reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reinstall Vaio

Georginek (2957)|9.3.2011 15:34
Zdravim, dostal sem dnes do ruky Sony Vaio, s Vistama.... Ten clovek se strasne boji o data, pritom tam skoro nic nema.
Samozrejme nema udelanou zalohu systemu, ani instalacni DVD od Vist, tak nevim, jak to opravit ( visty jsou pomale, zasekava se pruzkumnik, prohlizec a tak ruzne).
Nasel jsem tam vsak nejaky software od Sony ( o ktery ten clovek nechce prijit ) - My Vaio ci tak, nasel jsem tam nejaky podprogram Vaio recovery - ale nikdy jsem s tim nedelal.
Vi nekdo co udela to recovery,jestli vsechno smaze nebo obnovi PC do stavu po koupi, tj tedy i system.....
Pozadam Vas tedy o radu, co s tim mam delat....

Chtel jem puvodne presunout data na jiny disk a preinstalovat Visty - ale bod obnovy tam neni ( cili ten clovek neudelal zalohu), tak nevim jak to preinstalovat

Dekuji :)
Richmond (8084)|9.3.2011 15:43
Vaia mají recovery na neviditelným oddílu úplně stejně jako ostatní notebooky. Důrazně doporučuju se ho nezbavovat ani provádět klon disku něčím o čem nejsi 100% jistý že tuhle partišnu nepoškodí - hodně špatně se pro ně hledají ovladače (WiFi, zvukovka a základní ovladače jsou ok, ale na čudlíky už je to horší).

edit: Vaio Recovery Suite umí zazálohovat i chráněnou část tak se ho radši ještě zeptej 3x jestli ví heslo ;)
Georginek (2957)|9.3.2011 15:53
Jaky myslis heslo? Heslo jsem dostal akorat prihlasovaci do win
Mam teda nejdriv data jako dokumenty, veci na plose, fotky atd prekopirovat treba na jiny pc a udelat teda recovery pomoci Recovery Vaio?
Smazou se data na tom disku, nebo se jen udela oprava systemu?
Richmond (8084)|9.3.2011 16:00
Jistě že - jinak než překopírováním nebo vypálením je ven nedostaneš... BTW Záloha ve win a následná migrace profilu by taky nemusela být špatná. Po recovery budou všechny data smazána, systém nastartuje do stavu, kdy zadáš jméno uživatele. Pokud nemá nic shovaného v soukromé/zaheslované složce (nevím jestli to třeba nemá chráněné otiskem prstu), pokud ne tak bych se s tím nezdržoval. Po reinstallu akorát spustíš tu utilitku na autoupdate ovladačů a máš to hned z krku

Kdyžtak by tam měl být manuál - je tam popsáno jak funguje recovery ;)
Georginek (2957)|9.3.2011 17:01
Zaheslovano tam nic nebude, jelikoz uzivatel ani nevi kde ma dokumenty.... Otisk prstu nema.
Takze tedy jeste jednou, mam udelat recovery pomoci te utility Recovery od Vaio nebo prez Winy?
Nebo jak to prosimte myslis s tou zalohou profilu a migraci? To se dela kde? Prez windows ci prez Vaio utilitu? To jako ze udelam "nejak zalohu" a po recovery pomoci Vaio tam zase vratim ten profil? Jenze to ho budu muset nahrat na jiny hdd? ;)
Richmond (8084)|9.3.2011 17:14
Mno... Nejjednodušší asi bude zkopírovat soubory na flešku a spustit recovery :idea Já osobně si radši manuálně ohlídám co se mi má zálohovat takže moc těm softům nevěřím nicméně migrace profilu může usnadnit práci stejně tak Vaio recovery... Ovšem zase když je ten notes ve stavu kdy uživatel neví tak bych to vzal načisto - dohledávat věci, který bůhvíkde uživatel zpackal určitě nebude otázkou hodiny, čistý reinstall s nastavením win určitě ano
Georginek (2957)|9.3.2011 17:26
Asi tak. Nejjednodussi reseni -
Mam v planu to udelat nacisto, a samozrejme v co nejkratsim case. Takze data zkopiruju na jiny pc, udelam Vaio recovery a pak data vratim zpatky.

