reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zásek PC při hře

Georginek (2957)|8.11.2010 16:58
Zdravim, mam doma starsi PC ( pro pritelkyni na net a par her), je ve vynikajicim stavu, ale vcera hrala Sims 3 a po hodine hrani se ji to zaseklo, zvuk se jakoby zastavil (mozna smycka) a rozpadl se obraz,.
Dal sem CTRL+ALT+DEL do winu disk hlodal, chvili to trvalo, ale nakonec do vlezlo do winu, obraz zustal rozpadnutej, disk porad hlodal, otevrel sem tento pocitac a s tim oknem prejel prez celou obrazovku, obraz se "opravil" ale rozliseni zustalo stejne jako ve hre 1024X768, avsak monitor je ve vinu nastaven na nativni 1280x1024. Zmenil sem to a restart..... To stejne se ji stalo po opetovnem hrani asi po hodine....

Ja sem tomu zkousel prijit na chlup, hral sem prez 3 hodiny a zadnej zasek sem nezaznamenal.

Udelal sem HD Tune povrch disku, bez vadnych sektoru, SMART OK ( disk je novy) i kdyz IDE ( nasel sem ho ve skladu v supliku original zabalenej (nejak se vytratil z evidence). :D

Pameti jeli 11 hodin v GM v Dualu, bez chyby. (prez noc)

Grafarnu sem projel Furmarkem 2 hodiny, normalni test a pak XtremeBurning, taky 2 hodiny, zadnej zasek.
Karta jede na standartni takty, nataktoval sem ji, tez test 2 hodiny OK, ted uz to jede prez 4 hodky,narust cirka 15fps po nataktovani....

P4 Prescott 3,2 HT
Intel 915PGN
2x 512Mb RAM Kingston
Asus X1300 Pro 256Mb pasivne chlazena s rozeviracim chladicem, takze se hezky uchladi jen pri airflow ( pri Furmarku po 2 hodinach chladic teplej ale ne varici), teplotu karta nemeri (nepovedla se mi zjistit)
Seasonic 350W - 3 mesice starej
HDD WD 120GB IDE
Wifi Modul Card

XP SP3 origo se vsema auktualizacema.
Avast Pro ( oficialni )- zadny virus nic,
Bordel v registrech neni, disk nefragmentovan, XP svizne, vse funkcni, zadnej adware, spyware...

A ted si nevim rady, proc se to proste 2x zaseklo. Nevedel by nekdo cim jeste muzu zkusit otestovat PC?

Mam treba zkusit jeste OCCT CPU Linpack?
Nejake jine napady?
Diky
Jandaskunk (2330)|8.11.2010 17:33
Zkusil bych kompletní reinstal ovladačů GK. Tzn. odinstalovat, zbytky vyčistit Driver Sweeperem v nouzovém režimu a nainstalovat nové pro danou kartu.
Georginek (2957)|8.11.2010 17:50
No jo, to zkusit muzu, ale ovladace jsou tam aktualni a jak rikam, Furmark jel 4 hodiny, XtremeBurning taky, ted jede OCCT GPU test a uz hodku bez problemu....

Zkusim to... Dalsi idea?
Jandaskunk (2330)|8.11.2010 17:53
No, ono nejde o to, aby tam byly aktuální ovladače, ale ovladače podporované, což jsou právě legacy ovladače. Jsou odlišné od klasických ovladačů a vycházejí speciálně pro ty starší karty.

EDIT: Navíc já měl nedávno problémy na jednom PC se "vzbuzením" počítače a problém byl u HD4350 s ovladačem, stačilo je přeinstalovat (asi špatná instalace, kdo ví) - u ATI je možný všechno :D
Georginek (2957)|9.11.2010 19:24
Dal sem tam ty Legacy, zatim to jede ( uvidim az bude stara hrat), me se to za 3 hodky nezaseklo, ale dost me zarazi, ze s Legacy to ma i po nataktovani o 10fps min, nez se starsima ovladacema na zakladnich taktech. :stupid

Asi tu kartu strelim a nacpu tam 8600GT ( muzu ji mit za 400Kc ) a vykon bude o dost jinde nez X1300. Co myslite?
AgentWhite (35)|10.11.2010 08:29
Zdravim, ta hra je originál nebo něco staženýho? Podobnou věc mi dělalo Duty a bylo to crackem.
athens (724)|10.11.2010 08:44
[quote=AgentWhite;415308]Zdravim, ta hra je originál nebo něco staženýho? Podobnou věc mi dělalo Duty a bylo to crackem.[/quote]

Kdyby byl špatnej crack tak hru přeci nespustíš. Jenže toto dělá až po hodině hraní
AgentWhite (35)|10.11.2010 09:00
Může to dělat i v nějaký části, když vyšla Mafia II. tak z prvním crackem mi po uvodním lvl začala červenat obrazovka jako když tě střelí, postava špatně dýchala atd. myslel jsem že to za chvíli přestane, ale po půl hodine bylo jasný že ne. Změna cracku a hned to šlo normálně...
athens (724)|10.11.2010 09:06
[quote=AgentWhite;415312]Může to dělat i v nějaký části, když vyšla Mafia II. tak z prvním crackem mi po uvodním lvl začala červenat obrazovka jako když tě střelí, postava špatně dýchala atd. myslel jsem že to za chvíli přestane, ale po půl hodine bylo jasný že ne. Změna cracku a hned to šlo normálně...[/quote]

1.2 - Příspěvky ani další obsah zadaný uživatelem (např. podpis nebo avatar) nesmí zahrnovat:
1.2.2 - Obsah (nebo odkazy na něj) vulgární, osočující, urážlivý, rasistický či jinak pobuřující, odporující zákonným normám a nařízením (warez apod.) nebo dobrým mravům.

[SIZE="4"]warez[/SIZE] se tady neřeší :angry
AgentWhite (35)|10.11.2010 09:16
[quote=athens;415314]

[SIZE="4"]warez[/SIZE] se tady neřeší :angry[/quote]

Neřeším WAREZ jen jsem reagoval na tvoji odpoveď, že by tohle crack nedělal. Dával jsem příklad, že ta možnost tady je. ;)
MWilliam (22)|11.11.2010 11:47
The Sims byly odjakživa hodně náročné na ram a procesor. Zkusil bych cvhlíli hrát a sledovat co to dělá se systémem. EA, pokud vím, dokonce udává pro Sims 3 1GB ram pro XP jako minimum = rozjede se to s jednou sim rodinou, ale jak je tam tech panduláčků víc a je větší prostor, tak to může být problém.