reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nVidia GTX 260 - audio přes DVI - jde to?

funteek (9)|8.12.2010 20:07
Zdravím,

potřeboval bych poradit, zda lze na grafické kartě Gigabyte nVidia GTX260 896MB 448bit DDR3, 2xDVI, HDTV, PCIE2.0 přenášet audio přes DVI výstup. Motherboard má interní spdi/f výstup a grafika má (alespoń si myslím) spdi/f vstup. Propojím-li MB s grafikou interně pomocí spdif audio kabelu, přenese mi následně kabel (DVI>HDMI) do televize obraz i zvuk? Pokud ano, může mi sem prosím někdo hodit odkaz na spdif kabel, kterým interně propojím MB a GK? Jen abych měl jistotu, co koupit. Doufám, že jsem byl srozumitelnej a díky moc za případnou pomoc.
DrZelenka (2491)|8.12.2010 20:32
Pokudvim, tak DVI nema ve specifikacich prenos zvuku. Jedine, ze bys pouzil redukci DVI -> HDMI do ktery jde zapojit i audio kabel - potom by sel i zvuk. Ale nemam tuseni zda takova redukce existuje, je to jen neco co me napadlo.

Pokud mas jen DVI vystup, HDMI vstup a potrebujes i zvuk, tak dneska ma snad vse i obyc audio vstup a da se pouzit bezny kabel s 3,5mm jackem, ktery staci pripevnit k DVI kabelu a je to.
funteek (9)|8.12.2010 20:40
[quote=DrZelenka;421697]Pokudvim, tak DVI nema ve specifikacich prenos zvuku. Jedine, ze bys pouzil redukci DVI -> HDMI do ktery jde zapojit i audio kabel - potom by sel i zvuk. Ale nemam tuseni zda takova redukce existuje, je to jen neco co me napadlo.

Pokud mas jen DVI vystup, HDMI vstup a potrebujes i zvuk, tak dneska ma snad vse i obyc audio vstup a da se pouzit bezny kabel s 3,5mm jackem, ktery staci pripevnit k DVI kabelu a je to.[/quote]

Určitě by to nějak analogově šlo. Ale já chci HDMI kabel vést do AV Recieveru (do HDMI vstupu), proto bych byl rád, kdyby mi z PC šel po jednom kabelu i zvuk. DVI>HDMI redukce určitě exitují (např. tady http://interlink.tsbohemia.cz/kabely-redukce-hdmi-redukce_c5948.html), ale prvně musím nějak dotlačit zvuk do toho DVI výstupu na GK. Motheboard a grafiku by snad měl propojovat nějakej 2pinovej SPDIF kablík, ale nemůžu ho nikde najít....
DrZelenka (2491)|8.12.2010 20:43
[quote=funteek;421699]Určitě by to nějak analogově šlo. Ale já chci HDMI kabel vést do AV Recieveru (do HDMI vstupu), proto bych byl rád, kdyby mi z PC šel po jednom kabelu i zvuk. DVI>HDMI redukce určitě exitují (např. tady http://interlink.tsbohemia.cz/kabely-redukce-hdmi-redukce_c5948.html), ale prvně musím nějak dotlačit zvuk do toho DVI výstupu na GK. Motheboard a grafiku by snad měl propojovat nějakej 2pinovej SPDIF kablík, ale nemůžu ho nikde najít....[/quote]

Do DVI kabelu zvuk nenacpes, protoze to nejde.

Koukal jsem jentak zbezne po redukcich a vzdy maj jen DVI vstup a hdmi vystup ... zadna moznost jak tam nacpat zvuk.

Nema ten AV receiver napriklad optickej vstup? Kdyz uz to nechces analogove ... (hodne desek ma opt. vystup zvukovky - treba i ta tvoje)

//EDIT : na TVFreak foru to resili
funteek (9)|8.12.2010 20:53
[quote=DrZelenka;421701]Do DVI kabelu zvuk nenacpes, protoze to nejde.

Koukal jsem jentak zbezne po redukcich a vzdy maj jen DVI vstup a hdmi vystup ... zadna moznost jak tam nacpat zvuk.

