reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Ideální mobilní systém

Pavel Kovač (374)|12.4.2013 10:44
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Ideální mobilní systém[/SIZE]



Pokud si dnes kupujete mobilní telefon, tak se obvykle nejdříve rozhodnete podle operačního systému co v něm dříme. Každý má však svá úskalí, jaké funkce či vlastnosti byste vybrali ze všech aby vzniknul ideální telefon?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
mech13 (5526)|12.4.2013 11:57
Bez os. Telefon ma telefonovat, posilat sms a vydrzet dlouho nabity.
Pokud bych se mel zamerit i na funkce, tak to bude budik a LED svitilna. Prehravani MP3, 2Mpix fotak a zvysena odolnost jako tresnicka na dortu:)
ICE_D (2754)|12.4.2013 12:03
Idealni telefon je pro me 7" tablet s hlasovym modulem pro volani (netrpelive vyhlizim ASUS Fonepad nebo podobnou alternativu s lepsimi paramatry - 1,2Ghz se mi zda malo), aby clovek nemusel po kapsach tahat 2 zarizeni. Surfovani na 3-4" obycejneho telefonu mi prijde jaksi nepohodlne :) Mel by mit fotak s bleskem a autofocusem, slusny HW - CPU, GPU a RAM a mel by aspon 1 den vydrzet v plnem zatizeni.... A taky by nemel stat majlant - treba tolik, co notebook nebo PC :D Nejsem moc narocnej :D

No a co se tyce systemu, tak samozrejme Android, kde je skoro vse zdarma!
Salamander (6177)|12.4.2013 12:07
[QUOTE=NFG_ICE;530815]
No a co se tyce systemu, tak samozrejme Android, kde je skoro vse zdarma![/QUOTE]

Jo, ale neskutecne plny reklam

A nevim o tom ze by tam bylo neco uplne zadarmo :D A kdyz jo, tak to nestoji za to
Luk Skywalker (82)|12.4.2013 12:21
Klidně by to mohlo být bez OS, bo moje požadavky hodně uspokojoval už Sony Ericsson K750i, ten bych řekl, předběhl svou dobu. Ještě ho občas v létě používám, protože vydrží o dost déle bez nabíjení než dnešní smartphony. Když by to muselo být s OS, tak na Android jsem si zvykl, takže bych neměnil, ale pro mě jako počítačového veterána bych uvítal mobilní windows, co nejvíce se podobajícího a fungujícího jako toho na PC (ale windows 8 na mysli nemám, spíš jako sedmička). Vím, že by byl problém s dotykovým ovládáním, ale to pro mě nikdy prioritní nebylo.
Reklamy nejsou problém, když je net na aondroidu vypnutý (osobní zkušenost), pak se nezobrazují.:)
bet_on-at_or (0)|12.4.2013 14:28
Ideální "telefon" je na základě diskuzí s podobně potrefenými lidmi, jako jsem já, takový, který má odporový display (úrovně tlaku, rozlišení, pro účely grafika) a win (plnohodnotný) kompatibilní platformu (x86/x64). Leckdo považuje Intelácké snahy prosadit Atomy za omyl, ale pro profesionály je to splněný sen. Takže nějaký 6'' s win a odporovým touch retina displayem v odolném provedení, který umožňuje nativně toto zařízení používat pro ovládání a k rozšíření pracovní plochy stávajících/dalších zařízení. Samozřejmostí jsou bezdrátové standarty pro připojení jiných/standartních ovládacích periferií.
Noxikk (0)|12.4.2013 15:17
Vnejsek z Blackberry 9900, vnitrek z Blackberry Q10, posledni Android s dodelanima PIM a USB synchronizaci s Outlookem.
advanced (0)|12.4.2013 15:35
Ideální mobilní systém i telefon v jednom je Nokia Lumia 920. Oproti jakémukoli jinému telefonu nemá konkurenci.
ICE_D (2754)|12.4.2013 15:52
[QUOTE=Salamander;530816]Jo, ale neskutecne plny reklam

A nevim o tom ze by tam bylo neco uplne zadarmo :D A kdyz jo, tak to nestoji za to[/QUOTE]

No hele, ja si stahnu hry, ktere chci hrat ze sekce zadarmo a tesne pred hranim zakazu datove prenosy a mam to bez reklam :D Me ani nevadi, ze to ty reklamy ukazuje, me to zere muj mizernej FUP, kterej mam jen 150MB mesicne :(
bet_on-at_or (0)|12.4.2013 16:14
Předně, podobnou diskuzi jsme tu již měli, tak nějak se redakce opakuje, přitom bych neřekl, že je málo smysluplných a podnětných témat, která můžeme o víkendu hezky rozebrat.

