reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD na WINDOWS XP po instalaci SATA2 HDD

Roman84 (24)|26.12.2010 09:42
Zdravím Vás,
tento problém mne už trápí vcelku dlouho nicméně až nyní mám dostatek času jej řešit - před nedávnem jsem nainstaloval do PC nový HDD - WDC WD64 00AAKS-00E4A - doteď jsem měl klasický HDD tedy ne-SATA který dosloužil...
a teď problém - do této doby se starým HDD jsem v životě na XP neviděl co je to modrá smrt anebo spadnutí systému jinak...od té doby co jedu na tomto SATA HDD mám stránky modré smrti pravidelně ( dělá to pravidelně při kopírování na USB flash disky... ) - chyby jsem vypsal:

0x00000077 (0xC0000185, 0xC0000185, 0x00000000, 0x000C1000)
popř.:
0x00000077 (0xC0000185, 0xC0000185, 0x00000000, 0x000BD000)

- obě chyby se hlásí také jako: KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR

- popř. PC spadne do černé obrazovky kdy naskočí na LCD hláška: NO SIGNAL a už se nerozjede.... stává se to vcelku pravidelně vždy když najedu některé internetové stránky a u některých skoro nikdy..... na podpoře Microsoftu jsem nalezl radu o aktualizaci na SP3 který samozřejmě mám a také všechny nejdůležitější a nejnovější aktualizace....PC jsem také projel MWAW a je čistý....

Poraďte prosím...už opravdu nevím - díky.
|Mio| (1333)|26.12.2010 11:55
Ty windows si tam prenesl nebo instaloval znovu?

Sata v BIOSu je v rezimu AHCI nebo v jinem? S tim souvisi BIOS je nejnovejsi dostupny?

Ovladac IDE respektive S-ATA AHCI mas nejnovejsi od vyrobce desky nebo puvodni z winu?
Roman84 (24)|26.12.2010 12:31
ad 1) Windows jsem instaloval čistě znovu na SATA disk...

ad 2) BIOS nejnovější nebude - je tam původní od výroby - neflashoval jsem... - a bohůžel ať hledám jak hledám nenalezl jsem tam o SATA nic víc než:

- ONCHIP SATA - což mám ENABLED
- SATA MODE - RAID anebo IDE - hodnota byla nastavena na RAID - nyní jsem změnil na IDE a přiřadil se mi pod Channel 2 jako MASTER - na Channel 1 mám DVD vypalovačku jako Master a CD vypalovačku jako Slave...

Ovladače na SATA jsem bral nejnovější od výrobce která byla dostupná a novější není...nicméně uvidíme jestli v režimu IDE to bude padat také..poznám to hned - dám něco kopírovat na USB...

PS: bohůžel to nepomohlo... :(
speedsnail (4876)|26.12.2010 14:38
1. Napište typ desky (ať víme co je tam za chipset)
2. Projeďte disk programem HD Tune - test povrchu a dejte sem screenshot ze smartu (záložka health). Disk může mít vadné sektory a ve chvíli kdy do nich Win šáhne tak PC zdechne
Roman84 (24)|26.12.2010 14:49
Mám zákl. desku MSI K8T Neo2-F V2.0 + Athlon 64 3200+( 2.00 Ghz ) , 768 MB RAM + RADEON 9800XT - program pustím a výsledek zde pak umístím.
Roman84 (24)|26.12.2010 15:02
[quote=speedsnail;425122]1. Napište typ desky (ať víme co je tam za chipset)
2. Projeďte disk programem HD Tune - test povrchu a dejte sem screenshot ze smartu (záložka health). Disk může mít vadné sektory a ve chvíli kdy do nich Win šáhne tak PC zdechne[/quote]

Tak jsme asi doma... :-(
Není šance projet celý test až do konce - již dvakrát vyskočila modrá smrt - poprvé jsem ještě žádné chyby neviděl, ale druhý test jel déle a naskočilo spoustu vadných bloků - dá se říct, že od 7 - 11 GB byly špatné bloky a pak to spadlo a skočilo:

0x000000F4 ( 0x00000003, 0x82FE3B10, 0x82FE3C84, 0x805C8C7C)

