reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hledám notebook +-20K

pilda (14)|20.2.2009 17:26
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku.
Moje požadavky (bez pořadí a významnosti):
-kvalitní zpracování
-dostatečný výkon (ne žádné herní dělo)
-odolnost (přenášení - škola, domácnost, drobnější nehody :) )
-solidní výdrž baterie (neměl by být problém s nabíjením, ale člověk nikdy neví)
-seriózní značka, pokud možno bezporuchovost
-radši si připlatím a očekávám vyšší kvalitu namísto vysokého výkonu
-střídmý design, žádné úlety

To by bylo přibližně vše, ještě možná, že jsem student, takže spíš kancelářské práce, dobrá přenositelnost, občas nějaký film, žádný závratný herní výkon, ale semtam něco staršího na odreagování :)

předem díky za pomoc
Intri (3490)|20.2.2009 17:59
pilda (14)|20.2.2009 18:18
[QUOTE=Intri;222098]Todlencto?[/QUOTE]

no jasně, to je favorit a radši jsem ho ani nepsal a doufal, že někdo doporučí něco jiného s čím bych moh srovnávat .)
Logout (4018)|20.2.2009 18:18
Lenovo neni špatný.... Dál by šlo uvažovat o dellu:
http://dell.mironet.cz/dell-inspiron-1525-t5750--3gb--320gb--dvdrw--154quot--vip--yellow+dp89357/
Má vyšší rozlišení, což se na práci hodí. Ale ani na jednom si moc nezahraješ...

Dobrý rozlišení a zároveň aspoň "nějaká grafika" by byl tendle asus:
http://asus.mironet.cz/asus-m51trap024c-ql60--4gb--250gb--dvdrw--154quot--bt--vip+dp88502/
ale to už je spíš lowendová značka - takže spolehlivost neni taková (byť je imho jinde než ji maj acery, msi, umaxy apod.).

Pokud bys radši grafiku než rozlišení, pak tendle lenovo:
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-thinkpad-n500-t5800--2gb--250gb--dvdrw--154quot-vip+dp89135/
oproti prvnímu lenovu má slabší aplikační výkon, ale lepší grafiku.
Intri (3490)|20.2.2009 18:28
@Logout: Jestli můžu vyjádření: Dell by šel, nic proti němu. Pokud jde o Asus, tak nějak mě nenapadá důvod, proč si jej kupovat, když se na výběr pro splnění daných požadavků nabízejí právě takové značky, jako Dell, Lenovo či Toshiba. A k tomu poslednímu Lenovu, Rková řada má, tuším, kovem vyztuženou konstrukci - Nková má jen plasty. Myslím, že pro pevnější tělo Rkové řady se vyplatí něco obětovat.

A ještě trochu OT - všiml jsem si, že ukazuješ produkty hlavně z Mironetu. Má to nějaký důvod? Neslyšel jsem totiž na Mironet nic dobrého.
Logout (4018)|20.2.2009 18:41
Ten asus jsem tam dal jen proto, že v požadavkách jsou přecijenom zmíněný hry. Za těch dvacet se prostě musí něco obětovat - buď kvalita nebo hry. Ty jsi vybral kvalitu, tak já doplnil možnost hry. Totéž je Nkový Lenovo.

Takže, netvrdím, že moje návrhy jsou lepší, skoro určitě bych se vykašlal na hry a vybíral mezi lenovem R a dellem (asi bych šel do delu, protože poté, co má člověk na ntb 1680x1050, tak na nižších rozlišeních strašně trpí :-)), ale jen jsem chtěl dát alternativu,
kdyby si chtěl přecijenom někdy nějakou (neprastarou) hru zahrát.

Důvod, proč linkuju mironet je jedinej - je tam vcelku výběr a dobře se tam vybírá ntb podle vlastností, který chci. Tím neříkám, že bych tam šel ten ntb kupovat... :-)
pilda (14)|20.2.2009 18:53
tak abstrahujte od her, to fakt není důležité :) jinak dell sympatický i když trošku dražší, ale zas nabízí pár věcí navíc. ještě jsem se díval na tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61185 ?
btw. u visty home premium asi není možný downgrade na XP Pro, že?
Draken (1578)|20.2.2009 19:04
tak moc často tu tahle značka není ale myslím že je víc než srovnatelně kvalitní jako dell atd...
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=79349
určitě se dá ocenit 4GB ram,vcelku rychlý CPU,Lepšé GPu ale i výbava (systém v ceně)
výdrž na baterii se pohybuje kolem 3h

druhou variantou je dlouho opěvovaná Toshiba co se týče výkonu je na tom velmi podobně nabízí o něco rychlejší GPU ...a výhodou je opět systém
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=82109


pokuď ti ale stačí jen nějakej velkej dříč...tak HP je plně dostačující
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=75844
pilda (14)|20.2.2009 19:21
ještě bych upřesnil, že bych preferoval matný povrch notebooku i displeje

EDIT: toshiba vypadá parádně, jsem teď na vážkách... zatím to tedy vypadá na rozhodování lenovo \ toshiba

akorát mám trochu strach z toho lesklého povrchu u toshiby...
Intri (3490)|20.2.2009 19:33
Matný povrch notebooku problém není, ale displej už celkem i jo. Mám dojem, že Dell ještě nabízí možnost k některým svým noťasům připevnit matný displej, zkusím něco najít. Ale dnešní doba je v tomhle bohužel zlá.

