reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přihlašování na fórum

Dojigiri (1629)|5.2.2009 10:47
Od včerejška se mi už dvakrát stalo (včera a dneska), že mě fórum nějakým záhadným způsobem "odhlásilo", ačkoliv na SHW jsem byl přihlášen (resp. včera to bylo takhle, dneska jsem byl na SHW odhlášen, po přihlášení kliknutím na tlačítko Přihlásit jsem se přihlásil na SHW ale na fóru jsem zůstal stále odhlášen).

Po kliknutí na tlačítko Přihlásit vyleze vždycky chyba "Pro přihlášení do fóra nebo galerie se zde odhlašte a posléze znovu přihlašte.", po odhlášení a opětovném přihlášení už se přihlásit šlo.


Předtím mi vždycky všechno fungovalo správně (asi - předpokládám, že tak to fungovat má), že pokud jsem byl přihlášen na SHW, byl jsem automaticky přihlášen i na fórum.
Karel Polívka (1485)|5.2.2009 11:09
Zkuste si smazat cookies SHW a pak napsat, zda problém přetrvává nebo nikoli.

Nezavítal jste včera náhodou jako přihlášený na TVFreak?
Deee-aN (3834)|5.2.2009 11:39
[quote=Dojigiri;215357]Od včerejška se mi už dvakrát stalo (včera a dneska), že mě fórum nějakým záhadným způsobem "odhlásilo", ačkoliv na SHW jsem byl přihlášen (resp. včera to bylo takhle, dneska jsem byl na SHW odhlášen, po přihlášení kliknutím na tlačítko Přihlásit jsem se přihlásil na SHW ale na fóru jsem zůstal stále odhlášen).

Po kliknutí na tlačítko Přihlásit vyleze vždycky chyba "Pro přihlášení do fóra nebo galerie se zde odhlašte a posléze znovu přihlašte.", po odhlášení a opětovném přihlášení už se přihlásit šlo.


Předtím mi vždycky všechno fungovalo správně (asi - předpokládám, že tak to fungovat má), že pokud jsem byl přihlášen na SHW, byl jsem automaticky přihlášen i na fórum.[/quote]
Neproběhl mezitím update prohlížeče? Mě to dělá pokaždé, když se FF updatuje. Smazáním cookies se to spraví.
Aigor (201)|5.2.2009 22:47
Přidávám se k dotazu, stejný problém.

Mám podezření, že to souvisí s nedávným updatem, kdy se rušilo trvalé přihlášení. Dokud jsem měl uloženy původní cookies, tak jelo vše OK. Po dnešním upgradu prohlížeče se na fórum už nedostanu.
Z práce se připojujeme přes síť vyrovnávacích proxy, takže během přihlášení se mění IP. Z domu není problém, ale tam se dostanu na net obvykle je pár minut pozdě v noci.
Smeli (2302)|5.2.2009 22:58
[QUOTE=Smeli]Tak, právě sem tady asi 10 minut šaškoval s logováním... Promazával cookies, přihlašoval, odhlašoval jak blbec doslova.

Pokaždé po přihlášení na webu sem byl přihlášen i na foru a při pokusu o odpověď na post sem dostal hlášku o tom, že nejsem přihlášen.

Navíc to přesměrování - jako, chápu, že logování je pro vše společné, ale tenhle systém - logni se na forum přes magazín ale zůsteneš v magazínu se mi nelíbí a doslova obtěžuje :runaway :angry[/QUOTE]


Ještě bych dodal teorii, že to celé souvisí s tím, že nově může být člověk pouze z jednoho místa a z jednoho prohlížeče (svůj názor na tohle sem vyjádřil, neudělám nic ale). Diskuze k tomuto byla (možná ještě je) na foru Digimanie.

