reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Corsair HX520, Seasonic S12II-500 nebo nové Enermaxy 82+?

igor654 (11)|13.5.2008 22:00
Původně jsem byl rozhodnutý pro S12II-500, ovšem nedávno jsem si všimnul, že HX520 stojí o něco míň přitom však má tří +12V větve, na které dokáže maximálně dodávat 480W oproti Seasonicu se dvěma +12V větvemi s max výkonem 408W. Navíc Corsair má odpojitelnou kabeláž, takže se to na moment zdálo jako jasná volba (když Corsair je vlastně taky Seasonic). Moje hlavní priorita je ticho a dost mě proto znejistila spousta negativních rekcí na ten Corsair co se týče jeho zvukového projevu (pravděpodobně se často vyskytují kusy, které nejsou úplně OK pokud jde o hluk). A abych měl rozhodování ještě těžší tak Enermax vydal svou novou řadu, která je prý lepší než současné zdroje od Seasonicu. Na ty nové Enermaxy není na českých webech (pokud vím) zatím žádná recenze a zahraniční nemam čas louskat kvůli svému nynějšímu pracovnímu vytížení, takže bych chtěl poprosit jestli o nich někdo máte nějaké dobré souhrnné info, tak ho sem napište (ale česky prosím :-) odkazy na anglické weby, kde je testovali si umím najít taky ;-) ). Jen podotknu, že moje hlavní priorita je ticho, proto mě až zas tak moc nezajímá, že Enermax dosáhl 80+ Bronze a má o pár procent vyšší účinnost.

Shrnutí: Hledám co nejtišší zdroj o výkonu cca. 500W+ v ceně 2000 – 2500,- . Ještě dodám, že zdroj bude napájet takovou dnešní běžnou sestavu Athlon X2 5000+ Black (pokud už neseženu tak E8200), 4GB RAM, 9600GT/8800GT, WD 6400AAKS, optická mechanika a 2x Noctua fany.

Předem děkuji každému, kdo obětuje trochu svého volného času a něco moudrého sem napíše ;-).
Withman (1337)|13.5.2008 22:04
Já jsem byl vždy pro Seasonicy, sám mám OEM a jsem spokojen. Všem co jsem jej doporučil (taky OEM) tak jsou spokojeni a jsou opravdu tiché. Bohužel u ne OEM Seasoniců se často říká, že pískají a je to pravdu, až moc lidí o tom píše/říká, tak se bojím. :thumbdown

Corsair jsem slyšel VX450 a ten byl tichý, opravdu tichý. Navíc i designově hezký. :inlove Cena je výborná a záruka 5 let luxus. Všichni je doporučují, takže budou asi hodně dobré. :notsure

Enermax 82+, absolutně nulová zkušenost s Enermaxi, takže nemůžu hodnotit. :slug
kane.shw (1231)|13.5.2008 22:56
[QUOTE=igor654;121762]...Moje hlavní priorita je ticho a dost mě proto znejistila spousta negativních rekcí na ten Corsair co se týče jeho zvukového projevu (pravděpodobně se často vyskytují kusy, které nejsou úplně OK pokud jde o hluk). A abych měl rozhodování ještě těžší tak Enermax vydal svou novou řadu...[/QUOTE]

Pozor, pozor, mám dojem, že tady pleteš hrušky a jabka ;). Předně musím říct, že mám doma Corsair HX520 a jsem maximálně spokojen, vůbec o něm nevím, momentálně (ve 2D :)) je nejhlučnější komponenta v mém ščotu disk Samsung 500GB (starší verze se třemi plotnami), který až nechutně (!!!) vibruje :cry
Ale zpět k PSU, Corsair si to kapku pohnojil svým značením různých řad a typů, na můj vkus v tom má nehorázný bordel :angry! VX450 je good, VX550 už ne :stupid (dělá to nějaká šit-company, nebrat!), HX520/HX620 je luxus, a pak jsou ještě verze TX (údajně kvalita, ale osobně jsem se jimi ještě nijak zvlášť nezabýval).
Tudíž není zdroj Corsair, jako zdroj Corsair :notsure

Závěrem, značky zdrojů Seasonic (zřejmě ty neOEM verze :notsure), Corsair (VX450,HX520/620) i Enermax jsou velmi kvalitní, pokud už se vyskytne nějaká vada, bude to spíše problém kusu, než řady, či značky. Pokud už má někdo takovou smůlu a takových kvalitních "vadných" zdrojů se mu sejde vícekrát po sobě u něho doma, tak je mi to úpřímně líto. Není nic horšího;), než se zklamat v něčem, čemu chcete opravdu věřit a za co jste ochotni i něco připlatit.

