reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Skřítci v počítači

Pavel Kovač (374)|10.8.2012 08:02
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Skřítci v počítači[/SIZE]



Stalo se vám s počítačem něco nevysvětlitelného? Systém se začal chovat podivně a počítač zkrátka kolaboval? Za těmito jevy jsou obvykle skřítci, kteří působí jako partyzáni a čas od času zaseknou svou kudličku do nějaké komponenty. Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
VencaX (3686)|10.8.2012 08:36
Kdysi, když jsem měl Semprona 3000+, tak mi zničeho nic přestala fungovat síťová karta na základní desce. Zdroj (ač Eurocase) byl v pořádku, všechny elektrolyty na zdroji a desce OK... Prostě jen odešla ta síťovka. Tak už vím, na koho to svést :D
kevin00 (10238)|10.8.2012 10:47
Tak zdroje EC mají takové zvlnění výstupního napětí, že bych se ani nedivil, kdyby základní desku odpravil i "zdravý" :D
Pavel Kovač (374)|10.8.2012 11:35
[QUOTE=kevin00;511416]Tak zdroje EC mají takové zvlnění výstupního napětí, že bych se ani nedivil, kdyby základní desku odpravil i "zdravý" :D[/QUOTE]

Třeba nejsou ve zdrojí EC skřítci, ale "vlňavky". :-)

Mě se dost často stává to, že skřítci utečou jakmile se k počítači přiblížím. Vždy když jsem šel něco opravit, tak utekli. A to i přestože se v PC drželi i několik dní co na něm dotyčný pracoval. Máte také takovou zkušenost?
VencaX (3686)|10.8.2012 11:54
[QUOTE=Pavel Kovač;511421]Třeba nejsou ve zdrojí EC skřítci, ale "vlňavky". :-)

Mě se dost často stává to, že skřítci utečou jakmile se k počítači přiblížím. Vždy když jsem šel něco opravit, tak utekli. A to i přestože se v PC drželi i několik dní co na něm dotyčný pracoval. Máte také takovou zkušenost?[/QUOTE]

Třeba mi v tom zdroji nějaký vlňavky pobíhaly a chtěly mi odpravit internet... Ale na mojí PCI kartu se už nezmohli :D. Holt Eurocase, co čekat :).

Kamarádka mi tak jednou do měsíce zavolá, že má nějakej problém s PC a většinou i má, ale jakmile se u toho objevím, tak problém ne a ne najít. Prostě jakmile k tomu přijdu, tak se skřítci schovaj. I když 2x už odpravila grafickou kartu, ale to bude taky tím, že její otec dělá na úřadě a když se něco odpraví, tak přinese z úřadu ještě něco staršího :D. Nejradší bych jí to postavil celý znovu, protože to je PC poskládaný z toho nejobyčejnějšího, co se na úřadech objeví, ale oni do toho prostě nechtěj dát těch 5 tisíc, aby jim to 5 let fungovalo bez problémů. To si radši počkaj, až jim to skřítci zničej úplně :D.

Nejvíc mě štvou skřítci, co se snažej vytahávat karty a konektory ze slotů :D.
kevin00 (10238)|10.8.2012 11:59
Jediný skřítky, který nemám rád, jsou nebootoující s nejasnou příčinou důvodu ... 15x najede, 5x nenajede a tak dokola ... všechno se jeví v pořádku, ale přesto to není 100 %tní ... tyhle "laborace" se skřítky nejsou mí kamarádi :D :D
VencaX (3686)|10.8.2012 12:03
Jo, což to je pravda, bootovací skřítci jsou taky pěkný ***** :D
Matherdet (955)|10.8.2012 12:40
Jednou se mi stalo,že mi najel systém ale oba oddíly v počítačy chtěly před použitím naformátovat...vyřešilo to několik restartů :D
robky (3195)|10.8.2012 13:05
[QUOTE=Pavel Kovač;511421]Třeba nejsou ve zdrojí EC skřítci, ale "vlňavky". :-)