Migraci profilu jsem nikdy nedelal, nicmene se mi nechce verit,ze nastaveni a programy nainstalovane v profilu, tak treba celkova plocha bude po migraci vypadat stejne......... Kdyz to prozenu prez Vaio recovery :) ?
Richmond (8084)|9.3.2011 17:35
Když to proženeš přes Vaio Recovery nebo klasickou zálohu ve Win tak zas natáhneš zpátky nepořádek. Pokud bys to chtěl udělat přes Acronis tak ho zase musíš mít nainstalovanej jinak se nepodíváš do záloh (+ ti bude somrovat v paměti, při startu atd.). Nejlepší je udělat čistou instalaci, aktualizace ovladačů, instalace potřebných programů a pak to celé zazálohovat na DVD. Samozřejmě pokud je uživatel trubka a neví kde co má tak se mi párkrát osvěčilo vystrašit je odevzdáním prázdného pc - pěkně rychle mu došlo k čemu má disk D: ;)

edit: u zákazníka je to jedno, ten to zaplatí ale "kámoš" ti akorát tak vynadá :D
Georginek (2957)|9.3.2011 17:56
Dneska sem nak mimo.... Takze prvotne prekopiruju data na jinej disk a pak mam udelat cistou instalaci jak? Nemam instalacni medium. Jde nejak vytvorit ze stavajich Vist?

Kdyz to prozenu prez Vaio Recovery tak by se to melo obnovit do tovarniho nastaveni ne? A pak akorat vratim zpatky data, doinstaluju Office a tak....
Richmond (8084)|9.3.2011 18:06
Vytvořit disk by mělo jít v tom Recovery Suitu (stejně tak backup), Odtud se dá odstartovat i Recovery systémy (Complete System Restore nebo tak nějak). Nevím jaký máš konkrétně typ, ale při postu by mělo fungovat F10 pro spuštění Recovery Wizarda
Georginek (2957)|9.3.2011 18:46
Je to VAIO PCG-7162M a je tam Vista Home Premium OEM.
Vytvoreni v Recovery suitu = Vaio Recovery?
Nemam to ted u sebe bohuzel, ale vcera jsem zkusil spustit z Winu Vaio Recovery a tam to napsalo neco jako Spusteni Vaio recovery obnovi notas do tovarniho nastaveni a smaze veskera data....

Pri postu F10 se spusti Recovery Wizard VAIO nebo Windows Vista?

Edit: Pokud se pokusim vytvorit Recovery disk v tom Suitu, vytvori to disk soucasneho zmasteneho Windows, nebo ciste Win instalace?

Zatim jsem z toho blba jeste nevypacil login do Windows :mistake
Richmond (8084)|9.3.2011 18:52
[quote=Georginek;440433]Vytvoreni v Recovery suitu = Vaio Recovery?[/quote]
- Ano
[quote=Georginek;440433]Nemam to ted u sebe bohuzel, ale vcera jsem zkusil spustit z Winu Vaio Recovery a tam to napsalo neco jako Spusteni Vaio recovery obnovi notas do tovarniho nastaveni a smaze veskera data....[/quote]
- To je v pořádku

[quote=Georginek;440433]Pri postu F10 se spusti Recovery Wizard VAIO nebo Windows Vista?[/quote]
- Ty jsi bumbal, že jo? :rolleyes:

[quote=Georginek;440433]Edit: Pokud se pokusim vytvorit Recovery disk v tom Suitu, vytvori to disk soucasneho zmasteneho Windows, nebo ciste Win instalace?[/quote]
- Vytvoří to "nezmaštěné Recovery", taktéž to ovšem umí zálohovat "zmaštěná data" - dost záleží na čudlíku, kterej zmačkneš

[quote=Georginek;440433]Zatim jsem z toho blba jeste nevypacil login do Windows :mistake[/quote]
- Vyndat disk, překopírovat data, blba do mraveniště...
Georginek (2957)|9.3.2011 19:09
Vaio v zaruce, disk nelze vyndat zespoda, muselo by se to cele rozebrat zezhora, nevim jak je na tom Vaio s pecetema.... Radsi bych se v tom nevrtal.