PS: test jsem projížděl na kartě - Error Scan - aby nedošlo k nedorozumění...
speedsnail (4876)|26.12.2010 15:29
ZKuste ještě sem dát ten výpis ze smartu (záložku health), ale příčina se zdá být jasná, ten disk nevypadá v pořádku.. Takže zazálohovat data a hurá na reklamaci (můžete jim k tomu mailem poslat výpis ze smartu).
Roman84 (24)|26.12.2010 15:36
[quote=speedsnail;425128]ZKuste ještě sem dát ten výpis ze smartu (záložku health), ale příčina se zdá být jasná, ten disk nevypadá v pořádku.. Takže zazálohovat data a hurá na reklamaci (můžete jim k tomu mailem poslat výpis ze smartu).[/quote]

Tak já jsem tím pádem asi večný smolař - tento HDD jsem koupil jako nástupce starého IDE který se mi poslední dobou nezdál a než, abych přišel o data tak jsem koupil nový.... jinak výpis ze smartu sem zatím dát nemohu, protože test nedojel do konce a jak se zdá tak ani nedojede.... leda, že bych ještě zkusil dát rychlý test...vydržte :o)

PS: po zaškrtnutí volby QUICK scan projely všechny bloky "zeleně" a žádný LOG se nevytvořil...pokud dám normální test tak test nejspíše nedojede, protože narazí na vadné bloky... zkusil jsem podle vzoru nějakého zahraničního fóra pustit ještě chckdsk s parametry /f/r tak ještě teď zkusím znovu projet tím Vaším programem...
speedsnail (4876)|26.12.2010 15:43
Výpis ze smartu není žádný test, ten je v záložce health..
Roman84 (24)|26.12.2010 15:46
Myslíme oba to samé? :o)))
screen.JPG
Roman84 (24)|26.12.2010 16:46
Ještě maličkost - trošku jsem si prohlídnul zdejší fórum a pořád sice nevím kde je ten "SMART" - omlouvám se..., ale našel jsem utilitku od WD a tou to ani neprojede!

Test Option: QUICK TEST
Model Number: WDC WD6400AAKS-00E4A0
Unit Serial Number: WD-WCATR0759149
Firmware Number: 05.01D05
Capacity: 1122.61 GB
SMART Status: Not Available
Test Result: FAIL
Test Error Code: 08-Too many bad sectors detected.
Test Time: 16:44:30, December 26, 2010

Test Option: EXTENDED TEST
Model Number: WDC WD6400AAKS-00E4A0
Unit Serial Number: WD-WCATR0759149
Firmware Number: 05.01D05
Capacity: 1122.61 GB
SMART Status: Not Available
Test Result: FAIL
Test Error Code: 08-Too many bad sectors detected.
Test Time: 16:44:35, December 26, 2010


- zkusím koupit ještě nový datový kabel ( tento byl dodávan společně se základní deskou...ale nikdy nebyl použit... ) a pokud ani to nepomůže tak reklamace.... máte prosím někdo jiný názor?
StD (1963)|26.12.2010 17:46
[quote=Roman84;425143]...tak reklamace...[/quote]
To jako má být nový disk? Tedy pak nechápu, proč jsi si ho nezinicializoval (v IDE modu), nezformátoval, nezkontroloval zda je OK ještě za přítomnosti toho původního IDE-disku, ze kterého jsi si mohl potom "odzrcadlit" všechna data před vyjmutím toho starého. Pokud by se takto choval hned po připojení (po nabootování z CD a kontrole), tak už jsi dávno věděl, na čem jsi.

