reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nejde nainstalovat OS

zipp (166)|15.11.2009 16:22
Zdravim, řešim teď instalaci operačního systému... Už druhej den se s tim peru, teď jsem v situaci, kdy mam HDD rozdělenej na dvě části-260 Gb a 40 Gb, oba oddíly jsou naformátovaný a na Cčku (40 Gb) je nainstalovanej systém XP Home-úplně novej a čistej. Potřebuju tam dostat Visty, ale když chci spustit instalaci ze systému, tak mi to napíše hlášku, že to prostě nejde a že XP tohle nepodporujou... Když to dam bootavat z DVD při startu pc, tak mi instalační program načte soubory, rozjede se jakoby načítání systému a pak mi to hodí BSOD... Jak na to...?
astec (1823)|15.11.2009 16:55
[quote=zipp;314817]Zdravim, řešim teď instalaci operačního systému... Už druhej den se s tim peru, teď jsem v situaci, kdy mam HDD rozdělenej na dvě části-260 Gb a 40 Gb, oba oddíly jsou naformátovaný a na Cčku (40 Gb) je nainstalovanej systém XP Home-úplně novej a čistej. Potřebuju tam dostat Visty, ale když chci spustit instalaci ze systému, tak mi to napíše hlášku, že to prostě nejde a že XP tohle nepodporujou... Když to dam bootavat z DVD při startu pc, tak mi instalační program načte soubory, rozjede se jakoby načítání systému a pak mi to hodí BSOD... Jak na to...?
[/quote]

M8lo místa na disku????
Gesor (17)|15.11.2009 16:58
Ahoj. Zkus se mrknout na tuto stránku - http://support.microsoft.com/kb/330182/cs - jestli náhodou nedostaneš nějakou inspiraci, v čem by mohl být zádrhel. Možná těch 40 GB je málo, jsou-li tam již XP.
zipp (166)|15.11.2009 17:20
[quote=Gesor;314834]Ahoj. Zkus se mrknout na tuto stránku - http://support.microsoft.com/kb/330182/cs - jestli náhodou nedostaneš nějakou inspiraci, v čem by mohl být zádrhel. Možná těch 40 GB je málo, jsou-li tam již XP.[/quote]

To je divný, páč XP zabíraj 3.5 giga a Visty něco přes 10...
astec (1823)|15.11.2009 17:28
[quote=zipp;314844]To je divný, páč XP zabíraj 3.5 giga a Visty něco přes 10...[/quote]

Požadavky na insstalaci jsou větší než výsledná velikost.
Pak píší něco o update BIOsu
Na tom disku jdou nainstalovat samostatně Visty???
robky (3195)|15.11.2009 17:33
Čo to je konkrétne za počítač? Myslím komponenty, prípadné pretaktovanie?

Osobne mám Visty nainštalované na 25GB partícii, takže tam by som problém nevidel ... Skôr IMHO v ramkách, otestuj ich MemTestom alebo GoldMemory ...
zipp (166)|15.11.2009 18:01
[quote=astec;314850]Požadavky na insstalaci jsou větší než výsledná velikost.
Pak píší něco o update BIOsu
Na tom disku jdou nainstalovat samostatně Visty???[/quote]

Původně tam nainstalovaný byly, ale teď to nejde... Popíšu jak sem se do týhle prekérie dostal:

Chtěl jsem naformátovat disk a přeinstalovat OS. Visty mi při instalaci nenabízeli formátování, takže to neřešilo můj problém. Původně jeden disk sem tedy podělil na ony dva a Visty nainstaloval i na druhou v domění, že druhý disk poté naformátuju a bude hotovo... Jenže systém nabíhal pořád z původního instalu, tak sem v nastavení dopídil k místu, kde jsem onen druhý disk zaktivněl a dal ho jako primární-tu na mě vyjela hláška, že to mam dělat pouze v případě, že je na tom disku nainstalovanej funkční OS-a to v tu chvíli už byl, takže no problem, dam ok, resnu a sem v kelu, páč už mi nešla ani jedna instalace. Tak sem se to rozhod vyřešit přes instalaci XPéček-napodruhý mi to vyšlo. Na jednom disku sem měl XP a na druhym Visty. Disk s Vistama sem zformátoval a chtěl sem poté XPčka přeinstalovat, ale to už sem narazil na problém s BSOD...
robky (3195)|15.11.2009 18:19
Keď je to teda takto .... potrebuješ zazálohovať nejaké data z toho hdd? Ak nie, použi niektorý z programov na prácu s partíciami z HirensBootCD a odstráň všetky vytvorené partície ....
Potom normálne nabootuj DVD s Vistou, vytvor si partíciu a do nej nainštaluj systém ...
zipp (166)|15.11.2009 18:24
[quote=robky;314871]Keď je to teda takto .... potrebuješ zazálohovať nejaké data z toho hdd? Ak nie, použi niektorý z programov na prácu s partíciami z HirensBootCD a odstráň všetky vytvorené partície ....
Potom normálne nabootuj DVD s Vistou, vytvor si partíciu a do nej nainštaluj systém ...[/quote]

Zkusim jako další možnost, teď sem odebral ovladač grafiky a povedla se mi rozjet instalace, hodil sem to na větší disk, tak uvidíme...
zipp (166)|15.11.2009 23:11
Tak nevím kde je problém. Mam zformátováno, ale Visty prostě nenainstaluju-při konci instalace mi to dycky hodí BSOD, ale jen to problikne, to samý když to pak zapnu, jen problikne BSOD a hned restart... Neni potřeba nějakej driver na HDD nebo něco podobnýho? Mam SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB.
catlover (59)|17.11.2009 20:03
Ahoj, moje rada neřeši ten problém - je jen na ověření jedné věci : zkus vypnout v BIOSu veškeré cacheování a shadowing a napiš jak se to projevilo při progresi instalace
UPOZORŇUJU, že po tom vypnutí to pojede HODNĚ pomalu. :slug Tak, jestli to budeš chtít zkusit, dej tomu čas :)
Honza23 (490)|17.11.2009 20:31
Paměti jsou v pořádku ?Zkus například Memtest.