reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Live Essentials

pheno (52)|4.8.2010 19:44
Dobry den, mam nainstalovan OS Windows 7 Home Premium, pri pokusu o instalaci Microsoft Live Essentials balicku z teto stranky http://explore.live.com/windows-live-essentials?os=win7 se mi ovsem programy nepodari nainstalovat. Vse vypada normalne, instalator stahnu bezproblemu. Kdyz jej spustim tak postahuje ruzdne veci a pak i instaluje, ale a konci instalace se objevi chyba (viz priloha). Zkousel sem kliknout na "Zkusit znovu" ale problem zustava.
Zkousel sem spostit instalator jako spravce, vypnout branu firewall, vypnout proces Security Essentials, vypnout internetovy prohlizec. Na internetu jeste psali neco o Live Familly, ze by mohl zpusobovat problemy, ale nic takove v pocitaci nemam. Alespon pri hledani se nic nenajde.

Rad bych tento problem vyresil a uzitecne programy si naistaloval. Dekuji za pripadnou pomoc.
live.png
pheno (52)|4.8.2010 20:48
Tak se mi to nejakym zahadnym zpusobem podarilo vyresit. Napisu tady postup pro pripad, ze by nekdo mel nekdy stejny problem.

Ze stranky http://www.rainbof.eu/blog/21-windows-live-messenger jsem stahl cely offline instaler, ktery obsahuje jiz vsechny programy v sobe. Pri jeho spusteni se mi ukazala chyba "Novejsi verze Live je jiz instalovana". Sel jsem tedy do Ovladacich panelu > Odebrat programy a pokusil se odinstalovat Windows Live. Pri tomto pokusu se objevilo okno Windows Live a napis "Zaskrtnete prosim vsechny programy, ktere si prejete odinstalovat", problem byl ten, ze tam zadny program nebyl. Musel sem tedy kliknout na Storno. Po precteni jednoho vlakna na internetu jsem tedy stahl Windows Install Clean Up a odinstaloval Windows Live podle nej. Dale jsem znovu otevrel stahnuty offline instalator Windows Live. Tam se vse jevilo dobre, ale po instalaci ve stavu 100% se nahle zacaly vracet vsechny zmeny a vysledkem bylo okno s informaci instalace byla prerusena. Pokusil jsem se tedy spustit Instalator stazeny z oficialnich stranek Microsoftu. ten probehl jako obvykle a na konci opet okno, ktere je v priloze o komentar vyse. Znovu jsem spustil offline instalator a tentokrat se nainstalovala pouze aplikace Microsoft Silverlight, ale u ostatnich byl krizek a instalace byla prerusena. Spustil sem znovu online instalator a nyni se vse stahlo korektne znovu a programy byly nainstalovany.

Zda se, ze je nyni vse nainstalovano. Messenger mi jde, Mail take... vsechny nainstalovane programy jsem zapl a zdaji se byt v poradku. Nezkousel je sice cele, protoze nemam Live ID, ale meli by byt nainstalovane v poradku. Takze problem je snad vyresen.

Jen me zarazi jak tento "haluzacky" postup dokazal vyresit chybu a jak jsou nove Windows 7, ktere maji byt jednodussi a usnadnovat praci beznym uzivatelum zapeklite a jsou s nimy same problemy tykajici se internetu (aktivace Windows pres internet mi take nesla - musel sem aktivovat pres telefon).
zsdx (2098)|4.8.2010 21:59
[quote=pheno;393153]..jsou s nimy same problemy tykajici se internetu (aktivace Windows pres internet mi take nesla - musel sem aktivovat pres telefon).[/quote]

Aktivace nesla z jakeho duvodu? Nemohla se pripojit k netu (viz instalace Live) nebo cislo jiz pouzite jinde...
A nebude nahodou problem ve tvem pripojeni/poskytovateli?
pheno (52)|5.8.2010 10:27
Aktualizace ukazovala stejny problem jako Live. Nejake trable s internetem. Kazdopadne po aktivaci pres telefon je vse v poradku a Windows mam jiz aktivovane...

Problem samozdrejme muze byt u me, nebo u providera. Jsem pripojen na domaci siti za routerem, ale to by snad nemelo zpusobovat potize.
Jandaskunk (2330)|5.8.2010 14:34
U mě Windows 7 takové problémy nedělaly....viděl bych to spíš na problém na druhé straně (int. připojení....)
pheno (52)|5.8.2010 16:35
Jsem si celkem jisty, ze router mam nastaven dobre. Jine problemy nemam...
Windows Update funguje.
Je to zahada :).
crasten (180)|6.8.2010 08:04
Poznámka: Ak chcete nainštalovať alebo odinštalovať softvér Windows Live, musíte sa prihlásiť v počítači pomocou konta správcu.