reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor na grafiku

Dave777 (55)|28.3.2009 14:22
Ahojte,
Tak jsem se nakonec rozhodl tak, ze si koupim notebook 15,4 kvuli mobilite a prikoupim si lcd monitor.
Ted resim velikost LCD, jestli bude vhodnejsi 22 nebo 24 palcu.
Bude to byuzivano hlavne na webdesign, tak se obavam, jestli na 24 to nebude "prtave".

Jaky byste mi doporucili? Cena tak do 8000kc.

Co jsem tak cetl, tak dobre lcd je toto Hewlett-Packard LP2275w - LCD 22.

- mam PVA panel

Potom jeste Samsung SyncMaster T220

- je to klasicke TN, ale v recenzi rikaji, ze barevne podani ma dobre + dobra cena

- je i verze se zabudovanym tv tunerem

Taky nevypada spatne Dell Ultrasharp 2209WA.
Dufinos (422)|28.3.2009 14:49
[QUOTE=Dave777;234077]Ahojte,
Tak jsem se nakonec rozhodl tak, ze si koupim notebook 15,4 kvuli mobilite a prikoupim si lcd monitor.
Ted resim velikost LCD, jestli bude vhodnejsi 22 nebo 24 palcu.
Bude to byuzivano hlavne na webdesign, tak se obavam, jestli na 24 to nebude "prtave".

Jaky byste mi doporucili? Cena tak do 8000kc.

Co jsem tak cetl, tak dobre lcd je toto Hewlett-Packard LP2275w - LCD 22.

- mam PVA panel

Potom jeste Samsung SyncMaster T220

- je to klasicke TN, ale v recenzi rikaji, ze barevne podani ma dobre + dobra cena

- je i verze se zabudovanym tv tunerem

Taky nevypada spatne Dell Ultrasharp 2209WA.[/QUOTE]

řeším něco podobného, akorát osobně hledám spíše monitor hlavně na hraní... Hodně se mi líbí http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62964 nebo

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61333

Já jsem docela chtěl full HD a pokud možno max. těch 22". Jsem ale dost na vážkách, jelikož o Asusu se říká, že moc kvalitní LCD nemá. Přesto jsou na něj ale jak dobré recenze, tak i hodnocení "spokojených" uživatelů... LG se zase mezi TN panely (podle testů) docela vyjímá a navíc má i DVB-T tuner...

Jinak z těch 3, co jsi uvedl se mi asi nejvíce líbí ten Dell... Je to přeci jenom dobrá značka s 3 letou zárukou a ani cena není nijak extrémně přemrštěná... Těžko ale říct, co budeš přesně u monitoru preferovat zrovna ty...
Richmond (8084)|28.3.2009 15:25
[quote=Dufinos;234082]řeším něco podobného, akorát osobně hledám spíše monitor hlavně na hraní..[/quote]

hmm, akorat resis presnej opak ;)
Kdyz uz lcd na grafiku, tak se mrkni po Eizech - dostanes k nim i sondu ;)
Ale urcite bych se vyhnul TN panelum :mistake

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit HP & Dell ;)
Dufinos (422)|28.3.2009 19:00
[QUOTE=Richmond;234090]hmm, akorat resis presnej opak ;)
Kdyz uz lcd na grafiku, tak se mrkni po Eizech - dostanes k nim i sondu ;)
Ale urcite bych se vyhnul TN panelum :mistake

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit HP & Dell ;)[/QUOTE]

