reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová PC sestava - sestaveno, ale problém s oživením

Drakechy (18)|30.8.2007 15:02
Zdravím, sestavil a prvotně jsem zapnul tuto novou PC sestavu:

LG SuperMulti GSA-H55L OEM černá
Noctua NH-U12F
Thermaltake VG6000BWS Soprano RS100
Western Digital Raptor WD1500ADFD
Asus P5K Deluxe Wifi-AP - Intel P35
Tagan TG800-U25 Dual Engine 800W
Intel Core2 Duo E6850 3GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX
Patriot DIMM 4096MB DDR II 800MHz PDC24G6400ELK
Asus EAH2900XT/HTVDI/512M 512MB, PCI-E

hned po tom jsem zmáčkl >Del< pro nějakej prvotní setup, tam si to projelo všechny komponenty a ty byly v pořádku, pod tím byly ale 2 položky kvůli kterým ta sestava asi nejela dál:

1. chybová hláška byla tato: Intel CPU u(micro)Code loading error (co sem hledal, tak by to měl vyřešit novější BIOS - to ale asi až v pozdější fázy SW instalace, do BIOSu jsem se ještě ani nedostal `)

2. chybová hláška byla tato: No IDE master H.D.D. detected (za prvý tam nemám žádnej IDE HDD, ale jen ten SATA Raptor - ale zkoušel jsem tam dát jeden IDE HDD ze starýho PC a nic, to samý. Možná sem měl udělat něco s jumperama na něm, ale i tak mě zaráží proč to hledá nějakej IDE master HDD!?)

...nesestavuju poprvý, ale poprvý takhle oživuju, takže bych byl moc rád za nějakou pomoc, tnx.
eraser (0)|30.8.2007 18:50
1. Musíš jednoznačne aktualizovať BIOS, pretože je možné, že doska daný E6850 dostatočne nepozná, takže nemôže vhodne nastaviť taktovanie a taktiež nahrať mikrokód aktualizáciu s opravami pre dané CPU.

2. Zrejme je to otázka nastavenia nejakej položky v BIOSe, takže si ich prejdi a pokiaľ máš Asus dosku, tak by nemal byť problém v pomerne obsiahlom popise, takže si prečítaj manuál, možno tam bude i dačo o tomto probléme napísane pri IDE/SATA HDD inštalácii.
Drakechy (18)|30.8.2007 19:28
[QUOTE=eraser;46344]1. Musíš jednoznačne aktualizovať BIOS, pretože je možné, že doska daný E6850 dostatočne nepozná, takže nemôže vhodne nastaviť taktovanie a taktiež nahrať mikrokód aktualizáciu s opravami pre dané CPU.