[QUOTE=NFG_ICE;530839] Me ani nevadi, ze to ty reklamy ukazuje, me to zere muj mizernej FUP, kterej mam jen 150MB mesicne :([/QUOTE]

Sto let za opicemi? No jo, tepat do našich operátorů, tak překonáme kadenci legendárního samopalu vz. 58 Ze zištných důvodů už několik let bojkotuji vlastnictví mobilního telefonu (jak je to možné??? Je...).
Salamander (6177)|12.4.2013 16:52
pravda, 1GB FUP není až taková výhra, ale je to obrovský skok oproti dřívějšku
ICE_D (2754)|12.4.2013 17:14
[QUOTE=bet_on-at_or;530841]Předně, podobnou diskuzi jsme tu již měli, tak nějak se redakce opakuje, přitom bych neřekl, že je málo smysluplných a podnětných témat, která můžeme o víkendu hezky rozebrat.



Sto let za opicemi? No jo, tepat do našich operátorů, tak překonáme kadenci legendárního samopalu vz. 58 Ze zištných důvodů už několik let bojkotuji vlastnictví mobilního telefonu (jak je to možné??? Je...).[/QUOTE]

Nechapu sto let za opicema... Myslim, ze opice by byly rady, kdyby mely aspon volani a SMS.... Kazdopadne pri FUP 150MB mam slevu cca 60% (fleetova SIMka meho zamestnavatele), kdezto pri 1GB FUP bych musel platit sto procent, takze radsi budu mit 150MB skoro zadarmo nez 1GB za tezky prachy :D
bet_on-at_or (0)|12.4.2013 17:23
Salamander->
Děláš si srnadu? To mě jako chceš nalákat, ty korporátní šelmo??? Tůdlenůdle! Pokud vím, tak je poměrně běžná interní paměť 16-32GB, to ji jako budu plnit dva roky, nebo půl roku za příplatek, který vyváží cenu nového zařízení? Mě nedoskočíš :-P

NFG_ICE->
Opice ví, že nejlepší věci jsou zadarmo!
Salamander (6177)|12.4.2013 17:29
Nevím proč bych se tě měl snažit na něco přesvedčit :D
Jenom jsem chtěl naznačit že to vypadá že co se týče mobilních operátorů, tak by se mohly věci posunout směrem k lepšímu.
BTW: plnit obsah zařízení z mobilního připojení je stupidní nápad tak jako tak ;)

BTW: http://mobil.idnes.cz/porovnani-o2-free-cz-nemecko-polsko-slovensko-rakousko-pg6-/mobilni-operatori.aspx?c=A130412_114833_mobilni-operatori_jm Tak nevím proč nadáváš :)
bet_on-at_or (0)|12.4.2013 18:14
[QUOTE=Salamander;530846
BTW: plnit obsah zařízení z mobinlního připojení je stupidní nápad tak jako tak ;)[/QUOTE]

Děláš si srnadu! I ty šibale - ostatní hesla: nativní, absurdní
Salamander (6177)|12.4.2013 18:19
[QUOTE=bet_on-at_or;530848]Děláš si srnadu! I ty šibale - ostatní hesla: nativní, absurdní[/QUOTE]

srnadu si rozhodně většinou nedělám.
ICE_D (2754)|12.4.2013 20:03
[QUOTE=bet_on-at_or;530845]
NFG_ICE->
Opice ví, že nejlepší věci jsou zadarmo![/QUOTE]