Mě se dost často stává to, že skřítci utečou jakmile se k počítači přiblížím. Vždy když jsem šel něco opravit, tak utekli. A to i přestože se v PC drželi i několik dní co na něm dotyčný pracoval. Máte také takovou zkušenost?[/QUOTE]
jj, takmer pravidelne, keď niekto príde ku mne na servis zrazu všetko funguje ... mám asi na škriatkov zlý vplyv :p
Noxikk (0)|10.8.2012 13:17
Jednou mi mesic po zaruce "odesel" zdroj tim zpusobem, ze fungoval ve svech pocitacich krome toho meho, kde predtim 2 roky bezchybne pracoval. Dale mi kdysi na desce MSI K7T Turbo vytekali kondenzatory se zvukem, ktery bych smele prirovnal k vystrelu. Proste si ze me skritci strileli.
JindraPce (69)|10.8.2012 13:25
Skřítci a podobná zákeřná nebo alespoň jiná, nějak škodolibá havěť, je moje hlavní pracovní náplň. Bohužel, jak tu již psali nademnou, většinou když se na ně přijdu podívat, raději se poschovávají. Občas mám dojem, že pro jejich odehnání bude stačit i fotka na stěně místo pana prezidenta :D

Prostě případy typu: Jeee mě se vypíná PC a nechce naběhnout. A když za 2 minutky přifrčím a řeknu ukaž, tak to najednou jde. Parkrát to ještě zkusíme a jelikož je to OK a ani logy žádné nenormálnosti neukazují, odejdu. No a za pár minut zase telefonát, že to nejde :( (problém byl nakonec v tom, že PC nebyl zastrčený v UPS a ten den byl problém v síti, ale ta zásuvka se přepojila sama)

Většinou se ale velmi rychle najde příčina nefunkčnosti čehokoliv. Uživatel ale vždy říká, já to nebyl, já v nastavení nic neměnil, na tohle jsem taky neklikal. Ale na dotaz, "co se psalo na té hlášce před tou chybou?", většina uživatelů odpoví, no jo, něco se tam ukázalo, ale já to nečetl a pokračoval dál.

Jinak zrovna před chvíli jeden řádil u nás v servisu. Dělali kontrolu odvedené práce kvůli mzdám. Jedna činnost ale byla na zakázce, který má lednový datum založení. Systém ale kvůli rychlosti zobrazuje pouze posledních 90 dnů dat. No a šotci potvory tenhle doklad asi smazali, protože nebyl vidět v soupise :runaway
Luk Skywalker (82)|10.8.2012 13:32
Většinou když se něco takového stane, tak obvykle stačí reset počítače. Ale kdysi dávno mi něco přestalo fungovat a po čase se to znovu zprovoznilo, tak to byli určitě ti skřítci.:) A pak ještě mikrofon, kdy všude jinde funguje (PC u kamarádů, zapojení do hi-fi věže) jen na mém PC ne, asi problém mezi konektorem a zvukovkou, jiné vysvětlení po sérii slepých uliček není.
durib (1141)|10.8.2012 13:40
Čím je elektronika složitější, tím je to horší. Pokazit se toho může tak moc... První, co vždy zkusím je dát komponentu do jiného PC. Možná skřítka setřepu cestou.
Skřítkové jsou pro mne neviditelní a častokrát mění své působiště i aktivitu. Cizí skřítkové se mne bojí. Ale ti, co chovám nedobrovolně u sebe, jsou pěkně ofrklí. Častokrát tak pomůže akorát jiná osoba na fóru SHW.
zmar (2)|10.8.2012 13:43
Kolem roku 2000 jsem se dostal k zajímavému úkazu: Známý si objednal komponenty na stavbu počítače. Aby ušetřil, nenechal si počítač postavit. Komponenty dorazily a on se snažil počítač poskládat, ale ouha: počítač nejevil po sestavení známky života. Přišel tedy za mnou. Prověřili jsme zapojení i samotnou kabeláž, znovu jsem počítač rozebral a znovu vše pečlivě sestavil. NIC. Komponentu po komponentě jsme vyzkoušeli v mém počítači (znáte to: deska + procesor + paměti + grafika -> OK, zdroj -> OK, všechno ostatní -> taky OK). Známý se mi vysmál, když jsem prohlásil, že je to samotnou skříní (ne skříní se zdrojem, ale samotnou skříní), že je nejspíš začarovaná... Na řadu přišel experiment B: moje komponenty (deska + procesor + paměti + grafika + zdroj) do jeho skříně, žádné další komponenty... Divil jsem se sám, ale opravdu můj počítač v jeho skříni NENABĚHL!