Nebumbal, ale jeste jsem to u Vist nedelal.
john (877)|9.3.2011 19:24
[quote=Richmond;440332]Vaia mají recovery na neviditelným oddílu úplně stejně jako ostatní notebooky. Důrazně doporučuju se ho nezbavovat ani provádět klon disku něčím o čem nejsi 100% jistý že tuhle partišnu nepoškodí - hodně špatně se pro ně hledají ovladače (WiFi, zvukovka a základní ovladače jsou ok, ale na čudlíky už je to horší).
[/quote]

ja se s VAIO pred cca 3r. / taktez VISTA, kamosovi doslo z US od pribuzenstava / neparal, co bylo zapotrebi, tak vypreparovano ven pres USB + image kopie HDD na DVD / Ghost /, nasledne odstraneni skryteho oddilu, format, instalace WXP a vse slapalo jak hodinky / akorat, jak psal Ritchmond, nektere ovladace jsem shanel vsemozne... /, dnes uz bych tam ale nacpal W7 a ty by snad uz mohly byt bez problemu...
Richmond (8084)|9.3.2011 19:34
[quote=john;440448]...instalace WXP a vse slapalo jak hodinky / akorat, jak psal Ritchmond, nektere ovladace jsem shanel vsemozne... /, dnes uz bych tam ale nacpal W7 a ty by snad uz mohly byt bez problemu...[/quote]
U XP ještě pozor i na WiFi - většinou se chovaly jako usb klíčenka a ovladače byly nahrány na ní (stejně tak i klíče k zabezpečeným sítím - prakticky stejný princip jako u kamerek).
Záměrně upozorňuju na možnost poškození recovery oddílu (Acronis 2010 už jej nepoškozuje, případně zálohovat na jiném systému než Windows), oni se totiž hodně špatně ty utilitky/ovladače shánějí a zrovna u Vaia jsou spíše přínosem (např. možnost nastavení barev/kontrastu u lcd, nejen úroveň podsvícení, které je v základu) než nevítaným balastem ;)
Georginek (2957)|9.3.2011 23:29
Puvodne tam byl pozadavek na W7, ale pak to zustalo kvuli cene tedy na reinstall Vist ( strasne me to potesilo :runaway ). POdotykam, ze jeste porad nevim to heslo, kruci.
Takze, Richi, vim ze te tim otravuju, ale zalohuju data na jinej disk, vytvorim pomoci Vaio recovery DVD a pak nabootuju, pripadne odstatrtuju Recovery primo z teto utility, a pak vratim data a doinstaluju programy, spravne? :)
Richmond (8084)|10.3.2011 00:14
Správně.

Ještě dodám, že nemusíš vytvářet Recovery disk (resp. není nutný ke spuštění procesu, ale udělat ho můžeš - možná tam budou ovladače apod.) - celý proces obnovy se dá spustit při postu stisknutím F10, pak ti naskočí utilita a zeptá se co chceš dělat. Funguje to stejně jako u každýho jinýho notesu.
didaktik (132)|10.3.2011 09:39
Možná už se bude jednat o OT, ale nástroj migrace profilu uživatele je ve win Vista přítomný. Stačí si jej pod tímto názvem vyhledat v programech. Krátký popis např. zde.
Samozřejmě netvrdím, že to dokáže nahradit ruční vykopírování (jak co do komplexnosti, tak minimalizace rizika přenosu různého balastu), ale několik věcí je v tom možné nastavit k obrazu svému a v každém případě to dokáže ušetřit dost času. Já osobně postupuji tak, že udělám image disku (myšleno zálohu), provedu migraci profilu a po nainstalování OS (+ ovladačů, aktualizací, případně i základních programů) naimportuji profil "zpět". Pak už jen zkontroluji co chybí a případně ("ručně") doplním.
Georginek (2957)|11.3.2011 00:04
Tak jsem se k tomu konecne dostal. Takze Pruzkumnik a Explorer (3.6) :angry hlasi obcas chyby, system je pomaly jak svina..... Snazil jsem se to nejak opravit, abych se nemusel otravovat s instalovanim Office,Nera,programu na fotek, videa a podobnych blbosti, ale akorat to byla zbytecna prace.
Na tom notasu byli 3 antiviry - vsechny s proslou licenci, 45 programu se spousti se startem windows, v cookies bylo 8GB souboru :stupid
System je provozovan 1,5 roku bez jakekoliv aktualizace Vist - tedy hruza :hmm
Zaloha Vist a restore point samozrejme neexistuje.....
Hruza, zmar a utrpeni, nebejt toho softu VAIO tak to snad naformatuju aby byl klid...

