reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Internet Explorer 8 Beta1

cool.user (2822)|5.3.2008 23:14
mech13 (5526)|6.3.2008 00:01
zkousel nekdo? zkusenosti?

novinky co by staly za zminku?
Zoidik (1405)|6.3.2008 06:52
Je to MS, takže asi nic převratného.... Zlatá opera
slavick (77)|6.3.2008 08:35
Slibují, že konečně začnou podporovat W3 standarty a nebudou si vymýšlet svoje vlastní. No, ale že bych tomu věřil, to se říct nedá. To že IE8 prošel Acid2 testem, není žádná záruka.
trodas (1753)|6.3.2008 10:54
Ani me nenapadne to zkusit :) Brrrr, zadny dalsi spyware do meho pocalu... brrr! Nic!

Jak jsem rad, ze jsem z systemu vyrazil vsechny IE knihovny a IE s nimi...! Ufff, nikdy vic.
Matajon (125)|6.3.2008 18:35
[QUOTE=trodas]Ani me nenapadne to zkusit :) Brrrr, zadny dalsi spyware do meho pocalu... brrr! Nic![/QUOTE]
Mám pocit, že jste poněkud nepochopil definici pojmu "spyware" :rolleyes:

[QUOTE=trodas]Jak jsem rad, ze jsem z systemu vyrazil vsechny IE knihovny a IE s nimi...! Ufff, nikdy vic.[/QUOTE]
Výborně, a jaký je to pocit si znefunkčnit všechny programy závisející na knihovně s renderovacím jádrem IE? Stojí to za to být tak hustě cool (promiň cool.usere :D) a alternativní, abyste mohl tvrdit jak jste to tomu zlému a špatnému MS natřel?
trodas (1753)|6.3.2008 19:37
[QUOTE]Mám pocit, že jste poněkud nepochopil definici pojmu "spyware" :rolleyes:[/QUOTE]

To je male nedoruzumeni, nicmene rad si necham vysvetlit, jak s IE nechytim zadny spaware :D Jak moc IE8 "phone home" je samo otevrena otazka, ale vzhledem k zasadni nebezpecnosti IE a obecne jakehokoliv browseru provazaneho s systemem, je to otazka irelevantni.

[QUOTE]Výborně, a jaký je to pocit si znefunkčnit všechny programy závisející na knihovně s renderovacím jádrem IE?[/QUOTE]

Vyborný a o znefunkčnění nic nevím ;) Zato vím mnoho o výrazných bezpečnostních rizikách M$ IE knihoven, a nejsem sám: http://www.ntcompatible.com/How_to_completely_remove_Internet_Explorer_6_from_XP_system_t23510.html
http://www.vorck.com/windows/remove-ie.html

Ale to zrejmě pro někoho není dostatečný důvod a zaslepenost fakta odmítá přijmout - známý problém :D

[QUOTE]Stojí to za to být tak hustě cool (promiň cool.usere :D ) a alternativní, abyste mohl tvrdit jak jste to tomu zlému a špatnému MS natřel?[/QUOTE]

Ano, nařel jsem to tomu zatracenému IE, jenž mi mnohokrát zaspywaroval a zaviroval počál, chráněný HW firewallem s zapnutým SPI. Čiže za tu bezpečnost to rozhodně stojí - tím spíše že nevím o žádných negativních následcích.

Uninstall programů co v ovládacím panelu po odsranění IE nejede stále dobře jede v CCleaneru a navíc se to dá vyřešit patchem ;) Je zajímavé, že Power Point Viewer chtěl urlmon.dll knihovnu, ale proto ještě nemusí být zaregistrovaná v systému ;)
cool.user (2822)|6.3.2008 20:00
[QUOTE=mech13;97316]zkousel nekdo? zkusenosti?

novinky co by staly za zminku?[/QUOTE]

Zkousel, ale vzhledem k tomu ze standardne uzivam FF3 sem si nevsiml vyraznejsich zmen oproti IE7. Rozhodne bych to spis nazval evoluci nez revoluci.