EDIT: No, prošel jsem si pár modelů a jejich konfigurátory a nenašel jsem nikde přímou zmínku o matnosti displeje.
pilda (14)|20.2.2009 19:37
[QUOTE=Intri;222131]Matný povrch notebooku problém není, ale displej už celkem i jo.[/QUOTE]

jj chápu. nějak extra se v tom nevyznám a proto prosím o rady... ale lenovo i toshiba vypadají na velice solidní kousky, teď asi bude záležet už jen na mojem rozhodnutí. toshiba se dělá i ve stříbrné barvě? tam by nemusel být takový problém se "zapatláním" lesklého povrchu, ne?

EDIT: jestli to chápu dobře, tak lesklý displej sice lépe vypadá, ale jde na něm hůře vidět, když třeba svítí slunce atd.?
Intri (3490)|20.2.2009 19:43
Osobně mám černou Toshibu se stříbrným vnitřkem a kromě sem tam nějakého otisku na povrchu ( víko displeje ) je to úplně v pohodě. I ty otisky se dají snadno umýt. U Toshiby si troufám tvrdit, že nebude mít problémy s barvami jako celek. U Aceru se třeba laky snadno ošoupou, vypadá to pak odpudivě, ale Toshiba mi slouží víc než rok v kuse a nenese skoro žádné známky používání.

U Lenova a Dellu bych očekával totéž. Vesměs tedy stačí si jenom vybrat nelesklý povrch notebooku, neměl bys pak mít problémy.
pilda (14)|20.2.2009 20:01
Intri (3490)|20.2.2009 20:03
Tuhle má, myslím, pas!k ( jeden ze zdejších borců ) a pěje na ni chválu. Pokud jde o mě, taky bych ji s klidem doporučil, jen bych se u ní obával výdrže na baterii. Záleží na tom, jak náročné hry od notebooku budeš očekávat, jestli u ní nebude tak výkonná grafika jen na škodu ( právě kvůli výdrži ).

Jinak pro všeobecné využití mi přijde taky jako žhavý kandidát. Škoda jen chybějícího DVI výstupu.
Draken (1578)|20.2.2009 20:09
tak já mam třeba MSI GX610 a ten je leský celý no a otisky jsou poznat...proti sluníčku je zobrazení horší než matnym ale neni nikterak závažný....hot jednou za 14 dní ho budeš muset vypucovat a naleštit....
pilda (14)|20.2.2009 20:11
toho se taky obávám, hry opravdu nejsou podstatné, jde o funkčnost, spolehlivost atd.
původně jasně vedlo lenovo, ale teď mi přijde takové "nudné" (na druhou stranu se mi to právě líbilo :) )
kdyby se konkrétně postavily tyhle dva notebooky vedle sebe, co by hovořilo pro jeden a co pro druhý?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58624
vs.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145081000000KY2

Draken: mám právě strach z té černé lesklé toshiby, že to bude jeden otisk vedle druhého, nadruhou stranu u té stříbrné (viz. odkaz) by ten problém odpadl
Logout (4018)|20.2.2009 20:44
Toshiba je vybavenější (webkamera, 4GB RAM oproti 2GB u lenova, slušná grafika), naopak toshiba je víc plasťák (i když jeden z těch hodně dobrejch plasťáků), tak lenovo má odolnější konstrukci.
pilda (14)|20.2.2009 21:08
[QUOTE=Logout;222158]Toshiba je vybavenější (webkamera, 4GB RAM oproti 2GB u lenova, slušná grafika), naopak toshiba je víc plasťák (i když jeden z těch hodně dobrejch plasťáků), tak lenovo má odolnější konstrukci.[/QUOTE]

jj taky mi to tak přijde. čili pokud se budu k toshibě slušně chovat, tak je favoritem :)
Draken (1578)|20.2.2009 21:15
toshiba je líp vybavená a líp vypadá
navíc dostaneš vistu business i XP pro...
jednoznačně jsem zde pro toooooo-shibú:thumb
pilda (14)|20.2.2009 21:20
na druhou stranu bude víc topit a výdrž bude taky menší :(