Edito: Jestli mě můj chabý zrak nešálí, tak ten disk je podle typového označení 640GB. Tak jak ti tam může vyskočit údaj ve výpisu:

[quote]Capacity: 1122.61 GB[/quote]
Jak jsi to formátoval? :confused::notsure
speedsnail (4876)|26.12.2010 20:34
Ať je to jak chce, ten disk je podle mě KO. Rychle data pryč, uložte si výpis z té utilitky od WD (kdyby se na to ptali na reklamaci co s tim je, tak je to nejrelevantnější doklad že je fakt špatnej) a reklamace.. Pokud budete mít tu možnost, možná bych vzal raději 1TB verzi, má větší plotny (2x500) takže je i rychlejší. Ale jinak je WD dobrá volba, jen jste měl nejspíše smůlu na vadný kousek.
Challenger_ii (192)|26.12.2010 21:38
[quote=speedsnail;425192]Ať je to jak chce, ten disk je podle mě KO. Rychle data pryč, uložte si výpis z té utilitky od WD (kdyby se na to ptali na reklamaci co s tim je, tak je to nejrelevantnější doklad že je fakt špatnej) a reklamace.. Pokud budete mít tu možnost, možná bych vzal raději 1TB verzi, má větší plotny (2x500) takže je i rychlejší. Ale jinak je WD dobrá volba, jen jste měl nejspíše smůlu na vadný kousek.[/quote]

Všechno špatmě. Disk je SATA 2 a řadič je jen SATA 1 (VIA SATA-150 nikoli 300, jestli se nepletu) Kabelem to taky není. Souhlasím, že bude zapotřebí po správném nastavení disku znovu inicializovat. Hezký večer všem.
speedsnail (4876)|26.12.2010 21:45
[quote=Challenger_ii;425198]Všechno špatmě. Disk je SATA 2 a řadič je jen SATA 1 (VIA SATA-150 nikoli 300, jestli se nepletu) Kabelem to taky není. Souhlasím, že bude zapotřebí po správném nastavení disku znovu inicializovat. Hezký večer všem.[/quote]

Dobrá poznámka, navíc koukám že řadič je ještě starý VIA VT8237 který je poměrně problematický. Naštěstí disky WD jdou snadno přepnout na SATA I (jumperem - bod 4 vpravo dole). Vyzkoušejte to.
Roman84 (24)|27.12.2010 09:39
[quote=StD;425149]To jako má být nový disk? Tedy pak nechápu, proč jsi si ho nezinicializoval (v IDE modu), nezformátoval, nezkontroloval zda je OK ještě za přítomnosti toho původního IDE-disku, ze kterého jsi si mohl potom "odzrcadlit" všechna data před vyjmutím toho starého. Pokud by se takto choval hned po připojení (po nabootování z CD a kontrole), tak už jsi dávno věděl, na čem jsi.

Edito: Jestli mě můj chabý zrak nešálí, tak ten disk je podle typového označení 640GB. Tak jak ti tam může vyskočit údaj ve výpisu:


Jak jsi to formátoval? :confused::notsure[/quote]

Formátoval jsem to úplně normálně - normálně mi ukazuje 596GB po naformátování - nevím proč to utilita ukazuje takhle špatně....
a ještě poznámka - disk jsem si samozřejmě projel utilitou při které jsem "inicializoval" SATA disk - pomocí "diskety" od výrobce - měl jsem ji k zákl. desce a disk ukazoval, že je v pořádku....
Roman84 (24)|27.12.2010 09:40
[quote=speedsnail;425200]Dobrá poznámka, navíc koukám že řadič je ještě starý VIA VT8237 který je poměrně problematický. Naštěstí disky WD jdou snadno přepnout na SATA I (jumperem - bod 4 vpravo dole). Vyzkoušejte to.[/quote]

Děkuji - vyzkouším a zkusím opět projet testem....
StD (1963)|27.12.2010 09:48
[quote=Roman84;425262]Formátoval jsem to úplně normálně - normálně mi ukazuje 596GB po naformátování - nevím proč to utilita ukazuje takhle špatně....
a ještě poznámka - disk jsem si samozřejmě projel utilitou při které jsem "inicializoval" SATA disk - pomocí "diskety" od výrobce - měl jsem ji k zákl. desce a disk ukazoval, že je v pořádku....[/quote]
No pak ti tedy musel OS při instalaci přepsat MFT. Něco podobného se mi stalo u párečku 500GB disků, které jsem dával místo stávajících 320GB. Musel jsem následně opravovat oddíly pomoci Easeus Partition Master. Naštěstí jsem přitom nepřišel o žádná data, která už na těch discích byla.
Totéž jde i s prg Partition Magic, ale s tím opatrně, jsou-li tam data.
Roman84 (24)|27.12.2010 09:53
[quote=Roman84;425263]Děkuji - vyzkouším a zkusím opět projet testem....[/quote]

Bohužel to nepomohlo...napinoval jsem na piny 5-6 a pustil HD TUNE a opět modrá smrt...