Pokud mi nejakej opicak da internet v mobilu zadarmo, tak budu rad jednim z nich :D
bet_on-at_or (0)|12.4.2013 21:03
[QUOTE=NFG_ICE;530856]Pokud mi nejakej opicak da internet v mobilu zadarmo, tak budu rad jednim z nich :D[/QUOTE]

Ukončeme tuhle offtopic debatu, představoval bych si to trošku jinak prostě. Mluvil jsi o volání a sms - to by mělo být zadarmo (SMS už dvacet let - myšleno v paušálu), z mobilních operátorů se dříve, či později stanou "internetoví provideři" (chtě nechtě), takže 1GB FUP by mělo být součástí paušálu s nízkým datovým tokem za nějaký pakatel (250,-), za necelou tisícovku chci vysokorychlostní připojení a FUP minimálně 5GB. Možná se vám to bude zdát směšné (snad se nedostaneme k dalším předraženým službám), možná vám budu připadat jako mimozemšťan, ale neustoupím a bez mobilu se s radostí obejdu.
ICE_D (2754)|12.4.2013 21:14
[QUOTE=bet_on-at_or;530858]Ukončeme tuhle offtopic debatu, představoval bych si to trošku jinak prostě. Mluvil jsi o volání a sms - to by mělo být zadarmo (SMS už dvacet let - myšleno v paušálu), z mobilních operátorů se dříve, či později stanou "internetoví provideři" (chtě nechtě), takže 1GB FUP by mělo být součástí paušálu s nízkým datovým tokem za nějaký pakatel (250,-), za necelou tisícovku chci vysokorychlostní připojení a FUP minimálně 5GB. Možná se vám to bude zdát směšné (snad se nedostaneme k dalším předraženým službám), možná vám budu připadat jako mimozemšťan, ale neustoupím a bez mobilu se s radostí obejdu.[/QUOTE]

V pohode, kdybys mel profil, tak Ti napisu soukromou zpravu a nespamuju to tady ;) Ja jsem jen naznacoval, ze pokud chci vyuzit vyhodnych podminek (ze telefon platim mesicne 61,- a z toho 59,- me stoji internet a jeho zaporem je bohuzel FUP 150MB, takze si vypinam pri hrani prenosy, aby mi je androidi aplikace nezraly a pak mam vse zdarma a bez reklam), tak musim vzit presne to, co je a nelze si nic vybirat a zmenit. Tak to vyuzivam a ta hysterie okolo levnych neomezenych tarifu je mi ukradena.

Ale k zpet k tematu - abych to shrnul - pro me idealni telefon je neco hodne velkyho tak 7" s Androidem s 3G + wi-fi, abych mohl veci stahovat doma a nezralo mi to omezene FUP ;) :D

P.S. Absolutne Ti neberu, ze se bez toho obejdes, fandim Ti a mozna Ti tak trochu zavidim....
jrx (1880)|12.4.2013 22:22
[QUOTE=mech13;530814]Bez os. Telefon ma telefonovat, posilat sms a vydrzet dlouho nabity.
Pokud bych se mel zamerit i na funkce, tak to bude budik a LED svitilna. Prehravani MP3, 2Mpix fotak a zvysena odolnost jako tresnicka na dortu:)[/QUOTE]

Hehe, mám to stejně. Pro ostatní jsem dinosaurus ale na to kašlu. Stačí mi základní funkce, svítilna, foťák na maličkosti... Kdysi jsem používal telefon i jako přehrávač, ale ten mám samostatný, takže se bez toho obejdu. Jenom škoda, že se výrobci v posledních letech zaměřují spíš na předražené pádla a v segmentu klasických telefonů už to není tak růžové.
bet_on-at_or (0)|12.4.2013 22:42
NFG_ICE->
Zakopaný pes v obou rovinách (zařízení+služba) je prostě v tom, že chci "pracovní nástroj" a nevidím konkurenceschopné řešení - jen módní a kýčovitě zabalený fetiš - marketingoví mistři vyzdvihují něco, co pokládám za naprostou samozřejmost. Je to jednoduché... Tvou závist chápu, mám-li si totiž spočítat kolik bych v posledních dvou letech utratil za mobil za těchto podmínek, je to totéž, jako bych se dal na kouření/drogy...
ICE_D (2754)|12.4.2013 22:58
[QUOTE=bet_on-at_or;530866]NFG_ICE->
Zakopaný pes v obou rovinách (zařízení+služba) je prostě v tom, že chci "pracovní nástroj" a nevidím konkurenceschopné řešení - jen módní a kýčovitě zabalený fetiš - marketingoví mistři vyzdvihují něco, co pokládám za naprostou samozřejmost. Je to jednoduché... Tvou závist chápu, mám-li si totiž spočítat kolik bych v posledních dvou letech utratil za mobil za těchto podmínek, je to totéž, jako bych se dal na kouření/drogy...[/QUOTE]

