reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Moje nové budoucí repro...

...No...Name... (586)|9.9.2007 19:43
[SIZE="5"]Zdravim[/SIZE]

Už pár měsíců(spíš už to bude půl rok) se rozhoduji o pořízení nové reprosoustavy.Hlavními důvody, proč kupovat něco nového, jsou větší výkon a kvalitnější a čitši zvuk.Moje současné repro neni špatné,ale moje požadavky na zvuk se postupem času zvyšují...Asi od dubna jsem začal pokukovat po Logitech Z-2300.Zdály se mi celkem hezké,výkonné a relativně levné.Až do zaří jsem si, s občasným váháním a pokukováním po nečem jiném,stál za Logitechy.Ale před nedávnem jsem si začal říkat že to asi nebude to pravé...Jsou na trhu 3 roky,takže elekronika v nich asi nebude tak čerstvá a kvalitní.Navíc už je má skoro každý a každý druhý je s nimi nespokojen.Tak jsem znovu hledal a našel Redstar RS-502...ale chvilce jsem se s nimi rozloučil kvůli podobným důvodům jako u předešlých...tím pádem jsem se rozhodl že už nebudu koukat po značkových aktivních sestavách a radši si něco ,,postavím,,.Takže sem pár hodin hledal a snad i našel.Tady je moje představa:

repro
[SIZE="5"]Eltax Standbox Concept 400[/SIZE]



zesilovač
[SIZE="5"]Koncový zesilovač McCrypt Powerline PA-5000,2 x 120W[/SIZE]



nebo
[SIZE="5"]Koncový zesilovač McCrypt Powerline PA-8000,2 x 220W[/SIZE]



a nebo zesilovač do auta a hlasitost měnit jinak
[SIZE="5"]2-kanálový zesilovač Stealth AMP-2.5, 2x250W[/SIZE]



Budu rád když mi sem napíšete své rady a nápady...
P@pi (1519)|9.9.2007 20:01
Neber si to osobně, ale myslíš, že je nejlepší nakupovat věci, kterým řekněme 100% nerozumíš v Conradu?

Repro se dá sehnat v dalších obchodech za 3300 Kč, něco tedy ušetříš. Eltax repro by zase nemuselo být tak špatné, ale stejně :). Nejlepší by bylo si to jít někam poslechnout, což je často kámen úrazu. Není kde...

Zesíky - netuším jak jsou na tom s kvalitou, ale ty McCrypt vypadají jako pouťová atrakce, tedy ve mně absolutně důvěru nevyvolávají. Zase zesík za 3k by už něco měl umět, tak snad to není tak hrozné.

Zkusil bych se zeptat ještě na jiných (více audio zaměřených) fórech. Nic proti SHW, ale opravdových audiofilů tu asi moc nenajdeš :D.

EDIT: vem si, že to je 8 velkých reproduktorů ve třech pásmech (6 výhybek) a to všechno za 3300. Někde se ušetřit muselo ;).
...No...Name... (586)|9.9.2007 20:06
já hned nic kupovat nebudu...Jen se ptám na vaše názory...a s tim audiofilizmem bych to zas nepřeháněl...to bych by se to pak pohybovalo v jinejch relacích...Ale zas tak špatný to snad neni ne?Proti těm Logitechum Z2300...bo snad jo?
tgfh (2985)|9.9.2007 20:12
[quote=...No...Name...;48320]Ale zas tak špatný to snad neni ne?[/quote]
Vypadají slušně, jenom se v tom taky moc nevyznám. Mám slušné repro už několik let a po dalším jsem se nijak nedíval, tak taky moc nemůžu doporučit.
P@pi (1519)|9.9.2007 20:13
Bez toho aby to někdo slyšel ti nikdo asi nic neřekne.