Co z toho plyne? Imho zdroje Corsair HX520 520W, Enermax PRO82+ 525W, Enermax MODU82+ 525W jsou velmi rovnocenými soupeři. Jak ve výkonu, tak v tichosti i kvalitě.
Z těchto tří je výběr jen na tobě, podle toho, co upřednostňuješ, zdali jsou to odpojitelné kabely, co je zrovna skladem, či cenový rozdíl nějaké té stokoruny :thumb
Withman (1337)|13.5.2008 22:56
Ty Enermaxy vypadají opravdu božsky. :inlove
Withman (1337)|13.5.2008 22:59
[QUOTE=kane.shw;121795]
Ale zpět k PSU, Corsair si to kapku pohnojil svým značením různých řad a typů, na můj vkus v tom má nehorázný bordel :angry! VX450 je good, VX550 už ne :stupid [/QUOTE]

Neřekl bych, že VX550 je uplně šit, jen už to nevyrábí Seasonic, ale někdo jiný. Kdyby to byl max. šit, tak si na to Corsair nedá záruku 5 let. Samozřejmě je lepší HX520, ale to už je o jiných penězích. :thumb
kane.shw (1231)|13.5.2008 23:14
:) Není šit jako šit :D
Když si vemu, že VX550 stojí cca 1809CZK (czc.cz) a HX520 cca 2019CZK (alfa.cz), tak to je šit. Osobně ty dvě stovky za odpojitelné kabely dám a jako bonus vím, že to dělá renomovanější firma, než VX550. Takže v tomto směru (cenová politika) to imho šit je ...promiň, ale vlastně i v tom jiném směru;)
Jo kdyby stál HX520 řekněme 2400CZK (a nebyly tam konkurence), pak už by to možná stálo alespoň za uvážení.

Ale i tak bych ho prostě nebral. Pokud je tady na odborném fóru obecný názor, že VX550 nebrat, tak ho prostě brát nebudu a basta.

K čemu je ti záruka 60 měsíců, když ti pofidérní zdroj může odpálit komplet komp za X tisíc a nevím, koho by ses pak dovolal. Ale je pěkné, že by ti dali alespoň nový zdroj... zase VX550 :D:D:D
Withman (1337)|13.5.2008 23:21
Takže rozdíl na czc.cz mezi oběmi zdroji je něco málo přes 300Kč...nelze porovnávat ceny z jednoho a druhého šopu.

Jinak silně pochybuji, že toto je typ zdroje, který by "odpálí" celý PC. Zatím jsem odpálený PC od kvalitnější zdroje neviděl (min. Fortron).

Samozřejmě se zde píše, že VX550 nekupovat, páč to nevyrábí Seasonic, ale i přesto to není šit zdroj.

Já tento zdroj neobhajuji, jen když někdo na odborném foru napíše, že se tento zdroj nemá kupovat, páč jej nevyrábí Seasonic, ale vlastně to nemá nikdo ozkoušen, jaký je, tak je to celkem hanění...:(
kane.shw (1231)|13.5.2008 23:47
Klidně budu porovnávat ceny ze dvou různých šopů;), nemůžu za to, že je czc.cz je takhle drahý. Pokud bych to bral do důsledků - dejme tomu, že bych byl z Prahy, tak bych si to raději nechal poslat z Alfy a budu mít ještě možnost to do 14 dní vrátit :).

Ta VX550 je klasický příklad působení konkurence na vývoj cen... Pokud bych chtěl být poeta řekl bych, že je jakoby lapen v jakémsi cenovém vákúm :D

VX450 je za cca 1500CZK, VX550 je za cca 1800CZK, HX520 je za cca 2000CZK. Osobně se mi VX550 prostě nevyplácí. Notabene pokud ještě vím, že to není "echtgold". Je tam prostě vsazen blbě. Jak výkonově tak cenově. Nemůže za to, za to může tržní ekonomika:).

