reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Word a počet znaků

Belbas (362)|31.10.2009 16:15
Chtěl jsem se zeptat jestli jde a pokud ano jak, zjistit ve wordu kolik jsem napsal znaků?
jrx (1880)|31.10.2009 16:22
Ve 2007 je to Revize -> Počet slov, ve starém wordu nevím.
Belbas (362)|31.10.2009 16:24
Jsem to ale blbec :D už jsem to našel Nástroje>Počet slov...
StD (1963)|31.10.2009 17:55
[quote=Belbas;308687]Chtěl jsem se zeptat jestli jde a pokud ano jak, zjistit ve wordu kolik jsem napsal znaků?[/quote]
No ale to máš pořád jen "slova", nikoli znaky. V Office 2003 tato fce sice je, ale stejně to počítá jen písmena, nicméně já jsem placen od úhozu do KB včetně mezer, tudíž si přesný "počet znaků" zjistím nakonec tak, že si výsledný text uložím současně jako "čistý text MSDOS" a pak už stačí jen kouknout TotalCommanderem na jeho velikost v bytech a mám čistý počet znaků. To podělím číslem 1800 (=30 úhozů na 60 řádek) a dostávám údaj v Normostranách (ns). Ten jen pronásobím sazbou za normostranu a mám výsledný honorář, který fakturuji... :thumb
pabouk. (16)|3.11.2009 09:13
[quote=StD;308750]No ale to máš pořád jen "slova", nikoli znaky. V Office 2003 tato fce sice je, ale stejně to počítá jen písmena, nicméně já jsem placen od úhozu do KB včetně mezer, tudíž si přesný "počet znaků" zjistím nakonec tak, že si výsledný text uložím současně jako "čistý text MSDOS" a pak už stačí jen kouknout TotalCommanderem na jeho velikost v bytech a mám čistý počet znaků. To podělím číslem 1800 (=30 úhozů na 60 řádek) a dostávám údaj v Normostranách (ns). Ten jen pronásobím sazbou za normostranu a mám výsledný honorář, který fakturuji... :thumb[/quote]

Nerad ti kazím tvůj vskutku zajímavý postup, ale pokud si dobře vzpomínám, stačí rozbalit tu roletku, co ti přibyde na horním panelu a tam si vybrat, co chceš spočítat.
StD (1963)|3.11.2009 09:22
[quote=pabouk.;309984]Nerad ti kazím tvůj vskutku zajímavý postup, ale pokud si dobře vzpomínám, stačí rozbalit tu roletku, co ti přibyde na horním panelu a tam si vybrat, co chceš spočítat.[/quote]
Pro mne není jen zajímavý ale zhruba 20kou let osvědčený... BTW v tom Wordu ti to ukáže množství znaků vlevo dole v liště při každém otevření souboru... A tu roletku co zmiňuješ nemusí mít každý BFU aktivovanou pro zobrazení.
pabouk. (16)|3.11.2009 11:43
[quote=StD;309988]Pro mne není jen zajímavý ale zhruba 20kou let osvědčený... BTW v tom Wordu ti to ukáže množství znaků vlevo dole v liště při každém otevření souboru... A tu roletku co zmiňuješ nemusí mít každý BFU aktivovanou pro zobrazení.[/quote]

Aha, tak toho jsem si nikdy nevšiml :) Při standardním nastavení by se zobrazit měla.
vaaclav2 (1)|9.4.2010 07:55
Dobrý den,
nemáte prosím někdo tušení, zda je možné spočítat znaky vložené v rámci revize (nikoli celý dokument)? Díky za rady/nasměrování.
athens (724)|9.4.2010 09:26
[quote=vaaclav2;366608]Dobrý den,
nemáte prosím někdo tušení, zda je možné spočítat znaky vložené v rámci revize (nikoli celý dokument)? Díky za rady/nasměrování.[/quote]

No záleží kolik si v dokumentu označíš textu. Kolik si označit tak to ti spočítá. Jestli tedy myslíš toto :notsure
Nástroje-Počet slov
xmarek (1676)|9.4.2010 12:54
Toto: http://web.ticino.com/multilingual/word_character_count_tips.htm je sice starší článek, ale podle toho co jsem viděl si myslím, že se bez makra asi neobejdete. Tuším co máte na mysli, ale vzhledem k tomu, že už se jedná o prokročilejší funkci MS Wordu, tak to asi jednoduchou cestou nepůjde. :notsure