reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava Vadných Sektoru !

Lilly [FR] (56)|2.11.2019 21:06
Ahoj koupila jsem si tento HDD disk za 1 kč RED WD 4TB ,ale z celkového 3,6 TB mam vádnych 107 sektoru, ktere nelze opravit nebo to nějak zregenerovat, aby se tyhle vadne sektory zablokovali a už se tam nic nezapisovalo. Celkova teplota disku je 38 a zdraví 52%

Tady je HDD

https://www.alza.cz/western-digital-red-4000gb-64mb-cache-d471130.htm?kampan=adw3_komponenty_bee_pro_disky-interni_komponenty-wd-red-4tb-fw233a4&ppcbee-adtext-variant=ad3-sleva-v-h2-bez-ceny&gclid=EAIaIQobChMIm6GsjqbM5QIVBeJ3Ch2LjQpQEAAYASAAEgKTPvD_BwE

Tady je deska

https://www.czc.cz/asus-tuf-b450-plus-gaming-amd-b450/241088/produkt?gclid=EAIaIQobChMI3-uU8qfM5QIVReJ3Ch2LbQsDEAQYAyABEgKh5_D_BwE

Jelikož, už mam novy operační system windows 10 (x64) a desku B450 GAMING a tento disk je SATA nejde a nelze použivat program HDD REGENERATOR. Ve windows nejde opravit protože HDD je v provozu a cez bios z flash disku se zase tento disk neukazuje nedava mi tuhle možnost, protože neni možnost přepnuti ze SATA na IDE system, tohle deska už nenabízi.

Nevíte mi poradit co mam udělat ? Hledam další program na opravu vadných sektoru, tento disk nejde přepnout an do FAT jenon NTFS a odmita aj formatovat, pokud beži windows je označen jak E a na C jednotce mam SSD disk s windowsem 10

Prostě HDD regenerator to nezvlada ...
kevin00 (10238)|3.11.2019 08:56
Žádný software Ti nedokáže vadné sektory "opravit". Pomocí příkazu chkdsk /r můžeš vadné sektory označit a systém je přestane používat. Toto řešení je ale pouze na dobu přechodnou a pevný disk dříve nebo později odejde do křemíkového nebe.
Lilly [FR] (56)|3.11.2019 11:54
Ahoj tak jsem použila přikaz chkdsk e: /r po restartu fixace a oprava trvala cca 12 hodin, ale s nulovym vysledkem program HD TUNE mi pořad ukazuje na na stejním míste vadne sektory, kapacita disku se po oprave nesnižila a vadne sektory už nejsou 107, ale 122 ...

Ja radši ten 4TB disk WD RED vyberu z PC a hodim to do koše, rozhodla jsem se dneska ho dorazit ke smrti a ukončit jeho provoz, nebudu riskovat, aby mi odešla nova deska a cpu procesor, ikdyž fungoval dobře. Ja to vřdycky takhle razantně vyřeším

Když nezabíra HDD regenerator ani CHKDSK, ktery neumi ani zablokovat vadné sektory, bohůžel je to vadny disk s 122 vadných sektoru, kterýmu, už neni pomoci jedine SMRT ...

Díky, ale za radu ...
zsdx (2098)|3.11.2019 23:03
HD Tune vadne sektory pochopitelne ukazuje,protoze na disku stale jsou a jsou zaznamenany v jeho SMART informacich.
Kapacita se ve Windows viditelne nesnizila, protoze kolik je 122 k tem milionum celkovych sektoru?
Disk s vadnymi sektory ti urcite nezpusobi zavadu dalsiho HW, ale jelikoz stal 1 Kc, tak to neni takova ztrata.
kevin00 (10238)|4.11.2019 18:13
[QUOTE='Lilly [FR];603466']Ahoj tak jsem použila přikaz chkdsk e: /r po restartu fixace a oprava trvala cca 12 hodin, ale s nulovym vysledkem program HD TUNE mi pořad ukazuje na na stejním míste vadne sektory, kapacita disku se po oprave nesnižila a vadne sektory už nejsou 107, ale 122 ... [/QUOTE]

HDTune Ti vadné sektory ukazuje správně. Ony tam fyzicky jsou a ŽÁDNÝ program je neopraví. Jejich defekt je nevratná záležitost. Navíc jsou zaneseny v SMART. Pomocí příkazu chkdsk /r jsou pro operační systém označeny jako poškozené a ten na dané místo přestane zapisovat, resp. snažit se zapisovat jakákoliv data.

[QUOTE='Lilly [FR];603466'] Ja radši ten 4TB disk WD RED vyberu z PC a hodim to do koše, rozhodla jsem se dneska ho dorazit ke smrti a ukončit jeho provoz, nebudu riskovat, aby mi odešla nova deska a cpu procesor, ikdyž fungoval dobře. Ja to vřdycky takhle razantně vyřeším[/QUOTE]

Špatný pevný disk nezničí žádnou komponentu v počítači. V případě jeho havárie přijdeš "pouze" o data na něm uložené.