Z-2300 jsem slyšel a podle mně z tohodle nedostaneš takové basy, todle nemá bass-reflex a asi to má "jen" dva středobasy ve stejném pásmu. Naopak známe heslo "objem nenahradíš" jde k plusu velkým reproduktorům, tzn. pravděpodobně celkově věrnější reprodukce zvuku a lepší prostorovost. A opět dodávám, že bez poslechnutí je to k ničemu :).
...No...Name... (586)|9.9.2007 20:20
[QUOTE=P@pi;48322]Bez toho aby to někdo slyšel ti nikdo asi nic neřekne..... A opět dodávám, že bez poslechnutí je to k ničemu :).[/QUOTE]

To jo no...a nedalo by se něco takovýho poslechnout v okolí Českejch Budějovic?
P@pi (1519)|9.9.2007 20:32
Co já znám, tak v Melodii, ale nvm v jaké cenové relaci tam mají repro. Byl jsem tam párkrát vyzkoušet sluchátka a celkem ochota (i když se taky nepředřeli :D).

Když koukneš na net tak např.: (nikdy jsem tam nebyl)
Audio Kropík
ELLEX

Z-2300 měli u Průši, ale jestli je tam ještě má, tak to fakt nvm. Už jsem se tam chvíli neukázal :).
...No...Name... (586)|9.9.2007 20:47
Melodii znám,ale právě si myslim že tam ty cenový relace budou větší...a to už se mi zase dávat nechce...Pokud se tam zas někdy dostanu tak tam zajdu...Ale že bych jim řek co konkrétně chci a voni to objednali,to asi né co?No při nejhoršim to vobjednám(teda až budou prachy a to bude ještě nějakej měsíc) a uvidim co příde...takle sem objednával i ty redstary co mam a dopadlo to dobře...
P@pi (1519)|9.9.2007 20:59
Určitě maji i nějaký levnější. Ne všichni mají 100 000 Kč na B&W ;).
SirAnthony (24)|9.9.2007 21:51
Osobně z dob ještě kdy jsem pracoval v HighEnd studio kde jsme měli mimo reproduktory Expolinear a zesilovačů Plinius a pod. i obyčejnější značky (Dexon, Onkyo,Yamaha) jsem poslouchal právě malé Dexony (2-pásma-policové) na CD-recevieru Onkyo (DVD začínalo a musím uznat že ty bedýnky hráli velice příjemě. Samozřejmě s ohledem na cenu.
Já osobně bych ti doporučil klasický domácí zesilovač a k tomu repro - Jamo,AQ-velice dobrá značka,Tanoy,Magnat apod.
Ale samozřejmě tady platí daleko víc než u všeho. POSLECHNOUT a pak koupit.Věř tomu že jsou i v reproduktorech do 10k velké rozdíly. Samozřejmě velice záleží co na nich chceš poslouchat. Pokud budeš chtít poslouchat taneční muziku atak, dá se říci že je jedno co koupíš.Ale pokud chceš poslouchat akustickou muziku, je tam už velký rozdíl. A také to že leckdy hrají daleko lépe 2pásmové policově reprosoustavy, nežli sloupové 3pásmové.
Stejně jak jsi psal že už jsou dlouho na trhu a je v nich "stará" elektronika, je hodně zavádějící. Vem si třeba jen sluchátka Koss Porta Pro, pokud se nepletu, jsou na trhu zhruba od roku 1990 a proč? Proto že jsou "dokonalá" a stále se prodávají. To samé jako elektronkové zesilovače a ty jsou konkrétně naprosto dokonalé pokud posloucháš akustickou muziku a jsou spojené samozřejmě s kvalitním přehrávačem(gramofon,cd), velmi kvalitními repro a také kvalitními kabely!
Přeji ti ať koupíš s rozvahou a věř svým uším, ne datům v letáku.
...No...Name... (586)|10.9.2007 16:24
Tak především to chci na taneční muziku...Budu muset otce přemluvit aby mě vzal někam,kde by se dalo něco poslechnout...uši mam snad dobrý...teda né proti autiofilum;)...Začínám teda šetřit a při tom budu hledat a poslouchat...a snad to dobře dopadne...
Ritchie83 (369)|10.9.2007 18:57
Nové rozumně hrající sloupy těžko seženete pod 10 kKč. V bazarech se občas poštěstí najít kvalitní reproboxy za více než dostupné ceny. Pokud zajdete do poslechového studia, tak si nikdy nenechávejte předvést hardware, který stojí víc, než hodláte utratit, protože pak budete se svým nákupem nespokojen a několik týdnů vám reprodukce bude znít divně a nekvalitně. ;-)

[QUOTE=P@pi;48332]Určitě maji i nějaký levnější. Ne všichni mají 100 000 Kč na B&W ;).[/QUOTE]
Bohužel patřím do kategorie, která si potrpí na dobrý poslech, takže hádám, že další reproboxy mě bude stát více jak 50 kKč. :-( Na druhou stranu, když to srovnám s tím, kolik někteří utrácejí za grafické karty, jejichž (morální) životnost se počítá na pár let, tak to není nikterak velká částka.

