reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SLI různých grafik

Fisch (17)|4.11.2007 15:18
Zdravím

Chtěl jsem se zeptat, zda-li je možno zapoji 2 grafické karty do SLI 7600GT a 7600GS. Je mi jasné, že dvě karty jiného typu by asi nešly, ovšem zde se jedná jen různé takty.

Díky předem za rady.


Fisch
mech13 (5526)|4.11.2007 15:34
takty te rychlejsi by se prizpusobily te pomalejsi. pokud maji karty SLI konektor, melo by to jet
//nema jeste ta GS jen DDR2 pameti oproti DDR3 u GT?

jinak to ale nema absolutne zadny smysl, vykon nijak vysoky nebude, mnohem lepsi by bylo obe karty protad (nebo nekupovat) a koupit jednu silnejsi

SLI ma smysl jen u tech momentalne nejvykonesich karet na trhu
husky14 (4214)|4.11.2007 15:42
Jak pise mech13, jet by to melo na taktech ty pomalejsi karty.

Hlavne je treba si uvedomit, ze vykon v zadnym pripade nebude dvojnasobny (mnohdy bude treba i nulovy), ale spotreba, teploty a hluk ano....

Jaka je vlastne tvoje situace? Mas jednu VGA a druhou chces prikoupit? Nebo si ji dostal? Trochu se rozepis a prihod i svou sestavu vcetne zdroje.... mozna ti vymyslime neco lepsiho ;)
Fisch (17)|4.11.2007 15:51
No to neni na moji sestavu. Sestava od pritelkyne ma 7600GT a ted mi nabizi kamos 7600GS jestli nechci. Tak me napadlo, ze to zkusim. Se SLI nemam zadne zkusenosti, proto jsem se radeji zeptal. Jinac dival jsem se na ty pameti a opravdu ta GS ma DDR2 a GT ma GDDR3, takze mate pravdu :-)
Jinak ma zdroj Fortron (myslim, ze se tak pise :)) 450W.
Stejne hry nehraje, takze jedna 7600GT ji staci. Spis mi slo o machrovinku.

Tak díky moc, Fisch
mech13 (5526)|4.11.2007 15:57
pokud ma pritelkyne desku s nForce chipsetem podporujicim SLI, muzes to vyskouset a otestovat, ale narust vykou bude cca 10-50% (bezne cca 30-70, ale ta GS bude brzdit GT) a spotreba bude dvojnasobna...
Nettle (128)|4.11.2007 23:05
No pokud ma ta GS DDR3 pameti tak by se dala nataktovat a kdyby takty byly stabilni tak by se dala po mensi uprave biosu flashnout na GT.
husky14 (4214)|5.11.2007 12:01
[QUOTE=Nettle;59784]No pokud ma ta GS DDR3 pameti tak by se dala nataktovat a kdyby takty byly stabilni tak by se dala po mensi uprave biosu flashnout na GT.[/QUOTE]Rozdil v BIOSech mezi GS a GT bude v tom, ze na GS budou mit DDR3 pameti casovani treba timing5, ale u GT bude timing1. A protoze je pravdepodobny, ze vram moduly na GS budou od vyrobce pouzity "pomalejsi", nemusely by po flashnuti BIOSem GT (s timingem1) stihat.... takze napred upravit v Nibitoru a pak teprve flashnout ;)
congi (53)|5.11.2007 18:09
no teda nevim jestli se neco za ten rok zmenilo ale nemaji byt pro SLI nahodou 2 naprosto identicke karty? ruzny kombinace karet podporuje myslim jen Crossfire od ATi
Smeli (2302)|5.11.2007 19:00
[QUOTE=congi;60105]no teda nevim jestli se neco za ten rok zmenilo ale nemaji byt pro SLI nahodou 2 naprosto identicke karty? ruzny kombinace karet podporuje myslim jen Crossfire od ATi[/QUOTE]

Kombinace za určitých podmínek (někde je k tomu i tabulka).

Já jen čekám až se tu objeví jak to nefunguje... :)