reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakej soft na kompletni ochranu?

Liqid (410)|21.1.2009 09:50
Doporucte prosim nejakej softik na kompetni zabezpeceni PC na cene nezalezi.
pas!k (3765)|21.1.2009 10:44
Kaspersky internet security ... http://www.kaspersky.cz
Salamander (6177)|21.1.2009 12:05
Čárls (179)|22.1.2009 03:57
Norton N360 v.2 CZ http://shop.symantecstore.com/store/symeehho/cs_CZ/ContentTheme/pbPage.Trailware_cs_CZ/ThemeID.918400
Nebo Norton Internet Security 2009
Každému sedne něco jiného
Osobně Pokud chce někdo nej tak Kašperský antivir a k němu Outpost Firewall
Ke všem balíkům doporučuji Malwarebytes' Anti-Malware a SUPERAntiSpyware Free Edition
nastaven takto http://www.imghost.sk/up/images/ly8ibxsh2mp8zelvk7y4.png
fanynek (2048)|22.1.2009 09:25
Nejlepší by bylo si ty internet security balíky vyzkoušet a potom si vybrat, který je pro tebe nejvíc user friendly. A samozřejmě je mezi špičkou.
Já na základě takového malého tetsování a zkoušení nakonec zůstal u KIS a doporučuji ho i všem , kdo má (měl) problémy s nějakou havětí a odvirovával jsem jim PC. Teď už je nemají, i když jsou to klikeři, jak prase.
Nedám na něj dopustit.:thumb
Magnatt (145)|22.1.2009 14:22
Všíchni ti zde radí dobře. Nejosvědčenější ,ale placené, jsou NIS (Norton), KIS (Kašperák) a Eset. U posledních dvou bych ale počkál, než tento rok (zřejmě první půlka) vyjdou nové verze. NIS již má novou verzi 2009, tu mám ozkoušenou já, zrovna jsem si i pořídil roční updejt po uplynutí trialu. Jsem s ním velmi spokojen, udělali sakra pokrok.
Jinak další dobrý i osvědčený je AVG. Z těchto nabídek je nejlevnější a v CHIPU každý měsíc "zdarma". Ale mnozí si stěžují, že je pomalejší. Krom toho rootkit mu nefunguje v 64 bitové verzi. Jinak NORTON360 je to samé jako NIS, jen má přidanou ještě zálohu (myslím, že umí i bitové kopie disku jako Ghost). Také je díky tomu dražší. Jsou tu i jiné balíčky, např F secure apod. V Chipu na ně bávají rozsáhlkejší trialy (o jednoho do tří měsíců). Nejlepší bude si je vyzkoušet, jak radí fanynek. A na základě tohoi si vybrat ten , co ti sedne.
Čárls (179)|22.1.2009 18:44
Jen k tomu zkoušení skoro všechny antiviry se zažírají dost do systému
Doporučuji při zkoušení čistou instalaci voken a zazálohovat oddíl C ,
po odzkoušení přehrčet ze zálohy C a nainstalovat další zkušební verzi antiviru,
nebo použít virtualní systém a zkoušet tam jak který antivir funguje a sedne dotyčnému uživateli.:thumb
fanynek (2048)|22.1.2009 19:25
[QUOTE=Čárls;210132]Jen k tomu zkoušení skoro všechny antiviry se zažírají dost do systému
Doporučuji při zkoušení čistou instalaci voken a zazálohovat oddíl C ,
po odzkoušení přehrčet ze zálohy C a nainstalovat další zkušební verzi antiviru,
nebo použít virtualní systém a zkoušet tam jak který antivir funguje a sedne dotyčnému uživateli.:thumb[/QUOTE]

:p A nebo mít dva HDD a na jednom "svoji" instalaci OS a na druhém "cvičnou" a pak format, 15 min nová instalace Vista a hraju si a zavirovávám komp vesele dál. Samo, že cvičný OS nesmí o tom hlavním HDD a OS vědět.
Čárls (179)|22.1.2009 20:04
[QUOTE=fanynek;210144]:p A nebo mít dva HDD a na jednom "svoji" instalaci OS a na druhém "cvičnou" a pak format, 15 min nová instalace Vista a hraju si a zavirovávám komp vesele dál. Samo, že cvičný OS nesmí o tom hlavním HDD a OS vědět.[/QUOTE]

