reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Alternativy do tiskáren

Whitehawk (14)|24.6.2008 10:29
Zdravim,
tak by mě zajímalo, jaký názor kdo máte na refil kity a alternativy cartridgí a tonerů do tiskáren? V současné době společnosti jako Canon a HP vkládají do inkoustových cartridgí čipy, které hlídají spotřebu inkoustu a pak cartridge jednoduše znehodnotí a je nutností koupit zcela novou za nekřesťanský obnos. Pro příklad z vlastní zkušenosti uvedu velkoformátovou tiskárnu Canon W8400Dye. Hledal jsem nějakou společnost, firmičku, člověka, prostě někoho, kdo by si dokázal poradit s levnější alternativou. Nenašel jsem nikoho:-/ Možná čip v cartridge s barvou bych dokázal pochopit, ale že se montuje čip i do nádoby pro přebytečnou barvu ( tzv. maintenance cartridge ), ve které by stačilo vyměnit jen filc pro nasáknutí barvy a jedeme dál, nejde to. Je potřeba utratit, na můj vkus, celkem vysoký obnos za komplet novou originální vaničku, abych mohl tisknout dál. Přitom do té staré se evidentně ještě decka inkoustu vejde. A tak stále hledám někoho šikovného, kdo by alespoň tento čip dokázal zdolat. Najde se tu někdo?
Když vynechám čipy, poslední dobou mám výborné zkušenosti s alternativními tonery pro laserové tiskárny a kopírky. Mnohdy bývají lepší jak originály. Jsou levnější s větší kapacitou a lepší kvalitou. Co používáte do vašich multifunkčních zařízení, tiskáren a kopírek?
Withman (1337)|24.6.2008 10:36
Doma do své Canon IP4000 používám neorigo Redac, stojí cca 50Kč a kvalita je stejná jako originál. Tisknu na tom fotky.

V práci máme HP LaserJet 1200 a vesměs používáme originály.
KEOSAN (958)|24.6.2008 10:36
Napr. repasacia sa oplati, ale iba pri slusnych firmach /co je par/, tiez to pouzivam, ale zohnat taku firmu byva dost problematicke. A samozrejme tie slusne urobene repasaze byvaju drahsie.

Z kompatibilov sa mi osvedcili Inktec znacka. A aj ich refil kity.
Napr. na Canon BJC350 sa podarilo kolegom vytlacit cca 10-12 tisic stran do 18 mesiacov. Pri reklamacii bol ale problem po 18tich mesiacoch, ze bola zaplnena odpadova nadobka. Ta je vraj jednorazova /a u pixiem tiez/. Canon ich nepredava, takze ak sa to zaplni, je prakticky po tlaciarni, i ked vam bude vypisovat, ze treba ist s tym do servisu... Naviac v servise tvrdili, ze im z Canonu povedali, ze napr. ta BJC350 ma limit zivotnosti celej tlaciarne 4000 stran. Co vsak vyrobca nikde neuvadaza...
Sieben (513)|25.6.2008 10:06
U mě v práci, máme HP DesignJet 5000, 5500 a teď i Z6100
a myslím si, že nejsme dostateční hazardéři, abysme do tiskárny za několik set tisíc Kč použili neoriginální barvy...krom toho že přijdete o záruku vám hrozí i to, že nebude sedět barevnost(pak je třeba udělat profily a to stojí peníze), barvy vyblednou...a jew s tím akorát spousta patálií. A co sem se ptal, tak to snad ani nikdo nedělá-nezkoumá, protože je to nerentabilní.
Ale přiznám se, že jsme po nich nepátral.

Chip-reseter určitě bude, jen je potřeba hledat a pak je potřeba ho objednat z ciziny, protože v CZ se neprodává:( (asi)

A pokud je ten mainterance kit podobnej jak u HP..tak tam není jen "houbička" která nasákne odpadní ink., ale také stěrky, které mají nějakou životnost...jo je to drahý, vydělávaj na tom hodně peněz...ale ta tiskárna si na sebe vydělá.


A c ose týče neorigo výrobců na malé tiskárny..tak do firmy kupuju tonery od Xeroxu(na HP laserovky) a pak je ještě jednou doplním.
A do všech inkoustovek dolívám inkoust:)

A do naší HP 9130 sem pořídil i SNDI systém, kdy vedle tiskárny stojí 100ml lahvičky s inkoustem a z toho se tiskne:thumb je to hoooooodně levný a pohodlný:thumb

A nejvíc mě se*e EPSON s jejich politikou! :angry
astec (1823)|25.6.2008 10:09
Na lejzry Abel, na inkousty crocodile
ICEBOSS (3435)|2.7.2008 20:39
nikdy zadny refil - a ze jsem jich zkusil - nedosahl kvality originalniho inkoustu... pouzival jsem hlavne HPcka 5xxx rady a 9xx rady. obvykle byl neoriginalni inkoust jakysi "mokrejsi" a ne tak cerny...
ted mam laserovku a toner na 6000 papiru stoji asi 2,9K...
Jiziii (796)|2.7.2008 20:51
No mě refil barvy zničily tiskárnu Epsonku (i když možná je to tou blbou tiskárnou) takže už jim nák nevěřím možná bych skusil crocodyle do nový laserovkyale zatim toner mám
aumirek (166)|2.7.2008 22:13
tiskárnu mám HP používám relief kit a nemám nejmenší problém takto to praktikuji již více než 10 let samozřejmě tiskárna je již jiná zase HP a pokud nenechám zaschnout novou kartridž nepotřebuji
De Facto (21)|31.7.2008 22:12
před týdnem jsem koupil novou tiskárnu canon mp610, je to moje nová tiskárna po dlouhé době (před tím jsem měl hp deskjet600) a už jsem stihnul vyplácat černou náplň, takže by mě zajímalo jak se dá znovu naplnit, teda jestli to vůbec nějak jde když tady čtu o těch čipech...
HiLow (1000)|31.7.2008 23:12
Kdysi jsem sam doplnoval refill kitama, ale dnes uz na to kaslu. Mame u nas firmu, ktera doslova za par kacek doplni vsechno. A myslim si, ze nejenom doplni, ale obcas i cartridge vymeni, protoze jsem mel nedavno cartdridge, ktera uz tiskla hodne blbe i po vycisteni (pruhy na fotkach) a kdyz ji naplnili tak jako nova. :thumb
HiLow (1000)|31.7.2008 23:18
[quote=Whitehawk;135298] V současné době společnosti jako Canon a HP vkládají do inkoustových cartridgí čipy, které hlídají spotřebu inkoustu a pak cartridge jednoduše znehodnotí a je nutností koupit zcela novou za nekřesťanský obnos.[/quote]

Jinak na tohle existuji i softwarove vychytavky. Kolikrat i primo v ovladacich tiskarny, jenom nejsou dokumentovane. Staci jen hledat na stryckovy.