Tak to jsem se mozna spatne vyjadril, ja Ti nezavidim to, ze neutracis, ja Ti zavidim to, ze nejsi zavisly - ja si s tim porad hraju, lezu na net atd. A zere mi to cas a pozornost. Penize neresim, moje rocni utrata za telefon je cca 750,- = to je jedna vecere v lepsi restauraci ve dvou ;)
jeninicicek (205)|13.4.2013 00:28
Tak jsem koukl na nadpis, a řekl jsem si, že ideálnní mobilní systém, by měl vycházet ze slova mobilní, a tedy měl by být přenosný mezi všemi zařízeními co používám se vším všudy... Což je zatím utopie...
Druhým pohledem jsem zjistil, že tu jde o mobily, kde mám svou dobrou poslední nebarevnou nokii... a jsem s ní plně spokojen, neb to můžu ještě nazývat mobilem(ty dnešní pamobily umí vše jiný a nic pořádně)... Moje představa mobilu, je nerozbitný přístroj, nabíjený max jednou za půl roku, s dobrou svítilnou- jediná nefunkce mobilu, kterou jsem ochoten využít...
schima (4)|13.4.2013 09:52
To nejlepší co bych si mohl představit je hardware současných špičkových telefonů jako je Galaxy S3 a operační systém Windows Mobile 6 po případně 6.5
Crool (0)|13.4.2013 10:40
Operační systém jedině Android. Ale záleží to na uživateli. Android je lepší pro ty lidi, kteří si chtějí i něco připrogramovat svého (což není takový problém) Windows zase pro nenáročné uživatele. Podobné je to u desktopů Win x Unix, akorát že taková diskuse by vyvolávala mnohem víc flamu.
schima (4)|13.4.2013 12:57
Možná mě to tak jenom připadá, ale zrovna Android se mi zdá jako "uzamčený" uživateli, minimálně co se různých systémových hodnot týče. Samozřejmě nové Windows Phone je to samé v bledě modrém
bet_on-at_or (0)|13.4.2013 12:59
[QUOTE=schima;530873]To nejlepší co bych si mohl představit je hardware současných špičkových telefonů jako je Galaxy S3 a operační systém Windows Mobile 6 po případně 6.5[/QUOTE]

ARM architekturu jsem, z pohledu "pracovního nástroje", schopen akceptovat jedině v případě plné implementace x64 (například od AMD), na což si ještě počkáme - byl bych za to rád, konkurence je pro mně, coby zákazníka/spotřebitele, vítaná.
Neregistrovaný (0)|13.4.2013 18:16
ios je supr v tom ze se v nem nemusis vrtat
DrZelenka (2491)|14.4.2013 11:47
Jak pro koho. Pro jednu skupinu lidí je super, protože dostanou systém a používaj ho bez vrtání se v něm. Pro druhou skupinu je špatnej, protože té skupině nevyhovuje způsob jakým to Apple vymyslel a chtěli by si nějaké věci udělat jinak - a těm to iOS nedovoluje a nutí je dělat vše jen jak to vymyslel Apple.

