reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení knihovny ve WMP12 nefunguje...

Hofik (56)|2.2.2012 01:08
Zdravím,
chtěl bych požádat o pomoc se sdílením hudební knihovny mezi Windows Media Playery na Windows 7.

Mám domácí síť, ke které je připojen počítač (kabelem), notebook a telefon (oba přes wifi). Původně jsem chtěl sdílet hudbu v telefonu (iPhone 4S, aplikace AirMusic) s WMP na PC/notebooku. Když se ale v části Sdílené knihovny nic neobjevilo, zjistil jsem, že se takhle nevidí Media Playery ani mezi PC a notebookem. V obou WMP sdílení povolené mám:



Firewall nastavený na ruční režim nic nehlásí, WMP je v něm ale stejnak už povolený, takže v něm by problém být neměl. Počítače se v rámci sítě vidí (podle Mapy sítě vygenerované v Centru síťových připojení a sdílení). "Dálkové ovládání" PC i nb z telefonu přes wifi funguje. Navíc, na PC i noťasu mám iTunes se zapnutým Domácím sdílením, kde taky funguje vše, jak má. Když jsem ale ve Windows zkoušel vytvořit Domácí skupinu, tak po jejím vytvoření na jednom stroji se mi na tom druhém neukázalo nic pro přidání se do skupiny, šlo vytvořit zas jen novou. Nevím, jestli je to relevantní, ale třeba by to mohlo mít stejnou příčinu jako ten nefungující WMP...

Předem děkuji za případné odpovědi.
Richmond (8084)|2.2.2012 01:25
Zkus hudbu naházet do veřejné složky a pak mrkni do domácí skupiny jestli nastala změna. Mám takový dojem, že se skupina "rozpadá" pokud se od pc členové odpojí tak jestli to nebude tím [SIZE="1"](osobně skupiny nepoužívám - neholduji one-click řešením, která víceméně nefungují než fungují)[/SIZE]

BTW hudba na iCloud pod iTunes (na PC) normálně funguje?
Hofik (56)|2.2.2012 01:55
[quote=Richmond;491999]Zkus hudbu naházet do veřejné složky a pak mrkni do domácí skupiny jestli nastala změna. Mám takový dojem, že se skupina "rozpadá" pokud se od pc členové odpojí tak jestli to nebude tím [SIZE="1"](osobně skupiny nepoužívám - neholduji one-click řešením, která víceméně nefungují než fungují)[/SIZE][/quote]
Ono o tu skupinu ani nejde.. ať si klidně nefunguje, když nechce, jde mi o ten Media Player (napsal jsem o ní jen proto, že by třeba mohla nefungovat ze stejnýho důvodu jako sdílení ve WMP). Sdílení knihovny ve WMP neni podmínený existencí Dom. skupiny, aspoň si to myslim... Ale kdyžtak tu skupinu zítra zkusim.

[quote=Richmond;491999]BTW hudba na iCloud pod iTunes (na PC) normálně funguje?[/quote]
Nevim přesně, co myslíš tou hudbou na iCloud.. jde kdekoliv (se stejnym loginem) stáhnout už jednou koupený písničky, ale to přes iCloud neni (písničky na iCloudu jsou tušim placený); jde i přehrávat v iPodu/iPhonu písničky uložený v PC (přidaný do iTunes knihovny) přes wifi (vtipný je, že to nejde naopak, tj. přehrávat v iTunes písničky uložený v iPhonu - to je vlastně důvod, proč chci rozchodit ten WMP), taky jde na PC přehrávat v iTunes písničky, kterou jsou uložený na noťasu (to je to Domácí sdílení) - to všechno funguje v pohodě.
Richmond (8084)|2.2.2012 02:06
[quote=Hofik;492003]vtipný je, že to nejde naopak, tj. přehrávat v iTunes písničky uložený v iPhonu - to je vlastně důvod, proč chci rozchodit ten WMP[/quote]
Ahá :idea Myslím, že tohle řešil kolega a pak objevil přímo stránku na Applu s tím, že to jde pouze přes jejich AirPort Express :thumbdown
Hofik (56)|2.2.2012 02:14
[quote=Richmond;492004]Ahá :idea Myslím, že tohle řešil kolega a pak objevil přímo stránku na Applu s tím, že to jde pouze přes jejich AirPort Express :thumbdown[/quote]
Ten program je relativně nový - možná tehdy ještě neexistoval.. V popisu přímo v programu (screenshot) je psáno, že to s WMP na Win7/Vsta jde a v hodnoceních na iTunes ten program snad všichni chválí, jak pěkně funguje :D Každopádně, sdílení mezi počítači v síti by fungovat mělo, ne? Myslim si, že když by se vyřešilo to, pak i spolupráce s telefonem.
Hofik (56)|2.2.2012 14:30
Tak nakonec to bylo tim firewallem - blokoval UPNP bez varování nebo čehokoliv... Už to funguje výborně.