reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém: Po zapnutí PC, žádné ikony ani nabídka Start na monitoru

blagin (3)|1.11.2007 17:37
Prosím o radu,
po zapnutí počítače vše proběhne normálně, až na to, že na běžícím monitoru se nezobrazí naprosto žádná ikonka, nabídka start, prostě nic:-( Přes správce úloh jde ledacos spustit, ale nevím jak tu plochu zprovoznit. Neměl jste někdo podobný problém? Systém win xp prof. servis pack 2 Děkuji za jakoukoli radu.
husky14 (4214)|1.11.2007 17:40
Tohle udajne nekdy zpusobujou Catalysty nebo CCC.... nemas nahodou ATI VGA a neinstalovals ovladace?
mech13 (5526)|1.11.2007 17:41
pres spravce uloh spust "explorer"
melo by to nabehnout
co ale zapricinilo ze se nespousti sam se da jen tezko odhadovat bez vic informaci...
blagin (3)|2.11.2007 19:42
Ahoj, tak jsem zkusil spustit explorer (jak mi poradil mech13), což se povedlo, ale bohužel to nevedlo k žádné změně. Kromě fotky na pozadí je na ploše vymeteno. ( Husky14)-ovladače jsem neinstaloval a kartu mám Asus Radeon A9200 SE, tak tím to asi taky nebude. Ještě jsem zkoušel vytvořit nového uživatele, ale taky nic:-( Do formátování disku se mě teda moc nechce. Každopádně díky za rady!!!!
Intri (3490)|2.11.2007 20:00
Tak zkus hodit do mechaniky CD a a nabootovat z něj. Mám dojem, že tam je někde oprava systému. To zvol. Nebo jestli máš vytvořené nějaké body obnovení systému, můžeš je použít taky.
Sieben (513)|2.11.2007 20:46
johle se mi kdysi taky stalo, pomohlo mi shodit nějakej program co běžel...
zkus postupně poshazovatž běžící aplikace...správce úloh->procesy (svchosty radši nechej:) )
a písni jestli to pomohlo...
dycky shoď jeden program..počkej..a další..počkej..a další.
husky14 (4214)|2.11.2007 21:08
[QUOTE=blagin;59072]Do formátování disku se mě teda moc nechce.[/QUOTE]Obavam se, ze ti nic jinyho nezbude.... muzes zkusit pouzit nejakej bod obnoveni z doby, kdy to chodilo.
Asi ti "neco" zakazuje spousteni exploreru a to muze byt treba i nejakej spyware nebo rootkit (zkus se zeptat na 4u viry.cz :notsure).

Btw. urcite si nejsi vedom nejakyho svyho zasahu, po kterym by to zacalo? Neni mi jasny, proc to dela "znicehonic"....


[QUOTE=Sieben;59100]zkus postupně poshazovatž běžící aplikace...správce úloh->procesy (svchosty radši nechej:) )
a písni jestli to pomohlo...
dycky shoď jeden program..počkej..a další..počkej..a další.[/QUOTE]Imho kdyz nevi presne, co vypina, tak se nikam nedobere.... polovina veci mu pri vypnuti zrestartuje comp a je zas na zacatku :rolleyes:
Sieben (513)|2.11.2007 21:21
zas tak hrozný to s těma věcma není...jenže když víš kterej program ti to blokuje, tak seš o kus dál...
a ty restarty...ani moc ne, když se hnedka netrefí na svchost(má pak ale 1minutu:) ) tak věci který sou důleitý stejně nevypneš...
mech13 (5526)|3.11.2007 02:21
prave ze vselijake svinstva se casto maskuji tak, ze se jmenem snazi vypadat hodne dulezite a systemove... takze se to tezko odhaduje. kdyz uz mas neco "nasestrelovano" tak casto jdes na jistotu a max na 3. pokus to trefis, ale kdyz jdes uplne naslepo...

hodim sem aspon vypis procesu na cistym systemu at vi co nestrilet
navic oproti ciste instalaci tam je qip.exe, iexplore.exe, HPZipm12.exe (tiskarna) a mozna RTHDCPL.exe - to ted presne nevim co je a mam strach to sestrelit ze by mi nezmizelo neco dulezityho:D
proc.PNG
Intri (3490)|3.11.2007 02:25
[quote=mech13;59197]navic oproti ciste instalaci tam je qip.exe, iexplore.exe, HPZipm12.exe (tiskarna) a mozna RTHDCPL.exe - to ted presne nevim co je a mam strach to sestrelit ze by mi nezmizelo neco dulezityho:D[/quote]

RTHDCPL.exe patří k realtekovské HD Audio zvukovce. Z tohodle procesu strach neměj.
Petr S. (1220)|3.11.2007 09:31
Ještě bych se zkusil podívat do Nástroje pro konfiguraci systému (msconfig), kde na kartě Po spuštění mrkni, co všechno se spouští (může tam být něco co tam být nemá a způsobuje tohle podivné chování). Může se tím urychlit prohledávání správce úloh. Pokud něco najdeš tak to klidně vypni a restartuj. Kdyby to tím nebylo, tak to po restartu můžeš zase zaškrtnutím zapnout. Taky můžeš kouknout na služby.
blagin (3)|4.11.2007 18:38
Zdravím,
tak jsem postupně vyzkoušel shodit některé aplikace a beze změny. Potom následovalo šťourání v msconfig a taky bezvýsledně. Nakonec mě ještě napadlo odinstalovat naposledy instalované programy a v tom byl asi ten kámen, protože už to běžíííííííííííííí :-D Změna k lepšímu nastala po odinstalování programu CM DiskCleaner. Stalo se mi ovšem poprvé, že jsem něco nainstaloval a aniž bych to spustil se něco zvrtlo?!?! Pravdu měl asi husky14 s tím, že mě to nějakým způsobem blokovalo explorer, ale zas tolik tomu nerozumím, abych to objektivně posoudil. Každopádně všem zůčastněným dík jak sviňa:-) Trošku nervů, ale zas jsem o něco moudřejší:-) Ahoj