reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení k internetu

fakír (35)|1.12.2008 20:45
Najde se někde někdo kdo by dokázal vyřešit bezdrátové připojení k internetu v horské lokalitě Desná v Jizerských horách ?
Ne O2 adsl nebo cdma

Už jsem obeslal spoustu firem, ale v podstatě nejsou ani schopni odepsat na email.

Pokud o někom víte prosím dejte vědět už jsem z O2 našlupky moje současná rychlost připojení se pohybuje v rozmezí 9kb - 45kb a o downloadu snad ani mluvit nebudu 0,5-6.5 kbyte
a za cenu 830/měs je to super sport!
Intri (3490)|1.12.2008 20:48
Uhmm... EDGE, jestli tam je?
pas!k (3765)|1.12.2008 20:50
Mas v okoli nejakou skolu nebo nejaky urad treba ? Zacal bych patrat tam pres co jedou ..
fakír (35)|1.12.2008 20:52
[QUOTE=Intri;189660]Uhmm... EDGE, jestli tam je?[/QUOTE]

Jak to nejjednodušeji zjistit jestli je ?
Intri (3490)|1.12.2008 20:52
To se obávám, že bude všechno ADSLko. Na nějaké místní poskytovatele je to asi příliš prdelní lokalita a mobilní operátoři za to asi fakt nestojí. ADSLko je hnus, ale pokud v Desné prostě jiné providery nenajdeš, asi nebudeš mít navybranou.

Tuším, že T-Mobile má na svých stránkách mapu pokrytí EDGEm, vydrž chvíli, kouknu se po ní.

EDIT: No, u T-Mobilu to zrovna růžově nevypadá. Ostatní na tom asi nebudou líp, Vodafone byl vždycky krapet pozadu a O2 se snaží si prosadit své CDMAčko.
fakír (35)|1.12.2008 21:01
Škola i úřady tady jsou jenže v ůdolí a ode mně za kopcema a tam jim jde i bezdrát od různejch poskytovatelů jenže já jsem na konci a doslova v lesích. ADSL jsem měl a platil za 2M připojení jenže šlo nejvíc 700 kb a to jen do první bouřky než mi o kabelu O2 všechno vyhořelo včetně compu a málem chytil i barák tak jsem to zrušil. Šel jsem do cdma a v pohodě rychlost něco přes 1M a down 260 kb jenže se to začalo zpomalovat a zpomalovat až na výše uvedené hodnoty které jsou podle techniků z O2 v dané lokalitě v pohodě a vůbec je nezajímá ža půl roku to makalo super a vím že v širokým dalekým okolí mám cdma jen já.
EditorPO (2819)|1.12.2008 21:05
Skus sa opytat na strankach CZFree, alebo na ich fore.
Intri (3490)|1.12.2008 21:07
O2 je O2, s nimi je asi zapotřebí omlátit o zdi, aby si uvědomili, že ty nejsi zrovna ten, koho můžou posílat do háje. Nevím, jak je to se smlouvami s CDMA ( a jestli se u CDMA dá vůbec volit rychlost ), ale pokud si nějakou rychlost, resp. službu obecně zaplatíš a nedostává se ti jí ani na pobídky k nápravě, mohl bys relativně snadno vyhrát i soud. Za pohrůžku soudem bys každopádně nic nedal a s firmami to dělá divy, pokud jsi v právu.
hruskin (44)|1.12.2008 21:07
Na Tvém místě bych šel do ADSL. Oddělil bych modem od PC např. bezdrátem aby se neopakovalo to, co se ti stalo. Plus samozřejmé nějaký přep. ochrany. Já jsem na tom s netem podobně. Dřív jsem měl bezdrát, pak na to poskytovatel začal sr**t a bylo po signálu. CDMA a podobný věci jsou hrozně nejistý viz tvá zkušenost.

Edit: Další možností je půjčit si od někoho wifinu a proscanovat okolí, třeba něco chytíš, ale bez přímé viditelnosti na AP, to nakonec dopadne stejně jako CDMA.
EditorPO (2819)|1.12.2008 21:10
A tu mas minimalne dvoch poskytovatelov v tvojej lokalite.

Alebo toto uz nefunguje?
"
Máte zájem o internet?
Připojení na internet na Desné bylo dříve možné jen přes telefonní linku. Od listopadu se již můžete připojovat i bezdrátově. Bezdrátové připojení na internet vůbec nepoužívá linky Českého telecomu a proto je podstatně rychlejší i cenově výhodnější. Mezi další přednosti patří např. neblokovaná telefonní linka a trvalé připojení počítače na internet (bez nutnosti "vytáčet").
Firma Fortech umístila v naší obci vysílač bezdrátového internetu na silo ve středisku zemědělského družstva. Tím zajistila "internetový signál" pro Desnou a části přilehlých obcí (Horní Újezd, Vidlatá Seč, Chotěnov). Takže nyní se stává pořízení internetu velice snadnou záležitostí - stačí na dům nainstalovat anténu s přijímačem, vložit kartu do počítače a zábava i poučení z celého světa je Vám k dispozici."
fakír (35)|1.12.2008 21:15
Ano rychlost je volitelná ale na upozornění, že si platím za 1024 kb připojení mě bylo zděleno, že rychlost negarantujou jo a to jsem jim to podepsal na 2 roky a ještě chtěly 2.000,- zálohu. Tak že když vypovím smlouvu tak zaplatím skoro 5.000 pokutu. Dobrý ne ?
Intri (3490)|1.12.2008 21:26
Jo, to zní jako klasický prodej nekvalitní služby. Ty s nimi ještě smlouvu máš?
XxXcool (26)|1.12.2008 21:30
A co zkusit tyto dva poskytovatele
http://www.tfnet.cz/
nebo
http://sferia.cz/.