Skříň samotná bez zdroje tedy putovala na reklamaci, za několik dní přišla skříň nová, stejný typ, jiný kus a od té doby byl klid... Skřítek naštěstí nestihnul přeskočit při reklamaci ze staré skříně do nové. :)
Neregistrovaný (0)|10.8.2012 13:54
Na skřítky netrpím. Akorát nějaký okolojdoucí mi ve SMART zvyšuje nepravidelně hodnotu UDMA CRC error bez jakýchkoliv projevů na činnosti PC.
Pavel Kovač (374)|10.8.2012 13:59
Tato hodnota má podle mě jen nastavenou funkci "každý den + 50" :-)
VencaX (3686)|10.8.2012 14:05
[QUOTE=robky;511434]jj, takmer pravidelne, keď niekto príde ku mne na servis zrazu všetko funguje ... mám asi na škriatkov zlý vplyv :p[/QUOTE]

Se tě bojej... jakmile ví, že PC půjde k tobě na reklamaci, tak vyskáčou, takže jakmile je PC u tebe na stole, tak vše funguje, jak má :D
durib (1141)|10.8.2012 14:29
[QUOTE=zmar;511440]ale opravdu můj počítač v jeho skříni NENABĚHL![/QUOTE]
Teď už je sice pozdě, ale napadá mne- zkoušel jsi zapnout to PC "šroubovákem"? Jenom spojit ty dva kontakty pro zapínání, jestli třeba nebylo vadné to tlačítko:rolleyes:
George eLzyx (85)|10.8.2012 14:31
zrovna řeším jednoho skřeta. Vyměnil jsem v PC zdroj a z funkčního stroje je polofunkční křáp. Jde o OCZ ZS 550W na desce Gigabyte GA-790GP-DS4H. Dlouho inicializuje HW, nakonec naběhne bez USB. Vrátím původní nedostatečný 5let starý Fortron 400W a zase funguje normálně. OCZ zdroj v jiných PC běží, ale v tomto ne (zkoušel jsem 3ks ze dvou různých revizí) :stupid
Někde tam ten skřet je, ale jediný nápad :idea co mě napad je to, že ten mainboard prodám a koupím jiný.
robky (3195)|10.8.2012 14:41
[QUOTE=VencaX;511443]Se tě bojej... jakmile ví, že PC půjde k tobě na reklamaci, tak vyskáčou, takže jakmile je PC u tebe na stole, tak vše funguje, jak má :D[/QUOTE]
Tak síce mi to asi nikto neuverí, ale pred 5 minútami bol u mňa jeden dôchodca s ntb. Vraj ho večer vypol a dnes sa nezapne. Tak som iba mrkol pod baterku, či tam je. A bol ... lenže potvora frnk cez otvorené okno von. Tak som baterku založil naspäť a zapol ntb - ten nabehol :thumb

Ale stále sú tí škriatkovia lepší ako kurvítka - kurvítka sú na furt, škriatok sa dá vyhnať ;)
kevin00 (10238)|10.8.2012 14:44
[QUOTE=robky;511448]Ale stále sú tí škriatkovia lepší ako kurvítka - kurvítka sú na furt, škriatok sa dá vyhnať ;)[/QUOTE]

Některá "kurvítka" se dají odstranit, takže je možno zařízení používat dále, ale moc jich není :(
VencaX (3686)|10.8.2012 14:49
[QUOTE=kevin00;511449]Některá "kurvítka" se dají odstranit, takže je možno zařízení používat dále, ale moc jich není :([/QUOTE]