Další věcí je, že ačkoli sem promazal cookies a loguju se teda pokaždé (R.I.P. původnímu způsobu) tak se mi často stává, že při přesouvání/slučování a dalších mod aktivitách jsem nucen potvrzovat přihlášení heslem (píšu to sem aby se to řešilo na jednom místě).
Intri (3490)|5.2.2009 23:02
Pokud jde o to, jakou souvislost má přihlášení na fóru s připojením k internetu samotným? To, co popsal Dojigiri, se mi stává, když jsem přihlášený a připojený přes domácí internet, pak přepnu na mobilní internet a voila, problém je na světě.

Totéž při přepojení z mobilu na domácí kabel zpět.
Karel Polívka (1485)|5.2.2009 23:20
[QUOTE=Smeli;215659]Další věcí je, že ačkoli sem promazal cookies a loguju se teda pokaždé (R.I.P. původnímu způsobu) tak se mi často stává, že při přesouvání/slučování a další mod aktivitách jsem nucen potvrzovat přihlášení heslem (píšu to sem aby se to řešilo na jednom místě).[/QUOTE]
To ale vůbec nesouvisí se společným přihlašování a není to žádná chyba - opětovné zadání hesla při moderátorských úpravách je nová funkcionalita nové verze vBulletinu, která jde zcela mimo naše přihlašování. Tuto funkci lze vypnout, ale má své opodstatnění - pokud vyprší určitý čas od poslední aktivity, je třeba pro provedení moderátorského úkonu opětovná autentifikace (zadání pouze hesla). Normální uživatelé bez moderátorských práv se s tímto nesetkají.
EditorPO (2819)|5.2.2009 23:47
[quote=Intri;215665]Pokud jde o to, jakou souvislost má přihlášení na fóru s připojením k internetu samotným? To, co popsal Dojigiri, se mi stává, když jsem přihlášený a připojený přes domácí internet, pak přepnu na mobilní internet a voila, problém je na světě.

Totéž při přepojení z mobilu na domácí kabel zpět.[/quote]
jj, pri zmene IP (mam doma dve pripojenia), alebo prihlaseni sa z ineho prehliadaca ma forum odloguje a musim sa prihlasit znovu
Intri (3490)|5.2.2009 23:53
Ty IP dávají smysl, ale nepřijde mi, že to tak funguje. KáPovi jsem už psal, že přihlašování ze stolního PC a notebooku ( oba počítače Firefox, jen různé verze ) se nikterak neovlivňuje, vždycky zůstanu přihlášený. I přesto, že se IP obou PC liší ( jsou v jedné síti ).

Ani na jednom PC mezi prohlížeči mi to nefunguje, prostě jediná situace, kdy mě to odhlásí, je kompletní změna ISP.
Richmond (8084)|5.2.2009 23:59
jj, to muzu potvrdit - FF 3.04 (wifi) & FF 3.06 (LAN) ven pres proxy
EditorPO (2819)|6.2.2009 02:18
[quote=Intri;215691]Ty IP dávají smysl, ale nepřijde mi, že to tak funguje. KáPovi jsem už psal, že přihlašování ze stolního PC a notebooku ( oba počítače Firefox, jen různé verze ) se nikterak neovlivňuje, vždycky zůstanu přihlášený. I přesto, že se IP obou PC liší ( jsou v jedné síti ).

Ani na jednom PC mezi prohlížeči mi to nefunguje, prostě jediná situace, kdy mě to odhlásí, je kompletní změna ISP.[/quote]
Ja som to aj tak myslel (v tej vete "mam dve pripojenia" - mam dvoch ISP).

Ale:
1. som prihlaseny na fore cez FF
2. otvorim IE, prihlasim sa na uvodnej stranke, kliknem na odkazy fora, dostanem sa do fora a som prihlaseny. Vsetko OK.
3. zavriem IE bez toho, aby som sa odhlasil
4. vratim sa do FF, kde mam stale otvorene forum, kliknem napriklad na Nove prispevky, ale zrazu som odhlaseny, kliknem na link uvodnej stranky, ta sa otvori, ale som odhlaseny
5. prihlasim sa

Takze pri tom meneni prehliadacov sa nemenila IP. Proste stranky asi identifikuju typ prehliadaca a posielaju cookies.
fanynek (2048)|6.2.2009 02:49
[QUOTE=EditorPO;215743]Ja som to aj tak myslel (v tej vete "mam dve pripojenia" - mam dvoch ISP).