0x000000F4 ( 0x00000003, 0x82D46550, 0x82D466C4, 0x805C8C7C )
Roman84 (24)|27.12.2010 09:55
[quote=StD;425264]No pak ti tedy musel OS při instalaci přepsat MFT. Něco podobného se mi stalo u párečku 500GB disků, které jsem dával místo stávajících 320GB. Musel jsem následně opravovat oddíly pomoci Easeus Partition Master. Naštěstí jsem přitom nepřišel o žádná data, která už na těch discích byla.
Totéž jde i s prg Partition Magic, ale s tím opatrně, jsou-li tam data.[/quote]

Co tedy navrhujete? Přiznám se, že tomu moc nerozumím - nicméně bych se pokusil, ale jsem na rozpacích jestli je disk vadný? Anebo je neco špatného na komunikaci s chipsetem a HDD?

je trošku problém zazálohovat mé data ( i když jich tam zas tak moc nemám ) - protože při kopírování souborů PC spadne a to samé také při vypalování samozřejmě...
Roman84 (24)|27.12.2010 09:58
PS: a co tohle? http://support.wdc.com/product/downloadsw.asp?sid=123

našel jsem na stránkách prodejce ( Alfacomp ) u 1TB disku napsáno, že pro správnou funkčnost pod WIN XP doporučuje tuto utilitu... u 640 GB verze to sice psáno není, ale....
StD (1963)|27.12.2010 10:09
[quote=Roman84;425267]Co tedy navrhujete? Přiznám se, že tomu moc nerozumím - nicméně bych se pokusil, ale jsem na rozpacích jestli je disk vadný? Anebo je neco špatného na komunikaci s chipsetem a HDD?

je trošku problém zazálohovat mé data ( i když jich tam zas tak moc nemám ) - protože při kopírování souborů PC spadne a to samé také při vypalování samozřejmě...[/quote]
No tohle všechno se nejlépe dělá mimo Windows - sežeň si Hiren's BootCD, nabootuj stroj z něho a všechny tyto potřebné programy budeš mít na něm.
http://www.hirensbootcd.org/download.html
Roman84 (24)|27.12.2010 10:20
[quote=StD;425271]No tohle všechno se nejlépe dělá mimo Windows - sežeň si Hiren's BootCD, nabootuj stroj z něho a všechny tyto potřebné programy budeš mít na něm.
http://www.hirensbootcd.org/download.html[/quote]

Nebude problém když si ten image rozbalím na USB FLASH disk a budu bootovat z něj? Vypálit se mi to nepodaří..nakopírovat snad na pátý pokus ano...
PS: zkusil jsem nainstalovat a spustit tu utilitu od WD a ta mi přímo hlásí:

All the partitions on all hard disks have already been optimally aligned or doesn´t support alignment. No further alignment is required...

jsem z toho teda jelen - co je teda špatně - HDD anebo je to nekompatibilní s mojí zákl. deskou?
StD (1963)|27.12.2010 12:45
S tou USB-flashkou nevím, já to tak nikdy nepoužíval - to ti musí poradit někdo, kdo to tak má.
Roman84 (24)|27.12.2010 13:12
Zkusím ještě koupit nový SATA kabel - pokud ani potom to nepojede tak beru HDD na reklamaci zítra. Zatím děkuju... opět jsem to zkusil projet Data Lifeguardem, CHKDSKem a HD TUNE a vzdy to spadne..pokud to nebude kabelem myslim si, ze ASI neni co resit...
Roman84 (24)|27.12.2010 14:10
Stáhnul jsem si nejnovější drivery pro VIA chipset mé desky a najednou jak se zdá tak test HD TUNE priojede.... jsem už na 91GB - předtím to vždy spadlo skoro na začátku - teď se test zastavil a tak sem dávám výpis z HEALTHU.... jak se zdá tak by to nakonec mohlo být také jenom tím kabelem + starými ovladači chipsetu... ?
hdtune.JPG
StD (1963)|27.12.2010 15:11
...ti to tam jasně dole píše tučně, že jsi měl 506 chyb v komunikaci a že je zřejmě vadný kabel!

