reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Klidné svátky vánoční

husky14 (4214)|24.12.2010 10:13
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Klidné svátky vánoční

Vždy si přejeme jejich klidné prožití, ale jak to máte doopravdy? Jak trávíte Štědrý den a večer? Probíhá chaos? Jste doma, nebo večer utíkáte někam mezi přátele? A co další svátky? Odpočíváte u pohádek, nebo absolvujete "povinné" návštěvy? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (507)|24.12.2010 11:33
U nás úplně v pohodě. Potřebné věci se sehnali v době, kdy panoval klid (češi jsou totiž zvláštní - všechno vždy nechávají na poslední den a ještě se pak tomu chaosu strašně diví), takže v této době se pouze, alespoň já, bavím nad "kmitajícími mravenci".
Povinné návštěvy u nás nefungují, to až po svátcích.
Prostě pohoda a klídek :)
Povinné koledy a pohádky se u nás také nevedou. Momentálně mám puštěné americké inet radio Rockin-Blues. Televize večer samozřejmě pojede, ale budou to nějaké filmy ze zahraničních kanálů. (sledovat 50 let na konci roku stále to samé., tak to opravdu chce mít řádnou náturu)
Noxik (0)|24.12.2010 12:39
No ja se "vanocne" morim s jednim pocitacem, ktery se vzdy po par vterinach ci minutach po zapnuti bud sekne nebo resetne. Ovsem jen s nekterym zdrojem, s tim puvodnim se jen na 1 sekundu pusti vetraky a pak uz nic vic.

Takze se na to asi vykaslu a pujdu vyluxovat cukrovi. Darky a jine veci fakt na posledni chvili neresim.

Statsne a vesele!
kevin00 (10238)|24.12.2010 14:23
Už asi 4 rok chodím jak na Vánoce, tak na Silvestr do práce. A mám pokoj od všeho a od všech :thumb
xmarek (1676)|24.12.2010 16:38
Už to je hodně roků co jsem se na Vánoce opravdu těšil. Od doby co se nám narodil malý svišť, tak dostaly Vánoce jiný rozměr. Takže nakonec se na Vánoce i těším, ale ani tak ne kvůli sobě. ;)
athens (724)|24.12.2010 20:19
Vánoce jsou fajn a teď s malou je to opravdu sranda. Už má vše rozbaleno (nejvíc ji stejně zajímali papíry) a teď jsme ji dali spát. Tak snad proběhlo vše tak jak mělo. Kosti z kapra jsme zachytili včas a né až krk

@Kevine až přijdou děti budeš rád když na Tebe nevyjde služba ;)
kevin00 (10238)|24.12.2010 20:21
[quote=athens;424866]@Kevine až přijdou děti budeš rád když na Tebe nevyjde služba ;)[/quote]

Děti by byli, jen ta chuť šaškovat není ;)

// A jestli myslíš děti v domácnosti každý den, tak nejsem blázen :D
athens (724)|24.12.2010 20:57
[quote=kevin00;424868]// A jestli myslíš děti v domácnosti každý den, tak nejsem blázen :D[/quote]

Jasně že ty "Tvoje" v domácnosti :hmm a potom za šaška budeš pořád :mistake
czhunter (775)|24.12.2010 21:01
Děti by si dnes pořídil jen blázen, ještě že je svět plný bláznů, jinak by tu byla hrozná nuda :D

Přeji vám šťastné a veselé nejen Vánoce, ale i každý den zbytku života.
kevin00 (10238)|24.12.2010 21:06
[quote=athens;424873]Jasně že ty "Tvoje" v domácnosti :hmm a potom za šaška budeš pořád :mistake[/quote]

Já se mám rád. Takže děti nechám jiným a v poklidu si budu chodit na šťastné a veselé do práce :D
Ivo Mašek (507)|24.12.2010 21:31
[quote=kevin00;424876]Já se mám rád. Takže děti nechám jiným a v poklidu si budu chodit na šťastné a veselé do práce :D[/quote]
Děkuj svým rodičům, že nesmýšleli stejně
kevin00 (10238)|24.12.2010 21:38
[quote=Ivo Mašek;424883]Děkuj svým rodičům, že nesmýšleli stejně[/quote]

Já jsem je nenutil mít děti ;) A jako svobodný člověk si mohu rozhodnout, zda-li nějaké děti budu mít či nikoliv. Mít děti není povinnost, jako není povinnost se ženit/vdávat a podobné nesmysli ;) Ale to už jsme dost OT od tématu ankety :D
Neregistrovaný (0)|24.12.2010 22:05
[quote=kevin00;424885]Já jsem je nenutil mít děti ;) A jako svobodný člověk si mohu rozhodnout, zda-li nějaké děti budu mít či nikoliv. Mít děti není povinnost, jako není povinnost se ženit/vdávat a podobné nesmysly ;) Ale to už jsme dost OT od tématu ankety :D[/quote]Jestli tě bude nějaká chtít, o čem se dá dost pochybovat...
kevin00 (10238)|24.12.2010 22:18
[quote=Neregistrovaný;424895]Jestli tě bude nějaká chtít, o čem se dá dost pochybovat...[/quote]