Je to pravda, že řeším vlastně přesný opak... I když zase ne až tak opak... Já bych řekl, že můj "problém" je jeden konec, webdesign střed (teda podle toho, jak ty stránky budou vypadat...) a opravdu grafika ten druhý.... O Eizech jsem toho hodně četl, akorát ty ceny... No za kvalitu si nechají opravdu dobře zaplatit... Nejlevnější jejich monitory startují na nějakých cca. 9000Kč... Naštěstí takovéhle dilema řešit ani nemusím... Mám herní PC, takže TN je dobrá volba ;)
Richmond (8084)|28.3.2009 20:08
Nj, ale TN vedle S-IPS/S-PVA vypada jako cernobila televize (dobra, ted je to trochu nadnesene, ale presto vystizne)...
Webdesign se da uplne klidne prirovnat k 3D grafice - proste barvy tam hraji velkou roli a rychlost tam nepotrebujes nijak extra velkou (resp. odezvy dnesnich S-IPS panelu bohate staci).
Ja osobne bych si nekoupil ZADNY TNko a ani se mi nechce prechazet na cokoliv bez skla - v zadnem pripade se ale nepovazuju za grafika - pouze nevidim duvod, proc mam prechazet na lehce poskrabatelne lcd...
V baleni s Eizem dostanes pomerne slusny stojan (cena podobneho stajanu se pohybuje kolem 2-3 tis.) takze se mi zda ta cena primerena (ikdyz za "imidz" Eiza se bohuzel plati - to nepopiram), lcd jsou uz od vyroby vyborne zkalibrovane + u vyssich modelu dostanes sondu... Navic nemusis kupovat Eizo - mrkni se treba na HPcka, Delly, NECy - ale dost pochybuju, ze se na trhu vyskytuje lcd na "grafiku" pod 10k

edit: Jeste mala rada: TNko samo o sobe muze vypadat pekne, ale jen do doby, nez ho postavis vedle S-PVA apod...
johny__g (6387)|28.3.2009 20:40
Trochu OT, ale hlavně si kup notebook s DVI, ať máš jak to LCD připojit.
Dufinos (422)|29.3.2009 12:00
[QUOTE=Richmond;234185] edit: Jeste mala rada: TNko samo o sobe muze vypadat pekne, ale jen do doby, nez ho postavis vedle S-PVA apod...[/QUOTE]

JJ... tak přesně touhletou větou si argumentuji při výběru budoucího monitoru, abych za něj nemusel dávat tolik peněz :) :) ;) Víš jak... Podle testů může být nejlepší monitor třeba za 20000Kč. Ale pokud jej napřímo nepostavíš vedle monitoru za 7000Kč, tak ten rozdíl v kvalitě vlastně ani nepoznáš... Takže si argumentuji, že TN tak v ceně právě do těch 7000Kč, které plánuji koupit bude k mé maximální spokojenosti...
Richmond (8084)|29.3.2009 12:44
[quote=Dufinos;234335]...Takže si argumentuji, že TN tak v ceně právě do těch 7000Kč, které plánuji koupit bude k mé maximální spokojenosti...[/quote]
Mno kdybys preci jen chtel S-PVA tak mrkni na tohle hp lp2275w - na tohle se vyplati trochu prihodit :thumb

edit: e-shop: http://www.notesy.cz/hp-lp2275w-1680x105010001300jasdviusb6ms-p-62092.html
speedsnail (4876)|29.3.2009 12:51
Myslim že lepší volbou je ten Dell.

Nicméně ať už Dell nebo HP, tak v téhle cenové kategorii lze sehnat non-TN monitor, který je na grafiku uplně jiné kafe než TN, tak proč toho nevyužít.

Druhou variantou je 24" TN
Dufinos (422)|29.3.2009 16:54
[QUOTE=Richmond;234349]Mno kdybys preci jen chtel S-PVA tak mrkni na tohle hp lp2275w - na tohle se vyplati trochu prihodit :thumb

edit: e-shop: http://www.notesy.cz/hp-lp2275w-1680x105010001300jasdviusb6ms-p-62092.html[/QUOTE]

Vypadá velmi dobře a ani cena není až tak strašná... Je to sice pořád cca. 3000Kč nad limitem, který jsem si vytyčil, ale není to zas tak strašné... Přeci jenom se monitor nekupuje 3x do roka... Možná bych i přežil, že bych neměl full HD rozlišení, které jsem si původně dal jako jednu z důležitých vlastností pro výběr. Ale... Mám jednu pro mě docela podstatnou otázku... Jelikož mám PC převážně určeno na hry... Nebude těch 16ms BW problém, který by mi mohl i vadit? Přeci jenom i ty nejobyčejnější TNka mají cca. 2x rychlejší odezvu... Podle mého by tohle byl určitě větší problém, než horší barvy u TNka...
Richmond (8084)|29.3.2009 17:34
Chlape...
Proc tedy nezni nazev threadu "Monitor na HRY"? Navic mam trochu chaos v tech limitech...