Může také být jen blbě dotlačený konektor...
Roman84 (24)|27.12.2010 18:36
Tak bohůžel musím konstatovat, že výměna kabelů a nové drivery pro zákl. desku nepomohly... po nainstalování nejnovější verze ovladačů VIA Chipset 4in1 Drivers se počítač začíná chovat velice stabilně - už dokonce v pohodě kopíruju na USB flash disk soubory plnou rychlostí - a počítač nezhavaruje - také jsem nechal bežet HD tune - bohůžel okolo 140GB se přenosová rychlost kontroly která bývala ze začátku kolem 115 MB/s snížíla na 2,4 a test by trval strašně dlouho - ale nechám jej přes noc pracovat.... a utilita od WD rychlým testem zjistila, že je vše v pořádku - a pomalým testem mi hlásí, že doba zpracování bude 75 hodin..... jinak kabel jsem samozřejmě koupil a vyměnil a vše pečlivě dotlačil..... už jsem jásal, že mám vyhráno, ale při najíždění internetové stránky u které to vždy předtím spadlo to zase po chvilce spadlo do černé obrazovky - NO SIGNAL a konec.... zatím, ale modrá smrt nenastala - nicméně stále pc není stabilní jak by si člověk představoval..... pokusím se ještě aktualizovat BIOS - nicméně mám pocit,že mám nejnovější verzi....
StD (1963)|27.12.2010 19:19
Černá obrazovka by spíše ukazovala na grafickou kartu. Ten Radeon 9800 je ještě AGP, ne?! Nepohnul jsi s ním nějak při té manipulaci? Zkus ho uvolnit a znovu zatlačit do slotu. Není tam prach? Točí se ventilátor?
Roman84 (24)|27.12.2010 19:53
Vím, že je to všechno divné, ale opravdu nepohnul - tato chyba ( černá obrazovka ) se střídala s modrou smrtí tj. někdy to spadlo do modré smrti ( především při vypalování, kopírování na nebo z USB flashky či foťáku ) a černá obrazovka a NO SIGNAL následoval skoro vždy například po najetí na určitou internetovou stránku, ale s železnou pravidelností.... HDD už projíždím HD TUNE a zatím vše zelené, ale zase jsem se "zasekl" u 100GB hranice a najednou spadla čtecí rychlost na 2,5 MB/s - to bych neřekl, že je v pořádku a nejsem si jist jestli mám mít v tenhle disk ještě důvěru....
jinak je to AGP - ventilátor se točí - zkusím vyfoukat od prachu a znovu vložit...
StD (1963)|27.12.2010 20:00
No to je mašina přímo zakletá... Možná by nebylo od věci dát sem do přílohy kompletní systemový výpis z Everest Home - co ten tam ještě najde za situace.
Roman84 (24)|27.12.2010 20:04
Jdu na to šéfe :-)
PS: při brouzdání po zahraničních fórech jsem při popisu podobných chybových hlášení našel radu, aby v BIOSU změnil řízení spotřeby namísto S1 na S3 - tak jsem tak učinil.... nevím do jaké míry to má vliv - ale ta černá obrazovka mi tak přijde jako kdyby "šel spát HDD" a už se neprobudil...
StD (1963)|27.12.2010 20:07
[quote=Roman84;425386]Jdu na to šéfe :-)
PS: při brouzdání po zahraničních fórech jsem při popisu podobných chybových hlášení našel radu, aby v BIOSU změnil řízení spotřeby namísto S1 na S3 - tak jsem tak učinil.... nevím do jaké míry to má vliv - ale ta černá obrazovka mi tak přijde jako kdyby "šel spát HDD" a už se neprobudil...[/quote]
No tak zrovna s tímhle bych si v takovéto nestabilní situaci moc "nehrál" - všechno mít na Always On, žádné APM!
Roman84 (24)|27.12.2010 20:13
Doufám, že je to ono co potřebuješ...
PS: zaráží mě, proč Everest píše typ zákl. desky K8MM-V - prokazatelně mám K8T Neo2 V2.0...
everest.JPG
StD (1963)|27.12.2010 20:24
[quote=Roman84;425390]Doufám, že je to ono co potřebuješ...
PS: zaráží mě, proč Everest píše typ zákl. desky K8MM-V - prokazatelně mám K8T Neo2 V2.0...[/quote]
Nee, to je jen screen a ještě neúplný. Musíš ho nechat udělat kompletní Report (formát zvol HTML formátovaný) a ten ulož, poté ho sem dej do přílohy. To zase bude "študium" na Xhodin, podle složitosti tvého systému.
Mimochodem, mám kolem sebe dvě podobné MSI desky, u jedné (Socket A) blblo napájení (vybíjela se baterka), ta je vyhozená a druhou má vnuk - ta je asi stejná jako máš ty, teď nevím, co tam má za socket CPU, budu se muset podívat. Právě do reportu z Everestu.
Roman84 (24)|27.12.2010 20:31
Děkuji za snahu...vážím si toho... jen upozorňuji znovu, že zákl. desku mám K8T Neo2 V2.0 ... ( MS-7094 ) to už sedí...
StD (1963)|27.12.2010 20:43
...jsem se na to mezitím koukal, tak vnuk má také ještě K7N (soc. A) s nVidií chipsetem. Ty Via chipsety nejsou "žádná výhra"...
Tak já to jdu zkouknout.
StD (1963)|27.12.2010 21:36
Mno tak jsem to jen rychle projel, odborníci se ti jistě kouknou na tu Debug-část na konci, které zase já moc nerozumím, nicméně zde pár mých obecných dotazů/postřehů k celé sestavě, abychom mohli pochopit, jak to vlastně u tebe funguje:

