reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém - při 1920x1200 není vidět kurzor myši

chipiik (7)|29.1.2009 00:54
Zdravím a prosím o radu. Pořídil jsem si LCD SAMSUNG 2493HM a když ho připojím k ntb, a nastavím rozlišení na nativních 1920x1200, tak na tom monitoru není vidět kurzor myši :( obraz je ok, když někde kliknu, tak třeba vyskočí nabídka (jako kdybych tam myší byl), ale kurzor prostě není :( když dám rozšířenou plochu a přejíždím z ntb na lcd, tak se kurzor objeví na druhé straně ntb místo na lcd (ale klikání se projevuje, jako by byl na lcd). když snížím rozlišení třeba jen na 1920x1080, tak je vše ok, ale ten obraz mi nevyhovuje (na žádném nižším). Ovladače mám nejnovější. V ntb je Intel 82852/82855 Graphics GM/GME Controller a Windows XP a propojené to je přes D-SUB.
Byl bych vděčný za nějakou užitečnou radu. Díky.
Tommula (232)|29.1.2009 08:19
ja bych to videl na nejaky problem v tom D-Subu... pri takovem rozliseni asi neni schopny to vykreslovat tak jak ma, nebo spis grafika? preci jen ten chipset uz cosi pamatuje :-(
johny__g (6387)|29.1.2009 09:31
Vlez do Control Panel --> Mouse --> Pointer a zkus různá nastavení, nebo třeba vypnout/zapnout stín pod kursorem, jestli se to nějak projeví.
zipp (166)|29.1.2009 10:36
Při brouzdání tady na fóru si pamatuju, že při HD rozlišení bývá docela často i problém s nekvalitním kabelem, ale na druhou stranu mi pak příde divný jak se to celý chová...
mstejska (2912)|29.1.2009 10:44
Na 99% nebude problem v kabelu samotnem. Proc by bylo videt vsechno ostatni a jenom kurzor chybel?
zipp (166)|29.1.2009 12:05
[QUOTE=mstejska;212521]Na 99% nebude problem v kabelu samotnem. Proc by bylo videt vsechno ostatni a jenom kurzor chybel?[/QUOTE]

Nedávno sem nemohl zprovoznit internet (ten thread tady na foru je), zkoušel sem naprosto veškerý nastavení, přestrkávání kabelu, restartování atd. a nikdo mi nebyl schopnej poradit-nakonec to byla banalita v podobě ovladačů na základovku. Takže od tý doby věřim tomu, že možný je naprosto všechno :D Aneb jak se řiká, každá rada dobrá...
chipiik (7)|29.1.2009 20:38
[QUOTE=johny__g;212512]Vlez do Control Panel --> Mouse --> Pointer a zkus různá nastavení, nebo třeba vypnout/zapnout stín pod kursorem, jestli se to nějak projeví.[/QUOTE]

Děkuji ti na stotisíkrát!!!! Stínem to sice nebylo, ale pomohlo, když jsem zapnul pointer trails (stopu nebo jak to je česky) ... když si dám tu nejkratší, tak to skoro není vidět, takže pohoda ... a furt lepší kurzorů víc, než žádný :D .... Já furt řešil problém s grafikou a on byl úplně jinde ... ještě si zkusím pohrát s ovladači k myši a možná to pak půjde i bez té stopy.

Jinak děkuji všem, co vyjádřili svůj názor - tu snahu si cenním ;)
johny__g (6387)|29.1.2009 21:59
[QUOTE=chipiik;212656]Děkuji ti na stotisíkrát!!!! Stínem to sice nebylo, ale pomohlo, když jsem zapnul pointer trails (stopu nebo jak to je česky) ... když si dám tu nejkratší, tak to skoro není vidět, takže pohoda ... a furt lepší kurzorů víc, než žádný :D .... Já furt řešil problém s grafikou a on byl úplně jinde ... ještě si zkusím pohrát s ovladači k myši a možná to pak půjde i bez té stopy.

Jinak děkuji všem, co vyjádřili svůj názor - tu snahu si cenním ;)[/QUOTE]

Zkus třeba ještě jiné typy kursorů, třeba to pude i bez toho "ocásku".
Marenek (239)|29.1.2009 22:25
já bych vsadil na drivery od grafiky.
nicméně ještě jedna občas se hodící věc: někde v nastavení lze zapnout zobrazení kroužků kolem kurzoru myši na stisk klávesy. občas se to hodí. už jen hledat na kterém monitoru kurzor zůstal ;-)