reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jak hodnotíte letošní Invex?

Karel Polívka (1485)|11.10.2008 01:10
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jak hodnotíte letošní Invex?

Letošní Invex probíhající zároveň s Digitexem a Photokinou je již za námi, proto je na místě ohlédnout se zpět, pokud jste jej navštívili. Splnil Invex vaše očekávání? Byl podle vás lepší než předchozí roky, nebo potvrzujete sestupnou tendenci? Co byste na něm pro příště změnili? Ať už je Váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Jerry19 (1)|11.10.2008 03:23
To je vtip ?

Ak ano tak mne ta tema teda moc vtipne nepripada.

Od 1998 je INVEX o nicom a kazdy o tom vie, nexapem ze tam este niekto chodi (neratam studentov, ktori to maju vramci skoly).Takze 10 rokov sa to z roka narok zhorsuje. Toto co bolo teraz by uz mohol byt posledny INVEX, lebo to takto fakt nema zmysel.

Myslim ze zbytocna diskusia a vsetci sa zhodneme.
kane.shw (1231)|11.10.2008 08:09
Mám podobný názor jako Jerry19, opravdu není o co stát. Je tedy pravdou, že na posledních ročnících a ani na tomto posledním "Invexu" jsem nebyl, ale co čtu a slyším ohlasy, tak mě to ani nemrzí...

V dnešní době rozmachu internetu, přístupnějším informacím atd. už takové "veletrhy" pro obyč. návštěvníka po odborné stránce moc smyslu nemají :sleep
Dokazuje to ti strategie sloučení několika veletrhů dohromady :runaway
Neregistrovaný (0)|11.10.2008 09:27
Tak já jsem byl na Invexu ve čtvrtek, po asi 6-7 letech, musím konstatovat, že něco tak stupidního jsem tam ještě nikdy neviděl. Zbytečně vyhozený peníze.....
Neregistrovaný (0)|11.10.2008 10:26
Tak ja s kolegou jezdime na Invex uz 15let, minuly Invex jiz byl hodne na hrane a vylet na nej byl uz tak nejak z nostalgie, letos to byl nas posledni, absolutne o nicem zbytecnych 700km cesty a nekolik hodin v zacpe, pak trapne nic nerikajici stanky, mozna u 3 jsem se zastavil, celkove 1 hodina Invexu a zpet domu. Poradatele jsou dle me uplni tupci a snad zamerne nechavaji invex umirat, jinak si toto nedovedu vysvetlit, Drive nejlepsi vystava v Evrope, dnes je lepsi zajit do lepsiho PC shopu uvidite toho vic.
Richmond (8084)|11.10.2008 10:35
Nemuzu hodnotit - ten predposledni byl pro me posledni a to ze stejnych duvodu jako pisou i jini uzivatele, je fakt ze u me se k tomu pridalo jeste 5 hodin cesty navic... Kdyz to mam srovnat s tim vyletem na Kokorin... :D
Miko (13)|11.10.2008 12:00
mohu jen víceméně interpretovat tátu, který byl na Invexu na pracovní jednání/setkání.
Hodnocení Invexu?: ubohost.
Já sám tam již odhadem 7 let nejezdím, Invex je dávno mrtvý. Na začátku výborný, teď si pořadatelé jen mastí kapsu.
Mr-Paul (45)|11.10.2008 12:31
nebyl jsem jiz na poslednich par protoze jiz pred par lety to slo dost dolu s kvalitou takze si myslim ztraci smysl jezdit...bohuzel:(
Johny1B (58)|11.10.2008 14:59
Jeli jsme na invex letos se školou, ale něco tak nudnýho jsem ještě nezažil. Loni jsem ještě našel pár zajímavostí u některých stánků ale letos nic.Dovolím si vložit text z jednoho českého webu, který podle mě naprosto vystihuje letošní invex:
"Předražené párky, sličné hostesky v minisukních, poloprázdné stánky, přiopilí mladiství, propisky zadarmo a mačkanice v maličké GameHall. Vítejte na Invex Digitex 2008, největším herním veletrhu u nás."
MartinMars (25)|11.10.2008 15:08
Invex byl Invex. Ubohost to rozhodně nebyla, protože bych tu "ubohost" hódně urazil. Výlet do jakéhokoliv obchodu s výpočetní technikou by byl více zábavný, naučný.
150,- Kč vstup
180,- Kč parkovné :mistake
a 350km cesta (Česká Kamenice-Brno)

Za hodinku jsme to měli s kámošema proběhlý a byli jsme dosti znudění, otrávení.