- Co je Samsung Mini Monitor uvedený jako třetí ovladač grafické karty?
- Ovladač monitoru (*.INF) není nainstalován, že to hlásí jen Monitor PnP a všude samé údaje s otazníky a vykřičníky?!
- Jak je nastavené napětí CPU v BIOSu, když Everest hlásí "Disabled by User"?!
- Ten druhý paměťový modul 256 MB není v úvodu vidět ve slotu A1, vidí to jen těch 512 MB ve slotu A0. Dále v záložce paměti už zase kupodivu vidět je.
- Na 12 Volt větvi napájení to hlásí dost velké přepětí - 13,18 V
- Na začátku to píše, že je CPU Socket 939, což bych očekával, a uprostřed že je Soc. 754?! Z toho jsem tak trochu jelen...
- Tu funkci AGP FastWrite grafické karty bych hned v BIOSu vypnul, tedy pokud nehraješ nějaké staré hry, co to vyžadují.
- Proč je nainstalován 3x ovladač myši? Jednou standard (což chápu) a 2x Ergo TC, což je zřejmě ta USBmyš.
- Co to tam je za DVD-mechaniku, když tam fysicky není a přitom je její ovladač veden v Non-PnP zařízeních?
:notsure
Roman84 (24)|27.12.2010 22:05
- Co je Samsung Mini Monitor uvedený jako třetí ovladač grafické karty?

To je digi-rámeček - funguje jako přídavný monitor - nainstalováno po vánocích :-)

- Ovladač monitoru (*.INF) není nainstalován, že to hlásí jen Monitor PnP a všude samé údaje s otazníky a vykřičníky?!

Mám celkem noname monitor - ECG a tak mám pouze monitor typu Plug and Play - ovladače nebyly a asi ani nejsou k dispozici ( pak jsem to už nezkoumal...)

- Jak je nastavené napětí CPU v BIOSu, když Everest hlásí "Disabled by User"?!

Napětí jádra mám: CPU V-CORE: 1,37 - 1,39 V
AGP: 1,5V
MEM: 2,6V

- Ten druhý paměťový modul 256 MB není v úvodu vidět ve slotu A1, vidí to jen těch 512 MB ve slotu A0. Dále v záložce paměti už zase kupodivu vidět je.