Pokud se "kurvítko" jmenuje Eurocase, tak se ho zbavíš jednoduše :D.
Neregistrovaný (0)|10.8.2012 15:48
Už se mi párkrát stalo, že počítač vůbec nechtěl naběhnout, nebo když už naběhl, tak nešla grafika. Dotlačení všech konektorů nějak nepomáhalo, tak jsem vždy zkusil jiný zdroj nebo grafiku a s těmi to vždy naběhlo. Pro jistotu jsem opět zkusil vrátit původní kus hardwaru a světe div se, ono to naběhlo taky. Jednou jsem dokonce musel celý počítač úplně rozebrat a zase složit, aby opět začal fungovat. Tohle fakt pěkně naštve, když nevíte čím to může být, to musí být určitě skřítci.
kolecko (65)|10.8.2012 17:24
PC na Obecnom urade, kym s nim pani pracuje, ide vsetko OK.
Ked vsak odide, aby nieco hlasila v obecnom rozhlase v nedalekej miestnosti, PC sa vypne.

PC je cca 2 roky stary, Fortron 350W, E5300, gigabyte G41M, kingston RAMky, WD5000AAKX,
Xp aktualizovane, virus ziadny, NOD OK.
Zalozny zdroj Fortron 650W, otestovany, OK
Ram otestovane, OK
HDD OK
Event Viewer - nic neobycajne.
Bol som tam na pozorovani, cca 3 hodiny som sedel 3 metre od PC, ziadna zavada. Pani 2x hlasila do rozhlasu.
Chybu som este nenasiel.


Nieco podobne som uz mal pred 5-6 rokmi, nevysvetlitelne BSOD, vymenil som Zdroj, MB, RAM, HDD, DVD a bol to nakoniec vadny Celeron Prescott.
zmar (2)|10.8.2012 19:58
[QUOTE=durib;511446]Teď už je sice pozdě, ale napadá mne- zkoušel jsi zapnout to PC "šroubovákem"? Jenom spojit ty dva kontakty pro zapínání, jestli třeba nebylo vadné to tlačítko:rolleyes:[/QUOTE]

Tohle mě tehdy taky napadlo. Vzpomínám si, že jsem i zkusil připojit a zapnout kompa reset tlačítkem i spojit šroubovákem přímo piny na desce a stejně ani ťuk... Záhada! Asi opravdu skřítek. Jakmile se deska přišroubovala ke skříni, komp nenaběhl... Nechápu dodnes! :)

Skříň byla Eurocase nebo Modecom (aspoň myslím).
Ivo Mašek (507)|10.8.2012 20:10
Měl jsem skřítky, z kterého se vyklubal jeden "skřítek" :D . To bylo někdy v polovině 90-tých let. Měl jsem takový obyčejný PC, ještě s inteláckou paticí P1 (tuším, tak se to jmenovalo), a používaly se ne A disketovka, ale B disketovka (takový velký placatý černý disk se tam cpal - název mě vypad). paměti byly dvě a to nějaký kanadský (v lidové Číně se ještě tou dobou věnovaly tomu, co umí - pěstování rýže) a měly neuvěřitelných 32MB :D . No a ten zázrak najednou začal vydávat nějaké poruchové hlášky, které mizely, okna se otvírala divně, průzkumník mizel a zase objevoval, a tak podobně. V té době žádná fóra nebyla, majitelů PC taky v našich vodách moc nebylo, takže přes pár známých se to řešilo telefonem (krásná dobrodružná léta). Nejčastěji omýlaná rada zněla: udělej kompletní restart (WIN_3.11). No to ale bylo celkem šílený a tomu jsem se chtěl vyhnout. Takže jsem otevřel dekly a zkoumal desku a tak podobně. No všiml jsem si baterky a začalo mi svítat. Po změření (neměla ani 1 volt) jsem byl tzv. doma. Po výměně opět pohoda. .... no a to byl ten skřítek :D
chorybundus (0)|10.8.2012 20:33
Vynikající téma...

Se skřítky mám bohatou zkušenost. Když jsem byl mlád, byl jsem nejednou obviněn, že jeden chodí se mnou (vážně nevím čím to bylo, v mé přítomnosti prostě kolabovaly počítače). Obvzláště v době objevování platformy PC bylo skřítků habakůk a ne vždy byli jednoznačně identifikováni...

