reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kvalitni 24" lcd za prijatelnou cenu

moebius87 (6)|10.9.2009 14:30
Stavim si novou pc sestavu a hledam k ni nejaky 24" monitor..
Po precteni ruznych recenzi jsem akorad vice zmatenejsi nez predtim tak jsem se rozhodl napsat sem o radu.
Budu mit pc postaveny na xeonu w3520, mel by to byt takovy slabsi workstation, nahrada za uz nedostacujici notas. Budu ho mit na praci v photoshopu - webdesign, textury. A na ruzne jednodussi modely ve 3d.. Obcas si na tom i zahraju - wow, nfs, portal a podobne..

Precetl jsem neco o problematice a rozdilech mezi TN, S-IPS, S-PVA a kdo vi jaky dalsich jeste a vesmes jsem zjistil ze pro grafiky je lepsi S-IPS, nadruhou stranu diky imputlagu jsou obcas nepouzitele na hry.. pak zase ctu specifikace monitoru a doctu se ze nejaky TN panel je vyborny jak pro profesionalni upravu fotek, grafiku, video ale i na hrani her..
a pak se v tom ma jeden vyznat..

Netusim jaky typ mam na svem notasu, predpokladam ze lepsi nez TN to nebude. Obraz a barvy ale na nem vypadaji podle mne dobre a na praci jakou delam mi to staci (alespon je citim jako dobre zobrazene barvy, nikdy jsem optikou nekalibroval) kdyz si ale ctu recenze nebo specifikace tak maji vsechny zajimavejsi monitory prepalene barvy, nerovnomerne podsviceni, velky imputlag ... tak nevim jestli mam jit do nejakeho monitoru s cenou kolem 15000 s dph nebo do bezneho s cenou pod 10000. teoreticky by mi asi stacil i ten levnejsi, znamy co dela grafiku hlavne na tisk ma bezny TN panel a rika ze bez problemu..

v prodejne kde mi to asi poskladaji mi doporucili HP LP2475w. ale nejsem si jim jisty. cetl jsem o nem ze na prave pulce obrazovky ma bila plocha tendenci ziskat ruzovy nadech.. pry je to skoro nepostrehnutelne ale moc tyhle detaily riskovat nechci..
dal jsem se dival na jine v podobne kategorii: EIZO S2402WE-BK, Dell UltraSharp 2408WFP..
Dokazal by mi nekdo poradit nebo dat nejak dalsi tip?
predem diky moc.
pas!k (3765)|10.9.2009 14:36
Celkem rad bych videl z ceho skladas tu sestavu muzes sem hodit kompletni vypis vsech komponent a za jakou cenu ti to nabizi? Pokud to beres z nejake prodejny sem si temer jisty ze by slo najit levnejsi reseni a mozna s vykonejsimi komponenty .. rady tohodle typu se tu opakuji denne. Takze napis kolik ses ochotny do te sestavy investovat a zacnou padat konkretni navrhy ..

Edit: Jinak na photoshop a 3D modely by se sikl 64Bit system takze dnes asi Vista s moznosti budouciho upgrade na WIN7
Janyk1 (997)|10.9.2009 15:29
Já mám HP LP2475w a jsem nadmíru spokojen. Můžu jen doporučit (já osobně nemám žádné vadné pixely a podsvícení je rovnoměrné, žádn pazvuky...) Obraz nádhera (a to i v porovnání z CRT(jestli se to tak sluší vůbec říct) co mi stojí vedle). Obraz se netrhá, žádní duchové, prostě tak akorát, za svou cenu.
moebius87 (6)|10.9.2009 15:46
Nemam jeste porad jiste komponenty presne komponenty. Ale zhruba mam takovouhle predstavu:
CPU: Intel XEON W3520
MB: nevim jiste.. znamy mi doporucuje asus.. s cenou kolem 5000
RAM: 8gb 1333mhz (4x2gb)
GPU: nVidia Quadro FX580
HDD: 150gb VelociRaptor na system a programy, a dalsi asi 500gb/1tb na data..
Nejaka sikovna case s ucinnym a tichym chlazenim a monitor
(a klavesnice a mys samozrejme, uvazuju o bezdratu, a nejake repra)

tahle sestava by mela vyjiti okolo 40000 a tak nejak tehle hranici bych rad dodrzel.. muzu jit i vys ale nechci to prehanet..
Po doporuceni bych chtel jit do toho xeonu kvuli tomu ze vyuziva novy socket, takze pokud bych mel v budoucnu potrebu ho vymenit, nemel by to byt problem.
u graficke karty si nejsem jisty jestli je lepsi mit profi, nebo beznou grafiku, za tu cenu je i gfx275
U hdd si jsem vedom moznosti vytvorit raid pole.. nezjistoval jsem ale jestli je mozne mit jeden disk normalne a dalsi do raidu takze tam nevim jeslti je lepsi mit jeden velociraptor a nejake na data nebo vice stejnych normalnich disku na raid 0 nebo jiny.. jde mi hlavne o rychlost spousteni programu, a oddeleni disku s programy a systemem od dat

