reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Provoz pameti na vyssi frekvenci?

Fuckaroo (151)|2.8.2009 15:46
Zdravim,

dotaz se konkretne tyka taktovani cpu pres pouhe zvysovani fsb v programu easytune6 (ga-ep45-ud3) a 2x2GB DDRII Kingston s casovanim (6-6-6-18) ,v easytune6 se zkratka delicka pameti nastavit neda, tudiz pri zvysovani fsb v easy modu se mi zvysuje i frekvence pameti. Ted k problemu, muzu pameti pri zvyseni fsb znicit ci nejak trvale poskodit? podle toho co jsem se docetl ,se v easy modu podle potreby zvysuje samovolne i napeti (to muzu menit ja manualne, pokud zvolim advanced mode, ale to nechci).

to snad pro nejakou odpoved staci, btw: nechci taktovat v biosu, nechci v biosu delat nic. je to dle myho daleko nebezpecnejsi nez pres easytune, zkratka.. komponenty jsou zanovni, tudiz nehodlam prekonavat nejaky strach z oc v biosu :) dekuji.
kevin00 (10238)|2.8.2009 16:02
[quote=Fuckaroo;277346]Ted k problemu, muzu pameti pri zvyseni fsb znicit ci nejak trvale poskodit ? [/quote]

Nesmíš dělat veliké skoky. Pokud budeš postupovat postupně a pozvolna nedojde ke zničení modulů RAM - pokud systém nenajede, vrátíš se k staré hodnotě, kdy vše šlapalo jak má.

[quote=Fuckaroo;277346]nechci taktovat v biosu, nechci v biosu delat nic. je to dle myho daleko nebezpecnejsi nez pres easytune, zkratka.. komponenty jsou zanovni, tudiz nehodlam prekonavat nejaky strach z oc v biosu :) dekuji.[/quote]

Jen tak mezi řečí: v BIOSu v hlavním menu stiskneš CTRL+F1 a otevřou se skrytá nastavení. V menu MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) ? sekce DRAM Performance Control si nastavíš frekvenci modulů RAM napevno a nemusíš řešit současný OC CPU a modulů RAM ;)
Fuckaroo (151)|3.8.2009 18:23
takze.. nastavil jsem DRAM Performance Control na 400 ,jakysi MODE na Standard (byla tam poznamka, ze pri OC to zvysuje stabilitu systemu) ,fsb jsem zvysil o pouhych 10, tudiz na 276 z 266 ,win normalne najel, ale v cpu-z jsem o5 videl frekvenci ram 414Mhz ,takze vysledek je stejny jako pri taktovani pres easytune.. hm. :)
kevin00 (10238)|3.8.2009 18:32
[quote=Fuckaroo;277809]takze.. nastavil jsem DRAM Performance Control na 400 ,jakysi MODE na Standard (byla tam poznamka, ze pri OC to zvysuje stabilitu systemu) ,fsb jsem zvysil o pouhych 10, tudiz na 276 z 266 ,win normalne najel, ale v cpu-z jsem o5 videl frekvenci ram 414Mhz ,takze vysledek je stejny jako pri taktovani pres easytune.. hm. :)[/quote]

FSB jsi zvedl v BIOSu nebo v EasyTune ?
Fuckaroo (151)|3.8.2009 18:35
[quote=kevin00;277813]FSB jsi zvedl v BIOSu nebo v EasyTune ?[/quote]

v biosu. easy tune je uplne vypnuty.
kevin00 (10238)|3.8.2009 19:47
IMHO budeš muset nastavit položku Memory Frequency (MHz)

[quote]The first memory frequency value is the normal operating frequency of the memory being used;
the second is the memory frequency that is automatically adjusted according to the CPU Host
Frequency (Mhz) and System Memory Multiplier settings.[/quote]

První hodnota udává normální frekvenci modulů RAM a druhá hodnota udává frekvenci vypočtenou z CPU Host Frequency (MHz) a System Memory Multiplier.
Fuckaroo (151)|3.8.2009 19:54
..pockat, jsem zmaten :) takze co ted kde?