Nema ten AV receiver napriklad optickej vstup? Kdyz uz to nechces analogove ... (hodne desek ma opt. vystup zvukovky - treba i ta tvoje)

//EDIT : na TVFreak foru to resili[/quote]


Má. I deska i reciever. To bude asi nejjednoduší řešení - použít kabel zvlášť na video a na audio. Díky moc.
Ale i tak... jen pro zajímavost, kdyby někdo věděl, zda vůbec je tato možnost propojení (tedy audio i video z DVI), tak budu rád za odpověď. Dost by mě to zajímalo. Podle tohoto odkazu: http://www.nvidia.com/object/product_geforce_gtx_260_us.html má GK audio vstup pro HDMI, tudíž by to jít mělo :)
DrZelenka (2491)|8.12.2010 21:00
[quote=funteek;421704]Má. I deska i reciever. To bude asi nejjednoduší řešení - použít kabel zvlášť na video a na audio. Díky moc.
Ale i tak... jen pro zajímavost, kdyby někdo věděl, zda vůbec je tato možnost propojení (tedy audio i video z DVI), tak budu rád za odpověď. Dost by mě to zajímalo. Podle tohoto odkazu: http://www.nvidia.com/object/product_geforce_gtx_260_us.html má GK audio vstup pro HDMI, tudíž by to jít mělo :)[/quote]

A mas ve spravci zarizeni mezi zvukovyma radicema nacpany neco od nvidie? Treba by to mohlo fungovat podobne jako u AMD (ATI) pomoci specialni redukce DVI->HDMI (viz. odkaz na forum tvfreak).
funteek (9)|8.12.2010 21:07
[quote=DrZelenka;421706]A mas ve spravci zarizeni mezi zvukovyma radicema nacpany neco od nvidie? Treba by to mohlo fungovat podobne jako u AMD (ATI) pomoci specialni redukce DVI->HDMI (viz. odkaz na forum tvfreak).[/quote]

V řadičích nic není, jen od zvukovky. Ale i tu pod prvním obrázkem v druhém odstavci píšou....http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-275-review-test/4 , takže si myslím, že sehnat 2pin kablík k propojení MB a GK a zvuk už na výstupu bude. Pak už jen tu správnou redukci, která pustí i zvuk.
Jandaskunk (2330)|8.12.2010 21:09
Podle mě bude jednodušší táhnout ten zvuk rovnou z desky přes ten optickej....ten speciální adaptér nejspíš nebude zadarmo...
funteek (9)|8.12.2010 21:16
[quote=Jandaskunk;421708]Podle mě bude jednodušší táhnout ten zvuk rovnou z desky přes ten optickej....ten speciální adaptér nejspíš nebude zadarmo...[/quote]

Asi máš recht :) Zůstaneme při této variantě :) Díky.
funteek (9)|9.12.2010 16:34
Pořád mi to nedá a pídím se po tom propojení obrazu i zvuku přes jeden HDMI kabel.... jít by to tedy mělo, ale jak jsem se různě dočetl, tak ne každá redukce DVI-HDMI umí přenášet zvuk.... Tahle by to měla umět: http://www.lan-shop.cz/sapphire-ad00028-r0-78803 Je to speciálka ATI pro Radeon HD3xxx a 4xxx. A mě by zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tím, že je tato redukce kompatibilní i s nVidia GTX260 ?? Samozřejmě mi jde hlavně o přenos audia. Dííky :)
DrZelenka (2491)|9.12.2010 17:29
[quote=funteek;421849]Pořád mi to nedá a pídím se po tom propojení obrazu i zvuku přes jeden HDMI kabel.... jít by to tedy mělo, ale jak jsem se různě dočetl, tak ne každá redukce DVI-HDMI umí přenášet zvuk.... Tahle by to měla umět: http://www.lan-shop.cz/sapphire-ad00028-r0-78803 Je to speciálka ATI pro Radeon HD3xxx a 4xxx. A mě by zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tím, že je tato redukce kompatibilní i s nVidia GTX260 ?? Samozřejmě mi jde hlavně o přenos audia. Dííky :)[/quote]

Je mozne, ze radeony a geforce to maji resene jinak (neexistuje na to standard) a nemusi to fungovat.

Nejjednodussi bude asi opravdu obraz a zvuk zvlast - podle toho co jsem cetl neni zvuk pres DVI u nvidie tak dobre funkcni jako u radeonu.
johny__g (6387)|9.12.2010 17:55
Jestli si dobře pamatuji, tak GT200 karty nemají v sobě zvukový kodek podobně jako ATi. Na to se nVidia zmohla až u Fermi. Níže je citace z nějakého fóra, myslím že je to celkem jasně vysvětleno.


