reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinVista 64 a antivirus

trusiok (5)|24.9.2008 10:59
Jaký antivirový program by jste doporučili pro Windows Vista 64 Home Premium?
mstejska (2912)|24.9.2008 11:05
Avast
filky (197)|24.9.2008 11:33
Porid si NOD32, na nem ani nepoznas ze bezi. Mam ho ve Vistach64bit a jsem s nim naprosto spokojen.
Dojigiri (1629)|24.9.2008 14:14
Já používám Avast, je legálně zadarmo (pro domácí použití po registraci).

S tim nodem - no, trochu to poznáš, záleží ale taky na výkonu počítače, konkrétně já ho mám na firemním notebooku (pod XP Pro teda), při startu aplikace se načítá všechno přes něj, takže v taskmanageru bere 30% výkonu procesoru. Při aktualizaci bere 100% a na chvilku se zadrbne počítač. No ale nic zásadního, neni to o nic horší než ostatní antiviry.
filky (197)|24.9.2008 14:43
[QUOTE=Dojigiri;163958]Já používám Avast, je legálně zadarmo (pro domácí použití po registraci).

S tim nodem - no, trochu to poznáš, záleží ale taky na výkonu počítače, konkrétně já ho mám na firemním notebooku (pod XP Pro teda), při startu aplikace se načítá všechno přes něj, takže v taskmanageru bere 30% výkonu procesoru. Při aktualizaci bere 100% a na chvilku se zadrbne počítač. No ale nic zásadního, neni to o nic horší než ostatní antiviry.[/QUOTE]

Tak to budete mit neco spatne v kompu. Eset podle testu i z mych zkusenosti je jednim z tech rychlejsich. Trosku zaostava v detekci, ale na druhou stranu ma mene false detections, coz je taky dulezite.

Avastem nikdo nic nezkazi, ma solidni detekci, ale prumernou rychlost a prumerne false detections.

Osobne mam na firemnim nb AVG, coz je tragedie. Domu bych si ho hlavne kvuli jeho vykonosti a nenazranosti na zdroje nedal. Bratr pouziva Avast, protoze je zadarmo, a presto jeho komp v jednom kuse napadne nejakej backdoor ci trojan. Holt to neni jen o antiviru.
mstejska (2912)|24.9.2008 14:59
Zkus zadat do googlu tohle:
best free antivirus for windows vista 64
To to odpovi.
Encore1106 (424)|24.9.2008 15:01
Přimluvil bych se k NOD32, případně celému Eset Smart Security.
Aktualizace bez problému, naopak u Avastu se mi počítač spomalil při aktualizaci, teď u Esetu nikoliv.
fanynek (2048)|24.9.2008 15:58
[QUOTE=trusiok;163928]Jaký antivirový program by jste doporučili pro Windows Vista 64 Home Premium?[/QUOTE]
1.Napiš HW konfiguraci, ať víme, s jak silnou mašinou máme tu čest.
2.Zkoušel jsem všechny výše zmiňované AV programy a s nimi příbuzné internet security balíky a na základě mnoha aspektů jsem před pár laty zůstal u Kaspersky Internet Security a fakt rád si za něj ty peníze zaplatím. Od té doby nevím, co je to jakákoli havěť v PC, používám ho při odvirování PC známým, protože se na něj fakt můžu spolehnout a po jeho nastavení o něm člověk třeba rok neví (teda kromě konfigurace FW, když potřebuješ nějaký nový aplikaci určit pravidla).
+vynikající a bleskurychlá detekce
+žádné falešné polplachy
+integrace AntiSpaware a Antirootkitu
+výborné a přívětivé uživatelské rozhraní a možnosti nastavení
+o aktualizaci ani navíš (přitom ji mám po dvou hodinách)
+velice dobře konfigurovatelný firewall
+proaktivní spolupráce s uživatelem při zápisech do systémového registru (dá se vypnout, ale rád vím, co se mi kam a kdy zapisuje)
+"rodičovská kontrola"-resp. blbuvzdorné nastavení zabezpečení
+kompletní lokalizace do ČJ
-v porovnání s některými podobnými balíky o něco vyšší nároky na HW
(Poslední verzi KIS 2009 zatím nepoužívám, páč ještě není v ČJ- bude po představení na INVEXU a nepřišel jsem zatím na chuť nově zpracovanému FW).
trusiok (5)|25.9.2008 05:32
Sestava: case: Midi Thermaltake VD2000BNS Matrix, zdroj: Seasonic S12II-430 (430W), MB: Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H, CPU: AMD Athlon 64 X2 5600+ EE, 2x512, 65W, RAM: A-DATA Vitesta EE 4GB (2x 2GB) DDR2 800+ MHz, HD: 2ks WD Caviar 640GB, SATA, 6400AAKS 16MB, video integr.: ATI Radeon HD3200 (DX10 + integr. 128MB DDR3), audio: Realtek ALC889A, monitor: Samsung T240, OS: Win Vista 64 Home Premium
Speda (154)|25.9.2008 06:37
Taky bych ti doporučil NOD 32 mám Eset smart security a sem moc spokojenej ale před tím sem měl AVAST 4.8 tak jestli nechceš utrácet tak ti stačí
didaktik (132)|25.9.2008 07:33
Kaspersky Internet Security 2009.
Jasne ze jeho chod je v PC znat (pri scanovani, jinak je to nejakych 22 MB RAM a zbytek je o nastaveni).
Co se tyce komplexni ochrany, tak je to rozhodne jedno z nej. reseni.
Pokud se jedna o slabsi stroj, tak Symantec Norton 360. Je to sice ponekud vlezlejsi produkt, ale je to takove reseni nainstalovat, nastavit a pak uz se jen obcas mrknout na status ikonu . . .
pinc (85)|25.9.2008 10:22
Avast home edition pro domaci použití zdarma ,
pokud se nebudeš pohybovat v "šedivé zóně" tak to stačí.
Dwarlin (93)|25.9.2008 10:39
Avast... mam ho na PC aj na NB a som s nim nesmierne spokojny... ja pouzivam Vista Ultimate a ani nevidno ze by pracoval...vobec ho neregistrujem...som s nim nadmieru spkojny... a je zadarmo...:thumb
fanynek (2048)|25.9.2008 11:37
Ono je taky dost podstatné, kdo bude mezi klávesnicí a židlí a jak moc rizikové je počínání si a zkušenosti konkrétního usera (@trusiok: mluvím všeobecně, tak abys mi neodstřelil RB:D )
Jednoznačně ale AV+FW, nebo balík IS. Na integrovaný FW bych se moc nespoléhal, i když udělal velký skok kupředu.
EDIT: Ten tvůj komp by si s KIS poradil naprosto hravě.
@didaktik: jak píšeš, jeho chod je pri scanu znát, ale nijak nelimituje jakoukoli jinou práci.
ICEBOSS (3435)|29.9.2008 10:35
avast je pomerne slaby, navic jeho ovladani je takovy divny...