Taky ale zaloha Acronis*True*Image*Home+ obnova nové instalace otázka 12 minut:thumb
Tento soft mam už od 9 verze a kolikrát ten mě už zachránil od Formatu raději ani nepočítám :):)
Pokud je pak zaloha se všemi aplikacemi tak je to paradka a na disk od segate je i zdarma oříznutá verze v češtině
http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=DiscWizard&vgnextoid=d9fd4a3cdde5c010VgnVCM100000dd04090aRCRD
fanynek (2048)|22.1.2009 22:59
Jj. Máš naprostou pravdu.:thumb Acronis používám přes dva roky a nemůžu si jej vynachválit. Ale obnova mého OS (cca 55GB po komprimaci) trvá přibližně stejně dlouho, jako instal nového OS na druhý pokusný HDD.
Ale to už jsou jen detaily a taky trochu OT.;)
Gouranga (699)|22.1.2009 23:38
[QUOTE=pas!k;209477]Kaspersky internet security ... http://www.kaspersky.cz[/QUOTE]
tady bych doporucil koupit to pres nakej ten jejich global nebo USA store pres paypal, kde jsem koupil trojlicenci za $100.. a to tehdy byl kurz jeste o neco niz..

[QUOTE=Magnatt;210022]Všíchni ti zde radí dobře. Nejosvědčenější ,ale placené, jsou NIS (Norton), KIS (Kašperák) a Eset. U posledních dvou bych ale počkál, než tento rok [/QUOTE]
a tady bych dodal, ze licence je prenosna z verze na verzi.. jinymi slovy, nemel jsem s prechodem zadny problem..
Magnatt (145)|23.1.2009 11:27
Teď trochu mimo topic, v novém vydání Chipu jsme se dočetl, že Symantec akvizoval Comodo, nevíte něco víc o tom? Na Googlu jsme nic pořádného neobjevil. Jinak k tomu Acronis, parádní věc, krom toho mám i velmi dobré zkušenosti s podporou, zrovna teď s nimi řeším nějaké konflikty a paráda.
dzandra (1368)|7.6.2009 17:21
Mám kaspersky internet security 2009 3lic za 16set a jsem maximálně spokojený
ICEBOSS (3435)|24.6.2009 15:45
za sebe ti doporucim KIS.
majxik (7)|14.7.2009 14:07
Za sebe doporučuju proti vir. Avasta a toho podpořit Firewallem. I když prolejzam kde jake stranky od kuď se chrlej viry, tak to přes avasta neprojde. :-)
pas!k (3765)|15.7.2009 06:41
[QUOTE=Gouranga;210277]tady bych doporucil koupit to pres nakej ten jejich global nebo USA store pres paypal, kde jsem koupil trojlicenci za $100.. a to tehdy byl kurz jeste o neco niz..

..[/QUOTE]

Divam se na global a licence na 1 pc je tam drazsi nez na cz eshopu .
elGeKoN (3)|10.8.2009 16:00
NOD32 da best. Mám zkušenosti s AVG, AVASTEM, Kasperskym, a mnoha dalšími a NOD32 je po všech ohledech pro mě bezkonkurenčně nejlepší. Dalo by se říct, že když jsem se setkal s nodem, tak se i zdály ostatní konkurenční programy nepoužitelné. Ještě mohu doporučit SUPERAntiSpyware - freeware verze nemá rezidenční ochranu, ale jednorázový scan vycucne každý svinstvo, který NODU projde.
Gouranga (699)|10.8.2009 17:27
[quote=pas!k;270609]Divam se na global a licence na 1 pc je tam drazsi nez na cz eshopu .[/quote]
aha, koukam, ze se to za cas zmenilo. ceny (v CR) se postupne snizuji nebot:
3/2007 - 1850 CZK - 1 licence, 1 rok, v ceksem obchode (tehdy jeste kaspersky CZ web nemel)
4/2008 - 1617 CZK (99,96 USD) - 3 licence, 1 rok, kaspersky global nebo USA (nejsem si jistej), paypal, to uz snad ceskej existoval, ale byl znacne drazsi
3/2009 - 3010 CZK (140 USD) - 3 licence, 2 roky - opet global nebo USA a to jsem zas kontroloval a z ciziny to vyslo lip.
zda se tedy ze cesky ceny se tedy konecne srovnavaj a timto se omlouvam za nyni jiz ponekud starsi predpoklad (leden 09), ktery zda se dnes neplati.
Alpine (9)|26.8.2009 22:19
[quote=majxik;270388]Za sebe doporučuju proti vir. Avasta a toho podpořit Firewallem. I když prolejzam kde jake stranky od kuď se chrlej viry, tak to přes avasta neprojde. :-)[/quote]

Dovolím si nesouhlasit. V mém případě se stalo, že jakýsi vir či co mi napadl všechny .exe soubory v systému a Avast neřekl ani slovo. Pak našel všechny napadené soubory a vypsal mi je, ale to asi až po 2 hodinovém testu ve stavu nouze.
Přešel jsem na ESET Smart Security a nemám žádný problém.

Jak ale řikám, každému vyhovuje něco jiného a toto je pouze můj názor ze zkušenosti s Avastem.