Co se týče systému, tak mě stačí starej "OS" Nokie, kterej telefonuje, posílá sms, má kalendář a je nenáročnej (takže nežere baterku). Na zbytek věcí mi je telefon na nic, protože na tom titěrným displeji nic neudělám a velkej telefon se zas pořádně nedá nosit v kapse (+ žere baterku). Navíc dneska jdou výrobci jak šílení po tloušťce a velikosti displeje - na úkor výdrže, což mi VELMI vadí (současná 5 let stará nokie mi vydrží 10 dní a to tam je stará baterka). Ale to už je na jinou diskuzi (ne SW, ale HW mobilu).
Salamander (6177)|14.4.2013 11:56
[QUOTE=DrZelenka;530906]Jak pro koho. Pro jednu skupinu lidí je super, protože dostanou systém a používaj ho bez vrtání se v něm. Pro druhou skupinu je špatnej, protože té skupině nevyhovuje způsob jakým to Apple vymyslel a chtěli by si nějaké věci udělat jinak - a těm to iOS nedovoluje a nutí je dělat vše jen jak to vymyslel Apple.
[/QUOTE]

Tihle lide si vetsinou udelaji jailbreak se kterym je iOS co se tyce otevrenosti na stejne urovni jako Android s rootem.

bet_on-at_or (0)|14.4.2013 12:11
[QUOTE=DrZelenka;530906]Jak pro koho... Apple.

Co se týče systému, tak mě stačí starej... Dneska jdou výrobci jak šílení po tloušťce a velikosti displeje - na úkor výdrže, což mi VELMI vadí (současná 5 let stará nokie mi vydrží 10 dní a to tam je stará baterka).[/QUOTE]

Apple??? Aj tohle aj tamto? Nechci vyvolávat flame, ale tohle ideální "popichovák" - baterie. Ideální baterie by měla vydržet ve smartphonu/PDA (v ideálním načrtnutém zařízení) 24 hodin náročného pracovního provozu a měla by být samozřejmě vyměnitelná.
Neregistrovaný (0)|14.4.2013 15:38
Jako idealní smartphone považuju jakýkoliv smartphone s vysouvací qwerty klavesnicí!! Mám xperii x10 mini pro a mimo výdrže baterie, kterou má opravdu mizernou, na to jaké má rozměry, jsem spokojený, bohužel mi nezbývá nic jiného, než se spokojit s tímhle telefonem. Na českém trhu se takové telefony vyskytují hodně málo, nechápu proč se nedováží do Evropy, stejně tak jako za velkou louži?!
Z hlediska operačního systému musim říct, že android neni špatný, ale občas si postaví hlavu, je to možná dáno tím, že HW na tomhle telefonu neni zrovna žádná hitparáda, hlavně operační paměť. Po té co jsem zkusil operační systém Windows na pár Nokiích (710,900,920), tak jsem byl mile překvapen rychlostí, s jakou se dalo pohybovat v menu, jak bývá u Nokie zvykem všechno je jednoduché a tam kde byste čekali, což u androida se říct nedá, je to krapet obtížnější oprační system na práci v menu...
Takže když vemu v potaz všechny tyto parametry, které bych od telefonu čekal, tak jako ideální mobilní systém jako celek, by se mi líbil smartphone o velikosti X10 mini pro, klidně i o palec větší, s baterii o kapacitě alespoň 1500mAh, s operačním systémem Windows, hardware by nemusel být nijak špičkový... A tak od doby, kdy mám tento telefon mi nezbývá než doufat, že se stane zázrak a někdo takový telefon konečně vyrobí :)
Neregistrovaný (0)|14.4.2013 16:04
mam palm pre2, a jak rika kolega prede mnou, tak ad qwerty klavesnici neni
jinak (mrtvy) webos je nejlepsi system do telefonu co jsem znam (nezkousel jsem apple produkty a nove wm)
supr prepinani aplikaci,intuitivni (a konzistentni) ovladani systemu,dotykova plocha pod displejem jako ovladaci prvek, bezdratove nabijecka,notifikacni dioda, 'soupatko'na tichy rezim...
nevidim na trhu nic srovnatelneho a stale premyslim jestli nekoupit dva pre3 do foroty .]
Georginek (2957)|14.4.2013 18:32
Bohuzel dneska je to tragedie........... A to rikam velice nerad, ale slusny telefon se dneska da koupit jen s Androidem......... Jenze pojem "slusny telefon" je u me kolem 15ky a to jen tak nekdo neda. A uprime podle me telefon pod 10K je naprosto k nicemu --- a hazejte kameny.
Ja si ted vybiram telefon a sem naprosto vyrizenej - protoze nabidka je dost ohavna.
Vlastne prakticky se da vybirat jen z vlajkovych lodi a to jeste Apple nesnasim, a Nokie uz mam dost, Asus nechci z principu, Samsung ma kazdej jouda, tedy pripada v uvahu HTC, Huawei, ZTE, Sony..... a tim to konci :D:D:D:D:D
bet_on-at_or (0)|14.4.2013 19:11
Georginek->
Kup si Aligator (ZTE???) a postaráš se okolí o náramnou zábavu, zatímco se můžeš potutelně usmívat právě ty na ostatní. Anebo se řiď heslem "všechno, nebo nic", jako já a kup si za ty prachy něco užitečnějšího i když ne módního (Toughbook např.)...
Diamondback (0)|14.4.2013 20:21
Škoda Maema/slepá kolej... android je klasika/jak pro koho... Windows mě nelákají... iOS skoro nesnáším...Někde jsem zahlédl Ubuntu/linux... to bych rád vyzkoušel!
Fox_25 (613)|15.4.2013 02:07
Mě mrzí jak to dopadlo s komunikátory od Nokie. Skončil jsem u 9500 a ty další už nejsou tak dobře propracované. Jediná E90 by mohla být náhradou, ovšem k čemu je komunikátor se kterým se pracuje lépe v uzavřeném stavu.