Takhle mam na vyber toto a Richi prosim o radu:
Pomoci Vaio recovery jsem vytvoril 4 DVD ( ktrery se podle me meli vytvorit po koupi PC, jelikoz pri chybe disku, ci nejakem problemu s HDD by se to uz nedalo obnovit a prislo by se o original Visty, stejne tak ty klumpy VAIO a ovladace)
A ve VAIO recovery je moznost:
1.Restore C: drive ( original factory conditions, reinstall preloaded software, delete files including presonal data, but does not effect any other partition
2.Restore complete system ( original factory conditions,reinstall preloaded software, delete files including personal data, bud it will delete ALL other partitions. The new C: drive will use all available space, unless you create a second partition - this is recommended, whe the computer does not start properly.....

No a ted mam to recover DVD a kterej z techto bodu udela ty recovery DVDs?

Mam udelat Recovery C: drive, nebo Complete system????
Richmond (8084)|11.3.2011 02:50
1. první volba smaže disk c: a obnoví první partišnu
2. druhá volba provede kompletní obnovu a znovu vytvoří obě partišny

Jestli to děláš na čisto jsem pro možnost č. 2. BTW zkoušels spustit recovery při tom POSTu (F10)? Krmit to cdčkama by bylo na dlouhý lokte...
Georginek (2957)|11.3.2011 16:20
Byt to normalni zakaznik, tak uz je to davno hotove bez debat. Ale neustale mi vola, ze nechce prijit o data, a programy - pritom tam nic nema, uz mam toho plny zuby. Jeste se to pokousim opravit, ale zda se, ze se mi to asi nepodari.
On porad stale nechape, ze kdyz to preinstaluju cely, prijde o svy nahrany programy a o jijich nastaveni a ja to pak budu muset delat za nej. A to prave nechci.

Recovery jsem jeste nezkousel. Jsou to 4 recovery DVD.
Nicmene podle me to Recovery pri postu je stejne jako z Vaio Recovery
Richmond (8084)|11.3.2011 18:05
Mno asi se nechápem - jde mi o to, jestli se ti spustí recovery proces při stisku F10 :notsure Pokud je skrytá partišna v pořádku a nikdo jí nepřemazal (to už jsem taky zažil několikrát - BFU prostě nečtou zato potvrzování jim jde na jedničku nebo jsou naopak odborníci a zazálohují si jí softwarem, který jí poškodí nebo linuxem což jim radil kamarád) tak to máš obnovený za půl hodiny se vším všudy.

Úplně nejlepším řešením by bylo vzít si přímo k zákazníkovi svůj "vercajk" (s klidem na to stačí slaboučký umpc) a pro klid duše přímo před jeho zrakem udělat kompletní zálohu disku ;).

Potom provedeš recovery ze skrytý partišny (tím pádem taky budeš vědět jestli se do toho někdo hrabal - pozor na acery, u těch se recovery občas spustí třeba až na pátý pokus a klidně s errorama takže mu hned při prvním pokusu nemusíš nadávat do debilů :D). Pak akorát nastavíš připojení k netu, aktualizuješ ovladače (v drtivý většině notesů je na to aplikace na jedno kliknutí) a naházíš mu zpátky jeho dokumenty nebo prostě data o který nechtěl přijít. Tímto máš za sebou nejhorší pakárnu (celý bys to měl zvládnout za hoďku takže se u kámoše asi moc nenaleješ :p) navíc to má velmi pozitivní vliv na zákazníka, který u toho sedí takže naprosto jasně vidí kde se mu ne/hrabeš a HLAVNĚ naprosto jasně vidí kolik u toho strávíš času kvůli jeho blbosti (samozřejmě být to normální zákazník tak si za takovou službu nechám adekvátně zaplatit a jako bonus se u budu tvářit vesele i při tom zálohování ;))...

