reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze spustit PC

Mates.Dv (32)|23.8.2008 11:12
Prosiiim o pomoc! Kdyz zapnu pocitac, tak se mi ukaze jenom obrazek, kde je orazek vyrobce zakladni desky a nic vic. A pri zapnuti pocitac pipne jen jednou. Drive pipal 2x. Nechal sem ho takto asi cca 10 min a nic. zkousel sem se dostat pres tuto obrazovku do Biosu a nejdeto. Dík za kazdou radu! Omluvte nizkou kvalitu fotky...nemam mobil na foceni
fddf.JPG
grapherX (888)|23.8.2008 11:36
Proveď ClearCMOS. BIos by se měl zpamatovat.
Mates.Dv (32)|23.8.2008 11:49
Díík za radu, ale jak to mam spustit, kdyz se nedostanu do windowsu??? :-D
astec (1823)|23.8.2008 11:51
[QUOTE=Mates.Dv;154653]Díík za radu, ale jak to mam spustit, kdyz se nedostanu do windowsu??? :-D[/QUOTE]

Na toto musíš otevřít počítač a dostat se dovnitř. Na desce jsou většinou piny - drátky které propojkou spojíš a vymažeš bios. Když tgak napiš přesný typ desky kouknem po manuálu a navedeme.
alliens_labs (214)|23.8.2008 11:53
Mělo by to být popsané v manuálu k základní desce,většinou se jumper jmenuje CLEAR CMOS,bývá často blízko baterky nebo biosu.

Nad baterkou jsou piny pro clear cmosu,jmenuje se to :CLR_CMOS,ale je to jen příklad,nevíme jakou máš základní desku.
Pavel Boček (4169)|23.8.2008 11:53
S OS to nemá nic společného :sleep

Najdi příslušný jumper (je tam popisek) na desce (zřejmě kolem CMOS baterie) a s vypnutým zdrojem ho na chvíli přepoj z pozice 1-2 do 2-3 a zase zpátky.

ADD// tak teochu pozdě :)
Mates.Dv (32)|23.8.2008 11:56
No tak to vas budu muset zklamat, no ten pocitac je asi tak 5 let stary a nevim, jestli najdu nejaky manual, nebo neco tomu podobnyho. Jinak kde by ty dratky tak meli byt???
astec (1823)|23.8.2008 11:58
[QUOTE=Mates.Dv;154658]No tak to vas budu muset zklamat, no ten pocitac je asi tak 5 let stary a nevim, jestli najdu nejaky manual, nebo neco tomu podobnyho. Jinak kde by ty dratky tak meli byt???[/QUOTE]

Mezi pozicema pro karty jsou písmenka a asi i číslice . (videokarta, modem, zvukovka, síťovka)

ty drátky by mněly bít vedle baterky - takový malý lesklý knoflík. Nebo když by ti to nešlo, odpoj počítač od elektriky a tu baterku vyndej. Ale musíš počkat delší dobu než propojovat piny - drátky
Klingacikx (1545)|23.8.2008 11:59
môže to vypadať takto http://www.dansdata.com/images/133aboards/cmos360.jpg
alebo http://images.planetamd64.com/athildja/PF88%20Review/PF88_Images/Clear_CMOS-2.jpg
a ak nie tak vytiahni na chvíľu baterku a potom ju tam znova vráť;)
Mates.Dv (32)|23.8.2008 12:31
Tak zkousel jsem to najid. Ale bez uspechu. Tak sem se to pokusil nafotit, aby ste mi to dyztak mohli popsat. To co je v krouzku bych rekl ze je tam zminena baterie. (zkousel sem ji vyjmout a nejako to nejde)
DSC01184.JPG sdsdsdds.JPG
astec (1823)|23.8.2008 12:33
[QUOTE=Mates.Dv;154665]Tak zkousel jsem to najid. Ale bez uspechu. Tak sem se to pokusil nafotit, aby ste mi to dyztak mohli popsat. To co je v krouzku bych rekl ze je tam zminena baterie. (zkousel sem ji vyjmout a nejako to nejde)[/QUOTE]

Správně, je to baterie. Pokud budeš chtít vyjmout baterii, tak malým šroubováčkem opatrně odtlač tu západku směrem od středu baterie a nehterm ji podeber. Jinak deska je MSI (výrobce) KT Delta (typ). Du hledati
astec (1823)|23.8.2008 12:36
tady maš na ni recenzi

https://www.svethardware.cz/recenze-msi-kt6-delta-prvni-vlastovka-s-kt600/8216

Kurňa já jsem kůň jak se to dá spojit??
Mates.Dv (32)|23.8.2008 12:40
Tak lidi moooooooc vam dekuju!!! Problem vyresen!!!! jeste jednou dik!! Uspesne sem vydal tu baterii!
astec (1823)|23.8.2008 12:42
[QUOTE=Mates.Dv;154670]Tak lidi moooooooc vam dekuju!!! Problem vyresen!!!! jeste jednou dik!! Uspesne sem vydal tu baterii![/QUOTE]

