reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace HD4850 Toxic

mikedge (40)|13.1.2009 14:25
Vsechny moc zdravim. Chtel bych se zeptat na par podivnosti ohledne instalace grafiky Sapphire Radeon HD4850 Toxic. Dnes jsem kartu nainstaloval namisto sve puvodni Sapphire X1950GT. Nejprve jsem v XP (mam dve oddelene instalce) odinstaloval ovladace (Catalyst CC), vypnul pocitac, vymenil karty, zapnul pocitac a pod XP nainstaloval nejnovejsi Catalyst Control Center stahnuty ze stranek ATI. Po restartu vypada zobrazeni v poradku, video jde bez problemu pustit, stejne tak i letecke simulatory (kvuli kterym vubec tato karta v pocitaci je). Ale XP po restartu detekuji nezname PCI device, ktere zustava nezname (otaznik ve Spravci zarizeni). Vubec nevim, o co jde. Od predesle grafiky jsem byl zvykly, ze byla detekovana presne - jako "X1950GT"). Zajimave ale je, ze pro tuto Spravce zarizeni pod Grafickymi adaptery uvadi: "ATI Radeon HD 4800 Series" - je to normalni (tedy to, ze neni presne urcen model jako HD4850)? Predem diky za odpoved!
cool.user (2822)|13.1.2009 14:38
Toto nezname zarizeni je nejspis hdmi zvuk, pokud neplanujes vyuzivat, tak to ani neres.

Kazdopadne drivery muzes stahnout zde.
mikedge (40)|13.1.2009 14:49
[QUOTE=cool.user;206192]Toto nezname zarizeni je nejspis hdmi zvuk, pokud neplanujes vyuzivat, tak to ani neres.

Kazdopadne drivery muzes stahnout zde.[/QUOTE]
Aha! Diky, to by me asi vubec nenapadlo - da se to nejak trvale ignorovat, aby to na me neskakalo pri kazdem startu systemu? A je tedy v poradku, ze identifikovana jako 4800 series a ne presne 4850?
cool.user (2822)|13.1.2009 15:05
[QUOTE=mikedge;206199]Aha! Diky, to by me asi vubec nenapadlo - da se to nejak trvale ignorovat, aby to na me neskakalo pri kazdem startu systemu? A je tedy v poradku, ze identifikovana jako 4800 series a ne presne 4850?[/QUOTE]

Ano, je to v poradku.
KunNy (410)|13.1.2009 15:10
To označení jako HD 4800 series je dle mého OK, ale přece jenom by nebylo od věci kdyby sem napsal někdo kdo kartu vlastní.
Jinak jakékoliv zařízení můžeš opravdu jednoduše zakázat a to přímo ve Správci zařízení - jen na něj klikni pravým tlačítkem a vyber Zakázat (jak easy...). Možná bude mít cool.user pravdu s tím audio kodekem na GK, každopádně já to tam mám taky už rok a půl a funguju s tím na 100% :) (HDMI audio nepoužívám)
cool.user (2822)|13.1.2009 15:14
[QUOTE=KunNy;206207]To označení jako HD 4800 series je dle mého OK, ale přece jenom by nebylo od věci kdyby sem napsal někdo kdo kartu vlastní.[/QUOTE]

A co ti na to ma jako vlastnik 48x0 napsat? Je to proste tak, ma to tak byt a je to ok, tady neni moc o cem polemizovat.
mikedge (40)|13.1.2009 15:21
[QUOTE=KunNy;206207]Možná bude mít cool.user pravdu s tím audio kodekem na GK, každopádně já to tam mám taky už rok a půl a funguju s tím na 100% :) (HDMI audio nepoužívám)[/QUOTE]
Ted uplne nerozumim - to znamena, ze primo po instalaci Catalystu, tam zadne nerozeznane PCI zarizeni nezbyva? Ze se jedna o ten HDMI zvuk asi zjistim je tak, ze zkusim nejake ty ovladace nainstalovat? Nemuze to nejak interferovat s moji vlastni zvukovkou? Se zvukem je to totiz u me v pocitadle hodne slozite a nerad bych to rozhodil...
Lax (97)|13.1.2009 15:54
[QUOTE=mikedge;206213]Ted uplne nerozumim - to znamena, ze primo po instalaci Catalystu, tam zadne nerozeznane PCI zarizeni nezbyva? Ze se jedna o ten HDMI zvuk asi zjistim je tak, ze zkusim nejake ty ovladace nainstalovat? Nemuze to nejak interferovat s moji vlastni zvukovkou? Se zvukem je to totiz u me v pocitadle hodne slozite a nerad bych to rozhodil...[/QUOTE]

Tak ho zakaž jako neznámé zařízení a neinstaluj mu ovladače. Prosté milý Watsone ;)
mikedge (40)|13.1.2009 15:59
[QUOTE=Lax;206227]Tak ho zakaž jako neznámé zařízení a neinstaluj mu ovladače. Prosté milý Watsone ;)[/QUOTE]
Velmi proste... :)
KunNy (410)|13.1.2009 20:07
cool.user: Např co já mám zkušenosti s Radeony, tak jsem tam vždy měl a mám napsaný konkrétní model a né jen řadu (tzn. ATI Radeon HD 2900XT, 2400Pro apod.). Když píšeš že je to OK - není tady dál co řešit.