reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DVD vypalovačka pro větší zátěž

mech13 (5526)|9.1.2012 09:25
Máte někdo vytipované kvalitní DVD vypalovačky, kterým nedělá problémy pálit desítky DVD měsíčně?

Lepší by byla SATA, ale ani PATA není problém.
Jds (106)|9.1.2012 17:25
Zdravím nevím jestli nějaká existuje někde jsem se dočetl že taková mechanika vydrží tak 50-70000 hodin.Nevím jestli je to myšleno jako celkem nebo v provozu tedy jako čtení a zapisováni.Mam doma DVD-RW Toshiba je stará as 8let a čte mi všechno a pálí taky všechno tak nevím jestli nejaká supr držák existuje zkus pročíst nějaké recenze.Zdar a sílu
r34ktor (7477)|9.1.2012 18:32
[quote=Jds;489069]Mam doma DVD-RW Toshiba je stará as 8let a čte mi všechno a pálí taky všechno tak nevím jestli nejaká supr držák existuje zkus pročíst nějaké recenze.[/quote]
Problém je, že mechaniky už nejsou, co bývaly (také ještě mám cca 10 let starou plně funkční vypalovačku Teac). Stala se z nich spotřebka (ale z čeho ne, že). Dříve kovové díly nahradily plasty, zhoršily se použité materiály, takže dnes mechaniky umírají zpravidla krátce po vypršení záruky. Navíc si troufám tvrdit, že nejsou zdaleka tak vytěžovány, jako byly staré modely.
mech13 (5526)|9.1.2012 20:09
A přesně proto se ptám, jestli někdo neví o nějakém konkrétním modelu, který je relativně bytelnější:)

Pro mě osobně je optická mechanika od doby, co lze instalovat W7 z flashky trójský kůň... Bohužel ne všichni placky zavrhly