[QUOTE='Lilly [FR];603466'] Když nezabíra HDD regenerator ani CHKDSK, ktery neumi ani zablokovat vadné sektory, bohůžel je to vadny disk s 122 vadných sektoru, kterýmu, už neni pomoci jedine SMRT ... [/QUOTE]

Opravit vadné sektory NEUMÍ žádný software, ani je ŽÁDNÝ software "nesmaže". Jdou pouze označit za vadné, aby nebyly nadále využívány. To je jediné řešení. "Označení" není řešení "na vždy". Jakmile je disk jednou poškozen, tak se toto poškození časem vždy jen zhoršuje.
Lilly [FR] (56)|3.1.2020 10:20
Zdravim, tak co mi doporučite ve finale ? Tento HDD WD s 4TB dnes odešel, obavam se, že tam bude něco s motorem, anebo s elektronikou (Divny zvuk v podobě skratovani elektřiny) Prostě opravila jsem vadne sektory na HD regenatorem, pak jsem nainstalovala do toho programy a najednou jsem si všimnula, že programy se velice dlouho načitavaji a spoušti velice dlouho, pak se disk z ničeho nic zablokoval (System nema k nemu přistup) Po restartu operační system windows 10 ikdyž je na dalšim SSD disku se načitaval velice dlouho z biosu (4 hodiny)

Je toto mechanicka závada ? Jde to na servisu opravit, pokud jo prosim vas o kontakt, anebo, už si mam koupit novy 4TB Disk ? Pokud mi doporučite poprosila bych vas o odkaz. Nakupuji v alze, anebo czc, ale nechci WD, anebo Baracuda jsou to fakt nekvalitne šmejdy a neveřim jim, když se mi stalo tohle ....

Děkuji za radu a doporučení. Doufam ješte na poslední naděj a oživeni disku. Můj přitel je fakt neskuteční trouba a amater v pc, že jsem si od něho nechala poradit.
zsdx (2098)|3.1.2020 14:42
[QUOTE]koupit novy 4TB Disk ? Pokud mi doporučite poprosila bych vas o odkaz. Nakupuji v alze, anebo czc, ale nechci WD, anebo Baracuda jsou to fakt nekvalitne šmejdy a neveřim jim
[/QUOTE]

Vyber se znacne zuzil - Toshiba, protoze HP disk bude bud WD nebo Baracuda.
Lilly [FR] (56)|4.1.2020 08:20
[QUOTE=zsdx;603588]Vyber se znacne zuzil - Toshiba, protoze HP disk bude bud WD nebo Baracuda.[/QUOTE]

Přatele mi doporučuji, abych nikdy nekupovala hdd od WD a Baracuda jsou to nekvalitní značky a maji 98% poruchovost. Velice brzo konči s provozem ...
No ja zase nejsem takova zkušena do PC tak bud vezmu 4Tb toshibu anebo samsung, pořipadě bych to nahradila 1Tb ssd diskem. Všechno je to na prd za cenu snižení vykonu anebo kapacity ...

Ten 4Tb WD, už nejde zachranit bouchnul v pc sestave a poškodil čast konstrukce pc skříně a vyřadil z provozu zdroj corsair s vypadkem proudu no tohle se mi ještě nestalo. dnes se to bude opravovat doufejme, že nepoškodil cpu a grafiku. Prostě jsem se lekla a nechala jsem to tak.

Doufejme že toshiba anebo samsung je dobra značka pro HDD ...
kevin00 (10238)|5.1.2020 09:43
[QUOTE='Lilly [FR];603586']Zdravim, tak co mi doporučite ve finale ? Tento HDD WD s 4TB dnes odešel, obavam se, že tam bude něco s motorem, anebo s elektronikou (Divny zvuk v podobě skratovani elektřiny) Prostě opravila jsem vadne sektory na HD regenatorem, pak jsem nainstalovala do toho programy a najednou jsem si všimnula, že programy se velice dlouho načitavaji a spoušti velice dlouho, pak se disk z ničeho nic zablokoval (System nema k nemu přistup) Po restartu operační system windows 10 ikdyž je na dalšim SSD disku se načitaval velice dlouho z biosu (4 hodiny).
Je toto mechanicka závada ? Jde to na servisu opravit, pokud jo prosim vas o kontakt, anebo, už si mam koupit novy 4TB Disk ? Pokud mi doporučite poprosila bych vas o odkaz. Nakupuji v alze, anebo czc, ale nechci WD, anebo Baracuda jsou to fakt nekvalitne šmejdy a neveřim jim, když se mi stalo tohle ....
Děkuji za radu a doporučení. Doufam ješte na poslední naděj a oživeni disku. Můj přitel je fakt neskuteční trouba a amater v pc, že jsem si od něho nechala poradit.[/QUOTE]

Ahoj,
na záchranu dat z vadných pevných disků jsou specializované firmy, např. DataHelp. Obnovy dat jsou ovšem relativně drahá záležitost a záleží jaká data se na pevném disku nachází a zda-li se investice do záchrany dat vyplatí.

Jako náhradu za vadný disk bych doporučil Toshibu X300 (5TB).


Toshiba X300 5TB
Lilly [FR] (56)|9.1.2020 05:14
Zdravím kevina, děkuji za pomoc vybrala jsem si tenhle disk od vás co mi doporučujete. Toshiba ma dokonce 5 Tb s 7200 rpm a cena je velice zajímava. Ještě jednou děkuji, hodně mi to pomohlo ...

V alze to sice nemaji, ale koupim si to přímo z tohohle obchodu.