reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD Phenom II X2 550 BE

xSten19 (386)|5.7.2009 11:03
Ahoj mám cpu AMD Phenom II X2 550 BE a desku Gigabyte GA-MA78GM-UD2H - AMD 780G a fan u cpu se točí od 4700 otáček do 5800 a to pořád i při restartu prostě stále nevím co stím dělat dělá to hrozný kravál (jinak deska má bios F3 a na cpu sem dal trošku lepší chladič od AMD dával se myslim k 6000+ a výše) díky za rady jinak ve speedfanu se nedá regulovat ani v programu od Gigabytu. Jinak včera při instalaci hry Test Drive Unlimited mi zamrzl PC taky nevím proč jsou tam nově nainstalované XP a zamrzlo to prostě už mě to s...... díky za odpověď.
KunNy (410)|5.7.2009 11:13
No a nebude teda lepší tam dát boxovaný chladič? ;)
S tou regulací otáček si zkus pohrát v biosu, najdeš to v menu Health Status...
// Aha, až teď jsem si všiml že jde o BE procesor takže k tomu žádný chladič není
xSten19 (386)|5.7.2009 12:27
¨Tady ktomu je chladič ale takovej malej nemá ani měď na sobě prostě zmeteček :) takže to tam raději nechám a v biosu o nejde nastavit sem tam ladil snad vše a prostě nic sníil sem i takt na 2.6GHz už nevím co stim sem to včera chtěl užž rozkopat :D:D:D
kevin00 (10238)|5.7.2009 14:00
Ten ventilátor chladiče bude s největší pravděpodobností 3pinový, jestli se nepletu. Zapoj jen na motherboardu do konektoru CPU_FAN.
V BIOSu si nastav toto:
PC Health Status ? CPU Smart Fan Control ? Enable
PC Health Status ? CPU Smart Fan Mode ? Voltage (pokud je ventilátor 4pin, nastav PWM)
xSten19 (386)|5.7.2009 14:47
[QUOTE=kevin00;266800]Ten ventilátor chladiče bude s největší pravděpodobností 3pinový, jestli se nepletu. Zapoj jen na motherboardu do konektoru CPU_FAN.
V BIOSu si nastav toto:
PC Health Status ? CPU Smart Fan Control ? Enable
PC Health Status ? CPU Smart Fan Mode ? Voltage (pokud je ventilátor 4pin, nastav PWM)[/QUOTE]

Fan je 4pin a todle co píšeš tak to v tom bios není ani nemůžu nastavit na kolik má jet větrák při jaké teplotě prostě děs :-(
kevin00 (10238)|5.7.2009 14:52
Je to opsané z manuálu k tvému motherboardu.
Ještě můžeš flashnout BIOS na verzi F4
KunNy (410)|5.7.2009 15:59
U Gigabyte desek je většinou dvouúrovňový bios - pokročilá nastavení jsou defaultně skryta. V základním menu biosu zmáčkni klávesy Ctrl + F1 a podívej se znovu do menu PC Health Status, uvidíš že to tam přibude ;) Nastav to jak radí kevin, v tvém případě (4-pinový konektor) na PWM regulaci.