Kdybych těch 600 Kč za výlet do Brna na Invex dal za výlet do Prahy a toulal se po památkách, rozhodně bych udělal lépe. A kdybych seděl doma na "zadečku", bylo by to ideální.
PaVuK form Ostrava (0)|11.10.2008 16:11
No, za posledních 9 let jsem vynechal dva Invexy. Poslední 4 roky říkám že tam už nepojedu, že je to o ničem. Loni se mi to zdálo jako trapárna nebýt Sony, Intelu a ještě pár dalších. Myslel jsem si že už to hlouběji klesnout nemůže. A světe (hardware) div se, on klesl. Nebylo tam nic. Absolutně nic. Poloprázdné haly bez života. Jen několik menších firem, z nichž polovina prodávalo něco co se dá koupit levněji v supermarketu. Dorazil mě stánek Nvidie. No stánek. Spíš budka s dvěma počítači a párem 3d brýlí připojených k jednomu z nich, na kterém běžela nějaká krátká nicneříkající ukázka. Toť vše. Prodejní stáneček Scandisk/Hama se ani neobtěžoval pověsit cenovky.
Když teď porovnám loňský a letošní... je to rozdíl asi jako mezi procházkou po obchodním centru v den otevření a procházkou po sámošce někde na vesnici.

Letos už Invex prostě nebyl. Invex býval veletrh. Tohle to co tam bylo byl trh. Doufám že příští rok už nebude.

p.s. Záchranou dne měla být návštěva hospody u pivovaru (ta v budově napravo, s rozbitým fotbálkem a záchodky ve sklepě (asi málo úrazů)). Pivo stejně špatné jako invex a číšníci dávali jasně najevo že je nadmíru obtěžuje nebo spíš asi uráží když si hosté něco objednají. Takže den na nic. Zbytečných 6 hodin v autobuse a pár vyhozených stovek.
lbedrich (5)|11.10.2008 16:15
Současná skupina výstav - Invex, Digitex a Interkamera - je nesmysl. Invex - postupně ho opouštějí prakticky všichni významní - před lety zahraniční firmy, v posledních letech i domácí. Zůstávají jen zoufalci .. Digitex - tak tohle se minulo zařazením .. Pokud by to byla samostatně a cíleně propagovaná výstava spojená s nějakými souvisejícími akcemi, měla by určitě úspěch - takhle je to zase o ničem. A Interkamera ? Stejný problém jako u Digitexu. Zařazená do všeobsahujícího veletrhu zapadla.

Podle mého názoru management BVV potřebuje prodat plochu a proto se snaží dělat i nemožné, jen aby ji někdo koupil. A marketing? Ten kdo za něco takového zodpovídá, tak určitě neměl lehkou úlohu, ale i tak zkazil co se dá.

Závěr: Totální propadák. Nikdy víc.
PaVuK from Ostrava (0)|11.10.2008 16:19
[QUOTE=Johny1B;168632]...Dovolím si vložit text z jednoho českého webu, který podle mě naprosto vystihuje letošní invex:
"Předražené párky, sličné hostesky v minisukních, poloprázdné stánky, přiopilí mladiství, propisky zadarmo a mačkanice v maličké GameHall. Vítejte na Invex Digitex 2008, největším herním veletrhu u nás."[/QUOTE]

dovolím si nesouhlasit:

- Hostesky tam byli u čtyř stánků a minisukni měly jen u jednoho i když to spíš vypadalo jako jejich běžný oděv.
- Letos tam nebyli ani přiopilí mladiství, protože jich tam zas tolik nebylo a nebylo tam ani dost prodejců "občerstvení" u kterých by se mohli opít. Myslím že většina utekla během hodiny do města.
- Zadarmo tam rozdával propisky snad jen T-mobile. S bublifukem. Nepoužitelné.
- Ani v C nebylo moc namačkáno, protože tam v podstatě taky nic nebylo. Krom dvou stánků.
Tomáš Mejzlík (4)|11.10.2008 18:47
Nikomu se to nelíbilo a stejně tam 90% z vás pojede příště zas:)
crasher.km (919)|11.10.2008 19:08
Nejhorší vex za celou historii. Jediná pozitivum byl ESET. Ten byl suprově připraven. Zbytek propadák.
Už bych tam nikdy nešel
Encore1106 (424)|11.10.2008 19:24
Vstupné: 0,-Kč (voucher z minulého roku)
Parkovné: 16,-Kč (80,-Kč na den, 5 lidí v autě, tak se to dělí)
Cesta: 200,-Kč (dohromady asi na 900,-Kč) + 15 na MHD.

Kdybych neměl ten voucher, tak by mě to štvalo víc, ale když to bylo "zadarmo"...
Jinak zopakuju to, co skoro všichni - rok od roku horší a horší...
Gianelle (20)|11.10.2008 19:28
Byla jsem ... a ještě teď toho lituju
A2C (32)|11.10.2008 21:01
Bol som tam, ten v stánku PCT, neľutujem, aj keď som takmer nič nevidel
OC bolo mojou primárnou starosťou a za celé 2 dni som bol 1x na WC a 3x v dave v Hale C
je fakt že celkovo som mal inú predstavu o PC veľtrhu, jediný kto to tam zachránil bol Asus inak by to bolo úplne mrtvé

ale celkovo to stálo za tú námahu tam dojsť (Asus Rampage Extreme + E8500 mi za to stáli)
syky001 (6)|11.10.2008 23:24
Tak letos jsem tam opět byl. Za celou dobu invexu jsem vynechal kvůli neboci snad jeden ročník kolem roku 1995. Musím říct, že jsem tam byl v pondělí a kdybych to měl platit těch 500kč tak mě asi klepne. Takto jsem měl i parkovné zdarma, takže ceny jdou mimo mě.

Ale co se týče invexu je to horší. Samotný invex byl snad kromě ESETu o ničem. U nich jsem se navíc zastavil jen na chvíli kvůli obchodním informacím. Jinak vůbec nic zajímavého pro běžného návštěvníka. Hodnocení: 5.

Interkamera: Naprostý propadák. Už loni mě někteří lidé z Canonu říkali, že si letošní účast rozmyslí. Takto zůstali jenom v Reseller meeting pointu (sice tam měli 5D mark II, 1D, 50D nové objektivy atd. Ale jen pro lidi s VIP kartou)takže pro většinu návštěvníků nedostupné. Žádný jiný výrobce fotoaparátů a kromě Epsonu žádný další výrobce fototiskáren. Zoner to nezachrání. Dvě přednáškové místa taky ne. Takže celkově Interkamera taky za 5.

Digitex: Mistrovství ČR ve hrách, no možná pro někoho zajímavé sledovat, ale pro většinu určitě ne. Navíc chybí možnost si některé populární hry zahrát osobně. Přetaktování podle EHW dejme tomu. Druhý pavilon a hlavně představení GPS navigací. No dejme tomu. Tři přednáškové místa, pár kousků hardware. Dojem z digistexu 4.

Souhrnem, nemít možnost promluvit si v Reseller meeting pointu a pár záblesků tak jednoznačně dávám hodnocení 5. Takto jenom 4-

Do budoucnosti to moc růžově nevidím. Pokud sestupná tendence množství vystavovatelů bude pokračovat tak jako do teď,tak nás příští rok uvítá jenom Invex s jedním pavilonem a v něm technika co posbírali BVV ve svých kancelářích. BVV musí přijít s nějakou novou myšlenkou která lidi zaujme a bude mít důvod aby tam došli a hlavně musí nalákat vystavovatele.