Snad ti to pomůže :thumb
fakír (35)|1.12.2008 21:37
[QUOTE=EditorPO;189679]A tu mas minimalne dvoch poskytovatelov v tvojej lokalite.

Alebo toto uz nefunguje?
"
Máte zájem o internet?
Připojení na internet na Desné bylo dříve možné jen přes telefonní linku. Od listopadu se již můžete připojovat i bezdrátově. Bezdrátové připojení na internet vůbec nepoužívá linky Českého telecomu a proto je podstatně rychlejší i cenově výhodnější. Mezi další přednosti patří např. neblokovaná telefonní linka a trvalé připojení počítače na internet (bez nutnosti "vytáčet").
Firma Fortech umístila v naší obci vysílač bezdrátového internetu na silo ve středisku zemědělského družstva. Tím zajistila "internetový signál" pro Desnou a části přilehlých obcí (Horní Újezd, Vidlatá Seč, Chotěnov). Takže nyní se stává pořízení internetu velice snadnou záležitostí - stačí na dům nainstalovat anténu s přijímačem, vložit kartu do počítače a zábava i poučení z celého světa je Vám k dispozici."[/QUOTE]

u nás je třeba sferianet tfnet ale ty jsou se signálem :thumbdown jo jak si psal že od listopau je v desné ...atd tak to není naše Desná v Jizerských horách.
fakír (35)|1.12.2008 21:42
[QUOTE=Intri;189692]Jo, to zní jako klasický prodej nekvalitní služby. Ty s nimi ještě smlouvu máš?[/QUOTE]

Mám:runaway
Intri (3490)|1.12.2008 21:45
Tím spíš to můžeš vyzkoušet.:-) Prostě jim napiš e-mail nebo dopis, že takto to dál nejde, že služba je při současných rychlostech zcela nepoužitelná a že buď zajistí její dostatečnou kvalitu, nebo si necháš vypracovat znalecký posudek o použitelnosti služby a případně jej použiješ u soudu.
fakír (35)|1.12.2008 21:50
Tak prubnout to můžu, a možná bych tam mohl připsat i něco o mediích jako nova atd...
Intri (3490)|1.12.2008 21:51
Jj, to klidně taky můžeš. Čím víc strašáků, tím líp, ale zase to nezapomeň napsat věrohodně, ať se na to nepodívají a nezjistí hned, že jen blafuješ.:-)
fakír (35)|1.12.2008 21:59
[QUOTE=Intri;189719]Jj, to klidně taky můžeš. Čím víc strašáků, tím líp, ale zase to nezapomeň napsat věrohodně, ať se na to nepodívají a nezjistí hned, že jen blafuješ.:-)[/QUOTE]


To zvládnu z češtiny jsem skoro propadal, ale sloh jsem měl vždy za 1.:idea
Intri (3490)|1.12.2008 22:02
Hodně štěstí.:-)
fakír (35)|1.12.2008 22:23
Dopis určitě napíšu, ale pokud by někoho něco napadlo co by pomohlo vyřešit můj problém tak sem s tím.
Intri (3490)|1.12.2008 22:27
Nejlepší by samozřejmě bylo změnit poskytovatele, ale pokud žádného vyhovujícího nenajdeš, asi se budeš muset nakonec spokojit s tím ADSLkem. Službu by mělo poskytnout aspoň nějakou ( ten půlmegabit by tam být mohl ) a podobným nehodám, jako předtím, můžeš opravdu celkem snadno zabránit tím bezdrátovým oddělením.
Logout (4018)|1.12.2008 23:41
Co se týče toho CDMA, tak tam se obávám, že nemá moc šanci to zrušit. Protože CDMA je připojení přes mobil - a tam poskytovatel garantuje takový připojení, jaký prostě v daný lokalitě je. Jedině že by měl svědky, že mu někdo sliboval, že tam a tam mu to bude chodit takhle a takhle rychle. Kdyby šlo o "stabilní" službu (nebo aspoň lokálně vázanou, např. wifi), tak je to jiný, ale u čistě mobilní služby těžko dokáže, že si ji objednával na to konkrétní místo na chatu. Jedině snad
argumentovat mapou pokrytí.
pas!k (3765)|2.12.2008 06:52
No mozna by nebylo spatny mrknout co presne v te smluve co si podespal je napsany .. ja bych se s nimi snazil domluvit slusne .. az kdyz to nepujde slusne zacal bych zminovat moznosti jako informovani medii atd ..
fakír (35)|3.12.2008 20:51
Tak po 4 dnech telefonování na bezplatnou linku O2 jsem to vzdal a zavolal na placenou linku a ejhle něco se začalo dít a dokonce usoudili, že asi bude potřeba vyrestartovat BTS a najednou to začalo chodit a to dost pekelně no do byl fofr download mezi 270 - 600Kb s CDMA ???!!! ani jsem tomu nemohl uvěřit a dostal jsem z toho takovou radost jako malé dítě když má přijít ježíšek. Jenomže tahle euforie trvala jen pár desítek minut než down klesnul na příjemných 1-2,5kb . Opět jsem protelefonoval dalších 90kč na placenou linku, kde technik zjistil, že asi bude opět problém s BTS a asi i s mým modemem a poprosili mě ať zůstanu na telefonu a u kompu a to už trvá skoro 4 hodiny a nic

