reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP recovery disk

pavel.lib (49)|8.11.2008 19:26
K notebooku HP EliteBook 8530p jsem obdrzel pouze Recovery disky pro Win XP (pro downgrade), ale uz ne pro Win Vista (ktere byly s NB zakoupeny). Je to v poradku? (krabice s NB byla pri prebirani v prodejne otevrena).

Disk je rozdelen na 3 oddily, jeden oddil ma jmeno HP_RECOVERY. Jakym zpusobem se da vytvorit bootovaci dvd z tohoto oddilu?

Diky za rady.
Jiziii (796)|8.11.2008 19:33
pokud chceš obnovit system z recovery tak při zapínání NB zmáčkni f11 (myslim)
Jinak nejjednodušší jak reinstlovat je někde si to DVD bud pučit nebo stáhnout a zadat svý licenční číslo z notebooku
pavel.lib (49)|8.11.2008 19:54
[QUOTE=Jiziii;180158]pokud chceš obnovit system z recovery tak při zapínání NB zmáčkni f11 (myslim)
Jinak nejjednodušší jak reinstlovat je někde si to DVD bud pučit nebo stáhnout a zadat svý licenční číslo z notebooku[/QUOTE]

Diky za odpoved.
Ja nejak ale nerozumim distribuci OS ktery clovek s NB zakoupi. Pokud by mi odesel disk, tak preci nebudu po znamych shanet instalacni CD na system, ktery jsem zaplatil. Mozna je to bezne a ja jsem mimo (je to prvni NB ktery jsem kupoval). Nelibi se mi, ze mi oddil HP_RECOVERY zabere na disku skoro 8GB.

Proste jsem nejak zmaten z toho, ze na downgrade na XP dostanu instalacni CD a na zakoupeny system nikoliv.
Jiziii (796)|8.11.2008 20:00
nj to je v dnešní době běžná věc že se dávaj počítače jen se zálohou na HDD
On si výrobce koupí licenci a pak to instaluje na disky a nevyplatí se mu to každýmu pálit DVD a ty XP už sou dneska možná jen zbitkov kusy
A pokud vím tak ani microsoftu nevadí když si to nainstaluješ z jakýho koli DVD hlavně když máš koupenej Licenční klíč :D
pavel.lib (49)|8.11.2008 20:05
[QUOTE=Jiziii;180172]nj to je v dnešní době běžná věc že se dávaj počítače jen se zálohou na HDD
On si výrobce koupí licenci a pak to instaluje na disky a nevyplatí se mu to každýmu pálit DVD a ty XP už sou dneska možná jen zbitkov kusy
A pokud vím tak ani microsoftu nevadí když si to nainstaluješ z jakýho koli DVD hlavně když máš koupenej Licenční klíč :D[/QUOTE]


netusis prosimte jak provest zalohu toho RECOVERY disku tak aby se z neho dal system nainstalovat? nejradeji bych ty jejich 3 logicke disky zrusil a udelal si to dle sveho. Nicmene instalacku Vist tu nemam a i kdyz tam ted dam XP, nerad bych o ni prisel..
Jiziii (796)|8.11.2008 20:19
No možná by to šlo normálně vypáli ale tím si nejsem jistej (jako bootovací DVD)
Nejjednodušší fakt by asi bylo to stáhnout z netu
Dojigiri (1629)|9.11.2008 13:38
[QUOTE=pavel.lib;180173]netusis prosimte jak provest zalohu toho RECOVERY disku tak aby se z neho dal system nainstalovat?[/QUOTE]

Nastartuj to Recovery (stiskem klávesy po startu notebooku bude se to tam někde dole ukazovat - asi tou F11 nebo tak něco) a pokud vím, je tam několik položek (obnovení systému, obnovení počítače, atd.) a jedna z nich je vypálení na DVD, už jsem to na jednom NB dělal (potřebuje to asi 2 nebo 3 DVD) a je dobrý to udělat, kdyby sis třeba nechtěně smáznul tu partition apod. Z takto vytvořených DVD lze pak nabootovat a přeinstalovat systém.
kane.shw (1231)|9.11.2008 19:30
[QUOTE=pavel.lib;180173]netusis prosimte jak provest zalohu toho RECOVERY disku tak aby se z neho dal system nainstalovat? nejradeji bych ty jejich 3 logicke disky zrusil a udelal si to dle sveho. Nicmene instalacku Vist tu nemam a i kdyz tam ted dam XP, nerad bych o ni prisel..[/QUOTE]