Ad recovery - Mělo by to být stejné, ale nikdy jsem neměl odvahu to spustit z Win :hmm
Georginek (2957)|11.3.2011 20:18
No, asi tak.....
Je to PC kamarada respektive jeho stary.... Bejt to normalni zakaznik je to hotovy, na nic se neptam.....
Ale je tam neskutecnej bordel, visty jsou pomale, data jsem zalohoval, ale jde mi o to, kdyz udelam recovery at uz jakykoliv, tak si bude muset ta holka zase nainstalovat ty programy co tam mela a nastavit to, a to ona nechce..... spis si bude myslet, ze nebude muset....

No, mam pripraveny recovery DVD, data zalohovany na jinym PC ( rucne prekopirovany ).

Napadla me jeste jedna vec a to je migrace profilu........ Kdyz teda udelam recovery Windows at uz pomoci medii nebo toho VAIA, tim se premazou obe partisny a zase vytvori uplne novej system s ovladaci a celym VAIO systemem a programama :D

A abych se zbavil ty zbytecny prace s instalaci programu a nastavovanim, co kdyz udelam "migraci profilu" i treba s celym C: diskem??? To sem nikdy nedelal, nenatahne se tam ten bordel a pri zpetnem vraceni profilu, neposkodi ten "migrovanej profil"cistou instalaci???????
DrZelenka (2491)|11.3.2011 21:37
[quote=Georginek;440825]ale jde mi o to, kdyz udelam recovery at uz jakykoliv, tak si bude muset ta holka zase nainstalovat ty programy co tam mela a nastavit to, a to ona nechce..... spis si bude myslet, ze nebude muset....[/quote]

Buď uděláš čistou recovery (která bude opět svižná), nebo tam natáhneš všechny programy, ale naplete se ti tam i bordel atp ... a přesunem + čištěním těch programů podle mě strávíš tolik času, kolik bys strávil při jejich instalaci nanovo.

Neřešil bych to, zazálohoval data, použil recovery a pak tam vše zase natáhl. Podle mě nejjistější řešení a pc bude zase čistý (a pak udělej zálohu systému po instalaci všech programů, abys to nemusel řešit někdy znova).
Richmond (8084)|11.3.2011 21:50
Třeba to o těch programech ani neví (celkem běžný scénář) :idea

Vypálení Recovery médií chválím ačkoliv doufám, že nebudou vůbec zapotřebí... Jestli máš funkční recovery na skrytý partišně (nechci nikam tlačit, ale oni by ti ruce neupadly kdybys ten notes zapnul, podíval se jestli ti to ukazuje hlášku o F10 = Recovery :rolleyes:, pokud ne tak vlez do biosu a mrkni jestli není vypnuté - hledej Recovery, Disc to Disc Restore apod. - většinou je to hned na první obrazovce). Né že bych nevěřil cdčkům... ale proč si neulehčit práci z partišny (s minimální šancí, že je tam nějaký malware)? :notsure

Ručně vypálená data také chválím :thumb Každopádně bych ti doporučil udělat image disku z kterého můžeš kdyžtak přehrát programy/soubory, které budou zapotřebí v případě, že něco nepoběží (nebo si na ně dáma vzpomene po týdnu ;)). Pokud provedeš první možnost recovery tak se pouze smaže obsah partišny a soubory se nakopírují zpět, na velikost ani atributy disků to nesahá (pouze přehodí písmena disků při kopírování). Druhá možnost recovery smaže disk, vytvoří partišny, překopíruje a potom nastaví první jako první aktivní.

Ani Migrace profilu ve Vistách nedokáže rozlišit mezi potřebným a nepotřebným souborem - pokud má v dokumentech třeba .log tak ho tam bude mít i po migraci ikdyž je úplně zbytečný. Migrace ovšem pomáhá při nastavení pozadí, nabídky start, zástupců, hesel, nastavení sítě, sdílených složek a ostatních věcí... Samozřejmě pokud je systém v dezolátním stavu nelze očekávat, že z toho vykouzlí vzorně uklizený počítač :rolleyes: (na roční instalaci Vist používané denně se mi profil přenesl na jedničku - nutno ovšem dodat, že respektuju základní pravidla fungování počítače ;))

