reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): VIRY

Neregistrovaný (0)|19.10.2008 18:56
Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
Mel jsem taky problem ze kdyz jsem vlez na nejaky pochybny stranky zaviroval jsem komp a vyskakovala mi hlaska [z centrumu zabezpeceni]na nejakou [zjistil jsem se je to taky zavirovana stranka] virusremover2008.com zacalo mi to cely blbnout tak jsem opojil net a zkusil obnoveni systemu.Kdyz to skoncilo vse se zdalo v cajku jen se mi nejak podelal antivira tak jsme ho odinstaloval a nainstaloval jinej [s firewallem] beha to dobre akorat kdyz zapnu PC musim cekat a mezitim mi to napise ze antivir neni aktivni.projel jsem to antivirem a jeste nejakykm superantispywarem a zadnej vir.tak se chci jen zeptat jestli bych mel jeste neco udelat a jestli obnoveni systemu = vymaz viru
Dik Honza

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
mstejska (2912)|19.10.2008 19:01
Nejlepsi by byl reinstall. To jsi ale asi slyset nechtel, co?
astec (1823)|19.10.2008 20:02
Je možnost vyndat disk a zkusit jej projet na druhé mašině s kvaitním antivirem, FW? Pak jedině reinstal
Sikil79 (429)|19.10.2008 20:09
Ještě bych to pročistil třeba CCleanerem, ale s čističem registru opatrně.
Co je to za antivirák co teď máš nainstalovaný? A máš jen jeden? Protože většinou platí, že méně znamená více. Jinak se taky připojuji k ostatním s tím reinstalem.
pas!k (3765)|20.10.2008 09:16
Jednoznacna odpoved na toto tema neexistuje ..
Antivirus ma v prvni rade fungovat jako prevence .. pokud ti nejaky sikula pc zaviroval je nutne pri odvirovani postupovat vzdy individualne dle toho cim je pc zavirovane .. Osobne se mi celkem osvedcil spyware terminator .. tim bych to pc projel jako prvni .. pak si na http://www.eset.cz stahni trial noda a projed to jeste jim .. az ti to vyhodi nejake hlasky poznac si nekam co to je za havet a mrkni na http://www.viry.cz na forum kde se tyto veci resi popripade zagoogli .. urcite najdes reseni .. nektera jsou jednoducha nektera min .. ale vetsina viru jde odstranit i bez reinstalu.. Reinstal je samozrejme jistota ..

EDIT: virusremover2008.com se konkretne resil tady
Neregistrovaný (0)|20.10.2008 18:02
AV mam jen jeden BitDefender Total Security docela se mi osvedcil a je lepsi jak nod a rychlejsi jak kaspersky.regotrry jsem projel jak CCleanerem tak i TuneUp Utilities i WinTools.netem.
ten reinstal je jen otazka casu.stale se chci jeste zeptat jestli obnoveni systemu je reseni proti infikovanym syst. souborum
pas!k (3765)|20.10.2008 18:09
No pri instalaci zformatujes systemovou partisnu takze ano je to stoprocentni dezinfecke
Withman (1337)|20.10.2008 23:13
Reinstal a poté zakoupení kvalitní ochrany - Norton 360.
ICEBOSS (3435)|21.10.2008 17:57
zakoupeni kvalitni ochrany je kaspersky :), ale nebudem se tu hadat :)
astec (1823)|21.10.2008 20:37
[QUOTE=ICEBOSS;172301]zakoupeni kvalitni ochrany je kaspersky :), ale nebudem se tu hadat :)[/QUOTE]

Když ochranu, tak DUREX.

Ale nebudeme se tu hádat.

Sorry za OT......
Withman (1337)|21.10.2008 22:37
Hádat se nemusíme, páč s Kasperskym nemám zkušenost. Z osobní zkušenosti, ale vím, že Norton 360 (kompletní ochrana) je mnohem přívětivější a lepší než vychvalovaný Eset Smart Security.
Neregistrovaný (0)|22.10.2008 16:58
Norton je udajne dobrej ale taky jsem slysel ze zpomaluje BitDefender je ale rozhodne lepsi nez Kaspersky a NOD a o Avastu ani nemluve ...
fanynek (2048)|22.10.2008 17:36
[QUOTE=Neregistrovaný;172691]Norton je udajne dobrej ale taky jsem slysel ze zpomaluje BitDefender je ale rozhodne lepsi nez Kaspersky a NOD a o Avastu ani nemluve ...[/QUOTE]
A kde jsi to vyčetl? Když mi chceš hanit Kaspera, tak si prvně přečti nějaký testy a hoď sem odkaz, kde ho Norton porazil. :p