Ale:
1. som prihlaseny na fore cez FF
2. otvorim IE, prihlasim sa na uvodnej stranke, kliknem na odkazy fora, dostanem sa do fora a som prihlaseny. Vsetko OK.
3. zavriem IE bez toho, aby som sa odhlasil
4. vratim sa do FF, kde mam stale otvorene forum, kliknem napriklad na Nove prispevky, ale zrazu som odhlaseny, kliknem na link uvodnej stranky, ta sa otvori, ale som odhlaseny
5. prihlasim sa

Takze pri tom meneni prehliadacov sa nemenila IP. Proste stranky asi identifikuju typ prehliadaca a posielaju cookies.[/QUOTE]

jj. Přesně tak. Opera a FF-jsem odhlášený, IE-i po ukončení a znovuspuštění jsem přihlášený. Co to dělá? Cookies?
speedsnail (4876)|6.2.2009 04:32
Taky mě to poslední dobou (14dní odhadem?) začalo zlobit. Někdy se na fórum dostanu jako přihlášenej, jindy ne (dříve vždy přihlášen). Musím do magazínu, ten začne hlásit že se mám nejdřív odhlásit, pak znova přihlásit a pak zpět do fóra. Není to příliš komfortní.
Dojigiri (1629)|6.2.2009 10:44
Jj, taky se připojuju na dvou různých PC přes různýho poskytovatele. Dřív mi to fungovalo tak, že na fóru jsem zůstával přihlášenej pořád, ať jsem se připojil odkud chtěl (to bylo IMHO lepší, ale třeba jsou k novýmu chování určitý důvody, dejme tomu bezpečnostní).

Každopádně ale problém, který jsem popisoval, byl takový, že jsem se musel přihlásit 2x - přihlásit, byl jsem přihlášen na SHW ale na fóru stále odhlášen, znova se přihlásit nešlo ("jste již přihlášen ..."), takže jsem se musel ještě znova odhlásit a znova přihlásit (pak už to šlo).

Ale zatím to vypadá, že vymazání cookies tomu pomohlo - dneska už se mi to nestalo, stačilo se přihlásit jenom jednou, takže se zdá, že v rámci možností ok.
Aigor (201)|6.2.2009 10:51
Zatím jsem vypozoroval, že se dá "fungovat" tím způsobem, že se přihlásím a pak mačkám refresh tak dlouho, než se trefím znovu do připojení, které je správné. Prohlížení tématu pak připomíná loterii a odeslání příspěvku jackpot :angry

Osobně nepochopím, proč není možné autorizaci vázat klidně i volitelně prostě na hodnotu v cookies tak jako na ostatních diskusních systémech :mistake
Dojigiri (1629)|9.2.2009 10:24
Tak dneska opět podivný chování - na SHW i fóru jsem byl po spuštění prohlížeče (Firefox) odhlášen, přihlásil jsem se kliknutím na "Přihlásit" na fóru. Pak jsem byl přihlášen na SHW ale na fórum stále ne. Po chvíli (cca 20 sec.) jsem kliknul znova na fórum a najednou jsem byl přihlášen. Pak jsem prohlížel přispěvky a najednou zničehonic jsem byl zase odhlášen (ale na SHW stále přihlášen). Po chvíli jsem kliknul znova a byl jsem zase odhlášen. Nakonec jsem se znova odhlásil a znova přihlásil.

Ale než jsem odeslal tenhle příspěvek, tak mě systém odhlásil.

