reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zmenšení diskového oddílu - "Program přestal pracovat"

W3N4 (9)|25.11.2008 16:48
Ve spravci disku chci zmensit systemovy oddil ale kdyz se o to pokusim napise mi to "Přístup byl odepřen". Mam Windows Vista x64
Uz delsi dobu se proste snazim rozdelit disk na dva oddily bez reinstalace Windowsu, zadnej program (spravce disku) na 64bit OS nefunguje a Gparted nefunguje (pri prepnuti z textoveho do grafickeho rozhrani pise monitor "Intput not supported"). Diskpart jsem taky skousel.
Nemate nekdo nejake reseni ?
fanynek (2048)|25.11.2008 16:53
[QUOTE=W3N4;187042]Ve spravci disku chci zmensit systemovy oddil ale kdyz se o to pokusim napise mi to "Přístup byl odepřen". Mam Windows Vista x64
Uz delsi dobu se proste snazim rozdelit disk na dva oddily bez reinstalace Windowsu, zadnej program (spravce disku) na 64bit OS nefunguje a Gparted nefunguje (pri prepnuti z textoveho do grafickeho rozhrani pise monitor "Intput not supported"). Diskpart jsem taky skousel.
Nemate nekdo nejake reseni ?[/QUOTE]

Jak to máš rozložený na tom HDD a jak je veliký? Máš tam jeden oddíl, nebo dva a ten systémový chceš zmenšit? Na kolik?
Minulý týden se mi stalo, že jsem při instalaci WV 32bit na 320GB disk vytvořil oddíl cca 150GB pro systém, že pak ve widlích dodělám zbytek (zmenším ten systémový na 90GB a vytvořím 200GB oddíl na data).
Jaké bylo moje překvapení, když ten oddíl šel zmenšit, ale jen na dejme tomu 120GB. Víc mě to prostě nedovolilo.
Vyřešil jsem to tak, že jsem ten disk připojil k mýmu PC, zformátoval a vytvořil oddíly a pak jsem ho takhle připravený vrazil do toho nového PC.
P.S. Předpokládám, že Správce disků ve Správci zařízení jsi zkoušel.
W3N4 (9)|25.11.2008 17:11
Ano, jak pisu skousel jsem spravce disku i diskpart. Mam 320GB disk a pri instalaci vist jsem si ho zapomel rozdelit tak to chci udelat ted. Snazim se ho zmensit o 120GB. Mam jediny oddil a to systemovy. 120GB je mas vice mi to nedovoli nastavit, problem je ale v tom, ze kdyz stisknu tlacitko zmensit, chvili to pracuje a pak vyskoci okno "Program přestal pracovat"
Deee-aN (3834)|25.11.2008 17:40
Stáhni si odsud demo profi verze. Ta umí i 64bit Visty. Mám ozkoušenou Home verzi (ta je zadarmo) a funguje to skvěle. Žádné reinstaly atp.
W3N4 (9)|25.11.2008 18:33
Ta profesional verze je jen demo a tak nelze aplikovat zmeny :(
A home verze zase nepodporuje x64 tak to je skoda. Ale dik za snahu skusim to nejak s tim demem "vykutit"
Deee-aN (3834)|25.11.2008 18:48
[quote=W3N4;187101]Ta profesional verze je jen demo a tak nelze aplikovat zmeny :(
A home verze zase nepodporuje x64 tak to je skoda. Ale dik za snahu skusim to nejak s tim demem "vykutit"[/quote]
Aha, tak to se omlouvám:mistake. Neměl jsem důvod tu profi verzi zkoušet (mám XP 32-bit). Myslel jsem, že v demu nepůjdou jen pokročilejší funkce a ony nefungují ani základní...:runaway:angry.
W3N4 (9)|25.11.2008 18:50
Skousim stahnout Paragon Partition Manager 9.0 Trial x64 ktery by snad mohl byt jenom omezeny na 30 dni..
W3N4 (9)|25.11.2008 19:08
Tak ten taky nejde. On snad zadny free partition manager x64 neexistuje :(
Salamander (6177)|25.11.2008 19:49
me pomohlo:
1) napred defragmentovat disk OO Defragem
2) zmenit velikost disku DiskPartem (GParted) z Live distribuce Ubuntu Linuxu, ten funguje vzdycky 100%
W3N4 (9)|25.11.2008 20:20
Me ale Gparted nefunguje, vzdy pri prechodu z textoveho do grafickeho rezimu vyhalsi monitor chybu "intput not supported" skousel jsem i jiny monitor a taky to neslo. Na druhem pc to funguje bez problemu.
Salamander (6177)|25.11.2008 20:28
[QUOTE=W3N4;187160]Me ale Gparted nefunguje, vzdy pri prechodu z textoveho do grafickeho rezimu vyhalsi monitor chybu "intput not supported" skousel jsem i jiny monitor a taky to neslo. Na druhem pc to funguje bez problemu.[/QUOTE]

zajimave, a zkousel jsi tu defragmentaci ? :p
fanynek (2048)|25.11.2008 20:37
[QUOTE=W3N4;187160]Me ale Gparted nefunguje, vzdy pri prechodu z textoveho do grafickeho rezimu vyhalsi monitor chybu "intput not supported" skousel jsem i jiny monitor a taky to neslo. Na druhem pc to funguje bez problemu.[/QUOTE]