Není zač. Přijďte zase

P.S. Neděkuj, pošli švestky... v lahvičce :-)
Pavel Boček (4169)|23.8.2008 13:07
Když už jsi to rozdělal, tak bys tam mohl i trochu vysát ne ? Ten chladič na procesoru vypadá hrozně. A ukliď si kabely, inspiraci můžeš hledat v https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17103 :)
koubis (101)|23.8.2008 15:32
[QUOTE=Pavel Boček;154676]Když už jsi to rozdělal, tak bys tam mohl i trochu vysát ne ? Ten chladič na procesoru vypadá hrozně. A ukliď si kabely, inspiraci můžeš hledat v https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17103 :)[/QUOTE]

Pochybuji, že člověk, který potřebuje pomoci se smazáním CMOSu, bude mít chuť a odvahu vysávat a uklízet kabely ve skříni...
Pavel Boček (4169)|23.8.2008 17:48
Podívej, na tom přeci nic není. Důležité je vědět, že pokud bude člověk opatrný, nic nemůže zlikvidovat a musí si věřit. Pak není problém cokoliv sám najít a zjistit. Mě také nikdo neříkal, jak vymazat CMOS a jak vysávat skříň a tobě snad také ne. Stačí trochu pátrat sám, kupř. výrobci desek mají celkem dost polopatické manuály co a jak udělat a na vysávání case přece nic není, stačí s vysavačem postupovat opatrně a držet trubku oběma rukama, nejlépe na jejím konci kde to saje ;) Co se kabelů týče, stačí se podívat, jak to mají ostatní, pak vzít špagát a povázat to sám. To přece zvládne každý ! Někde se začít musí. Stačí si věřit ;)
husky14 (4214)|23.8.2008 17:51
[QUOTE=Mates.Dv;154670]Tak lidi moooooooc vam dekuju!!! Problem vyresen!!!! jeste jednou dik!! Uspesne sem vydal tu baterii![/QUOTE]Jestli je ten komp fakt 5 let starej, tak si rovnou pořiď novou baterku (ten knoflík).... :)
astec (1823)|23.8.2008 18:07
[QUOTE=Pavel Boček;154743]Podívej, na tom přeci nic není. Důležité je vědět, že pokud bude člověk opatrný, nic nemůže zlikvidovat a musí si věřit. Pak není problém cokoliv sám najít a zjistit. Mě také nikdo neříkal, jak vymazat CMOS a jak vysávat skříň a tobě snad také ne. Stačí trochu pátrat sám, kupř. výrobci desek mají celkem dost polopatické manuály co a jak udělat a na vysávání case přece nic není, stačí s vysavačem postupovat opatrně a držet trubku oběma rukama, nejlépe na jejím konci kde to saje ;) Co se kabelů týče, stačí se podívat, jak to mají ostatní, pak vzít špagát a povázat to sám. To přece zvládne každý ! Někde se začít musí. Stačí si věřit ;)[/QUOTE]

No raději bych jej nejdříve poslal k někomu, kdo tomu rozumí ( a ne že si to myslí) a již to dělal, aby se díval pod ruce. Ne každý je manuálně zručný a hlavně sebejistý. Tím nechci nic o nikom říkat ani naznačovat.

Ono je to teď moc módní a plete se to s asertivitou...
"Když chceš, jde všechno, když si myslíš, že to nejde, jsi debil".
Odborně se tomu říká voluntarismus, tedy představa, stačí pouze moje vůle, abych si vynutil, co chci - nazdory skutečné situaci, možnostem, schopnostem a - rozumu...
Mates.Dv (32)|23.8.2008 23:10
Ja vim , ze je tam docela bordel, musite brat ze do toho nikdo tak 3 roky nelezl. A takhle to dopada. No rad bych s tim neco udelal, ale obavam se abych tam s necim nehejbl, nebo nedej buh, abych tam neco ulomil!!!
Pavel Boček (4169)|24.8.2008 10:15
Pokud chytneš trobku úplně na kraji a bude vlastně po povrchu postupovat rukou, nemůžeš nic ulomit ;) Jako základ ale stačí vysát chladič na procesoru z obou stran a zvrchu. Tam snad není co zničit :notsure
astec (1823)|24.8.2008 12:50
Ale přidrž si něčím, nebo někým ventilátor aby se neroztočil. Samozřejmě vypni elektriku do PC. Pokud si na to netroufáš tak otevři bočnice a dej počítač na balkon, dvorek a pod. když fouká. Ne v průvanu v místnosti...... :-) Pak by jsi musel vysávat obývák....