Prostě si sežeň obyčejnou kopii instalačky (nebo si kup rovnou od Microsoftu, za pár stovek tušim:hmm) Windows Vista Bussines (mám ten pocit, že je to fuck jestli 32bit or 64bit verze :notsure). A pak to nainstaluješ stejně jako na klasickém počítači. Těch HPčkových oddílů se zbav (škoda místa), ovladače si stejně stáhneš z netu nejnovější a Windowsy si zaktivuješ podle Product Key, co máš nalepeno na spodu nouťasu. Funguje to v pohodě, sám jsem to před týdnem dělal.
Dokonce jsem si čenžnul v nouťasu i disk za větší a "rychlejší" a aktivace proběhla přes automat po telefonu naprosto v pořádku.

Dělat jsem to takhle jelikož jsem si chtěl disk rozdělit podle sebe a hlavně jsem tam nechtěl mít ten HPčkový bordel;) soft, který tam cpou hned po obnovení OS :angry
murphy83 (1)|20.11.2009 18:28
[quote=kane.shw;180602]Prostě si sežeň obyčejnou kopii instalačky (nebo si kup rovnou od Microsoftu, za pár stovek tušim:hmm) Windows Vista Bussines (mám ten pocit, že je to fuck jestli 32bit or 64bit verze :notsure). A pak to nainstaluješ stejně jako na klasickém počítači. Těch HPčkových oddílů se zbav (škoda místa), ovladače si stejně stáhneš z netu nejnovější a Windowsy si zaktivuješ podle Product Key, co máš nalepeno na spodu nouťasu. Funguje to v pohodě, sám jsem to před týdnem dělal.
Dokonce jsem si čenžnul v nouťasu i disk za větší a "rychlejší" a aktivace proběhla přes automat po telefonu naprosto v pořádku.

Dělat jsem to takhle jelikož jsem si chtěl disk rozdělit podle sebe a hlavně jsem tam nechtěl mít ten HPčkový bordel;) soft, který tam cpou hned po obnovení OS :angry[/quote]

Dobry den,
nazazil jsem na vasi diskuzi a chtel bych se zeptat, jestli by mi mohl dat nekdo link, kde lze sehnat (i za nejaky poplatek) nahradni instalacku Win 7 Home Premium. Mam podobny problem jako kolega a pri patrani po webu microsoftu jsem na zadnou takovou moznost nenarazil.
Predem diky.
MB
odb (505)|21.11.2009 18:15
[quote=pavel.lib;180154]K notebooku HP EliteBook 8530p jsem obdrzel pouze Recovery disky pro Win XP (pro downgrade), ale uz ne pro Win Vista (ktere byly s NB zakoupeny). Je to v poradku? (krabice s NB byla pri prebirani v prodejne otevrena).

Disk je rozdelen na 3 oddily, jeden oddil ma jmeno HP_RECOVERY. Jakym zpusobem se da vytvorit bootovaci dvd z tohoto oddilu?

Diky za rady.[/quote]

Je to v poriadku. Vyrobcovia notebookov dodavaju na CD len druhy OS, ktory nieje na notebooku nainstalovany. CD (DVD) k predinstalovanemu OS si máš vypalit cez utilitu, ktoru dodava vyrobca notebooku.
Neviem ako tvoj notebook ale vsetky notebooky od HP a Lenovo, co som mal v ruke mali utilitu, cez ktoru sa dali vytvorit takzvane "recovery disc" , vdaka ktorym mozes vzdy vratit notebook do takeho stavu ako pri kupe (v podstate si vytvoris obraz disku - obrazne povedane su to instalacky OS, ktory bol pri kupe nainstalovany). Ak si dobre pametam je to aj v navode k notebooku (u Lenova urcite minuly tyzden som jeden predaval), ze si mas ten "recovery disc", co najskor urobit (ale to asi malokto cita a je to v anglictine).
EditorPO (2819)|21.11.2009 20:55
[quote=murphy83;317561]Dobry den,
nazazil jsem na vasi diskuzi a chtel bych se zeptat, jestli by mi mohl dat nekdo link, kde lze sehnat (i za nejaky poplatek) nahradni instalacku Win 7 Home Premium. Mam podobny problem jako kolega a pri patrani po webu microsoftu jsem na zadnou takovou moznost nenarazil.
Predem diky.
MB[/quote]
Nahradnu instalacku, pripadne recovery DVD nehladaj na strankach MS, ale na strankach vyrobcu notebooku. V pripade HP na stranke http://www.hpinfo.cz/objednavka_sw.php

Pre ine znacky si pozri tento thread https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=193649#post193649