Jedine co me zaujalo ze importer uz umi importovat zalozky, cookies atd z FF i Opery.

Feature ktera se mi taky celkem libi je zvyrazeni domeny adresy. Tohle bylo puvodne i v alpha verzich FF, ale pak od toho upustili... :/
filky (197)|6.3.2008 22:11
IE 8 vypada celkem solidne. Ja osobne presel na FF kvuli ovladani, nesedi mi ten toolbar nahore s adresou, ktery se me nepodarilo zmenit. Zkousel jsem Moji Banku na IE 8 a funguje bez problemu.

Mimochodem Acid 2 na IE 8 a FF.
acid2.jpg
cool.user (2822)|6.3.2008 22:32
[QUOTE=filky;97576]Mimochodem Acid 2 na IE 8 a FF.[/QUOTE]
No, myslim ze tohle neni zcela objektivni srovnavat aktualni betu IE s rok a pul starym FF...

Zkus si otestit FF3b4 vs ie8b3, acid 2 moc nema smysl, pac tim projdou oba, ale v pripade acid3 je to cca 68bodu(ff-nb) vs 16 (ie8b1)
filky (197)|7.3.2008 00:16
[QUOTE=cool.user;97585]No, myslim ze tohle neni zcela objektivni srovnavat aktualni betu IE s rok a pul starym FF...

Zkus si otestit FF3b4 vs ie8b3, acid 2 moc nema smysl, pac tim projdou oba, ale v pripade acid3 je to cca 68bodu(ff-nb) vs 16 (ie8b1)[/QUOTE]

Je to dostatecne objektivni pro me potreby. Na moje stranky chodi cca 55% lidi s FF a z toho je cca 65% verze 2.0.0.12, 22% 2.0.0.11, verze 3.0 6.24%. U IE je ten pomer jiny z cca 28% celkove poctu uzivatelu, kteri pouzivaji IE, je cca 55% s IE 6 a 45% IE 7. Proto take pouzivam a mam nainstalovano prave FF 2.0.0.12, IE 6 a IE 7 na svych vyvojovych masinach. Mimochodem Operu u me pouziva cca 17% lidi.

Acid 3 nepovazuji momentalne za relevatni test.
Martin F. (16)|7.3.2008 01:05
Ale jo, dá se, ale stejně nepřejdu, jen tak ze zvědavosti jsem zkusil:o
mech13 (5526)|22.4.2008 16:37
prave jsem skusil a neni to spatny

zvyrazneni domeny je docela slusny
je dost rychly, ma mod zpetne kompatibility s IE7 (vetsina stranek ma drobny nepresnosti a ruzne posunuty tlacitka atd - nic hroznyho, tak o pul cm ale je to neprijemny - proto radsi EI7. prepnuti chce restart prohlizece)
jen jsem musel za tlacitka domu, page, tools pridat oddelovac, jinak se ty tlacitka vzdycky po spusteni
pri oznaceni textu vysoci hned vedle sipecka a je mozne si definovat co s textem udelat - hledat googlem, hledat na mapach, translate pres live translator, nejaky blogovani... dobra vec

posunuly a tools uz bylo na sipce doprava... pomohlo bud opkazdy unlock a lock toolbaru nebo oddelovac:)

a jeste by to chtelo inline vyhledavani, ktery je tezce navykovy a spatne se bez neho zije, super drag&drop a nejaky spravce hesel a je to super:thumb

acid 2 OK, acid 3 18/100 (na IE7 se to klikanim vsude mozne dostane az na 14:D)
mech13 (5526)|23.5.2008 03:20
IE7pro funguje bezproblemu i na bete IE8

//snad jen na win update nefungoval progresbar (ale update fungoval), jinak jsem zbezne prolitnul bezny starnky a vsechno OK
kikloop (140)|23.5.2008 14:13
nemate niekto otestovanu novu vecicku - Developer tools ? Podla popisu na stranke microsoftu to znie velmi zaujimavo..