Naopak - třeba "Skřeto Fatalle" - One Half... A síťová hra DOOMA 2 na 486 se prostě "nevyvedla"...
Neregistrovaný (0)|10.8.2012 21:21
[QUOTE=zmar;511440]Kolem roku 2000 jsem se dostal k zajímavému úkazu: Známý si objednal komponenty na stavbu počítače. Aby ušetřil, nenechal si počítač postavit. Komponenty dorazily a on se snažil počítač poskládat, ale ouha: počítač nejevil po sestavení známky života. Přišel tedy za mnou. Prověřili jsme zapojení i samotnou kabeláž, znovu jsem počítač rozebral a znovu vše pečlivě sestavil. NIC. Komponentu po komponentě jsme vyzkoušeli v mém počítači (znáte to: deska + procesor + paměti + grafika -> OK, zdroj -> OK, všechno ostatní -> taky OK). Známý se mi vysmál, když jsem prohlásil, že je to samotnou skříní (ne skříní se zdrojem, ale samotnou skříní), že je nejspíš začarovaná... Na řadu přišel experiment B: moje komponenty (deska + procesor + paměti + grafika + zdroj) do jeho skříně, žádné další komponenty... Divil jsem se sám, ale opravdu můj počítač v jeho skříni NENABĚHL!

Skříň samotná bez zdroje tedy putovala na reklamaci, za několik dní přišla skříň nová, stejný typ, jiný kus a od té doby byl klid... Skřítek naštěstí nestihnul přeskočit při reklamaci ze staré skříně do nové. :)[/QUOTE]

Mne sa stalo skoro to isté, ešte v 1990 blahej pamäti. Drahá 286-ka - kúpil som na ňu novú skrinku, všetko som prehádzal, ....a nič, ani ťuk. Vrátil som naspäť - žiadny problém. Vymenil som novú skrinku za druhú, a išiel bez problémov. Škriatkovi sa asi páčilo v starej skrinke, do novej nechcel, až do druhej s iným designom. :-)
pkovak (93)|11.8.2012 07:33
Takových skřítků bohužel znám dost. Dřív mi motherboard odmítla nastartovat, dokud se na ni správně nezatlačilo. Někde byl špatný spoj.
Mám disk, který čas od času přestane fungovat, je třeba vytáhnout datový kabel a zasunout zpět. Kabel je v pohodě, jen je ulomený ten umělohmotný "čumprlík" na disku, který je u SATA konektorů.
V práci jsem rozjížděl nový počítač - po každém uspání se nevzbudily disky. Poté jsem nainstaloval virtualizační SW a antivirus, počítač při dalším spuštění už nenaběhl. Obnovil jsem zálohu těsně před těmito kroky a zkusil ještě několikrát, vždycky stejná chyba. Nakonec pomohlo prohodit postup instalace, antivirus prostě musel být první.
To můj kolega by byl štěstím bez sebe za tak nepatrné problémy - jeho relativně nový počítač se jednou za čas (někdy několikrát za den) kousne, vyměnili jsme všechny komponenty, přeinstalovali OS, nic nepomohlo... Jako bonus nedávno obnovoval ze záloh data na serveru kterému odešel disk, další den už se na ten server nemohl ze svého počítače přihlásit - nepingnul ho, nedostal se na jeho webové stránky, síťová úložiště. Když to zkusil z virtuálního PC, tak všechno jelo, ale jeho hlavní OS už ho na server nepustil až do reinstall systému.
Gordonfreeman1 (1)|11.8.2012 10:21
Tak já se musím taky přidat, měl jsem sestavu s Athlonem X2 a jednou za čas se při vypínání nevypnul ale restartnul. Widle pak povykovaly že špatně vypnuto atd. Nakonec vyřešeno náhodou po výměně procesoru, dal jsem novější Athlon II a byl pokoj. A já už chtěl vyměnit desku a paměti :eek: . A softwarového skřeta mám taky, když přeinstaluju jednou za čas windows ( jedno jakou edici ) tak se "nepovedou" . Buď nejde nainstalovat antivir, nebo ovladače na grafiku AMD a občas zaperlí Office..... chtěl bych ho chytit a pověsit na mých vytahaných nervech :D
ComputerConsulter (9)|11.8.2012 18:23
Já mám ve svém počítači skřítka. Přesné jeho umístění je v kartě Pcie OCZ Revodrive 120GB. Poprvé jsem nainstaloval Win 7 celkem v pohodě až na modrou smrt po prvním naběhnutí, ale pak systém OK. Systém jsem chtěl přeinstalovat, protože po modré smrti nešlo spouštět třeba systémové nástroje a tak. Takže reinstal, ale ouha Win 7 nemohl na ten disk nic zapsat, tedy vytvořit oddíly. Přeflashování disku, opětovná instalace Win. Win funguje. Jednou za čas, nevím čím to je se skřítek vrátí a nemohu nabootovat z SSD, nebo se vůbec SSD v PC neukáže... Pár restartů, nebo vytažení kabelu ze zásuvky pomůže.. Původně jsem chtěl SSD reklamovat, ale v Linixu se mi nestalo, aby to nenaběhlo. A dělal jsem testy zápisů na disk a funguje bezchybně. Nevím kde je chyba...
Říkal jsem si příště nebudu kupovat PCIe SSD - zlatý dobrý SATA.