Příspěvek se mi podařilo odeslat cca na 5. pokus Přihlášení/Odhlášení.
KEOSAN (958)|9.2.2009 11:11
Tiez sa mi niekolkokrat stalo, ze sa prihlasim, ale forum mi tvrdi, ze prihlaseny nie som. Potom kliknem na nejaku sluzbu, kde mi povie prihlas sa. Tak kliknem na prihlasenie a forum povie, ze prihlaseny som. Pokracujem dalej na forum, ale tam to je, ako keby som nebol prihalseny. Stalo sa mi to uz niekolkokrat. Po par hodinach to prestalo a vratilo sa do normalu. Pouzivam Operu a v drvivej vacsine mazem sukromne data /cize i cookies/.
Aigor (201)|9.2.2009 21:57
Hmm, tak mě dnes přestalo fungovat i to náhodné přihlašování. Je to škoda, strávil jsem tady už nějaký čas a fórum vypadalo slibně. K tomu teď ještě ty příšerný lagy s odezvou... Budu občas sledovat alespoň tento thread jestli dojde k nějakému řešení.

OT: Bylo by zajímavé zjistit kolik uživatelů se s tímto novým přihlašováním odřízlo :(
Smeli (2302)|13.2.2009 14:52
Poslední dny je to hodně špatné - při pokusu o přihlášení na jiném PC mi to vyhodí, že sem nepřihlášen (automatický redirect na forum po přihlášení v magazínu) a musím se odhlásit a znova přihlásit... Nikdy to nesežere na první pokus :(
mstejska (2912)|13.2.2009 15:00
To same v Opere.
Pri prechodu na jine pc, jsem neprihlasen, pokusim se prihlasit na shw, tam me to prihlasi, prepnu se na forum, tam mi to rekne ze nejsem prihlasen, tak se musim odhlasit a prihlasit znovu
Smeli (2302)|13.2.2009 15:57
[QUOTE=mstejska;219052]To same v Opere.
Pri prechodu na jine pc, jsem neprihlasen, pokusim se prihlasit na shw, tam me to prihlasi, prepnu se na forum, tam mi to rekne ze nejsem prihlasen, tak se musim odhlasit a prihlasit znovu[/QUOTE]

U mě stejný problém v Opeře 10 i IE8
pas!k (3765)|13.2.2009 16:02
Neremcejte furt :) Je to holt rozbite tim ze to budete zkouset v 20 prohlizecich tomu asi nepomuzete ;)
r34ktor (7477)|13.2.2009 16:18
[QUOTE=pas!k;219071]Neremcejte furt :) Je to holt rozbite tim ze to budete zkouset v 20 prohlizecich tomu asi nepomuzete ;)[/QUOTE]
Hlásit se to musí. Jinak by jsme se taky nemuseli dočkat nápravy.
trodas (1753)|14.2.2009 21:19
Prihlasovani je stale temer nemozne. Cisty novy prave nainstalovany pocitac...
Po cirka 10 pokusech jsem to vyresil kliknutim na zmenit profil na domovce strance SHW a pak na zmenu profilu pro forum a hup - a jsem tu.
Ale je to desnej, DESNEJ opruz a tezkej porod.

Nevim kdo to cim zpusobil, ale melo by se to FOFREM vratit zpet, pokud chcete, aby SHW forum nejak nadale fungovalo. Ten, kdo se odhlasi, ma problem...

