reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s wifi - rušení?

Shamus (32)|24.7.2008 21:45
Dobrý den,

mám domáci wifi síť na kterou jsou připojeny dva desktopy a jeden notebook. V poslední době, bez změny jakékoliv konfigurace, mi rychlost na obou desktopech kolísá - jednou 54, podruhé 1, potom 36, potom to spadne úplně. Je možné, že mi wifi ruší soused?

Zkoumal jsem to pomocí Network Stumbleru, zobrazuje se mi tam jedna wifi, ovšem na jiném kanále.

Největší problém je ten, že signál je cca 90%, ale rychlost šíleně kolísá.

Poradil by někdo, co s tím? :(
HiLow (1000)|24.7.2008 22:19
[quote=Shamus;145066]Dobrý den,

mám domáci wifi síť na kterou jsou připojeny dva desktopy a jeden notebook. V poslední době, bez změny jakékoliv konfigurace, mi rychlost na obou desktopech kolísá - jednou 54, podruhé 1, potom 36, potom to spadne úplně. Je možné, že mi wifi ruší soused?

Zkoumal jsem to pomocí Network Stumbleru, zobrazuje se mi tam jedna wifi, ovšem na jiném kanále.

Největší problém je ten, že signál je cca 90%, ale rychlost šíleně kolísá.

Poradil by někdo, co s tím? :([/quote]

Zeptam se, co mas za AP? Pokud neco ne moc kvalitniho, tak je potreba jednou za cas restartovat. A rychlost ti pojede jako driv.
crasher.km (919)|24.7.2008 23:16
[QUOTE=HiLow;145079]Zeptam se, co mas za AP? Pokud neco ne moc kvalitniho, tak je potreba jednou za cas restartovat. A rychlost ti pojede jako driv.[/QUOTE]

A můžu se zeptat čím to pomůže ? jako myslíš resetovat nebo restartovat ? Mám teď problém s StraightCore 312... Má ho sestra v pokoji,když nemá zaplý ntb,tak net jede vpohodě,ale když se připojí,tak mi to padá pořád. Signál je přitom pořád kolem 80%(na mojem) a žádný losty nemám :( nevíš co s tím ?
HiLow (1000)|24.7.2008 23:27
[quote=crasher.km;145100]A můžu se zeptat čím to pomůže ? jako myslíš resetovat nebo restartovat ? Mám teď problém s StraightCore 312... Má ho sestra v pokoji,když nemá zaplý ntb,tak net jede vpohodě,ale když se připojí,tak mi to padá pořád. Signál je přitom pořád kolem 80%(na mojem) a žádný losty nemám :( nevíš co s tím ?[/quote]

Resetovat myslim, ze zapnout a vypnout. U opravdu neznackovych vyrobku to pomuze. Mam tady pod posteli jeden Siemens(nevim co) ADSL modem, ktery je zablokovany od poskytovatele(TDC.DK) a musim ho kazdy tyden restartovat. Kdybych mel na nej pristup, tak si to osefuju pres muj ADSL/AP.
crasher.km (919)|24.7.2008 23:32
[QUOTE=HiLow;145111]Resetovat myslim, ze zapnout a vypnout. U opravdu neznackovych vyrobku to pomuze. Mam tady pod posteli jeden Siemens(nevim co) ADSL modem, ktery je zablokovany od poskytovatele(TDC.DK) a musim ho kazdy tyden restartovat. Kdybych mel na nej pristup, tak si to osefuju pres muj ADSL/AP.[/QUOTE]

tzn ale restartovat :) resetovat je nastavení dat do továrního nastavení :) sorry, nechci OT ,jen to může někoho zmást ;)
HiLow (1000)|24.7.2008 23:34
[quote=crasher.km;145113]tzn ale restartovat :) resetovat je nastavení dat do továrního nastavení :) sorry, nechci OT ,jen to může někoho zmást ;)[/quote]

Jiste, mas pravdu, spatne jsem se vyjadril ...
Shamus (32)|25.7.2008 09:20
Je to ZyXEL Prestige 600 series. Divné je, že notebook to bere v pohodě (má ziskovější anténu? nevím).
|Mio| (1333)|27.7.2008 22:46
To chce dodrzovat zakladni pravidla pro nastaveni Wi-Fi, tedy:
1. cisty kanal - neni problem jich vyzkouset vic
2. na vsech prvcich stejne nastaveni tresholdu, timeoutu a pod
3. filtrovat Netbios a pod komunikaci nejen mezi bezdratovymi klienty
4. nastavit vysilaci vykon na jednotlivych zarizenich v souladu se vzdalenosti a utlumem po ceste
eraser (0)|28.7.2008 12:13
Mňa zaujíma ten kanál suseda a tvoj, pretože wifi je obmedzená na tri, ktoré sa nazvájom nerušia - kanál 1, 6 a 11. Samozrejme platí, že ak má niekto kanál 1 a ja si dám 7, pričom je pásmo voľné, tak je to v poriadku.
|Mio| (1333)|28.7.2008 22:15
No, teoreticky se pasma na okrajich prekryvaji, ale v praxi k ruseni nedochazi pokud jsou dodrzovany normy pro vysilany vykon a neni pouzita nejaka zbesila antena.

Zakladem je vyhnout se skrytym sitim, ktere muzou pouzivat stejny kanal.