Ještě jsem měl skřítka - přímo skřeta v GPS navigaci TomTom. Jednou u ničeho nic nenaběhla... Musel jsem koupit novou za 200 dolarů, protože jí tady v Torontu potřebuju k podnikání (stěhování, rozvoz). Poslal jsem jí bratrovi, který jí rozdělal, zjistil co je ve flash paměti a bylo tam prý něco špatně zapsáno - asi došla baterie zrovna když něco zapisovala. Tím se skřítek odstranil a bratr GPS v pohodě používá, akorád do ní musel dát evropské mapy..

Také jsem měl skřítka v telefonu. Nejdřív začal "chrchlat" mikrofon, pak začal občas vynechávat display (čárky) a přibývalo skřítků a čárek až se tam asi všichni skřítkové nevešli, nebo měli mezi sebou spory, možná se chtěli rozvést a tak mi telefon přestal fungovat úplně (byl to jediný telefon z CZ, který jsem měl). Takže tady jsem sehnal odblokovanou Motorolu Razr V2 - fungl novou. Jinak pro místního operátora jsem používal různé telefony, ale Český T-Mobile tam nešel. (Omnia II, Nokia N73, Nokia 5230).

Skřítka jsme měli v bytě v elektřině. Ve vstupní hale se pomocí vypínače rozsvěcela světla, ale záhadně nešla rozsvítit. Občas se rozsvítila, občas ne. Po několika měsíčním snažení jsem přišel na to, že tady v Kanadě maj šílený systém. Když jsem to viděl, tak tohle by v Čechách nikdy nikdo nezkolaudoval... Normálně dráty stočené dohromady - bez nějáké přechodky (čokolády) a k těm dvoum drátům se šroubovala taková umělohmotná krytka se závitem, aby to drželo po hromadě (tady je 110V). Takhle byla dělaná elektřina na našem domě v ČR někde v roce 1968 :) - Takže skřítek byl odstraněn a funguje :)

Ještě jsem měl skřítka v autě. Občas nechtělo nastartovat. Nový automobil - chtěl jsem ho reklamovat - bylo to v jednání, ale skřítka mi odstranila jedna řidička, která mi nacouvala až na kapotu (z chodníku).Nikdo neví jak se jí podařil takový kousek:)

Teď mám skřítka v GMC Safari - občas (většinou když to potřebuji) nejde buď odstřikovač, nebo stěrače, nebo oboje na jednou. Málo kdy se to stává... Skřítek neobjeven. Chci jej vyhnat pripojením napřímo z baterie přez přídavný spínač..