Firefox v3, WinXP SP1.0a ... aneb jak se podarilo rozdrbat to, co jeste nedavno bezproblemu jelo... :mistake
mstejska (2912)|15.2.2009 12:59
Takze prisel jsem na to jak se prihlasit napoprve.
neprihlasujte se na forum ale na SHW primo. Kdyz jse prihlasuju na forum tak me to sice prihlasi ale pak se stejne musim znovu prihlasit a odhlasit.
Dnes jsem se zkusil prihlasit primo na SHW a pak uz muzu jit na forum prihlaseny.
Ivo Mašek (507)|15.2.2009 18:23
[QUOTE]Kdyz jse prihlasuju na forum tak me to sice prihlasi ale pak se stejne musim znovu prihlasit a odhlasit.[/QUOTE]
Stačí se, jako přihlášený (i když ve foru to píše nepřihlášený) vrátit na úvodní stránku magazínu, a tam kliknout na ikonku fora. Na foru už jseš také jako přihlášený.
To samé platí pro TVFreak.
Aigor (201)|17.2.2009 14:57
Sláva, po týdnu se mi opět podařilo na chvíli přihlásit. Uvedený postup sice nedává logiku, ale funguje. Aspoň že u toho nemusíme tančit kolem ohně za úplňku (zatím...).
Kollda (57)|18.2.2009 00:42
Ten samý problém, ze začátku jsem zkoušel náhodný přihlašování a většinou to pomohlo tak na +/- 5. pokus, postupně se to ale zhoršovalo. V posledních 4 dnech jsem se sem už nedostal vůbec, narazil jsem na toto vlákno a zkusil postup usera mstejska a jsem tady, tak snad jim to vydrží.
EditorPO (2819)|18.2.2009 01:10
Ked sa prihlasim z ineho prehliadaca, z ineho PC alebo z inej IP, tak ma to v povodnom odhlasi. Inak je vsetko OK. Ziadne ine problemy s prihlasovanim nemam.
Richmond (8084)|18.2.2009 02:08
Mozna hloupa otazka (jsou 2 rano tak to berte s rezervou): Proc se musi prihlasovat na homepage a ne rovnou na foru? Myslim tim postupovat nasledovne (predpokladejme ze se odhlasim z fora, smazu cookies):
1. z mailu kliknu na odkaz s novym postem
2. forum me vyzve k zadani jmena & hesla
3. po zadani me preposle na novy post
Pro toplist & reklamu pochopeni samozrejme nejaky mam (nic neni zadarmo a nekdo to proste zaplatit musi), ale zda se mi to docela krkolomny reseni...
Karel Polívka (1485)|19.2.2009 20:47
Několik dní jsem teď bohužel neměl čas na fórum zavítat - o aktuálních problémech vím až od dnešního dne. Nejedná se o standardní stav - oprava je na programu dne, avšak v této chvíli nelze říci, zda bude uskutečněna už zítra. Mějte prosím trpělivost - rozhořčené příspěvky to bohužel nijak neurychlí. To samé platí pro TVF.

:turtle :turtle :turtle
pas!k (3765)|20.2.2009 06:32
Termin zítra zni skvele :inlove :inlove :inlove verime ti!!!! :)
pas!k (3765)|20.2.2009 11:24
Tak me uz to funguje normalne jupiiiii :thumb:thumb:thumb:thumb
Karel Polívka (1485)|20.2.2009 17:17
[QUOTE=pas!k;221937]Tak me uz to funguje normalne jupiiiii :thumb:thumb:thumb:thumb[/QUOTE]
Ano, rozpojovali jsme weby SHW a TVF z hlediska společného přihlašování, díky čemuž je samotný proces přihlášení čistší a mohly by tak být odstraněny problémy s přihlašováním (teď nemám na mysli problémy z posledního týdne, jež se týkaly všech), s kterými se někteří doposud v uplynulých měsících potýkali (platí pro SHW i TVF).

Nevýhodou je, že je třeba se na SHW a TVF přihlašovat samostatně.
Karel Polívka (1485)|18.3.2009 19:38
Včera byla opravena chyba v přihlašování do diskuzních fór TVF a SHW, jež vznikla cca před 2 týdny při rozpojení přihlašování SHW+TVF. Teď by měly být už problémy s přihlašováním (kdy se pro aktivitu na fóru bylo nutné po změně počítače nebo prohlížeče po čerstvém přihlášení odhlásit a pak znovu přihlásit) z posledních dní vyřešené (aspoň naše testy to potvrzují - jak je to u vás, návštěvníků SHW?)
mstejska (2912)|18.3.2009 19:54
Bohuzel stale stejne, kdyz se prihlasuji z vice PC tak se musim porad odhlasovat a pak znovu prihlasovat
HiLow (1000)|18.3.2009 20:16
U me to same, musim se odhlasit a znova prihlasit a to nejen mezi pocitaci, ale i mezi prohlizeci na jednom PC.
husky14 (4214)|18.3.2009 20:38
[QUOTE=HiLow;230806]U me to same, musim se odhlasit a znova prihlasit a to nejen mezi pocitaci, ale i mezi prohlizeci na jednom PC.[/QUOTE]To ale není chyba, takhle to bude pořád ;)
robky (3195)|18.3.2009 20:46
Tak neviem páni ako vám, ale mne to konečne funguje správne. Už žiadne prihlásiť-odhlásiť-prihlásiť
Karel Polívka (1485)|19.3.2009 09:54
[QUOTE=mstejska;230794]Bohuzel stale stejne, kdyz se prihlasuji z vice PC tak se musim porad odhlasovat a pak znovu prihlasovat[/QUOTE]