Ahoj Pitomče, taky Ti přeji krásné a veselé :D
Neregistrovaný (0)|24.12.2010 22:23
[quote=kevin00;424896]Ahoj Pitomče, taky Ti přeji krásné a veselé :D[/quote]Nekaž si svátky a hlavně za každým příspěvkem nehledej pořád nějakou imaginární postavu, jenž tě tady poslala do patřičných mezí :)
ČR (0)|25.12.2010 01:33
Nějak se to dnes neliší od dalších dnů. Svátky se obecně slaví méně. Televizi už pár let nesleduji, kleslo to až na úplné dno. Vánice jsou ptákovina, co se slaví 2000 let. Tento svátek je prý nejhezčí z roku, ale je to jen mýcení lesů. Daleko lepší je sledovat zlevňování elektroniky. Každý pokrok je jako zabodnout horolezecké kladivo při výlezu, to jsou pro mě Vánoce. Jinak, těch návštev ubývá se smrtí bližních, takže za pár let nebudu nikam jezdit. Souhlasím s tím, že život bez dětí je značně komfortnější, výdělečnější. Ale Indie a Čína úbytky nehlásí, spíše naopak. Jenom, jestli nejsme tady rozmazlení.
Neregistrovaný (0)|25.12.2010 07:12
O komfortu v případě nepřítomnosti dětí by se dalo diskutovat... Naopak, takového člověka společnost zničí. Ať se se vám to líbí nebo ne, děti jsou pro naprostou většinu lidí odpovědí na otázku: Co je smyslem života?. Nic proti, když si někdo o sobě myslí, že dokáže vychovat dítě, tak ať si nějaké pořídí.

No a když byly ty vánoce, tak proč trochu nepřitvrdit :D : Jeho učedníci se ho ptali a řekli mu: "Chceš, abychom se postili a jakým způsobem se máme modlit? Budeme dávat almužny a jaké jídlo budeme dodržovat? Ježíš řekl: "Nelžete a nedělejte to, co nenávidíte, neboť všechny věci jsou zjevné před tváří nebe. Nic totiž není utajeno, co by se neukázalo a co je skryto, nezůstane nezjeveno.
Ivo Mašek (507)|25.12.2010 09:52
[quote]Daleko lepší je sledovat zlevňování elektroniky. Každý pokrok je jako zabodnout horolezecké kladivo při výlezu, to jsou pro mě Vánoce.[/quote]
Člověče, ty jseš materialista :) To tě zničí.
Jinak, tyhle svátky, kterým říkáme vánoční, se slaví mnohem a mnohem déle, než oněch 2000 let. Toto období je obdobím slunovratu a to byl právě ten důvod oslav. Před těmi 2000 lety. Protože slunovrat byl jistotou, že se vrátí teplo a s tím i jednodušší život a potrava.
xmarek (1676)|25.12.2010 09:59
[quote=Ivo Mašek;424930]Jinak, tyhle svátky, kterým říkáme vánoční, se slaví mnohem a mnohem déle, než oněch 2000 let. Toto období je obdobím slunovratu a to byl právě ten důvod oslav. Před těmi 2000 lety. Protože slunovrat byl jistotou, že se vrátí teplo a s tím i jednodušší život a potrava.[/quote]Až na to, že zimní slunovrat je 21. prosince. ;)
Ivo Mašek (507)|25.12.2010 10:04
[quote=xmarek;424931]Až na to, že zimní slunovrat je 21. prosince. ;)[/quote]
To je sice pravda, ale pravdou také je, že tento svátek se slavil dávno před těmi 2000 lety coby návrat slunce. Holt, ty tehdejší kmeny to neuměly spočítat tak přesně a asi nebyly detailisty :) (apropó: vás tyhle věci dnes ve škole neučí?)
Abych to zpřesnil: Církev vycházela z oněch svátků slunovratu, pouze si to překopčila k obrazu svému (a určitě k tomu měla svůj, jak jinak, než zištný, důvod)
Doctor01 (400)|25.12.2010 10:25
Ahoj vsem.

Zaznelo tu dost zajimavych veci.
Me/nam jde hlavne o klid a pohodu.
Zadna honka a vyvadeni.
Tot vse.
ČR (0)|26.12.2010 00:32
[quote=Neregistrovaný;424913]O komfortu v případě nepřítomnosti dětí by se dalo diskutovat... Naopak, takového člověka společnost zničí. Ať se se vám to líbí nebo ne, děti jsou pro naprostou většinu lidí odpovědí na otázku: Co je smyslem života?. Nic proti, když si někdo o sobě myslí, že dokáže vychovat dítě, tak ať si nějaké pořídí.
[/quote]

Je to jen neorganizovaný potěr. Dnes tu máme facebooky, seznamky, ale pan prostor je pěkná potvora. Vztahy na dálku nefungují, tak lidi hledají v blízkém okolí jedince s genetickým potenciálem, který je obecně příjímán za pozitivní. Za svůj život jsem potkal spoustu jedinců, kteří přišli na svět podivným způsobem. Moc dobrý vliv to na jejich život nemělo. Díky bohu, že se zde neplatí školy, to by někteří byli úplňě v pr.e.i. Buďme rádi za dnešní dobu. Dřive nebyly auta, tak každý hledal někoho km od svého bydliště. Dnes lidi cestují, tak to vypadá, že probíhá selekce.
16cmfan (2153)|26.12.2010 07:46
Pre mňa sú Vianoce to, keď 3 dni behám hore dole a upratujem a ďalšie 3 dni mi zbehnú jak voda :D Samozrejme, nič nemusím robiť, pohodička pohoda ale až taká, že som vlastne nič nestihol, čo som chcel :D Crysis nedohraný, Diablo 2 neprekonané, filmy som si tiež nejak neužil (dnes musím napraviť) a OC s novňym chladičom tiež nebolo :D Aj keď som skúsil 4Ghz ale furt to padne, mám zakliatý procesor... aspoň na Vianoce by mohol byť poddajnejší.