[quote]Unlike the ATI cards, Nvidia cards do not have any sort of audio processing built into them. Instead they use a passthrough system wherein you take the SPDIF out from your sound card (or motherboard's built-in audio) and feed it into your video card. On all nVidia cards (that are HDMI audio capable anyway) the SPDIF passthrough is located right next to the PCIE power connectors. On the GTX280 and 260 there is usually a little plastic or rubber cover you have to remove.

Your card may have come with the proper passthrough cable or you might have to purchase one.[/quote]
funteek (9)|10.12.2010 09:26
[quote=johny__g;421857]Jestli si dobře pamatuji, tak GT200 karty nemají v sobě zvukový kodek podobně jako ATi. Na to se nVidia zmohla až u Fermi. Níže je citace z nějakého fóra, myslím že je to celkem jasně vysvětleno.[/quote]


Jasně, musím propojit MB a GK 2pinovým spdif kablíkem. Takže předpokládám, že poté již do grafiky zvuk jde, otázkou tedy je, jestli se tento zvuk dostane před ATI DVI>HDMI redukci dál do HDMI kabelu.
Jandaskunk (2330)|10.12.2010 12:03
Jestli chceš experimentovat, tak můžeš (podle mě to nepude s tou ATI redukcí), následky si pak řeš sám :). Ale prostě bych nedělal blbosti a hodil to rovnou přes optiku do receiveru než to tahat přes sto redukcí a kabelů....
kevin00 (10238)|10.12.2010 12:56
[quote=Jandaskunk;421998]Jestli chceš experimentovat, tak můžeš (podle mě to nepude s tou ATI redukcí), následky si pak řeš sám :). Ale prostě bych nedělal blbosti a hodil to rovnou přes optiku do receiveru než to tahat přes sto redukcí a kabelů....[/quote]

IMHO AMD / neAMD redukce bude klasická redukce. Specifikace DVI i HDMI podléhá nějakému předpisu, který je nutno dodržet. Nebo snad chcete říci, že na AMD grafické karty mají odlišný DVI/HDMI konektor než-li grafické karty nVidia :notsure

Něco podobného řešil kdysi Zoidik, ale nevím, jak moc byl úspěšný.
Jandaskunk (2330)|10.12.2010 13:00
kevin: Takže na přenos zvuku stačí jakákoliv DVI/HDMI redukce? :notsure
kevin00 (10238)|10.12.2010 13:04
[quote=Jandaskunk;422010]kevin: Takže na přenos zvuku stačí jakákoliv DVI/HDMI redukce? :notsure[/quote]

Nemám s tím osobní zkušenost, ale myslím si že pokud to lze, tak ano. Jak DVI, tak HDMI podléhají specifikaci, kterou musí výrobci dodržet a tudíž u obou výrobců je zapojení DVI/HDMI stejné. Toto mi přijde jako 2 identické moduly RAM akorát jedny jsou černé a je na nich napsáno Only AMD a druhé modré a na nich pro změnu Only Intel.
DrZelenka (2491)|10.12.2010 14:53
[quote=kevin00;422009]IMHO AMD / neAMD redukce bude klasická redukce. Specifikace DVI i HDMI podléhá nějakému předpisu, který je nutno dodržet. Nebo snad chcete říci, že na AMD grafické karty mají odlišný DVI/HDMI konektor než-li grafické karty nVidia :notsure

Něco podobného řešil kdysi Zoidik, ale nevím, jak moc byl úspěšný.[/quote]

Pokud jsem to dobre pochopil (resili to na TVFreak foru), tak AMD vyuziva nektere piny v DVI, ktere nejsou bezne pouzivane a ta jejich redukce ma tyto piny napojene na HDMI piny, ktere bezne prenaseji zvuk.

Neni to asi podle specifikaci, ale pokud neaktivujes zvuk pres DVI a pouzijes beznou redukci DVI-HDMI tak to asi nijak neovlivnuje funkcnost bezneho DVI (jinak by jim to snad neproslo).

Pokud by to bylo podle specifikaci, tak by ses mohl stavet treba na hlavu, ale pres DVI bys zvuk nedostal.

Priklanim se k pouziti extra kabelu pro zvuk. Mam tu radeon HD4850, redukci od AMD i televizi s HDMI, ale mam to tu jen do zitrka a zadnej HDMI kabel (jen DVI - HDMI), takze nic nevyzkousim (a kdovijak to ma delany nvidia) :(