Ještě mám skřítka, který bonzuje policajtům. Vždycky, když zaparkuju tam kde nemám dostanu pokutu (minule mě to odtáhli - 270 doláčů v p...). Souseda nikdy nevyhmátli - možná jednou, nebo dvakrát za rok...
enzo24 (28)|11.8.2012 18:34
minule mi prestal fungovat digitalny podpis, prave ked som potreboval podpis od kolegu, ktory sa chystal na dovolenku..
Pri vyvoji a najme pri debugovani sa "skriatkovia" vyburia.. Na druhej strane pri opravach nam obcas pomoze ten japonec "Samo SaTo" ;-)
Neregistrovaný (0)|11.8.2012 20:18
Máme v práci jednu ČB laserovou kombinaci od Minolty. V prvním roce života projevila touhu dvakrát se projet autem. Pokaždé prokazatelně nefungovala, poté, co se projela autem do servisu, tam zcela způsobně tiskla i kopírovala, totéž po projížďce autem zpátky. To zopakovala dvakrát, než se zjevně skřítkové uvnitř nabažili cestování.
Neregistrovaný (0)|11.8.2012 22:07
Nejlepší jsou skřítci, co do servisu vydrží a předvedou co umí. Po přezkoušení všech dílů v jiném PC je všechno v pořádku a po vrácení do nefunkčního PC tento začne fungovat. Pak je problém co napsat do protokolu za závadu. Jednou jsem tam napsal "závada opravena, ale nenalezena" a byl z toho průser. Taktéž je riziko něco vyměnit a zákazník zrovna trvá na vrácení vadného dílu, který po odskřítkování je dobrý. Chjo, nějaký nápad co tam napsat, aby to prošlo u šéfa i zákazníka?
kysel (0)|11.8.2012 23:05
Napiš tam: Závada způsobena skřítky, skřítci setřepáni a zničeni.
Tomas 'Phobos' S. (0)|12.8.2012 11:11
Zdravím všechny,

zajímavé téma. Přidám Vám také jeden příspěvek. Nedávno mi odcházel počítač a to takovým stylem, že z ničeho nic prostě nešel zapnout. Řešení bylo takové, že když jsem vyndal zdroj a položil ho vedle počítače, tak počítač normálně zapnout šel. Když jsem ale vrátil zpátky zdroj do skříně, už to zase nešlo. Takže jestli byl na vině vadný zdroj to nevím, protože počítač nefunguje vůbec :o)

s pozdravem Tom
Neregistrovaný (0)|12.8.2012 23:18
Nekolik let jsem skolil lidi v rekvalifikacnich kurzech Uradu prace - Prace s PC. Mam osobni zkusenosti se skritky :-) Napr.: Me to nefunguje, pojdte sem! Prisel jsem a vse bylo OK. Ale to uz tu zaznelo. U me doma, ma moje maminka PC u sebe v pokoji. Zazil jsem neskutecne problemy s PC, ktere v 99procentech nebyly, kdyz jsem jen stal u PC. Pak jsem si vzpomel, ze byl u nas kdysi clovek s kyvadlem, ktery urcil patogenni zony, ktere v byte jsou. Vzal jsem kyvadlo a zony nasel. PC jsem prestehoval na druhou stranu stolu a od te doby je vse OK. Tak to proste je, a kdo neveri...
Chorybundus (0)|13.8.2012 10:34
No vidíš to! Takže proutkaři do servisů!!!

Jinak patogenní zónu často zahlédnu v zrcadle... Nejednou jsem něco diletantsky opomněl a nejednou mi též pomohl ten japonec - Samo SaTo.

ComputerConsulter - potíže s RevoDrivem pod win??? Týjo, takový prachy za to a ono to nefunguje, jak má - já bych byl na mrtvici...
Josef5487 (0)|14.8.2012 18:37
Skřítci jistě existují, kamarádovi se stalo tohle:
Koupil si komponenty a poskládal z nich počítač, který zatuhnul po deseti až patnácti minutách uprostřed instalace Windows.
reklamace CPU - nepomohlo
reklamace RAM - nepomohlo
reklamace základní desky - nepomohlo
reklamace grafiky - nepomohlo
reklamace HDD - nepomohlo
Po měsíci zkoušení jsme to náhodou díky zapomnětlivosti zapojili na můj zdroj a zázračně se to rozběhlo.