[QUOTE=...No...Name...;48459]Tak především to chci na taneční muziku...[/QUOTE]
Jste šťastný člověk, tato hudba je totiž minimálně náročná na kvalitu hardware.
...No...Name... (586)|10.9.2007 20:36
[QUOTE=Ritchie83;48477]Nové rozumně hrající sloupy těžko seženete pod 10 kKč...[/QUOTE]
No to záleží kdo to rozumně říká.Někomu stačí málo,někdo chce naopak super kvalitu...Já jako student si nemůžu dovolit repro za 50k...to bych musel pár let šetřit...a to se mi nějak nechce.Je mi jasný že nad tim co si chci koupit mávnete rukou protože se to vaší sestavě třeba nepřibližuje ani k padám.Ale myslím si že oproti tomu co mám v soušasný době doma je tohle napsorstá bomba...

[QUOTE]...Jste šťastný člověk, tato hudba je totiž minimálně náročná na kvalitu hardware...[/QUOTE]
Jestli šťastnej to nevim...Každopádně poslouchám ze všeho nevíc dance...

[QUOTE]další reproboxy mě bude stát více jak 50 kKč[/QUOTE]
Já sem si jistej že do tohohle dám maximálně 8k...Ale je jasné že až budu za pár let osoba samostatně výdělečná,tak pudu tak do něčeho kvalitnějšího a mastnějšího...Zatím se musím spokojit s tím co si můžu dovolit...
P@pi (1519)|10.9.2007 21:14
[QUOTE=...No...Name...;48495]Jestli šťastnej to nevim...Každopádně poslouchám ze všeho nevíc dance...
[/QUOTE]

Dance je opravdu "nejlehčí" styl. Je tedy nejméně náročný na kvalitu reprodukce.

EDIT: btw Ritchie, co půjdeš kupovat?
...No...Name... (586)|10.9.2007 21:32
[QUOTE=P@pi;48502]Dance je opravdu "nejlehčí"[/QUOTE]
takže to mam v rozhodování o něco jednoduší...

Jo a taky by mě docela zajímalo co chce Richie kupovat
Ritchie83 (369)|10.9.2007 21:33
[QUOTE=...No...Name...;48495]Ale myslím si že oproti tomu co mám v soušasný době doma je tohle napsorstá bomba... Já sem si jistej že do tohohle dám maximálně 8k...[/QUOTE]
Hlavní myšlenka mého příspěvku byla ta, že z druhé ruky seženete za stejné peníze mnohem lepší reproboxy. Pokud na nákup reproboxů nespěcháte, jak píšete, tak hlídejte aktuální nabídku ve (specializovaných) vetešnictvích. Kdybyste poslouchal jinou hudbu než dance, tak za ty peníze bych vám doporučil regálovky místo sloupů, ale pro dance budou asi lepší volba sloupy, byť méně kvalitní.
Doufám, že vás tady všichni přesvědčili, abyste od svého nákupu neměl přehnané očekávání. Vyhnete se tak možnému zklamání.
...No...Name... (586)|10.9.2007 22:12
Já od toho zázraky ani nečekám...Jen větší výkon a snad i o něco lepší kvalitu.Budu sledovat bazary a uvidím co se najde.A s výsledek sem pak napíšu...Děkuji Vám vše za všechny rady...
Johnyn (8)|19.9.2007 19:52
Podle mě by nebyly špatný nějaký sloupy od TVM. Třeba nějaký z ARS-330 nebo ARS-350.

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=89
...No...Name... (586)|19.9.2007 20:07
Díky...Ale po dalších úvahách sem se opět vrátil k Logitech Z-2300.Pro muj oblíbenej styl hudby to bude lepší volba...Z recenzí vyplývá že satelity jsou docela na prd,takže je pak možná budu měnit...Ale to je ještě daleko.V současné době má přednost nová klávesnice...