Argumentem, že je to hanění, bych se tu moc neoháněl;). Tu VX550 dělá stejná firma, co montuje i doslova "nebezpečné" parodie na PSU, tak tomu budu snad přiklánět váhu.
Pokud máš zájem koukni sem, případně brouzdni po SHWF, či Gúglu, není pravda, že VX550 není odzkoušena :)
elpsycho (1602)|13.5.2008 23:54
No, co se týče porovnání Enermaxů 82+ a Seasonic made, tak právě jsem namontoval místo Seasonicu S12II-430 do PC PRO 82+ 425W a krom toho že v něm nic nepíská mě zaujalo, že v zátěži Orthosem z něj jde stejný vzduch jako ze Seasonicu v klidu (a to ještě nemám teď vyvázané káble > zprasené airflow), S12II v Orthosu přímo fénoval...
noegoncz (319)|14.5.2008 07:19
čau, já jen můžu říct, že mám v PC (viž níže sestava v podpisu) zdroj Seasonic S12-500W.Mám jej cca rok a od koupi o něm vůbec nevím. Opravdu si zakládám na tichém PC a stejně jak psal někdo výše, jediné co slyším, je disk (a to jej mám ještě v HD silencer). Samozřejmně to v případě, že mám spuštěné jen Win a do teho třeba MCE. Při zátěži je to už asi jinak,ale to zas už není tak důležité.. TJ jinak řečeno minimálně S12-500 můžu vřele doporučit.
Jo a po mé koupi si ho také koupil spolupracovník a má zcela stejné zkušenosti - spokojenost.
Withman (1337)|14.5.2008 07:35
Takže ještě o VX550...šmejd to není, viz. http://80plus.org/manu/psu/documents/CORSAIR-CMPSU-550VX-550W-Report.pdf - kdyby to byl šmejd, tak neprojde certifikací 80Plus, která max. testuje zdroje.

Navíc VX550 je "podobně" drahá jako HX520, protože je výkonnější (sice o 30W, ale dle specifikace je).

A to, že se zdroj vyrábí jinde a vlánko, ve kterém se spekuluje, že jej vyrábí nejhroší výrobce zdrojů jsem četl, ale jsou to téměř všechno spekulace a fámy...

Pokud někdo "ušetří" 30W a přidá si 300Kč, tak se určitě nákup HX520 vyplatí, modulární kabely jsou OK, ale přesto bych neházel VX550 do koše.
slowak1982 (134)|14.5.2008 09:28
[QUOTE=Withman;121821]
Pokud někdo "ušetří" 30W a přidá si 300Kč, tak se určitě nákup HX520 vyplatí, modulární kabely jsou OK, ale přesto bych neházel VX550 do koše.[/QUOTE]

Rozhodne doporucuju zdroj s cable managementem, mam Enermax Liberty 500DXX, je tichy, hezky design (subjektivni pohled).
faugusztin (453)|14.5.2008 09:59
[QUOTE=slowak1982;121833]Rozhodne doporucuju zdroj s cable managementem, mam Enermax Liberty 500DXX, je tichy, hezky design (subjektivni pohled).[/QUOTE]

Az na uplne idiotske kable pre SATA/Molex :-). Corsair HX ma tieto kable riesene ovela rozumnejsie, nekombinuje na jednom kabli dva rozne typy konektorov.
slowak1982 (134)|14.5.2008 12:01
[QUOTE=faugusztin;121836]Az na uplne idiotske kable pre SATA/Molex :-). Corsair HX ma tieto kable riesene ovela rozumnejsie, nekombinuje na jednom kabli dva rozne typy konektorov.[/QUOTE]

To mi nevadi, pres redukce molex/sata dam na jeden kabel 4 sata disky nad sebou, coz je super. Ja jsem se rozhodoval prave mezi HX520 a Emaxem, vybral jsem si Emax. Corsair nezatracuju/nepomlouvam, kazdemu prijde vhod neco jineho.
kane.shw (1231)|14.5.2008 12:14
[QUOTE=Withman;121821]Takže ještě o VX550...šmejd to není, viz. http://80plus.org/manu/psu/documents/CORSAIR-CMPSU-550VX-550W-Report.pdf - kdyby to byl šmejd, tak neprojde certifikací 80Plus, která max. testuje zdroje.

Navíc VX550 je "podobně" drahá jako HX520, protože je výkonnější (sice o 30W, ale dle specifikace je).

A to, že se zdroj vyrábí jinde a vlánko, ve kterém se spekuluje, že jej vyrábí nejhroší výrobce zdrojů jsem četl, ale jsou to téměř všechno spekulace a fámy...

Pokud někdo "ušetří" 30W a přidá si 300Kč, tak se určitě nákup HX520 vyplatí, modulární kabely jsou OK, ale přesto bych neházel VX550 do koše.[/QUOTE]

Takže, po chvilce dráždění Gůglu :), jsem narazil na tohle srovnání. Přiznám se, že je to na mě kapku moc elektro, nemluvě o tolika angličtiny. Navíc na to nemám čas a možnosti (dial-up) :cry, vím výmluvy;).
Takže pokud někdo holdujete elektru a angličtině, tak prosím mrkněte na srovnání Corsair VX550W vs. Corsair HX520W a pak to tady nějak prezentujte, díky.

