reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přepínání zvuku

pavel.34 (33)|13.3.2011 21:03
Zdravím, potřeboval bych poradit jak na přepínání zvuku. Jde nějak nastavit, abych pořát nemusel nastavovat výchozí zvuk, když se chci dívat na TV nebo PC . Jde to nějak nastavit automaticky? Mám W7,realtek. Dík
DrZelenka (2491)|13.3.2011 21:59
A to myslíš jak? Co máš kam (a jak) zapojeno? Jaké chování očekáváš?
pavel.34 (33)|15.3.2011 10:42
Mám propojené PC a TV hdmi. Takže když chci pustit film na TV, tak musím ručně najet na ikonu reproduktor, najet na zvuk a tam přepnout na výchozí- teda tv - zvuk. Pak když chci ale zase zvuk jenom na PC tak to celé musím zas přepnout. Já to svedu, ale jiní to zas neumějí. Jde mě o to, aby to šlo nějak nastavit bez složitého přepínání.:o
DrZelenka (2491)|15.3.2011 13:42
Takže ti vadí nutnost přepínání zvukového výstupu? To myslím nezautomatizuješ.

Btw proč chceš pouštět nutně zvuk z TV? Ty integrovaný repra v TV sou strašný chrochtátka.
pavel.34 (33)|15.3.2011 18:13
no zas nemám tak velkej byt :( abych mohl mít další repro na tv, ale rád bych...., takže myslíš, že by to třeba vyřešilo - koupit ještě jednu zvukovku na repro na PC a tu integ.zvukovku nechat na tv? Když to nejde automaticky.Dík
DrZelenka (2491)|15.3.2011 21:04
[quote=pavel.34;441381]no zas nemám tak velkej byt :( abych mohl mít další repro na tv, ale rád bych...., takže myslíš, že by to třeba vyřešilo - koupit ještě jednu zvukovku na repro na PC a tu integ.zvukovku nechat na tv? Když to nejde automaticky.Dík[/quote]

Pokud máš AMD grafiku, tak ta se pro systém tváří jako jiná zvukovka.

Já jsem to myslel tak, že bys nepřepínal repra vůbec a stejný repra, který používáš na přehrávání mp3 atp bys používal na přehrávání filmů na TV. Otázka je jak to máš umístěný - pokud máš PC na druhý straně pokoje než TV, tak je to blbost.
pavel.34 (33)|16.3.2011 10:09
Ne, mám ati hd 5500 a integ.zvukovku gigabyte. Takže kdybych chtěl přidat další zvukovou kartu, tak bych nemusel nic přepínat a na tuhle zvuk.karu připojit repro k pc a tu stávající nechat na tv?
DrZelenka (2491)|16.3.2011 16:07
[quote=pavel.34;441500]Ne, mám ati hd 5500 a integ.zvukovku gigabyte. Takže kdybych chtěl přidat další zvukovou kartu, tak bych nemusel nic přepínat a na tuhle zvuk.karu připojit repro k pc a tu stávající nechat na tv?[/quote]

ATI = AMD

Maximálně můžeš hodit na výstup z integrovaný zvukovky rozdvojku a natáhnout zvuk do televize mimo HDMI kabel (klasickým kabelem s 3,5mm jackama)