Jednou možností je zaměřit se na mladé a na hráče. Kromě vystavení herních kousků hardwaru (ne jen ASUS, i když byl hlavním sponzorem) ale zajistit i dostatek počítačů, na kterých by šli zahrát nové hry. V případě multiplayeru (TF2, CS:S, COD 4) ideálně i zajístit pár lidí z klanu se kterýma by člověk mohl poměřit síly. Napadá mě třeba domluvit se s jedním klanem, který se rozdělí na dvě části a zbytek bude z řad návštěvníků (třeba na jedno kolo). Rozšířit ukázky herního hardware. (Třeba dva kousky PC na kterých poběží 3D Mark na jednom 2 karty ve SLI na druhém jedna grafika, na druhé Physix). Rozhodně ne jít stylem "offline" zábavy jako fotbálek a cocacola rodeo.

Další možnost rozšířit prostory pro firemní jednání. Ideálně celý pavilon (aby nebylo rušení z řady běžných návštěvníků) s možností posezení. Snažit se tam dostat nějvětší české distributory a výrobce, kteří v ČR prodávají maloobchodům přímo bez distributora.

Další pavilon Interkamera. Dostat na ní celý řetězec zpracování fotografie. Výrobci fotoaparátů (alespoň hlavní Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, případně i menší (benQ, Acer [sice lowend ale prodává se])- Fotopříslušenství (nepůvodní výrobci objektivů [sigma, etc], zábleskových zařízení, filtrů, etc) - zpracování (mimo Zoner třeba i Adobe Lightroom, Capture One, ..., Výrobce kvalitních LCD - Eizo, HP, ...) - Tisk (Canon, Epson, HP,...)

Digitex... no snad jen rozšířit množství hardware. Asi není reálné jednotlivé součástky, takže kompletní sestavy. Malé home servery, projektory, malé sestavy pro sledování TV, více nettopů, smartfone...

A pak taky snížit cenu pro vystavovatele, protože za současnou cenu pronájmu plochy se jím to asi jen tak nepovede...


Ufff, nějak jsem to přehnal a rozepsal se :notsure
A2C (32)|12.10.2008 08:51
a dobre si urobil že si sa rozpísal pretože mám taký pocit z vaších príspevkov že skutočne na to páni "manageri" serú čo to dá a chodia si na drahých kárach lebo to návštevníci aj tak zaplatia

overclocking by trebalo tiež trocha rozumne umiestniť lebo celé dni som tam stál ako pako za pultom na jednom mieste lebo som ho nemal ani nezvyš aby som sa niekam pohol okrem toho páni z druhého stánku sa vkuse museli prechádzať čo mi už liezlo na nervy
ale tak čo by sme chceli zadarmo že?

s tým HW by to bolo aj reálne postavená zostava a vedľa nej komponenty z ktorých sa skladá ale zas všetko za sklom, nemienim riskovať aby mi ako Asusu na invexe záhadne pomizli komponenty

celkovo k tým 3D Markom dá sa ich robiť akurát tak na nie extrémnych mašinách, liať počas chodu dusík alebo suchý ľad je nemožné nakoľko pri každom z nich by musel byť OCer ktorý na to dáva bacha takže toto je out môže sa to urobiť max s vodou chladeným PC