Prostě a jednoduše, pokud bych měl vedle sebe VX550 a HX520 tak beru samo HX520. Ale to jen proto, že se o to zajímám. Modul-kabeláž a renomovaný výrobce jsou prostě plusy. V porovnání s HX520 je prostě VX550 šit.
Ale samo jsou také lidé/zákazníci, které to vůbec nezajímá (což je pochopitelné) a kteří jdou po watech, značce a ceně. A pak jsou ještě zákazníci, co o tom neví vůbec nic a jdou jen po těch watech a ceně, nejhůže jen po ceně. Protože jedině tak si dokážu odůvodnit, proč firmy jako EC dělají zdroje kolem 1000W!!!

Imho pokud mám prašule na PC, co potřebuje dodávat 1000W, tak mám i prašule na kvalitní zdroj, který těch 1000W spolehlivě dodá :cool:. Bohužel to ale v mnohých připadech takto není. Často se šetří tam, kde by se právě šetřit vůbec nemělo :(

Na druhou stranu, pokud bych vedle se měl zdroj 550W od EC a Corsairu a neměl nic jiného na výběr, tak jistě beru Corsair :thumb. Už jen pro jeho účinnost a záruku jak samo píšeš!
Peníze v tom hold sehrávají svou nepěknou hru...
faugusztin (453)|14.5.2008 13:08
[QUOTE=slowak1982;121863]To mi nevadi, pres redukce molex/sata dam na jeden kabel 4 sata disky nad sebou, coz je super. Ja jsem se rozhodoval prave mezi HX520 a Emaxem, vybral jsem si Emax. Corsair nezatracuju/nepomlouvam, kazdemu prijde vhod neco jineho.[/QUOTE]

Ja si dovolujem porovnavat preto, lebo mam obe - Enermax Liberty 400W i Corsair HX620. Liberty je trosku hlucnejsie a mne tie kable vadia (ale nie dlho, uz mi coskoro pride hotswap rack na 4 disky z reklamacie, a ten ma napajanie 2xmolex). No a este to, ze nahradne kable (s iba SATA alebo iba molex konektormi) stoja okolo 350 Sk :-).
NHKG (1136)|14.5.2008 13:31
Promlémy s Coisairy nejsou na fórech tak často vidět jako u Seasoniců, sám mám doma Coirsar HX520, není slyšet vůbec, jediné co z komponentů v mém PC kromě DVD za chodu slyším, je disk (v silentboxu). Odpojitelné kabely sou pěkné, ale je tam jeden co jsem nevyužil a nejde odpojit (sem v práci, nevím přesně co to je za kabel). Při současných cenách bych Seasonic nekupoval a vybral si mezi Coirsarem a Enermaxem.
kane.shw (1231)|14.5.2008 13:37
[QUOTE=NHKG;121901]Odpojitelné kabely sou pěkné, ale je tam jeden co jsem nevyužil a nejde odpojit (sem v práci, nevím přesně co to je za kabel).[/QUOTE]

...jen tě doplním;), jedná se o přídavný 4pin nebo 8pin (nevím co máš za základovku) pro napájení základovky, resp. CPU. Taky mě to trochu dostalo, čekal bych standardní 4pin a na něj třeba možnost připojení redukce na 8pin. Když už to mají tak pěkně u napájení flopyny :)
bjan (4)|14.5.2008 14:15
Server silentpcpreview, který se specializuje na testování komponent do tichých počítačů, recenzoval zroj Enermax MODU82+, a závěr byl:
... it's likely that the Modu82+ is, in fact, the quietest fan-cooled PSU in the world today - čili něco jako: "MODU82+ je pravděpodobně nejtišším ventilátorem chlazeným zdrojem na světě."

Po zakoupení verze 525W mohu potvrdit. Neslyším jej. Pod zdrojem mám umístěný Scythe S-Flex 800rpm, a u něj jsem schopen slyšet aerodynamický hluk proudění vzduchu přes mřížku ven z case, ale zvuk zdroje nerozpoznám.
-HoNY- (557)|14.5.2008 20:23
Mám pocit, že jsem odkaz na svoji recenzi PRO82+ postoval na SHW pro nic za nic... použijte funkci hledat.
Withman (1337)|14.5.2008 22:30
[QUOTE=kane.shw;121870]Takže, po chvilce dráždění Gůglu :), jsem narazil na tohle srovnání. Přiznám se, že je to na mě kapku moc elektro, nemluvě o tolika angličtiny. Navíc na to nemám čas a možnosti (dial-up) :cry, vím výmluvy;).
Takže pokud někdo holdujete elektru a angličtině, tak prosím mrkněte na srovnání Corsair VX550W vs. Corsair HX520W a pak to tady nějak prezentujte, díky.