Post #7
[quote=Dufinos;234335]Takže si argumentuji, že TN tak v ceně právě do těch 7000Kč, které plánuji koupit...[/quote]

Post #10
[quote=Dufinos;234335]Je to sice pořád cca. 3000Kč nad limitem, který jsem si vytyčil[/quote]

...podle me chces proste presny opak nez Dave777, ale i tak bych ti spis doporucil nejakeho 120Hz ViewSonica nebo Samsunga... Na grafiku NEMA TNko smysl. Bud budes mit dva monitory (jeden na hry, druhy na grafiku) nebo si proste musis priplatit za "univerzal"
zipp (166)|29.3.2009 17:42
Eizo sou profi monitory pro grafiky, ale určitě je nevyužiješ na webdesign... Jde o to, že ty monitory maj lepší podání barev, čili při zkalibrovanym monitoru a dobře nastavenym tisku jseš schopnej vidět na monitoru to co poté vytiskneš... Podle mě je to pro tebe zbytečný-stejně jsou tak drahý, že normální člověk nemá skoro šanci si to pořídit.
Dave777 (55)|29.3.2009 18:23
Protoze mi tu spamuje jiny clovek, nevim, proc se tu resi monitor na hry...
Dave777 (55)|29.3.2009 18:25
Asi se rozhodnu pro toto https://www.svethardware.cz/recenze-samsung-t240hd-monitor-nebo-televize/23953-7 . Mate s tim nejake zkusenosti?
Richmond (8084)|29.3.2009 18:41
Neumi MPEG-4 a tudiz neni na Full-HD... Nevim, ale ja bych opravdu radsi sel do toho HPcka (zase tech 800,- navic te uz nezruinuje)
Dave777 (55)|29.3.2009 19:05
Ja vim, ale tento je o 2 palce vetsi a je to zaroven i jako TV.
Dufinos (422)|29.3.2009 19:14
[QUOTE=Richmond;234470]Chlape...
Proc tedy nezni nazev threadu "Monitor na HRY"? Navic mam trochu chaos v tech limitech...

Post #7


Post #10


...podle me chces proste presny opak nez Dave777, ale i tak bych ti spis doporucil nejakeho 120Hz ViewSonica nebo Samsunga... Na grafiku NEMA TNko smysl. Bud budes mit dva monitory (jeden na hry, druhy na grafiku) nebo si proste musis priplatit za "univerzal"[/QUOTE]

jj... vím, že jsem svými otázkami trochu hodně odběhl od původního tématu a za to se Dave777 omlouvám... :mistake Ty limity jsem měl na mysli, že původně jsem předpokládal cenu do 7000, ale to HPčko, které jsi tady postnul stojí cca. 9500 Kč... Mno uvidíme... Už tady nebudu Dave777ovi zbytečně spamovat... Teď v blízké budoucnosti mě čeká trochu jiné a značně nákladnější vydání, ale poté si rozhodně nechám pro inspiraci ještě poradit... Uvidíme, co se za cca. půl roku až rok na trhu stane... ;)
speedsnail (4876)|30.3.2009 15:00
Nevidím důvod proč nevzít ten Dell 2209WA. Cena i parametry skvělé, NBD záruka 3roky atd.

Jasně ten 24" Samsung s TV je super, ale zaměřením je to trošku jiná kategorie.
Richmond (8084)|30.3.2009 15:13
Oooo tak ta cena je vice nez prijatelna :eek:
Nevis, jak je na tom s input-lagem?

edit: akorat mi neni uplne jasny, co znamena e-IPS... Ze by nejaka novinka LG.Philips?
edit2: jedna se o e-conomy podsviceni, takze zrejme cerna nebude tak cerna, nicmene za tyhle prachy by byl docela hrich kupovat si TNko
speedsnail (4876)|30.3.2009 15:29
Jediné info co jsem zatím našel je na cz/sk fórech, na CZC pod produktem a ve formě nějaké čínské, googlem přeložené recenze..

Nicméně ohlasy jsou vesměs pozitivní.
Richmond (8084)|30.3.2009 15:45
Ja hledal ten input-lag, ale podle for to vypada, ze na nej netrpi tak, jako W2275W (ma ho tu tusim Wlkodlak ;))...
Nicmene jsem nasel alespon nejaka viiidea