reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Externí HDD

Neregistrovaný (0)|18.2.2011 13:24
Tazatel: Mashinka

Znění dotazu: Používám externí HDD WD 1TB a trápí mě to, že se v průzkumníkovi (ale i TotalCmd) v jeho okně objevují stále nové a nové adresáře, aniž bych s ním cokoliv dělal. Ty adresáře mají v názvu hodně malých písmen a číslic. Smazat nejdou a když je otevřu, tak tam je většinou další adresář AMD??? Mám podezření, že se vytváří nový adresář vždy, když jej připojím k PC?! Také to při každém připojení HDD k PC chce instalovat nějaké ovladače ...? Není mi jasné, proč bych měl do každého PC, ke kterému tento externí disk chci připojit, musel instalovat jeho ovladače? Když instalaci zruším, tak se disk připojí a lze s ním normálně pracovat!? Na disku je již z výroby virtuální CD/DVD mechanika a na ní jsou ovladače.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: HDD WDBABM0010BBK-EESN
OS Win XP SP3
StD (1963)|18.2.2011 13:30
Hele Mašinka, promiň, ale nechtěl by jsi ty své problemy s tvým PC nastolené samostatně různě shrnout do jednoho? Virtuální mechanika je sama o sobě ZLO, pokud ji nemáš pod kontrolou. Když to nemáš pod kontrolou, proč se divíš, že ti vznikají "tajemné adresáře"??? Máš velmi zajímavé problemy, když se dají dohromady, brzy vydají na knihu... :devil
zsdx (2098)|18.2.2011 15:20
[quote=Mashinka]
Ty adresáře mají v názvu hodně malých písmen a číslic. Smazat nejdou a když je otevřu, tak tam je většinou další adresář AMD???[/quote]

Pozustatky po probehlych aktualizacich Windows.Musis prevzit vlastnictvi nebo mazat mimo OS.

2StD: tak to sepis, me se to nechce hledat :)
StD (1963)|18.2.2011 19:02
[quote=zsdx;436314]Pozustatky po probehlych aktualizacich Windows.Musis prevzit vlastnictvi nebo mazat mimo OS.

2StD: tak to sepis, me se to nechce hledat :)[/quote]
[OT]Proč by jsi to pracně hledal, když tu máme výkonnou prohledávací mašinu - stačí zadat klíčové slovo "Mashinka" a hned máš pomocí COPY/PASTE X-odstavců knihy hotových [/OT] :D:rolleyes:
odb (505)|18.2.2011 19:16
Odporucam ti ho sformatovat.
Niektory vyrobcovia extrenych diskov ale aj usb flash diskov davaju ako bonus na disky rozny softver na automaticke zalohovanie a podobne cinnosti. Dany disk ma v sebe od vyroby podobny softver (WD SmartWare ), ktory je vo vecsine pripadov skor na obtiaz ako na osoh a ten sposobuje dane chovanie disku.

Ked ho sformatujes, zmaze sa z neho dany sofver a bude fungovat ako klasicky externy disk.
Neregistrovaný (0)|20.2.2011 00:48
[quote=odb;436372]Odporucam ti ho sformatovat.
Niektory vyrobcovia extrenych diskov ale aj usb flash diskov davaju ako bonus na disky rozny softver na automaticke zalohovanie a podobne cinnosti. Dany disk ma v sebe od vyroby podobny softver (WD SmartWare ), ktory je vo vecsine pripadov skor na obtiaz ako na osoh a ten sposobuje dane chovanie disku.

Ked ho sformatujes, zmaze sa z neho dany sofver a bude fungovat ako klasicky externy disk.[/quote]

No konečně rozumná odpověď, to jsem chtěl slyšet! Já měl strach, abych formatem něco nepo.....
Jen bude problém kam s těmi daty,které na něm mám. Je už skoro plný a ikdyž to zredukuji, tak stejně doma nemám nic tak velkého, na co bych to mohl přetáhnout!?
Jinak jsem si myslel, že je to tady poradna a když si sem dám tři dotazy, už jsou narážky ...
Vďaka za radu.