ešte keby vás zaujímalo tak tú E8400 s ktorou sme súťažili v Amsterdame sme dostali na hodnotu 5823MHz takže je to dobrý CPU ktorý by nám zaručil podstatne vyššie umiestnenia
monikash (6)|12.10.2008 12:43
To SYKY001 - Ještě bych k Interkameře přidala, aby trvala po celou dobu veletrhu, a ne aby tam ve dny pro veřejnost zůstala jen výstava fotek a Zoneři. Letos jsem mohla až ve čtvrtek, ale když jsem si přečetla, jaký že je to "vydařený" veletrh, tak jsem to vzdala.
syky001 (6)|12.10.2008 16:46
monikash: no ono tam ani v pondělí nebylo o moc víc. Malý stánek Epsonu a pár tiskáren, jeden výrobce zábleskovek s přednáškama, jeden výrobce menších "labů" a výstavka starých foťáků, jinak tam asi nic moc jiného nebylo ani v jiné dny
Neregistrovaný (0)|12.10.2008 20:35
A jak to tak slyším tak je dobře že sem na Invex nejel. Byl by to můj první Invex, ale díky bohu za bráchu, který mi to rozmluvil.
rotik (12)|12.10.2008 21:22
Invex skutečně upadl. Bylo tam toho minimum. Naštěstí i něco z toho minima bylo zajímavé... Soutěže v OC se mi líbily a především výstava grafických karet.
Na druhé straně mě velice zklamalo, že tam nebyla, kromě asi dvou, žádná PC, na kterých by si člověk mohl jen tak zahrát. Hlavně, že ve čtvrtek tam desítky počítačů WGT zely prázdnotou... Uvítal bych také mnohem více odborných přednášek. Bohužel u stánků s OC se s někým pobavit byl docela problém. Stánky byly v obležení, především pubescentama, z nichž 90% nemělo vůbec páru o tom, co se tam děje... (dle jejich dotazů).
No zdržel jsem se asi 3,5 hodiny. Co mně však na závěr udělalo radost - cd s TuneUp 2007 v plné verzi zdarma a především na stánku firmy Bostar jsem koupil Noctuu NH-U12P za pěkných 1100 Kč (běžně za nějakých 1450,- Kč) a dostal k tomu ještě sadu samolepek a dvě velice pěkné propisky Noctua. Chladič už pěkně šlape:) Tož takový byl můj Invex, kam jsem se vydal asi po 4 letech a byl pravděpodobně poslední.
lukaxx (0)|13.10.2008 10:17
AHoj všem měl jsem to štěstí, že jsem měl volnou vstupenku na první dva dny. Musím říct , že za to co jsem mohl shlédnout na invexu to nestálo ani za parkovné. Nejhorší co jsem zažil. Správně jsem četl v jiném článku, že by jej měli zkusit dát do Prahy jestli by nebylo více firem. Jedním slovem ubohé. Nechápu kdo těch 500,- za vstupenku dá. Nikde nic zajímavého až na detaili poloprázdné pavilony. A už vůbec nechápu vystavující firmy . Platí obrovské peníze za stánek a plochu . Hrůza . Vyhazování peněz. Jestli se to výrazně nezlepší jakože o tom pochybuji už tam nejdu ani zadarmo. Škoda času. Ani gamehall už není co bývala. Celkově otřes a pánové ředitelé BVV by se měli zamyslet. S pozdravem Lukáš
Hirogen (31)|14.10.2008 11:24
Na Invexu jsem byl. Od práce. Cestu platil šéf (120km tam a 120km zpět), parkovné taky. Vstupenka od vystavovatele zdarma. Takže žádné náklady. Čekal jsem, že to bude horší, než loni. Pokud bych to hodnotil, tak každým rokem to bylo, řekněme o 20 procent horší, než předchozí. Letos to ale bylo na úrovni 10 procent, tedy o 90 procent horší než ten loňský. Čekal jsem, že když tam přibrali Interkameru, že to bude tak na úrovni loňska. Chtěl jsem se podívat alespoň na nějaké fotobatohy. No, shrnu to:
po 3/4 hodině mi kolegové volali, že jedou domů a já se doteď bojím, aby se mne šéf nezeptal, jaké to tam bylo, aby po mě nechtěl proplatit cestu, kdybych mu řekl pravdu.
Nemá cenu říkat, že příští rok již nejedu. To jsem říkal pokaždé. Vzhledem k letošním prázdným halám ale příští rok nebude kam jet! Mluvím o Invexu, jinak na Špilberku je pěkně!
ICEBOSS (3435)|14.10.2008 21:56
nesel jsem tam... po zkusenostech z minulyho roku - bud tam bylo GAME VOLE nebo BUZINEC (business) VOLE... nic pro me :)
Pavel Boček (4169)|22.10.2008 21:51
[QUOTE=A2C;168728]Bol som tam...[/QUOTE]

Napadlo mne, že tam někdo z OCerů bude, ale neporovnal jsem fotky :D Stejně ale nebylo co moc fotit, kolem stánku se nadrbala spousta lidí, kteří stejně většinou neměli ponětí o tom, co se tam děje. Ani na tu TV přes ně nebylo vidět :mad: Kolik jste nakonec dali, těch +- 6 GHz ?

ESET byl připraven dobře, ale opět, bylo tam tak narváno, že jsem tam ani nešel.

Příští rok bude Invex oficiálně jen odborná konference.