notebook fakt nechcu na hry, na to je podle mě stolní pc a navíc z herních let už jsem trochu vyrostl :) ale začal mě lákat příjemný design toshiby (i když lenovo svou hranatou odměřeností má taky něco do sebe :) ) + více RAM, webkamera, větší disk atd.
zkusím kouknout po toshibě s int. grafikou
Logout (4018)|20.2.2009 21:25
No, co se týče ergonomie, tak se považuje thinkpad za špičku (např. vychytávka v úpdpbě lampičky na klávesnici). Ale nechá si za to bohužel zaplatit.
Toshibu má sestra a taky je s ní maximálně spokojená, takže pokud nehodláš s notebookem házet, tak dostaneš víc muziky. Ale pokud si opravdu vylez z hracích let, tak zauvažuj nad tím dellem, rozlišení displeje je na produktivitě práce znát hodně a pokud nebudeš hrát, tak je absence grafický karty plus (míň to hřeje a dýl to vydrží na baterky). Dell je hodně spolehlivej a má suveréně nejlepší servis.
pilda (14)|20.2.2009 21:36
sakra přeletuju od jednoho k druhému :) na della jsem úplně zapomněl. ale k němu OS je vista home což je pro mě dost nepraktické. navíc se mi zrovna moc nelíbí, ale radši kouknout v reálu...
Logout (4018)|20.2.2009 21:50
Bohužel z levnějších spolehlivejch ntb. dělá slušný rozlišení spolu se slušnym procesorem jen DELL. HP má levný modely s vysokym rozlišenim jen s turionem - ale zas rozlišení 1680x1050 - no já bych menší nechtěl :-).
http://hewlettpackard.mironet.cz/hp-6735b--zm82--ku214ea--2gb--250gb--dvdrw--154quot--vibs+dp86810/
Ale zas je to turion - pomalejší než centrino by taky mělo vydržet o chlup míň na baterky.
no a pak ten asus, ale to už neni tak věrohodná značka.

Takže se prostě rozhodni, jestli radši budeš mít notebook, co Ti sedne, nebo vyšší rozlišení oceníš víc. Pokud rozlišení, pak si vyber DELL/HP (anebo ten asus, ale ten neni tak spolehlivej), pokud ne, tak se mi zdá, žes vcelku rozhodnutej pro tu Toshibu. Pak si jen vyber, jestli integrovanou grafiku nebo ne...
pilda (14)|20.2.2009 22:18
[QUOTE=Logout;222182]Bohužel z levnějších spolehlivejch ntb. dělá slušný rozlišení spolu se slušnym procesorem jen DELL. HP má levný modely s vysokym rozlišenim jen s turionem - ale zas rozlišení 1680x1050 - no já bych menší nechtěl :-).
http://hewlettpackard.mironet.cz/hp-6735b--zm82--ku214ea--2gb--250gb--dvdrw--154quot--vibs+dp86810/
Ale zas je to turion - pomalejší než centrino by taky mělo vydržet o chlup míň na baterky.
no a pak ten asus, ale to už neni tak věrohodná značka.

Takže se prostě rozhodni, jestli radši budeš mít notebook, co Ti sedne, nebo vyšší rozlišení oceníš víc. Pokud rozlišení, pak si vyber DELL/HP (anebo ten asus, ale ten neni tak spolehlivej), pokud ne, tak se mi zdá, žes vcelku rozhodnutej pro tu Toshibu. Pak si jen vyber, jestli integrovanou grafiku nebo ne...[/QUOTE]

no ještě stále mi tu hraje lenovo TP R500. už jsem z toho zmatený, počtu ještě nějaké recenze a uvidím. díky za rady
Intri (3490)|20.2.2009 22:20
Pro tebe bych určitě volil tu integrovanou grafiku. Pokud herní výkon oželíš, volba integrované grafiky se ti vrátí ve výdrži na baterie ( odhadl bych tak půl hodiny až hodinu navíc, možná víc, když vezmu své zkušenosti s dedikovanou grafikou v jejích výkonnostních módech - při šetření se daly vymáčknout asi 2 hodiny provozu, při plném výkonu hodinu a čtvrt ).
pilda (14)|20.2.2009 22:28
[QUOTE=Intri;222192]Pro tebe bych určitě volil tu integrovanou grafiku. Pokud herní výkon oželíš, volba integrované grafiky se ti vrátí ve výdrži na baterie ( odhadl bych tak půl hodiny až hodinu navíc, možná víc, když vezmu své zkušenosti s dedikovanou grafikou v jejích výkonnostních módech - při šetření se daly vymáčknout asi 2 hodiny provozu, při plném výkonu hodinu a čtvrt ).[/QUOTE]

jj intr. grafika už je téměř jistou podmínkou :) nahodil jsem to tu rychle, ať dostanu nějaké nápady a rady a teď už začínají být požadavky trochu konkrétnější. nemůžu se ale ubránit dojmu, že to lenovo má pořád něco do sebe (i když se za to zaplatí)
Intri (3490)|20.2.2009 23:19
S Lenovem určitě nesáhneš vedle, takže pokud se ti nějaké Rko od Lenova zamlouvá, neměj obavy.
Rider101 (81)|21.2.2009 08:56
Jestli vam do toho mohu mluvit( slysel jsem tu zminku o int. grafice, toshibe a mobilite: http://www.alza.cz/toshiba-satellite-u400-15o-d102762.htm ) ma vykone cpu, je mala( mobilnich 13.3 palcu), int. grafika( na nejakou tu vykopavku to staci), jestli jsem videl dobre ma matny povrch( nemyslim display), zdarma externi pevny disk, WV Busines + downgrade XP, vydrz 3,5 hodiny taky neni k zahozeni, a kdyz nema GPU ATI Radeon tak by ten not nemel tolik topit( asi).