reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Maximální teplota

Neregistrovaný (0)|29.6.2008 13:51
Jméno tazatele: X

Znění dotazu:
Dobrý Den
Víte někdo jaká je maximální teplota pro základní desku ASUS A7V8X-X nebo alepon obecně pro základní desky ASUS?
V těchto vederech mi to jde přes 42 C a kryty od PC mám vyndané a mám zapnutý ventilátor(jednoduchou klimatizaci) je přímo na desku.
V počítači mám přídavný ventilátor vzadu a jeden před HDD,dal jsem i část
tišící hmoty pryč.
Víte někdo jaká je maximální teplota pro procesor AMD 2600 XP?
Abych se nestrachoval že to spálím.
Díky

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
mech13 (5526)|29.6.2008 20:36
jestli to mas teploty z bisou (speedfanu,everestu...), tak nemas nic - kecaji +-20 stupnu. jestli to je mereny nejaky externim teplomerem, je 42 stupnu krasna teplota

nevim presne jak konkretne je na tom AXP ale obecne to kolem 50 stupnu je docela OK, jak ale pres 60 to uz neni ono...
johny__g (6387)|30.6.2008 15:59
Paradoxně v zavřené bedně se komponenty chladí líp než v otevřené, ale za předpokladu že máš dobře vyřešené proudění vzduchu v case, což bych řekla že ano (jeden ventlitátor před diskem nasává a druhý pod zdrojem vyfukuje).
Pavel Boček (4169)|1.7.2008 13:25
[QUOTE=mech13;136988]jestli to mas teploty z bisou (speedfanu,everestu...), tak nemas nic - kecaji +-20 stupnu. jestli to je mereny nejaky externim teplomerem, je 42 stupnu krasna teplota[/QUOTE]

Nemůžeš si dovolit to tahkle zobecňovat, rozhodně ne u CPU. Třeba já mám celkem šmejd desku MSI K7T Tubo2, ale pro procesor je tam parádně vyřešený Peltier, který je pružný a tlačí na procesor, kde bere teplotu zespod; je to sice skrz plast, ale teplota je pořád vyšší, než teplota chladiče, takže tomu celkem věřím.

To, že to ustřeluje o 20 stupňů - alespoň u CPU - jsou žvásty, nikdy jsem to neviděl. Pokud je to čidlo alespoň trochu slušně vyřešené (= vůbec se dotýká :))) ), tak to prostě s přidáním nějakých +- pěti stupňů (protože externí čidlo) sedí.

Co se týká čipsetu, no, tam bych tomu věřil, mi to ukazuje 27 :) Ale pokud jemu 42, tak to ukazuje řekl bych přesně, protože při 62 už by to asi moc nejelo :mistake na druhou stranu v NB jsou i teď diody a není výjimka, že i u nových desek to ukazuje kraviny.
crasher.km (919)|1.7.2008 16:07
[QUOTE=mech13;136988]jestli to mas teploty z bisou (speedfanu,everestu...), tak nemas nic - kecaji +-20 stupnu. jestli to je mereny nejaky externim teplomerem, je 42 stupnu krasna teplota

nevim presne jak konkretne je na tom AXP ale obecne to kolem 50 stupnu je docela OK, jak ale pres 60 to uz neni ono...[/QUOTE]

55 tehdy byl průměr , 60 box, 65 už to nebylo zas tak fajn ...
@tazatel : vyměnil bych pastu na procesoru ,vyčistil větráky od prachu a zavřel bočnice ...
jestli sem to pochopil,tak máš stojanový ventilátor namířený na desku ,kterej ti narušuje proudění vzduchu -to je špatně! zavřít bočnice a nechat je tak :)
mech13 (5526)|1.7.2008 20:13
jestli ma stojanovy ventilator namirany do case, tak je to nejultimatnejci vzduchove chlazeni co je, ten sileny pruvan je proste uciny. to uz neni ta spatna situace kdy se jen sunda bocnice a vetraky honi vzduch na prazdno a chladice se skvari ve vlastni stave
robky (3195)|1.7.2008 21:54
[QUOTE=Neregistrovaný;136886] Jméno tazatele: X
Víte někdo jaká je maximální teplota pro procesor AMD 2600 XP?
Abych se nestrachoval že to spálím.
Díky[/QUOTE]

Maximálna teplota Athlona XP 2600+ s jadrom Barton je 85°C.