Prostě a jednoduše, pokud bych měl vedle sebe VX550 a HX520 tak beru samo HX520. Ale to jen proto, že se o to zajímám. Modul-kabeláž a renomovaný výrobce jsou prostě plusy. V porovnání s HX520 je prostě VX550 šit.
[/QUOTE]

Tento test přesně potvrzuje má slova. Snad po jeho přečtení přestaneš říkat, že VX550 je šit. Napíši tedy, co bylo psáno v recenci, ve zkratce.

"Oba dva zdroje i přesto, že jsou vyráběny jinými OEM výrobci (CWT vs. Seasonic), tak jsou velmi kvalitní, oba používají kvalitní japonské kondíky Nippon Chemi-con a jsou výborně navrženy. V závěru je také psáno, že oba zdroje jsou pro jiný druh trhu. VX550 je výkonější zdroj za menší peníze pro ty, kteří chtějí vyšší výkon a nechtějí tolik platit. HX520 je zdroj dražší a spíše pro "fajnšmekry"..."

Z toho vyplývá, že i když VX550 dělá firma CWT, která není tak "renomovaná", jako Seasonic, tak zdroj udělala velmi kvalitně a za svojí práci se vůbec nemusí stydět, navíc 5 let záruka a certifikace 80Plus mluví za vše.

VX550 není šit! Také souhlasím s tím, že 300Kč připlacení za HX520 je lepší, ale nechci říkat, že VX550 je sr*čka jako LC Power a podobné zdroje.

P.S.: Recenzi jsem nečetl celou, projel jsem jen nejdůležitější info, takže kdybych se nějak výrazně spletl, tak mě opravte. :)
-HoNY- (557)|15.5.2008 01:40
To ale nemění nic na tom, že Enermax PRO82+ je lepší volba.
Withman (1337)|15.5.2008 07:27
Tak to určitě, momentálně to vypadá na to, že Enermax udělal nejlepší zdroj. Jen by mě zajímalo, jestli budou tak dobré pořád, či Enermax začně šetřit pozmění ten zdroj.

Osobně se mi moc líbí Modu82+ 525W...:inlove
kane.shw (1231)|16.5.2008 00:00
[QUOTE=Withman;122090]Tento test...[/QUOTE]

V porovnání s HX520 je VX550 šit... když už za nic, tak těch pár stovek určitě stojí za ty odpojitelné kabely.
Ale jsem rád, že ta recenze, kterou jsem našel objasnila tuto záležitost. Je jistě více lidí, co si myslí, že VX550 elektronicky mnohem horší než HX520. Věřím, že je to překvapí ;)

Jak už jsi správně podotkl, tak VX550 spadá do certifikace 80+, má záruku 60 měsíců a na obalu značku Corsair. Tudíž tak hrůzně špatný být nemůže. Ale imho prostě cenově nezapadá k ostatním modelům. Když si k tomu ještě připočteš podvědomí o tom jaká firma ho dělá (i přesto, že podle recenze to na kvalitu zas nemá takový vliv), tak se ten cenový rozdíl s HX520 dále zmešuje. Alespoň tedy u mě.

Btw jen pro ujasnění, to že je VX550 šit jsi tu zmínil jako první ty, já jsem se vyjádřil, že společnost, co ho vyrábí je šit a to bezesporu je, když dokáže dělat něco takového jako LC-Power. Výhodnost koupě VX550 jsem tady zpravidla porovnával spíše jen s HX520!

Ani nevím, proč se o tom vůbec ještě bavím. Osobně bych ho prostě nekoupil. Stejně tak, jako by někdo nedal 2000CZK za zdroj :rolleyes:
Sieben (513)|30.5.2008 14:16
tak jak sem v nějakým vláknu slíbil, přidávám fotky vnitřností Enermaxu Pro82+ 525W
omluvte kvalitu, je to focený mobilem, foťák nebyl k mání:(
DSC00318.JPG DSC00319.JPG DSC00320.JPG DSC00321.JPG DSC00322.JPG DSC00324.JPG DSC00325.JPG