reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejdou nainstalovat ovladace graficke karty

Itachi (90)|3.4.2010 13:14
Dobrý den, pár dní mi blbne pc. Začalo to tím, že se mi sekla hra ve hře a ukazovalo to podivné částice obrazu. Přeinstaloval jsem ovladače grafické karty. Pak mi to začalo před najetím do windows modrou smrt. Tak jsem přeinstaloval komplet windows 7 a teď když chci naistalovat ovladače na grafickou kartu tak se jakoby instalace dokončí, pak to chce restart a po restartu to nainstalovane prostě není. To same automaticke aktualizace graficke karty. Píše mi to chybu, že se aktualizace nezdařila. Nevíte prosím někdo co s tím ? .. Graficka karta je 8800 GTS 512
Itachi (90)|3.4.2010 13:22
Teď jsem šáhl na grafiku a je strašně horká. Není nějaky program na regulaci otáček u graficke karty i když nejsou nainstalované ovladače?
DrZelenka (2491)|3.4.2010 18:03
Nejdriv bych zkusil poradne procistit zebra chladice od prachu a pripadne i vymenit teplovodivou pastu. Jake jsou teploty? Ne jen subjektivni dojem, ale zmer je (da se to merit a zareoven testovat napr. v OCCT)

Regulace je automaticka, pres ovladace se to da sice ovlivnit (jak u ktere GK), ale funguje spravne i bez ovladacu hned po nacteni BIOSu GK (kdyz si pri startu poslechnes vetracek GK, tak uslysis, ze chvilinku po startu jede na maximum a pak se zpomali).
|Mio| (1333)|4.4.2010 09:15
Graficky chip pracuje v obvyklych teplotach mezi 60-100 stupni, takze horka je subjektivne vzdycky.

Regulaci otacek si ale karta dela HW sama, neni na to potreba zadny program/ovladac pokud ji do toho nechces zasahovat.

Ta nefunkcnost a nemoznost instalovat ovladace muze byt zpusobena ruznymi pricinami, budeme li predpokladat ze karta neumrela, tak zkus jiny PCI-E slot, over pridavne napajeni, vcene desky a kabelu ze zdroje. Udelej fyzickou ocistu, cistou instalaci OS, instalaci vsech ostatnich ovladacu, desky atd. a pak po restartu zkus nacisto nainstalovat posledni ovladace.
Itachi (90)|4.4.2010 11:03
Preinstaloval jsem OS, a hned po najeti do windows mi to hlasilo chybu zarizeni "kod 43" Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43) ..zkousel jsem hodit bios na defauld. Nekde jsem cetl, ze kdyz se grafika zahreje na urcitou teplotu jak kdyby se znovu nahodi a taky, ze se stalo ...mel jsem teplotu na grafice 75 stupnu, restartoval jsem komp a zase se to rozbehlo a daly se nainstalovat ovladace. Pak jsem si zapl film a a asi v pulce se mi sekl obraz ..objevily se divne chyby v obraze a po restartovani se mi zase ta grafika nenacetla a zase ve spravci zarizeni u grafiky se naskytla chyba : kod 43.
DrZelenka (2491)|4.4.2010 12:14
Uz jsi vycistil ten chladic (prip. i vymenil pastu - pokud nevis jak, tak to udelaj snad na pockani v nejakym servise) a zkousel OCCT, abys zmeril presne teplotu? 1h test a posli sem grafy - uploadni je primo na forum, ne na nejaky "free" server.

To je tak tezky udelat 1h test, ze misto toho radsi preinstalujes celej system?
Itachi (90)|4.4.2010 14:24
Vycistil. Krome pasty, to neumim. OCCT mi nejde hodi mi to chybu, protoze to nenacte grafickou kartu . Ale pres GPU-z je teplota kolem 61 stupnu.
DrZelenka (2491)|4.4.2010 15:47
[quote=Itachi;365237]Vycistil. Krome pasty, to neumim. OCCT mi nejde hodi mi to chybu, protoze to nenacte grafickou kartu . Ale pres GPU-z je teplota kolem 61 stupnu.[/quote]

Tak zkus jestli se ti rozjede furmark.
r34ktor (7477)|5.4.2010 18:55
IMHO vadná karta. Máš možnost otestovat ji v jiném PC?