edit: já než něco nadatluju :slug

edit2: čoveče nějak nemůžu na stránkách Sony najít ten notes - google mi VAIO PCG-7162M najde. Není to nějaký "zázračně" levný Vaio (nebo jinej typ páč mi to nebere ani hledání fulltextem)? :notsure Myslím tím takový ty pod 10k pochybné kvality a úplně holý? Jako ty úplně nejnižší jsou na tom totiž skoro stejně jako acer/compaq/packard bell - po prvním zapnutí tě systém vyzve aby sis vypálil RECOVERY (dokud je systém čistý a funční), jinak seš úplně bez instalaček. Samotný médium si potom musíš dokoupit (cca 1.500,-)
Georginek (2957)|11.3.2011 22:08
Prave, ona trvala na nastaveni plochy na ktere je milion ikon a s milionama absolutne zbytecnych programu, ktere jeste nabihaji po startu,( spousty jsem jich vypnul). Vista uz tak sama o sobe je priserna, natoz s nejakym bordelem.

Jo, recovery se spusti, ale akorat Vindows Vista( o VAIOu ani prd ), nevim jestli se to recovery z toho F10 spusti, jelikoz tam nebyla zadna zaloha.... Ta druha " zalozni obnovovaci Partiton tam je". Hlasku to neukazuje, ale kdyz mackam F10 tak se spusti.......... Prvni obrazovka neni videt, pac je ta VAIO obrazek.... jeste jsem to nevypnul :p

Richi, image disku delat nebudu, dalsi zbytecna prace, jelikoz jsem programy detailne prostudoval a jsem brutalne nasranej, jelikoz jsou to samy kraviny, volne stazitelny z netu v defaultnim nastaveni a nic specialniho tam neni, aby se to nemohlo nahrat znova....

Co jsem zatim udelal : Vycistil jsem celej system, opravil co slo ( je to znatelne lepsi nez to bylo ale delat bych s tim nechtel :) ) vymazal 12GB temporary, User profil zalohoval na druhe PC, vypalil Recovery ( protoze to nikdo neudelal ), a ted "migruju"profil na EHDD (komplet C:)

Jedina otazka ktera me tizi, je...... Kdyz dam migraci celyho disku C posleze do ciste instalace ji vratim, jestli to "cistou instalaci" nerozesere a nenahraje zpatky neco, co treba zase poskodi Explorer ci Pruzkumnik..... abych to nedelal zbytecne nekolikrat......
Jestli mam teda delat migraci celyho C: nebo jestli mam zkratka pouze zkopirovat zalohovany User data z druhyho PC.
Migrace by lecos zjednodusila a zrychlila, ale nevim jestli to nemuze nejak poskodit nove nainstalovany system...

PS: Byli tam dokonce 4 antiviry - vsechny prosly :D:D:D
Richmond (8084)|11.3.2011 22:20
[quote=Georginek;440838]Vista uz tak sama o sobe je priserna, natoz s nejakym bordelem.[/quote]
Ach Bože :mistake
[quote=Georginek;440838]Prvni obrazovka neni videt, pac je ta VAIO obrazek.... jeste jsem to nevypnul :p[/quote]
Výborně - provedl bych recovery z partišny (z cdček to můžeš udělat až příště :p). Obrázek nevypínat - naopak standartně je vypnutý zvuk takže zapnout na dvojku-trojku! Dáma bude nadšena ;)
[quote=Georginek;440838]Richi, image disku delat nebudu, dalsi zbytecna prace, jelikoz jsem programy detailne prostudoval a jsem brutalne nasranej, jelikoz jsou to samy kraviny, volne stazitelny z netu v defaultnim nastaveni a nic specialniho tam neni, aby se to nemohlo nahrat znova....[/quote]
Zbytečná? Já dělám pouze image a z něj si potom tahám data. Studování je právě vyhozenej čas a pokud je tam jó bordel a navíc to není placený tak bych na to hodil bobek. V opačném případě mají právě tyhle blbost prioritu č. 1 :D
[quote=Georginek;440838]Co jsem zatim udelal : Vycistil jsem celej system, opravil co slo ( je to znatelne lepsi nez to bylo ale delat bych s tim nechtel :) ) vymazal 12GB temporary, User profil zalohoval na druhe PC, vypalil Recovery ( protoze to nikdo neudelal ), a ted "migruju"profil na EHDD (komplet C:)[/quote]
Obávám se, že to nebude moc efektivní...
[quote=Georginek;440838]Jedina otazka ktera me tizi, je...... [/quote]
Rozesere, ale nepoškodí...