Měl jsem v prackách i pár nových smartfounů a získal dojem že smartfouny skončily někde u prvních MDA s WM2005. Ty byly pro mě alespoň krásně přehledné a snadno ovladatelné. S androidem jsem pomalu nevěděl jak volat a vydržel jsem jej používat ani ne den.
Neregistrovaný (0)|15.4.2013 08:36
Plně souhlasím s prvním příspěvkem diskuse. Na systému absolutně nezáleží, stačí, když to umí telefonovat, SMS, budík - pokud to má 3 MPx foťák a kalendář, tak to nevadí, už jsem je taky jednou nebo dvakrát použil, ale obešel bych se bez nich. Hlavní je výdrž akumulátoru alespoň 2 týdny, lépe 4.
kolecko (65)|15.4.2013 08:48
2 mobily:

primarny: S2, neobmedzeny internet, na mobil slusny fotak, avsak vydrz max 2 dni. Po 4 rokoch pouzivania iPhonov som s radostou opustil iOS, s Androidom som podstatne spokojnejsi.
sekundarny: Nokia N73, vydrz minimalne tyzden, znesie menej setrne zaobchadzanie. Do buducna hladam nahradu, snad znovu Nokia , tentokrat C5-00

u mna nadalej 2 mobily, primarny vacsi dotykovy, sekundarny tlacidlovy s lepsou vydrzou.
Luk Skywalker (82)|15.4.2013 14:29
[QUOTE=Georginek;530932]Bohuzel dneska je to tragedie........... A to rikam velice nerad, ale slusny telefon se dneska da koupit jen s Androidem......... Jenze pojem "slusny telefon" je u me kolem 15ky a to jen tak nekdo neda. A uprime podle me telefon pod 10K je naprosto k nicemu --- a hazejte kameny.
Ja si ted vybiram telefon a sem naprosto vyrizenej - protoze nabidka je dost ohavna.
Vlastne prakticky se da vybirat jen z vlajkovych lodi a to jeste Apple nesnasim, a Nokie uz mam dost, Asus nechci z principu, Samsung ma kazdej jouda, tedy pripada v uvahu HTC, Huawei, ZTE, Sony..... a tim to konci :D:D:D:D:D[/QUOTE]
Když si naťuknul tu cenovou politiku, tak by přijde 15k za mobil hodně moc peněz, protože za to koupíš PC (nebo přihodíš pár tisícovek) ve srovnání s mobilem, na kterém práci (resp. funkce které potřebuji) na tom neudělám, to už spíš tablet, ale to má taky své omezení. To už bych musel sáhnout po notebooku, kdybych potřeboval být mobilní.
Neregistrovaný (0)|16.4.2013 13:20
...najlepsi mobilny system je - ziadny telefon, a mas "vystarano"...