Tady nevím jak reagovat.. :o)

- Na 12 Volt větvi napájení to hlásí dost velké přepětí - 13,18 V

Mohu změřit multimetrem pokud je 13,18 V problém... v autě máte taky 12V baterii, ale při nabíjení alternátoru při jízdě to nabíjí klidně 14,5V....

- Na začátku to píše, že je CPU Socket 939, což bych očekával, a uprostřed že je Soc. 754?! Z toho jsem tak trochu jelen...

Samozřejmě by to mělo být CPU Socket 939 - Everest tam hlásí jinou zákl. desku než mám já...tady je asi problém v tom...

- Tu funkci AGP FastWrite grafické karty bych hned v BIOSu vypnul, tedy pokud nehraješ nějaké staré hry, co to vyžadují.

VYPNUTO.

- Proč je nainstalován 3x ovladač myši? Jednou standard (což chápu) a 2x Ergo TC, což je zřejmě ta USBmyš.

Nedokážu odpovedět, protože ve správci zařízení mám pouze 1x...

- Co to tam je za DVD-mechaniku, když tam fysicky není a přitom je její ovladač veden v Non-PnP zařízeních?

mám DVD vypalovačku a CD mechaniku TEAC - ale obě jsou teď vypnuté na napájení z důvodu "testování" jestli není vadný zdroj...
StD (1963)|27.12.2010 22:26
No já bych to asi začal "zkoumat" tak, že bych poodpojoval všechno nepotřebné (včetně toho rámečku) a začal v BIOSu. Ta napětí bych asi nastavil všechna na Auto (Default), zbootoval bych to z CD (nebo z USB, jestli už jsi někde jinde tuhle otázku pořešil) a testoval stabilitu všeho. Teprve potom bych vlezl do OS a dělal něco s ním. Nezaškodilo by možná ani zasunout instalační CD Win a dát Opravu instalace, aby se všechno aktualizovalo.
No a rozhlédni se mezitím po okolí po náhradním zdroji (PSU), aby jsi si mohl ověřit, že toho není příčinou.
Roman84 (24)|27.12.2010 22:33
Jeden čerstvý poznatek..nainstaloval jsem si utilitu Video Card Stability Test a 2x ze 2 pokusů dřív nebo později PC spadl do té černé obrazovky ( NO SIGNAL ) - poprvé po cca 5 min a podruhé cca 8 minut...vypadá to, že jsem měl asi dva problémy spojené dokupy - HDD ( jsme ASI vyřešili ? ) a grafika následuje asi teď... a je teď otázkou jestli opravdu něco není se zdrojem a není to tou hlavní příčinou... těch otázek je stále nějak moc :(
StD (1963)|27.12.2010 22:37
No nejhorší na tom je, že v takové situaci musíš zkusmo postupně nahrazovat všechny komponenty jinými funkčními, aby jsi identifikoval ten, který je vadný.

Jak jsem už ale psal, začal bych tím BIOSem a zdrojem - a vyloučit vliv Windows, tedy bez nich.
Roman84 (24)|27.12.2010 22:39
Díky všem za snahu...teď už to bude asi jen na mě - kdyby přesto někdo přišel s nečím novým tak sem s tím prosím :o) budu Vás informovat... nevím kde si půjčím komponenty na zkoušku.. uvidíme co s tím...
StD (1963)|27.12.2010 22:44
No rozhodně dej vědět, jak to dopadlo a když to budeš mít otevřené, podívej se té desce také pořádně (lupou) na kondensátory, jestli není některý nafouklý nebo vyteklý/zoxidovaný. Už je to vše dávno po záruce a ona ta "kurvítka" jsou svinstvo. :)
Roman84 (24)|29.12.2010 17:34
zdravím - dnes vyzkoušena grafická karta - pustil jsem test stability a karta v pohodě cca hodinu jela ( jenom připomenu, že má Radeon 9800 - vydržela nejdříve 8 a potom 5 minut než spadla do černé obrazovky.... ) - teď je otázka jestli to je opravdu je grafikou anebo zdrojem - protože Radeon9800 má externí napájení kdežto půjčená karta je Geforce2 MX400 která nepotřebuje externí napájení.......počítač zatím drží!