reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetaktování GK

Georginek (2957)|10.2.2010 16:37
Zdravim, jsem rozcilenej, nejde mi to :D ale pekne poporade.....
S kamosem jsme si koupili oba MSI GTX 275 Lightning, ale nejde nam nataktovat, asi delame neco blbe.... Jsou tam stejne priznaky, tak to popisu jen jednou :D

Takze pouzil jsem Taktovaci Utilitku od MSI na CD tj Lightning Afterburner. Pri spousteni to hodi typicky windowsackou hlasku v malinkym okne : NVAPI_ERROR Pri kazdem zvednuti Jak Vcore,GPU clock i Memclock a zmacknuti APPLY to hodi znova NVAPI_ERROR....

Zkousel jsem tedy od MSI aplikaci, ktera je na druhem CD, pro standartni MSI grafarny, tj MSI Afterburn...
Tam sice pri spousteni hlaska s Nvapi neobjevi, ale zase to nejde taktovat.
Jde pouze Vcore, kdyz dam APPLY tak to zustane na mnou nastavene hodnote. Kdyz ale zvednu pameti, potazmo jadro, vrati se to zpatky pri kliknuti na APPLY na default..... Krom toho neni mozne zvysit Shardery. Kolonka neni aktivni, nevim proc, ani Linked rezim neni aktivni... Pridavam screen.
Pritom na strankach PCtuningu i na stranakach svethardware pri testovani kartu taktovali s MSI Afterburn 1.20 a maji tam screeny, a tam maj aktivni polozku Shardery i Linked a parametry se jim nevraceli zpet.....Nechapu
Zkousel jsem i verzi 1.0 z cd 1.20 ze stranek MSI, 1.4 ze stranek Guru3d.com a nic

Jen tak na zkousku jsem jeste pouzil nastroj EVGA, ale tam se zase neda nastavovat Vcore, tudiz se nikdo nedostanu vysoko kam potrebuji.....

Premyslel jsem jestli to treba nema neco spolecneho s tim NVAPI, nejspis to bude DLL soubor, ale nechci to nikde tahat, jelikoz ty dll jsou dost podezrely......

Ovladace mam 196.21 a XP32bit, nemel bych zkusit starsi ovladace, ci WIN7?

A ten muj kamos ma uplne stejny problem.... Nevedel by nekdo? :)
Bez názvu.JPG
matyyy (2527)|10.2.2010 16:44
chyba je v ovladačích
viz UTFG
fanynek (2048)|10.2.2010 16:45
Chápu, že tě štve, že to nefachčí, ale kam až se chceš dostat? Nestačí ti už tak dost vysoký výkon GTX275? V Evga Precision se dá dostat bez jakéhokoli zvyšování napětí taky poměrně vysoko a bez dobrého chlazení (i když tato karta ho bez pochyby lepší má) nemá smysl uvažovat o nějakých extrémech a velkým laborování s voltáží jádra. Za chvíli tady budeš s dotazem, proč ti to ve hrách padá. ;)
Jinak viz matyyy. Už to tady bylo x krát.

EDIT// Ale je pravda, že když už sis ji za ty nekřesťanský peníze pořídil, tak je třeba z ní něco navíc vymáčknout.
Georginek (2957)|10.2.2010 17:13
[quote=fanynek;347476]Chápu, že tě štve, že to nefachčí, ale kam až se chceš dostat? Nestačí ti už tak dost vysoký výkon GTX275? V Evga Precision se dá dostat bez jakéhokoli zvyšování napětí taky poměrně vysoko a bez dobrého chlazení (i když tato karta ho bez pochyby lepší má) nemá smysl uvažovat o nějakých extrémech a velkým laborování s voltáží jádra. Za chvíli tady budeš s dotazem, proč ti to ve hrách padá. ;)
Jinak viz matyyy. Už to tady bylo x krát.

EDIT// Ale je pravda, že když už sis ji za ty nekřesťanský peníze pořídil, tak je třeba z ní něco navíc vymáčknout.[/quote]

JJ, ja to mel nastesti bez Dane, tak to zase tolik nesazelo, ale mas pravdu ze kdyz uz jsem si koupil za takovy nehroazny prachy kartu, tak bych se rad dostal aspon na tech deklarovanejch 790. Narust vykonu je 18-21 procent a to je dost. :D

U te EVGA me stve ze to nejde po 1MHZ ale ze si to tam klidne skace po 5-7Mhz :D
Georginek (2957)|10.2.2010 17:21
Po pravde, to s tema ovladacema me napadlo az ted, kdyz jsem psal ten topic, takze jsem to predtim nehledal. Jinak odkaz na ten Afterbur 1.42 s tim to taky nejde. Jeste zkusim tu 1.5beta. Nebo downgrade ovladacu. Jakou verzi si mam stahnout? Je jich milion ruzne po forech. Ktera posledni byla funkcni?

Jo uz to vim, na MSI Foru sem dohledal ze je opravena verze 196.34beta

No zkusim nejdriv ten Afterbur 1.5beta a kdyz to nepofachci tak ty Forceware 196.34


BTW co je ten NVAPI?????? Protoze mi totiz jeste nedoslo, jestli je to tema ovladacema, nebo tim NVAPI?
fanynek (2048)|10.2.2010 17:46
NVAPI: http://www.google.cz/search?hl=cs&source=hp&q=nvapi&lr=&aq=f&oq= ...hned první odkaz :idea
Přeinstaloval bych drivery. Uvidíš, že by to mělo pomoct.
Georginek (2957)|10.2.2010 17:51
JJ, jasny, ja si to vyhledal uz predtim, ale moc jsem nepochopil ani podle toho popisku k cemu je to dobry. A uz vubec ne kam se to ma nahrat, potazmo jestli se ma neco menit v registrech :D
Richmond (8084)|11.2.2010 19:47
[quote=Georginek;347491]U te EVGA me stve ze to nejde po 1MHZ ale ze si to tam klidne skace po 5-7Mhz :D[/quote]

To je dany pomerem frekvence jadra ku shaderum, s tim nic neudelas (teda pokud nehodlas menit clockegen :)) Ostatne pochybuju, ze by ti zrovna tohle vadilo nebo nejak extremne prekazelo pri taktovani...

[quote=Georginek;347493]Jinak odkaz na ten Afterbur 1.42 s tim to taky nejde. Jeste zkusim tu 1.5beta. Nebo downgrade ovladacu. Jakou verzi si mam stahnout? Je jich milion ruzne po forech. Ktera posledni byla funkcni?
Jo uz to vim, na MSI Foru sem dohledal ze je opravena verze 196.34beta
No zkusim nejdriv ten Afterbur 1.5beta[/quote]

Betaverze MSI Afterburneru jsou funkcni pouze jeden tyden ;) Stahni finalni 1.5.0 tady ze SHW :runaway