No musím doufat, že snad zítra nebo že by snad za další 4 dny ?
fakír (35)|3.12.2008 20:54
Jo ještě jsem zapoměl teď stahuju aktualizaci antiviru konečně po 4 dnech a ještě 328 hodin a mám ji staženou.
fakír (35)|6.12.2008 21:20
Opravdu by se nenašel nikdo kdo by mi poradil nějakou firmu nebo někoho kdo by pomohl ?
Logout (4018)|8.12.2008 17:39
No firmu - v danym místě je asi nejrozumější ADSL. Mezi modem a přívod se dá dát přepěťová ochrana, která by měla zabránit další "bleskový katastrofě". Nic lepšího Ti poradit neumíme, protože IMHO neni co.
Druhej problém je tvoje dvouletá smlouva s O2, tam bych to udělal tak, že bych je bombardoval reklamacema a pak se to pokusi zrušit. Obávám se ale, že pokud nebudou chtít, tak nic nezrušíš - CDMA nic negarantuje. Proto bych se spíš snažil o dohodu, jestli by Ti závazek nezrušili výměnou za stejně dlouhej závazek k ADSL.
EditorPO (2819)|9.12.2008 16:04
[quote=fakír;191812]Opravdu by se nenašel nikdo kdo by mi poradil nějakou firmu nebo někoho kdo by pomohl ?[/quote]
Viac ti uz asi neporadime, bombarduj O2 staznostami (potrebujes vela pisomneho dokazoveho materialu ohladom staznosti). Bol si uz aj osobne v O2? A urcite skus to, co ti radil Logout s tou dohodou a zamenou sucasneho pripojenia za ADSL. Toto by mohlo byt schodne, o prijem za tvoje pripojenie nepridu. Mozes im poslat oficialne ziadost o zmenu technologie sucasneho pripojenia, alebo nieco v tom zmysle.
Skus na nich tlacit aj cez Obchodnu inspekciu.
alliens_labs (214)|9.12.2008 18:43
Vzhledem k tomu ze v O2 pracuji na technicke podpore a resim denne problemy nejen s ADSL,tak by se s tim pokud budes mit ADSL od O2 dalo neco delat...staci pak napsat cislo a dalsi se domluvit po pm nebo po telefonu.
fakír (35)|11.12.2008 21:56
No pro zatím se problém vyřešil a O2 zjistilo že je v pytli BTS a už to konečně opravily. Rychlost není samozřejmě taková jako u ADSL, ale na CDMA je to slušný. Tak že zatín díky Všem za podporu a za rady.
fakír (35)|1.3.2010 22:44
Tak utekly skoro 2 roky a já myslel, že se něco změní ale ouvej ono nic. Měření na bezdrát bylo dnes opět neůspěšné a když jsem volal kvůli ADSL tak mi na telefonice oznámili, že i když tady kdysi bylo ADSL tak už bohužel není.

Lidi já si připadám jako ve středověku :stupid
fakír (35)|3.3.2010 13:22
Tak nakonec to dopadlo tak, že jsem zavolal na O2 a chtěl jsem zrušit CDMA, že přejdu k někomu jinýmu no a ejhle najednou už ADSL je možé zřídit. Příští týden by měl přijít technik tak jsem zvědav.

p.s.: to je zajímavý jak najednou změnili postoj aby nepřišly o zákazníka
astec (1823)|3.3.2010 19:11
[quote=fakír;355116]Tak nakonec to dopadlo tak, že jsem zavolal na O2 a chtěl jsem zrušit CDMA, že přejdu k někomu jinýmu no a ejhle najednou už ADSL je možé zřídit. Příští týden by měl přijít technik tak jsem zvědav.

p.s.: to je zajímavý jak najednou změnili postoj aby nepřišly o zákazníka[/quote]

Neříkej hop, dokud jsi jeste nepodlezl.....:D
fakír (35)|3.3.2010 19:25
Jj máš pravdu nechám se překvapit, lae tvrdili, že technik jen zkontroluje zásuvku a nahodí něco na ústředně a toť vše.

Uvidíme:notsurenějak to dopadne
fakír (35)|16.3.2010 13:40
Tak ADSL opravdu jede a dokonce se po dvou letech i zvýšila rychlost na cca 1,6Mb:thumb