacil ??? Ten 8cm vetrak si otocil, aby fukal dnu ?
mech13 (5526)|9.6.2008 18:44
[QUOTE=KEOSAN;130777]Ten samotny Fortron GLN nestacil ??? Ten 8cm vetrak si otocil, aby fukal dnu ?[/QUOTE]

viz foto v postu #4

ani jsem to nezkousel, asi by to stacilo, ten 80cm stejne slyset nebyl tak jsem ho tam pro jistotu dal, at se to hybe a kdyby bylo horo a tak...
MrDevil (37)|13.6.2008 11:36
Za zmienku stoji ze sa uz da dostat Intel Little Falls s Intel Atom procesorom za fakt dobru cenu ...

skoda ze nie je verzia s express slotom pre grafiku ... :-(

nevie niekto aky je narast vykonu integrovanej grafiky oproti Little Valley???
mech13 (5526)|13.6.2008 11:57
LV ma tu sisku o generaci starsi nez je GMA u little falls, vykonostni rozdil tomu tak zhruba odpovida... proste takova bezna novsi generace. trhac asfaltu to rozhodne neni, ale na GMA 900 jsem dohral NFS Most Wanted (v little falls je o neco malo vykonejsi GMA950)

btw nezalozit rovnou novy topic s Atomem?
Logout (4018)|13.6.2008 12:02
Problém atomu je, že prej nepřehraje HD video.... :-(
mech13 (5526)|13.6.2008 12:26
[QUOTE=Logout;131788]Problém atomu je, že prej nepřehraje HD video.... :-([/QUOTE]

video neprehraje ze starym nezmenenym 945 chipsetem, jak bylo zeptame se za vas s tim manikem z intelu, tak rikal ze kterasi ta deska bude idelani do HTPC, takze bych cekal nejakou novsi verzi chipsetu - asi ta mobilnejsi bude upravena
KEOSAN (958)|13.6.2008 15:13
[QUOTE=Logout;131788]Problém atomu je, že prej nepřehraje HD video.... :-([/QUOTE]

A ta starsia - Little Valley ho prehra ?
johny__g (6387)|13.6.2008 15:28
Pokud by intel na tu "HTPC ready" verzi desky osadil nějaký přídavný video čip, jak bylo plánováno už u Little Valley, tak by to určitě šlo.
Logout (4018)|13.6.2008 16:37
Dokonce i Celeron přehrál 720p s vytížením 80%, takže o 1080p si může nechat jen zdát. Ale možná vyjde nová čipová sada od intelu, která bude umět HD akcelerovat.
Ale myslím, že nová VIA by ho přehrát mohla...
-HoNY- (557)|19.6.2008 14:22
Tady je odkaz na zahraniční shop, který se prodejem takovýchto specialita zabývá.
http://www.itx-warehouse.co.uk/
alliens_labs (214)|29.6.2008 07:35
odb (505)|4.7.2008 15:33
Dostala sa mi do ruk Little Falls a pravdepodobne ju vymenim za moju Little Valley2. Hlavny dovod je GMA950, so SIS grafikou na Little Valley mam problemy v Linuxe.

Ma jednu vadu, ze pamete funguju len na 533MHz pri auto nastaveni, pri prepnuti na 667 MHz a nastaveni aj na najhorsie mozne casovanie 5 5 5 15 sa doska so ziadnou z troch ramiek nerozbehla (3x Kingston 512MB 800MHz, 1GB 800MHz, 1GB 667MHz -vsetky toto casovanie zvladaju). Jedine funkcne nastavenie pameti je na auto a vtedy funguje na 533 MHz 4 4 4 12.
Ventilator je nastastie aj pri 5000 ot./min pomerne tichy a pri zapojeni do druheho konektora je mozne ich v obmedzenom rozsahu regulovat, otacky klesnu na 4000 ot./min.