Nejjednoduší řešení: připojit disk na jiným PC, formát, vytvoření oddílů s velikostí podle potřeby, instal nového OS.
Tohle jsi ale asi slyšet nechtěl. Viď?:notsure
W3N4 (9)|25.11.2008 20:48
Zacinam verit ze to skratka nejde :(
O&O partition manager : nejde kliknout na change size (zasedle)
Paragon Partition Manager 9.0 : Nelze potvrdit zmenseni oddilu (zasedle tlacitko Yes at delam co delam)
EASEUS Partition Manager : nelze potvrdit zmenseni oddilu (je zapotrebi plna verze)
Spravce disku ve win : "Přístup byl odepřen"
Diskpart: "Přístup byl odepřen"
Gparted : Problem s grafickym rozhranim
Instalacni cd UBUNTU : Taky nejakej ERROR...

Jednoduse jasne to nejde, mozna je jenom treba neco zaskrtnout v nastaveni disku ale opravdu nevim co.
Pri pristim reinstalu si ten oddil vytvrim a bude vymalovano. No nic, dekuju vsem za snahu, napsal jsem na 4 fora a jenom tady jste mi odpovedeli takze je videt, ze to tu docela funguje :)
Logout (4018)|25.11.2008 20:52
fanynek: No pokud má jinej pc, tak neni problém přehodit data na jinej pc, vytvořit oddíly dle potřeby, přehodit data zpátky. Jen pozor, aby se zkopírovaly správně i práva (třeba total commander to umí).
fanynek (2048)|25.11.2008 20:52
Hele W3N4, pak kdyžtak napiš, jak jsi to vyřešil.
Víš, jak jsem psal, že jsem si vytvořil ten oddíl při instalaci a pak mi nešel zmenšit..... Mám ti nějaký divný tušení, že on ani menší vytvořit při instalu nešel, tak jsem si myslel, že to pak změním z Widlí, a ono taky prdlajs.
fanynek (2048)|25.11.2008 20:56
[QUOTE=Logout;187184]fanynek: No pokud má jinej pc, tak neni problém přehodit data na jinej pc, vytvořit oddíly dle potřeby, přehodit data zpátky. Jen pozor, aby se zkopírovaly správně i práva (třeba total commander to umí).[/QUOTE]

Omyl. Taky to nešlo. Zkoušel jsem to.
Odstranil jsem druhý oddíl, že ten první zmenším a vytvořím ten druhý větší a ono prd. Jako by ten systémový oddíl byl zakletý.
Druhý jsem odstranil a při pokusu o zmenšení systémového mi prostě Widle nabídly nejmenší možnou velikost (cca 129GB) a míň to prostě nešlo. A to podotýkám s diskem připojeným na moje (tzn. pro něj cizí) PC.
//Takhle jsi to myslel?//
EditorPO (2819)|25.11.2008 21:00
Nerob to online vo Win, stiahni si Hiren's boot CD, co mam v podpise. Vypal na CD, nabootuj, mas tam aspon 3 programy na partitions management.
W3N4 (9)|25.11.2008 21:01
Reinstal hned tak delat nebudu. Ja uz se tim zabivat nebudu, resim to uz 3 dny a ucinek zadny. Takze uz chci mit konecne cistou hlavu a nechci nad tim porad premyslet.
Logout (4018)|25.11.2008 21:03
Ale šlo by přeci todle:
a) přehodíš data na druhej oddíl.
b) zrušíš první oddíl
c) založíš znovu první oddíl (menší)
d) zkopíruješ data zpátky
e) roztáhneš druhej oddíl (popř. zkopíruješ data, zrušíš, založíš, a zkopíruješ data zpátky, pokud by zlobil i druhej oddíl).

Nebo Ti to nedovolí založit oddíl menší než 129GB? Pak si stáhni třeba ranish partition manager, ten to umí určitě.

btw. Myslim že je problém v tom, že podle velikosti oddílu některý filesystémy (určitě fat) používaj způsob adresace. Takže každej filesystém jde jednoduše natáhnout (popř. je-li defragmentovanej zkrátit) jen o určitej kus. Natáhnout či zkrátit o víc samozřejmě jde taky, ale pak se musej přepočítávat adresy, a to asi
visty neumí.
W3N4 (9)|26.11.2008 16:00
Vyreseno !!! Dekuji moc zombuxovi z PCT fora :)
Vypnul jsem v biosu AHCI na IDE a pres acronis na Hirens BootCD zmensil oddil (takze dekuji i uzivateli EditorPO :)) pak mi pri loadu win vyhalsili chybu, ze winload.exe nelze nalezt tak jsem opravil system instalacnim diskem a vse funguje jak ma :)
EditorPO (2819)|26.11.2008 19:45
[quote=W3N4;187458]Vyreseno !!! Dekuji moc zombuxovi z PCT fora :)
Vypnul jsem v biosu AHCI na IDE a pres acronis na Hirens BootCD zmensil oddil (takze dekuji i uzivateli EditorPO :)) pak mi pri loadu win vyhalsili chybu, ze winload.exe nelze nalezt tak jsem opravil system instalacnim diskem a vse funguje jak ma :)[/quote]
Som rad, ze ti to pomohlo. To CD je vyborny pomocnik. GL