reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vybírám měnič napájení do auta

xkunes (7)|4.4.2008 10:57
Ahoj,
Sháním měnič napájení a nikde jsem nenašel nějaké testy.

Nemáte někdo nějaké zkušenosti?

Chci měnič 12V->230V, zejména pro napájení notebooku a jelikož plánuji výměnu notebooku, tak nechci univerzální napáječ (ten dává přímo 12-19V pro notebook a mívají i redukce apod.) a navíc tenhle se dá použit i pro napájení jiných zařízení.

Přesněji:
- Navíc se chci zeptat na zkušenosti a doporučení zda koupit 150W nebo rovnou 300W?
- Nevíte někdo o měniči se dvěma zásuvkami? Vše co jsem našel má jen jednu, případně USB, atd..

- Docela se mi líbí Izzy Power 150W. Neznáte někdo?
Dwarlin (93)|4.4.2008 12:01
Ak by som mohol poradit tak kup radsej ten 300W, pretoze niektore notebooky maju odber aj 220W, a keby to bolo na mne, tak by som radsej zobral dvojzasukovy, je taky, videl som ho na nete ale teraz presne neviem kde...

skus sa pozriet na http://www.euroline.sk, iked si tym niesom celkom isty ci to tam najdes...
Withman (1337)|4.4.2008 13:05
220W na NTB.? Nespletl sis to náhodou s Voltama.? Nejvykonnější trafo na NTB jsem viděl 135W a to bylo pro mobilní P4.

Osobně bych si zakoupil univerzální adaptér, např. od Hamy, dá se sehnat kolem tisícovky. Pokud chceš měnič, tak stačí 150W, má výhodu že na něj zapojíš i něco jiného než NTB.
johny__g (6387)|4.4.2008 13:14
Jestli 150 nebo 300 W musíš vědět ty, podle toho co tam chceš ještě připojit. 220 W u noťasu je nesmysl, tolik si vezme výkonný desktop. Nedokážu si představit co bys tam připojoval, aby nestačilo 150 W. Taky si uvědom, že to táhne baterka v autě, to znamená při 300 W odběru je to proud přes 30 A, takže běžnou baterii by to vycuclo do hodiny nebo dvou jako nic. Jestli teda nemáš 150 Ah baterii.
MiBa (195)|6.4.2008 23:36
Pri výbere konkrétneho modelu odporúčam zistiť, aké je minimálne vstupné napätie, pri akom ešte v jazdiacom aute pracuje (ak sa uvažuje s používaním počas jazdy). Treba počítať s tým, že od otáčok motora (jeho záťaže) závisia aj otáčky alternátora a tým aj jeho výstupné napätie (= vstupné napätie napr. pre menič na notebook). Môže dôjsť ku krátkodobému poklesu pod pracovné minimum meniča a jeho elektronika "proste zareaguje".
Pri použití meniča pri vypnutom motore by nemal byť problém s minimálnym napätím, nakoľko slušne dobíjaná baterka má napätie okolo 12V.

Napr. APC Travel Power 75W (už sa nepredáva). Pri krátkodobom poklese vstupného napätia pod 10,8V sa počas jazdy auta vypínal. Informácia o rozsahu pracovných napätí bola uvedená až v návode na použite, nie v bežných prospektových materiáloch. Pôvodný zámer bol dobíjať baterky do kamery a foťáku počas jazdy na dovolenke.

Po "troche" hľadania:
http://www.datapoint.cz/produkt/ap-pnoteac150-eca-150w-travelpoweradapter-auto/air/
PNOTEAC150-ECA (APC Travel Power 150W, DC to AC inventer + airline adapter) - pracuje od 10,5V

http://www.hama-shop.sk/detail/napatovy-prevodnik-dc-ac-hama-power-inventer-150-w-1/
Napäťový prevodník DC-AC Hama Power Inventer, 150 W vstupní napětí: DC 8,5V - 15 V (údaj je z www, nie z dokumentácie).

Izzy Power 150W (model model HT-E-150C-12) vstupní napětí: 10-16 VDC (údaj je z www, nie z dokumentácie).
P@pi (1519)|7.4.2008 09:28
Mám Belkin 140W. (http://rstcom.eu/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=112_113_133&products_id=4125)

S poklesem napětí problém nemám, ale nevím co na tom chceš provozovat. Sežere to autobaterku jako nic :/. Potom je docela veselé, když nejde nastartovat, protože jsi vycucal šťávu čumením na film...
xkunes (7)|7.4.2008 13:03
Ahoj, díky za reakce ..

Samozřejmě to chci provozovat na práci při cestě - do zahraničí a pod. - Takže rozhodně v jedoucím autě :-).

Jinak u notebooku samozřejmě výpadek napájení způsobený poklesem napětí až tak nevadí, protože má vlastní zdroj :-). (Teda pokud to není příliš často.) nějaké zdroje jsem měl v ruce a tam jsem se s výpadky nesetkal, tak mě tato informace trochu překvapuje. :-(

A jak jsem koukal, tak notebooky mají zdroje kolem 80W .. tak 150W by měla asi v pohodě stačit na jeden .. a teoreticky i na 2 notebooky (Jelikož 80W je max a notebook tolik nikdy nežere.)

Samozřejmě jsou notebooky s 120W zdroji .. tak tam už to asi bude horší :-(.
mech13 (5526)|7.4.2008 13:06
maximum notebook zere kdyz je zaply a nabiji se baterka. jak uz je batrerka nabita, bere si jen kolik potrebuje. takze bacha, a by se nenabijely dva zaple NB...
jinak vetsinou mivaji 65W nebo 90W
johny__g (6387)|7.4.2008 13:11
[QUOTE=MiBa;109235]Napr. APC Travel Power 75W (už sa nepredáva). Pri krátkodobom poklese vstupného napätia pod 10,8V sa počas jazdy auta vypínal. Informácia o rozsahu pracovných napätí bola uvedená až v návode na použite, nie v bežných prospektových materiáloch. Pôvodný zámer bol dobíjať baterky do kamery a foťáku počas jazdy na dovolenke.[/QUOTE]

Zajímavé, já myslel že když jede alternátor, tak dává o něco více než 12 V, většinou něco mezi 13 - 14 V (když to měřím na konektoru baterie). Nebyly ty poklesy způsobeny zapnutím nějakého žravého spotřebiče? Třeba vytápění čehokoli, světla atd? Nebo ten alternátor nestíhal, jestli to bylo starší auto.
hl.hl (1387)|7.4.2008 22:05
Pouzivam uz dlouho bez problemu typ EM-300/12V. Najdes to na http://www.emko.cz
Sice to ma ochranu proti vybiti baterie, ale stejne to az na vyjimky pouzivam za jizdy vetsinou na dobiti notasu a telefonu. Spolu s detektorem wifi to mam jako uplne nezavislou kancelar s pripojenim na net i v zahranici.