reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lze ADSL modem použít jako router?

dakty (150)|15.5.2008 18:11
Zdravím, chci se jen optat, zda lze ADSL modem se 4 porty a wifi použít jako router. Zda-li se dá použít na klasický kabel LAN s pevnou IP adresou od poskytovatele?
Pokud ano, existuje nějaká redukce mezi LAN konektor a telefonní konektor?

Děkuji
pavel_p (993)|15.5.2008 18:29
Nedá, protože to zpravidla není plnohodnotný router a routovat lze jen mezi rozhraním pro internet a čtyřmi porty pro vnitřní síť. Ty čtyři porty se chovají jako switch (resp. bridge) a routování mezi nimi se nastavit nedá.

Redukce z telefonního konektoru na LAN se nazývá ADSL modem :)
dakty (150)|15.5.2008 18:32
[QUOTE=pavel_p;122305]Nedá, protože to zpravidla není plnohodnotný router a routovat lze jen mezi rozhraním pro internet a čtyřmi porty pro vnitřní síť. Ty čtyři porty se chovají jako switch (resp. bridge) a routování mezi nimi se nastavit nedá.

Redukce z telefonního konektoru na LAN se nazývá ADSL modem :)[/QUOTE]

aha, takže když přejdu z ADSL internetu na jiný typ připojení (přes anténu), tak ADSL modem nemohu použít... Což je škoda...
hippouss (246)|15.5.2008 18:39
tak mozny by sel vyuzit aspon jako switch;)
...ale to zalezi jak ti poskytoval netu povoli pripojit vic kompu nebo jestli musis jen pres router
dakty (150)|15.5.2008 18:43
[QUOTE=hippouss;122309]tak mozny by sel vyuzit aspon jako switch;)
...ale to zalezi jak ti poskytoval netu povoli pripojit vic kompu nebo jestli musis jen pres router[/QUOTE]

dostal jsem pevnou ip adresu, masku, bránu, DNS 1 a 2. Mám ADSL modem. Ten bohužel má malej otvor na konektor na LAN kabelu od antény. Chtěl bych připojit svůj PC, tátův, a občas notebook wifinou. Poskytovatel mi řekl, že mám v ceně 2 počítače + notebook se nepočítá.
hippouss (246)|15.5.2008 18:51
nj tak to bys musel mit asi pridelenych vic IPcek, takhle kdyz mas jen jednu pevne pridelenou tak to budes muset prasknout pres router

ja mam trebas doma prideleno urcity rozmezi IPcek tak to se necha lehce pres switch
dakty (150)|15.5.2008 18:53
[QUOTE=hippouss;122316]nj tak to bys musel mit asi pridelenych vic IPcek, takhle kdyz mas jen jednu pevne pridelenou tak to budes muset prasknout pres router

ja mam trebas doma prideleno urcity rozmezi IPcek tak to se necha lehce pres switch[/QUOTE]

právě. Roter je řešení, takže tento prodat a koupit router...