2. Zrejme je to otázka nastavenia nejakej položky v BIOSe, takže si ich prejdi a pokiaľ máš Asus dosku, tak by nemal byť problém v pomerne obsiahlom popise, takže si prečítaj manuál, možno tam bude i dačo o tomto probléme napísane pri IDE/SATA HDD inštalácii.[/QUOTE]
Nj kámo, jenže já se do BIOSu ani nedostanu `(
mech13 (5526)|30.8.2007 19:46
tak bude potreba desku nahodit ze "starsim" CPU, updatnout bios a pak tam znova skusit tvuj procak. bud se poptej znamich nebo se skus obratit na prodejce jestli je ochoten update biosu provest
Drakechy (18)|30.8.2007 21:01
[QUOTE=mech13;46352]tak bude potreba desku nahodit ze "starsim" CPU, updatnout bios a pak tam znova skusit tvuj procak. bud se poptej znamich nebo se skus obratit na prodejce jestli je ochoten update biosu provest[/QUOTE]
Tohle je ale druhotný, řekl bych. Podle mě ten CPU pojede, ale asi ne "bezchybně," ale co s tím "No IDE HDD master?" To je podle mě ten hlavní důvod proč mě to nepustí dál, jakoby nemá žádnej HDD nebo co. Ale je možný že by mě to nepustilo i tak, nevím no. Asi to dám do nějakých odbornějších rukou `(
mech13 (5526)|30.8.2007 23:37
tak ta druha hlaska muze byt ze treba nema z ceho nabootovat. tu desku nemam a v rukach jsem ji nedrzel, takze nevim jak se chova... ja si myslim, ze jak deska bude mit CPU ktere zna, tak se dostanes do bisou a uz vse nastavic tak, aby to melo z ceho nabootovat, nebo to ide master neshanelo nebo to preste fungovalo...
Drakechy (18)|31.8.2007 00:12
[QUOTE=mech13;46419]tak ta druha hlaska muze byt ze treba nema z ceho nabootovat. tu desku nemam a v rukach jsem ji nedrzel, takze nevim jak se chova... ja si myslim, ze jak deska bude mit CPU ktere zna, tak se dostanes do bisou a uz vse nastavic tak, aby to melo z ceho nabootovat, nebo to ide master neshanelo nebo to preste fungovalo...[/QUOTE]
Hele moje chyba, strčil jsem toho raptora do špatnýho SATA slotu, do černýho - který je pro datový disky nebo co - místo do červenýho `) Dostal jsem se už do BIOSu, potřeboval bych ale odstranit ten problém s CPU, tak sem si stáhnul nejnovější BIOS od Asusu pro mojí základovku a teď bych ho chtěl nějak dostat přes flashku do tý základovky. Je tam v BIOSu spešl aplikace, ASUS EZ Flash 2 Utility, ale tam se mi zobrazí jenom Cčko a Ačko, flashka ne.
Beefeater-64 (20)|31.8.2007 00:15
Bios ti bez disku najede v pohode ale bez CPU se do nej nedostanes! Takze prvni je vyresit problem s CPU a to flashem biosu bud jak uz bylo razeno jit za prodejcem a nebo sehnat nekde po kamaradech nejaky starsi CPU a pak novej bios. Pak se dostanes do biosu a tam si budes moct pohrat s diskem. Nebude tam specifikovany boot zarizeni.
Drakechy (18)|31.8.2007 00:25
Kámo dostal jsem se do něj, disk už jede v pohodě a tu chybu s CPU bych vyřešil, protože kdybych měl v tomhle PC disketovku, tak sem ready, hodim si na disketu novej BIOS co mám stáhlej pro tu novou základovku a flashnu to v BIOSU > EZ Flash 2 utility... jenže nemám disketovku, prej by to mělo ale nějak jít z flash disku... nevíš?
mech13 (5526)|31.8.2007 00:26
pres flashku se tam tezko dostanes, bud to vypal na CD, nebo klasicke cesty: nabootovat do dosu nebo pres win pres nejakou aplikaci od asusu... jak fakci ten EZ flash nevim, ale asi chce taky floppynu nebo aspon to CD
Drakechy (18)|31.8.2007 00:37
[QUOTE=mech13;46432]pres flashku se tam tezko dostanes, bud to vypal na CD, nebo klasicke cesty: nabootovat do dosu nebo pres win pres nejakou aplikaci od asusu... jak fakci ten EZ flash nevim, ale asi chce taky floppynu nebo aspon to CD[/QUOTE]
Nj, ale ten EZ Flash asi bootuje jenom z Ačka, tj z floopyny... vlastně ne! To Cčko je opravdu flashka, jou `) No tak vyřešeno.
mech13 (5526)|31.8.2007 00:39
takze bios flashnuty, uz zna procesor a neprotestuje s diskem?
Drakechy (18)|31.8.2007 00:44
[QUOTE=mech13;46434]takze bios flashnuty, uz zna procesor a neprotestuje s diskem?[/QUOTE]
Momentík, už jdu na to... já si prve myslel že to Cčko je nějaká záloha starýho BIOSu tak sem to radši odzkoušel, že když sem smáznul flashku tak tam v Cčku nic nebylo... tzn. že to byl opravdu ten nový BIOS. Takže jdu na to... za pár minut se uvidí `)
Drakechy (18)|31.8.2007 00:55
[QUOTE=Drakechy;46433]Nj, ale ten EZ Flash asi bootuje jenom z Ačka, tj z floopyny... vlastně ne! To Cčko je opravdu flashka, jou `) No tak vyřešeno.[/QUOTE]
Přesně tak, zná procesor (předtím ho BIOS taktoval na nějakých 2GHz, teď už ho zná a tak 3GHz `) HDD žádný protest, už je to ready, jen vložit bootovací médium a com'on babe `)
mech13 (5526)|31.8.2007 08:30
tak to je vyborny, GL a dej vedet jak ti to slape
pcmaker (354)|3.9.2007 22:28
Tato zakladni deska ma bohuzel tento mne znamy problem. V kombinaci s CPU FSB 1333MHz dochazi k tomu, ze se na SATA port 1 a port 2 nekdy nehlasi HDD (to same vicemene i na SATA port 3 a port 4). Resenim je pouziti CPU s FSB 1066MHz. µCode Error odstranis prepalenim nejnovejsiho BIOSu.