Jinak samozrejme pocitam s win Vista Bussines 64bit s upgradem na Win7
moebius87 (6)|10.9.2009 15:49
[quote=Janyk1;291322]Já mám HP LP2475w a jsem nadmíru spokojen. Můžu jen doporučit (já osobně nemám žádné vadné pixely a podsvícení je rovnoměrné, žádn pazvuky...) Obraz nádhera (a to i v porovnání z CRT(jestli se to tak sluší vůbec říct) co mi stojí vedle). Obraz se netrhá, žádní duchové, prostě tak akorát, za svou cenu.[/quote]

a zkousel jsi na tom hrat nejake hry kde je treba rychlejsich reakci? fps, auta? kvuli toho inputlagu.. ?
Janyk1 (997)|10.9.2009 18:28
[quote=moebius87;291327]a zkousel jsi na tom hrat nejake hry kde je treba rychlejsich reakci? fps, auta? kvuli toho inputlagu.. ?[/quote]

Crysis, Far Cry 2, CoD 4, Grid, Burnout... vše bez problémů, tj. žádné šmuhy, duchové atp.
faugusztin (453)|10.9.2009 18:34
Ja som taktiez spokojnym vlastnikom HP LP2475w. Mozno to nie je idealny monitor pre hardcore 100FPS CS1.6 maniaka, ale pri beznych hrach vacsina ludi pripadny inputlag nebada.
Ak teda nie si typ cloveka ktory zbada aj to ze myska nema 250Hz ale iba 125Hz, tak s tymto monitorom nebudes mat problem.
moebius87 (6)|11.9.2009 09:39
A co ta jedna pulka obrazovky, ktera ma pri bile podkladove barve lehce ruzovy nadech? To neni vubec videt nebo je to spise asi jen kus od kusu?

A (ted si to nevykladejte spatne) nevedeli byjste o levnejsi variante nejakeho lepsiho TN panelu? Jen hledam jestli by se na te sestave dalo jeste kde usetrit, nebo neceho ubrat a jinde mozna zase pridat (kdybych vzal TN panel za 8k tak bych si mohl vzit treba lepsi grafiku fx1800 misto fx580.. zni to mozna krkolomne ale rikam nechci jit moc daleko pres hranici 40k a tak hledam moznosti co nejlepsiho vykonu, mozna i na ukor pozorovacich uhlu..)
Jandaskunk (2330)|11.9.2009 16:03
Jestli ti vadí lehce růžový nádech (který téměř nepude poznat), tak bych se být tebou TN panelům vyhnul (pokud nejseš nějakej extra hráč), na práci budou určitě lepší panely (technologie) užitečnější. U TN panelu bys poznal daleko víc nádechů :D Jinak TN panel za 8000 mi přijde už zbytečně drahý...leda tak 1920x1200, ale i o tisícovku levnějc jde v pohodě sehnat
xmarek (1676)|11.9.2009 17:19
Taky mám HP LP2475w a maximální spokojenost. Když to srovnám s monitorem co mám v práci (24" samsung, stejné rozlišení, typ už nevím) nebe a dudy. Co se týče nějakého nádechu, doporučuji si udělat test na nějakém TN panelu a uvidíte, že na každém panelu se něco najde. :D
moebius87 (6)|11.9.2009 22:45
to Jandaskunk: Vsak s mene nez 1920x1200 nechci, proto jsem rekl panel za 8k, predpokladal jsem ze drazsi TN panely jsou trochu lepsi..

to xmarek: Jo prave proto jsem se tady rozhodl zeptat na radu, at ctu jakekoli recenze na jakkoli lepsi panel, pokazde je tam neco spatneho, i kdyz je treba nakonec vyhodnocen velmi dobre.. ted navic nemam moc prostor jet do mesta a koukat v obchodech na panely, a nejsem si ani jisty jestli v nejakych beznych elektro maji neco jinaciho nez TN :) ale budu to muset zkusit..

idealni by bylo kdybych si je mel kde testnout, bych mel jasno hned :D
(snad teda), ale to mi asi nevyjde

Jinak to teda vypada ze ten HP je dobry.. kdyz na nej jsou zatim jen kladne zminky.
moebius87 (6)|14.9.2009 19:23
Takze dneska jsem se byl podivat v nekolika prodejnach kde maji i monitory.. vsude maji vystavene jen TN panely, a vsechny vypadaly divne..
Takze to vypada ze tam nakonec prece jen necham to HP.