reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): webová kamera

Neregistrovaný (0)|26.2.2009 15:10
Jméno tazatele: Jaroslav

Znění dotazu:
Jak zapnout webovou kameru?Nevím kam kliknout nebo kterou klávesou zapnout webovou kameru.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
webová kamera
Devil... (122)|26.2.2009 15:20
Mas NoteBook nebo stolni PC?
Jakou webkameru mas? (znacka)
ICEBOSS (3435)|26.2.2009 19:15
a jakou mas zidli?
Intri (3490)|26.2.2009 19:33
Webové kamery se obecně zapínají automaticky ( přesněji - jsou zapínány softwarem, který si o ně řekne ). Například ve Skypu stačí uskutečnit nějaký hovor a stisknout tlačítko "zahájit video přenos", nebo jak se to jmenuje ( nevím jistě ). Je ale samozřejmě potřeba v nastavení videohovorů Skypu jako zařízení pro zachytávání obrazu zvolit právě tu kameru.

Jinak ještě bych se rád zeptal - proč si kupuješ webkameru bez toho, aby sis něco předtím přečetl? Resp. proč si nepřečteš návod? Já chápu, že ceny PC samotných a jejich doplňků jsou dost nízké na to, aby si je pořídil kde kdo, ale pořád PC není něco, s čím můžeš zacházet bez jakýchkoliv znalostí. Auto má taky dneska kde kdo a taky je potřeba se s ním nejdříve naučit zacházet, než jej začneš opravdu používat.
Neregistrovaný (0)|26.2.2009 23:09
Mám notebook Acer.Ze začátku jsem webovou kameru spouštěl po startu a kliknul v nabídce na Acer Crystal Eye to se ale najednou ztratilo takže ted nevím jak kameru spustit.
Devil... (122)|27.2.2009 11:18
[QUOTE=Neregistrovaný;224120]Mám notebook Acer.Ze začátku jsem webovou kameru spouštěl po startu a kliknul v nabídce na Acer Crystal Eye to se ale najednou ztratilo takže ted nevím jak kameru spustit.[/QUOTE]
Zkus se podivat jestli se ti objevi v moznostech Videa v programu Skype jak uz bylo receno
Intri (3490)|27.2.2009 11:25
[QUOTE=Neregistrovaný;224120]Mám notebook Acer.Ze začátku jsem webovou kameru spouštěl po startu a kliknul v nabídce na Acer Crystal Eye to se ale najednou ztratilo takže ted nevím jak kameru spustit.[/QUOTE]

Acer neacer, u všech notebooků to funguje stejně - prostě potřebuješ jen ovladač webkamery ( který v notebooku máš, takže o ten se netřeba starat ) a obslužný program. Skype ti jako obslužný program stačí, stačí si skočit do Možností -> Nastavení -> Video. Tam budeš moct v roletce zvolit nahrávací zařízení. Jakmile zvolíš to správně, kamera se zapne a měl bys po pár sekundách vidět její obraz v testovacím okénku.
Devil... (122)|27.2.2009 16:05
[QUOTE=Intri;224274]Acer neacer, u všech notebooků to funguje stejně - prostě potřebuješ jen ovladač webkamery ( který v notebooku máš, takže o ten se netřeba starat ) a obslužný program. Skype ti jako obslužný program stačí, stačí si skočit do Možností -> Nastavení -> Video. Tam budeš moct v roletce zvolit nahrávací zařízení. Jakmile zvolíš to správně, kamera se zapne a měl bys po pár sekundách vidět její obraz v testovacím okénku.[/QUOTE]
A taky zalezi na tom jestli tu kamerku ma vubec zaplou pres tlacitko na NoteBooku (proto jsem se ptal jestli ma NB a nebo stolni pc), jestli ne muze delat co chce a stejne mu to nepujde....