reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bios

krokodylek3 (33)|28.11.2009 16:24
Ahoj,
potřebuji přehodit v biosu aby mi to načítalo jako první mechaniku a ne hdd jak to mám udělat.Díky.
koren3 (255)|28.11.2009 16:46
First boot CD-ROM. Tato položka bývá obvykle v druhém menu.
kevin00 (10238)|28.11.2009 17:22
[quote=krokodylek3;320971]Ahoj,
potřebuji přehodit v biosu aby mi to načítalo jako první mechaniku a ne hdd jak to mám udělat.Díky.[/quote]

O jakou základní desku se jedná ?
hl.hl (1387)|28.11.2009 18:10
[quote=krokodylek3;320971]Ahoj,
potřebuji přehodit v biosu aby mi to načítalo jako první mechaniku a ne hdd jak to mám udělat.Díky.[/quote]

Predpokladam, ze to nechces nastalo takze je jeste moznost pres nejakou klavesu pri bootu vybrat jine zarizeni pro ten start. Zkus pres klavesu [Pause] pozastavit po zobrazeni screen a treba to tam uvidis, nebo jak pise kolega napis presny typ desky a pak se da najit pres co se toto da udelat.
astec (1823)|28.11.2009 18:31
Jsou dvě možnosti
1) po stisku klávesy (většinou je to delete) - koukej po restartu na spodní hranu okna a objevíse tam něco jako Press del to BIOs. šipkama, myš nepomůže se přesuneš, pokud nemáš někde přímo viditelnou položku Boot priority o jednu níže a tak hledáš něco jako 1st boot. pokud tam není nevadí klávesou esc se vrátíš zpět. Pokd ano tak ji změníš . Jak to je napsané v nápovědě vpravo, nebo dole. Entr, nebo plus. Vybereš CD. pak stiskneš ESC skočíš do základní obrazovky a po stisku klávesy F10 se Ti to zeptá jestli chceš uložit změny. (Sava change.....) dáš yes a restrtuje se ti to a hotovo.
Tato změna je stále platná do té doby, dokud ji obdobným způsobem nezrušíš.

2) Po zapnutí, restartu se většinou mačká klávesa F11, ale tady je to skutečně deska od desky
Toto platí jen pro toto bootování a pak to bude již opět tak jako dříve
robky (3195)|28.11.2009 19:10
Väčšinou sa pri štarte pc na spodnom okraji zobrazuje nápoveda typu:
Press DELETE (alebo F2) to enter setup
Press F8 (alebo F10,F11,12) to enter boot menu

Vstupom do setupu biosu a úpravou zodpovedajúcej položky nastavíš poradie bootovania natrvalo ...
Vstupom do boot menu nastavíš poradie bootovania jednorázovo ...(ak teda vôbec doska disponuje možnosťou boot menu)
krokodylek3 (33)|29.11.2009 07:43
Díky za radu už to mám.