antivir zadarmo doporucuju AVIRA AntiVir Personal. Je vyborny. Neagresivni vuci uzivateli, plne funkci, prehledny, najde toho vic nez avast.

antivir za prachy u me vyhrava o neco malo Kaspersky IS proti Nodu hlavne kvuli mnohem vic user friendly uzivatelskemu rozhrani, schopnostma na tom budou asi podobne. Kaspar je i dost rychly na starych masinach.
billy_86 (160)|29.9.2008 14:49
avast :thumb. používám ho už asi 3 roky a nikdy nebyl zásadní problém s virem. je to celé jenom o tom jaké stránky budeš navštěvovat.
filky (197)|29.9.2008 15:55
[QUOTE=billy_86;165281]avast :thumb. používám ho už asi 3 roky a nikdy nebyl zásadní problém s virem. je to celé jenom o tom jaké stránky budeš navštěvovat.[/QUOTE]

vy mate uz tri roky Windows Vista 64bit? :)
disruptor (110)|30.9.2008 10:28
NOD32 jsem instaloval v praci (VB 32bit) i doma (VU 64bit) a na obou kompech tezky problemy.

Doma skoro porad jedno jadro drtil NOD buhvi jakyma akcema a nedostal sem se na net i kdyz jsem ho komplet i firewallem vypl. Pomohla az odinstalace.Jen byl pryc vse jelo jak ma. Vyresil to Avast :)

V praci neco podobneho. Kompletne zabrzdil praci na siti a tak prace s prodejni databazi na serveru byla o nervy. Vyresila firemni licence na AVG8 ovsem bez instalace weboveho stitu. To je take kapitola sama o sobe. Tak pomalej net jsem po aplikaci weboveho stitu AVG nezazil :)

V zaveru doma na 64bit Avast Home a v praci AVG bez web stitu.
fanynek (2048)|2.10.2008 05:13
[QUOTE=disruptor;165515]V praci neco podobneho. Kompletne zabrzdil praci na siti a tak prace s prodejni databazi na serveru byla o nervy. Vyresila firemni licence na AVG8 ovsem bez instalace weboveho stitu. To je take kapitola sama o sobe. Tak pomalej net jsem po aplikaci weboveho stitu AVG nezazil :)
V zaveru doma na 64bit Avast Home a v praci AVG bez web stitu.[/QUOTE]
To je jako kdybych si koupil novou Octavii a nedala se tam zařadit šestka. Tak bych se spokojil s max. pátým převodovým stupněm.:D Taky ale dobrý.:thumb
Magnatt (145)|2.10.2008 09:59
Osobně na Vistách 64bit používám Avast+ FW Comodo (+ i ten proti přetečení na paměti), přičemž Comodo jsem nastavil na nižší úroveň, kdy v podstatě vůbec neotravuje, jak je u něho známo. Pro týdenní kontrolu proti Spywaru používám i ST. Jinak KIS nebo Eset, tak tomu se nedá nic vytknout, Norton jsem neměl rád, ale již pracují na novém systému, kdy by neměl být tak vlezlý do systému ( odstraňovat ho, to byla moje noční můra) a podstatně rychlejší + obvyklé novinky, takže to bych počkal až na novou verzi. Avira též dobrá volba. Ale jestli cheš free řešení, volil bych první možnost.
xlukinek (68)|2.10.2008 10:09
Čau lidičky, já sem stoprocentně pro NOD! Používaval sem AVG, které sem si platil a pak na druhém kompu Avasta. Vyzkoušel sem řadu antivirů, ale prostě na NOD zatím nic nemá. Používám ho na Windows XP Profesional 64bit a jede mi na prosto bez problémů. Žádné vytížení systému při startu ani při aktualizaci nepociťuji ikdyž mám teď novej kompl:p. Ale ani na tom starým kde sem měl Windows XP home sem byl spokojenej. Jediná věc co mě vadí je to, že když hraju a aktualizuje se mi tak se mi zobrazí zpráva o aktualizaci a prosvítá mi do hry. Dá se to jednoduše vypnout, ale nějak sem se k tomu ještě neměl. Tak já dávám hlas pro NOD :thumb