edit: vem to načisto, nainstaluj co můžeš + dohraj data, nastav to podle ní... A pak to celý zazálohuj (komprimovanej image, v nouzi lze i Zálohováním) - 100% ti to příště uspoří spousty nervů, pak uděláš rozdílový obnovení a budeš jí tvrdit jak to bylo zase zaplevelený ;)
Georginek (2957)|11.3.2011 22:25
Takze, kdyz udelam tedy tu migraci, napriklad zaseky Exploreru ( ne prohlizece ) a Pruzkumnika, udelam recovery tak by ta zpetna migrace nemela poskodit opraveny Explorer a pruzkumnik?

Edit: Myslis recovery ze skryte partition, tedy moznost 2 obnovit jak C, tak skrytou partition ( complete system restore )
Richmond (8084)|11.3.2011 22:53
[quote=Georginek;440841]Takze, kdyz udelam tedy tu migraci, napriklad zaseky Exploreru ( ne prohlizece ) a Pruzkumnika, udelam recovery tak by ta zpetna migrace nemela poskodit opraveny Explorer a pruzkumnik?

Edit: Myslis recovery ze skryte partition, tedy moznost 2 obnovit jak C, tak skrytou partition ( complete system restore )[/quote]
Complete System Restore neznamená obnovení skryté partition, ale obnovení disku C: (a možná D: pokud to tak bylo nastavené od výroby) a kompletní nastavení (ovladače, desktop apod. - prostě tak jak to vypadalo při prvním spuštění). Skrytou partition to neobnoví - teda pokud vím tak tohle má pořešené akorát Lenovo/Dell u nejvyšších řad a to tak, že je ta partišna na jiným disku (fyzicky) + ještě ti to dají na plackách. Pokud znehodnotíš skrytou partition tak přijdeš o recovery funkci. Ostatně ono je to asi popsané v manuálu a i při samotném recovery procesu to potvrzuješ. Některý značky (Asus, HP dokonce i u obyč acerů - a nekecám u čtyřech to i fungovalo...) mají i možnost provést přímo zálohu na onu skrytou partition a potom spouštět recovery proces z média...

Jinak ten image umí třeba Acronis smrsknout na pár DVD ;)
Georginek (2957)|11.3.2011 23:02
Jasny, ja se nechci stourat ve skrtyty partition.....
A co muj dotaz na : Poskodi migrace profilu cistou instalaci, tedy treba nove nainstalovany Explorer ci Pruzkumnik.... nebo jine funkce Win?
Richmond (8084)|12.3.2011 00:38
Pochybuju, že by Migrace to měnila takhle důležitý systémový soubory - ale narovinu říkám, že jsem od dob Win98 neměl takhle nakoplýho Explorera :stupid :D
Georginek (2957)|15.3.2011 21:02
Uz je preinstalovano, akorat me ted zamestnava jedna otazka:
Mam nejdriv udelat zpetnou migraci ulozeneho profilu a pak spustit aktualizace nebo nejdriv aktualizace a potom migraci?
didaktik (132)|15.3.2011 21:06
Nejprve aktualizace a ideálně také instalace software, jehož nastavení se plánuje v rámci migrace profilu přenášet. Až poté migrace profilu.
acolade (1)|21.3.2012 08:15
Ahoj,
mám také problém s tímto modelem notebooku (sony vaio pcg 7162m vista). Kámoš mi ho přinesl již značně nefunkční a samozřejmě nemá udělané recovery DVD. Bohužel je poškozená i instalace na skryté části disku. Recovery proces se zasekne zrovna při instalaci úpně zbytečného mso2007 (to naštve) a proces zůstane nedokončený. Při spuštění hlásí, že instalace vist nebyla dokončena a restaruje.
Našel by se tu někdo tak hodný a poskytl mi ty 4 DVD? (např. ke stažení)
Děkuji a přeji hezký den
kukub7 (1)|25.12.2014 04:29
zdravim--zapomel jsem heslo...
robky (3195)|25.12.2014 07:37
nbusr123 alebo ****