reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nenačítá/Nezobrazuje se mi HDD

Neregistrovaný (0)|7.3.2014 12:09
Tazatel: Petr

Znění dotazu: Měl jsem notebook od HP, který ale po čase přestal fungovat, a zbyl mi po něm pouze jeho harddisk. V obchodě jsem koupil koupil koncovku SATA->USB abych mohl propojit HD s PC. po zapojení se mi v pc načtou ovladače toho HD ale v tomto počítači ho nemužu najít. Neví někdo v čem je problém? Kabel je nový s ním by problém být neměl.
DrZelenka (2491)|7.3.2014 16:55
Disk musí mít vytvořené oddíly, ty musí být naformátovány a mít přiděleny písmena.

Návod pro W7:
Pravým na "Tento počítač" -> spravovat -> v levém sloupci vybrat "Správa disků" a pak už jen záleží na tom co tam vidíš. V případě, že na HDD už nejsou data, tak je nejspolehlivější oddíly ostranit, vytvořit nové a naformátovat.

Pokud tam jsou data, které by bylo vhodné zachránit a oddíl není nijak poškozen, tak mu pravděpodobně bude stačit jen přiřadit písmeno (pravý klik přímo na daný oddíl a tam už uvidíš).
Neregistrovaný (0)|7.3.2014 20:18
Dostal jsem se pouze sem, dál nevím co s tím... http://2imgs.com/ff06b69c4f
Byl to harddisk z notebooku. Je na něm nainstalován ještě operační systém. Chtěl bych zachovat data co jsou na něm uložená. Děkuji
robky (3195)|8.3.2014 06:18
Roztočí sa ten HDD po pripojení? Ovládače, ktoré sa načítali, budú zrejme patriť iba adaptéru SATA-USB ...

Nemáš možnosť ho pripojiť priamo do pc?
Neregistrovaný (0)|8.3.2014 19:14
[QUOTE=robky;553815]Roztočí sa ten HDD po pripojení? Ovládače, ktoré sa načítali, budú zrejme patriť iba adaptéru SATA-USB ...

Nemáš možnosť ho pripojiť priamo do pc?[/QUOTE]

Ano HDD se roztáčí, je slyšet i hukot když je roztočený a cítím i vybrace.. funguje.

---------- Doplněno v 20:14 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:12 ----------

[QUOTE=Neregistrovaný;553835]Ano HDD se roztáčí, je slyšet i hukot když je roztočený a cítím i vybrace.. funguje.[/QUOTE] Nemám možnost ho připojit přímo do pc.