reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung 245B+ blikání

Draken (1578)|22.10.2013 22:19
Ahoj,

občas je problém u mého monitoru, vždycky na pár sekund začne problikávat černá-obraz (asi 10x za sekundu) a pak zhasne, pomáhá buď prudké zatahání za dvi kabel (dotažen na obou stranách na max.) nebo on/off nebo vzhledem k tomu, že je polohovací ve vertikálním směru tak středně silný příraz odshora dolu, pak dá pokoj a jde dál nějakou dobu. nejdřív jsem myslel že je to grafikou, protože občas nešel monitor ani od spuštění pc a vypadlo to, že nestartuje PC ale pak to začlo dělat i za chodu. Co se týká obrazu tak je stále stejný nevidím nikde žádný pruhy nebo fleky způsobené špatným podsvětlením, obrza je jinak naprosto OK.Neobjevuje se to každej den,skoro to vypadá jak nějaký dotek ale uvnitř no nevím třeba někdo ví přesně o co jde...

díky za rady
trodas (1753)|23.10.2013 00:23
Hmmm, to by mohly být mé oblíbené kondíky (méně pravděpodobné) nebo studeňák na vstupu DVI konektoru. Asi rozdělat a mrknout na kondíky a přepájet konektory kolem DVI vstupu. A modlit se, aby to bylo tím...
Draken (1578)|25.10.2013 18:28
hm tak kondíky byly ok teda aspoň nafouklí nejsou no ... koukni na video

[video=youtube_share;9nvLnUnvegE]http://youtu.be/9nvLnUnvegE[/video]
trodas (1753)|25.10.2013 23:56
Tak to je brutální... :eek:
No, nafukování či vytékání je jen jeden z znaků špatných kondíků, ale co už. To vypadá na to, že to bude chtít nový monitor :( Uvidíš, jestli se to bude zintenzivňovat, tak to není studeńák, ale jsou to kondíky. Ono je to vlastně jedno z jakého důvodu ten monitor bude vyměněn, ale to je holt můj tip.
Draken (1578)|26.10.2013 19:44
[QUOTE=trodas;546767]Tak to je brutální... :eek:
No, nafukování či vytékání je jen jeden z znaků špatných kondíků, ale co už. To vypadá na to, že to bude chtít nový monitor :( Uvidíš, jestli se to bude zintenzivňovat, tak to není studeńák, ale jsou to kondíky. Ono je to vlastně jedno z jakého důvodu ten monitor bude vyměněn, ale to je holt můj tip.[/QUOTE]

no popravdě, tohle dělám průměrně jednou za dva dny a dycky tak dvakrát za sebou ... takže v tuhle chvíli mě to docela štve, radší bych byl aby to chcíplo pak už by člověk měl snáž zjistit čím to je, takhle když to dám někam opravit tak mi řeknou ono to jde ... přivezu to domu a zas to třeba nepůjde, nejhorší je že má ten obraz pořád jak když jsem ho koupil, nikde se nic neprojevuje a jsem s nim jinak naprosto spokojenej ... no nic asi počkám až to bude dělat bud často nebo to chcípne zničeho nic uplně a nechám to opravit pokud to nebude za víc jak 2000 jinak bych asi sehnal nějakej z druhý ruky nebo si došetřil na novej...
trodas (1753)|26.10.2013 22:03
...začni šetřit a vybírat, dávám tomu tak 3 měsíce max. A podle mně ani nikdo nebude vědět, co s tím. Asi ti cenu stanoví za výměnu celé desky s elektronikou a pokud do toho půjdeš, tak ať ti vrátí tu desku, já bych se pak na ty kondíky rád koukl...
Draken (1578)|27.11.2013 15:03
tak oprava stála 200, bylo tam pár studeňáků
trodas (1753)|28.11.2013 14:10
Gratuluji. Škoda že neuvedl, kdy byly. Tipuji tedy někde kolem napájecích obvodů na podsvícení... ale hlavně že to šlape! Za 200,- je to zázrak :thumb :thumb :thumb
Draken (1578)|29.11.2013 15:49
no já to teda nedělal protože na tohle jsem kopyto ale prý to bylo ve zdroji a kolem DVI vstupu.. asi 4 prý dohromady