[QUOTE=HiLow;230806]U me to same, musim se odhlasit a znova prihlasit a to nejen mezi pocitaci, ale i mezi prohlizeci na jednom PC.[/QUOTE]
Jak píše husky, toto není chyba, ale vlastnost. Už o tom zde na fóru bylo napsáno mnoho.

[QUOTE=robky;230818]Tak neviem páni ako vám, ale mne to konečne funguje správne. Už žiadne prihlásiť-odhlásiť-prihlásiť[/QUOTE]
Super :-)
johny__g (6387)|19.3.2009 09:55
Mně to také funguje správně, pokaždé když přejdu na jiný PC tak se stačí jen jednou přihlásit a jede to, hned sem na fóru. Takhle už to ale funguje pár týdnů, co jsem promazal cookies.
r34ktor (7477)|19.3.2009 10:06
Taktéž už se mi to chová tak, jak bylo původně deklarováno. :thumb
mstejska (2912)|19.3.2009 10:19
Divne je, ze kdyz jsem na NB v jedne siti (doma) prihlasen, tak kdyz prejdu jinam (do jine site) tak se musim odhlasovat a prihlasovat znovu.
meeee (1110)|19.3.2009 11:11
U mne v současnosti dobrá.
r34ktor (7477)|19.3.2009 12:24
[QUOTE=mstejska;230957]Divne je, ze kdyz jsem na NB v jedne siti (doma) prihlasen, tak kdyz prejdu jinam (do jine site) tak se musim odhlasovat a prihlasovat znovu.[/QUOTE]
IMHO to není chyba, ale vlastnost (viz toto oznámení). U mě to funguje podobně, jen s tím, že mě to odhlásí automaticky.
mstejska (2912)|19.3.2009 12:39
Ja jsem to tam nenasel.:notsure Jsem porad na jednom NB pouze ho prenasim.
r34ktor (7477)|19.3.2009 12:43
[QUOTE=mstejska;230986]Ja jsem to tam nenasel.:notsure[/QUOTE]
Exaktně to tam opravdu specifikováno není. KP by to mohl upřesnit (pokud jsou mu tedy známy všechny případy, kdy k tomu dochází). Vycházím spíše z informací mezi řádky a vlastních zkušeností.

[QUOTE=mstejska;230986]Jsem porad na jednom NB pouze ho prenasim.[/QUOTE]
Ale IP adresa se ti mění, ne?
mstejska (2912)|19.3.2009 12:50
[QUOTE=r34ktor;230989]
Ale IP adresa se ti mění, ne?[/QUOTE]

Ano meni.
eraser (0)|19.3.2009 23:29
Ja používam na prístup stále ten istý notebook a prehliadač, no pokiaľ zmením IPčku, tak sa musím zo SHW odhlásiť a následne prihlásiť, aby som sa dostal na fórum. Inak prihlásenie na SHW mi funguje bez problémov a permanentne, ak sa teda nenalogujem z iného PC, resp. prehliadača.
EditorPO (2819)|20.3.2009 16:53
[quote=eraser;231198]Ja používam na prístup stále ten istý notebook a prehliadač, no pokiaľ zmením IPčku, tak sa musím zo SHW odhlásiť a následne prihlásiť, aby som sa dostal na fórum. Inak prihlásenie na SHW mi funguje bez problémov a permanentne, ak sa teda nenalogujem z iného PC, resp. prehliadača.[/quote]
U mna to iste.